Natalia: Czas nowenny to czas wielu łask

 Witam!  Ukazał się mój artykuł na stronie deon.pl – może można wrzucić go na stronę, aby jeszcze bardziej rozszerzać kult naszej Matki!! – robię co mogę :)) Pozdrawiam – Natalia

Kiedy usłyszałam o „Nowennie Pompejańskiej”, pomyślałam: „Piękna modlitwa, ale nie dam rady jej odmawiać, mam przecież pracę, studia i wiele innych obowiązków”. Jednak myśl o tej modlitwie chodziła za mną do momentu, aż się na nią zdecydowałam.

Nowenna Pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części Różańca Świętego (radosną, bolesną i chwalebną).

Skąd się wzięła Nowenna Pompejańska? Wszystko zaczęło  się od nieuleczalnie chorej dziewczyny z Neapolu. Znany jest fakt ukazania się Matki Bożej Fortunatynie Agrelli , do której powiedziała: „Każdym razem, gdy chcesz uzyskać ode mnie jakąś łaskę, odpraw na cześć moją trzy nowenny błagalne, odmawiając 15 tajemnic mojego Różańca, a potem odpraw 3 nowenny dziękczynne”. Po odmówieniu Nowenny Fortunatyna Agrelli została cudownie uzdrowiona. Był to początek nabożeństwa zwanego „Nowenną nie do odparcia”.

Obraz Matki Boskiej w Dolinie Pompejańskiej słynie cudami i łaskami od roku 1876. W  1890 papież Leon XIII uznał cuda zdziałane za przyczyną Matki Boskiej Pompejańskiej . Twórcą bazyliki i nowego miasta Pompei jest bł. Bartolo Longo, który rozpowszechnił do niej nabożeństwo przez odmawianie Różańca Świętego.

Kiedy usłyszałam o „Nowennie Pompejańskiej”, pomyślałam: „Piękna modlitwa, ale nie dam rady jej odmawiać, mam przecież pracę, studia i wiele innych obowiązków”. Jednak myśl o tej modlitwie chodziła za mną do momentu aż się na nią zdecydowałam.

Gdybym miała czekać na „lepszy” okres, mniej pracy, mniej obowiązków pewnie nigdy nie podjęłabym się tej modlitwy. Obecnie odmawiam drugą nowennę, moja prośba nie została jeszcze wysłuchana, ale wiem, że nie wszystko dzieje się od razu.

Czas nowenny to czas wielu łask płynących z Maryjnego serca. Między innymi poprawiły się relacje rodzinne na linii, która od wielu lat była osłabiona. Pojawiła się wdzięczność, radość, serdeczność.  Dzięki Nowennie otrzymałam łaskę dobrego wykorzystania czasu. Jestem lepiej zorganizowana, nie marnuję czasu na zbędne rzeczy. Czuję, że moje życie zyskało nowy, lepszy wymiar. Wcześniej zdarzało się, że różaniec mnie nużył, dopiero teraz odkryłam jego piękno. To niesamowite w ciągu jednego dnia przejść z Jezusem i Maryją przez historię zbawienia. Codziennie czytam te same rozważania, ale każdego dnia odbieram je inaczej, odrywam coś nowego, łączę życie Jezusa i Maryi ze swoim, szukam głębi.

Nowenna Pompejańska to niesamowita podróż w głąb siebie i w głąb Maryjnego serca. Myślę i czuję, że ta piękna modlitwa, która ukwieca moją duszę zostanie ze mną na dłużej. Polecam ludziom spragnionym cudów!

Żywiczna figurka

Matka Boża Niepokalana 

- 13 cm -

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tomasz
Tomasz
04.06.13 11:46

To ostatnie zdanie jest wyjątkowo trafne. „Polecam ludziom spragnionym cudów!” Doskonale nadawałoby się na reklamę tej modlitwy. Nic dodać nic ująć.

Ryszard
Ryszard
18.11.13 21:02
Reply to  Tomasz

Bardzo trafne to zdanie, też tak uważam. Bóg zapłać!

2
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x