Dlaczego potrzebujemy wsparcia?

Pytanie jest jak najbardziej trafne! Skoro potrzeba wsparcia, to warto też wykazać, że darowizny nie trafią do kieszeni, ale na konkretny cel.

Potrzebujemy wsparcia z następujących powodów:

 • utrzymanie serwera i stron różańcowych w internecie kosztuje nas ponad 9000 zł rocznie + usługi firm oraz licencje.
 • utrzymanie gazety „Królowa Różańca Świętego” w cenie na każdą kieszeń (4,99 zł) czyli na granicy rentowności, oznacza pracę na zasadzie wolontariatu.
 • ogrom obowiązków przerasta nasze możliwości.

Jak to wygląda w praktyce?

 • Fundacja Królowej Różańca Świętego nie ma celu zarobkowego. Zarząd Fundacji nie otrzymuje wynagrodzeń ani nagród, za to wkłada swoją pracę w promowanie nowenny pompejańskiej.
 • Z reguły nie zlecamy na zewnątrz żadnych prac, wszystko staramy się robić własnymi rękami, jednak nie ma nic za darmo – usługi podwykonawców kosztują.
 • Na pokrycie kosztów pracuje Wydawnictwo Rosemaria, więc jeśli kupisz książkę w tym wydawnictwie, pośrednio przyczynisz się do działania Fundacji.

Ponieważ wszystkie nasze inicjatywy rozrastają się i pochłaniają coraz więcej środków, stało się oczywiste, że nie da się na tej zasadzie działać całe życie. Dlatego istnieje Fundacja, która reguluje wszystkie objęte statutem działania, jak i posługuje się własnym budżetem.

Fundacja jednak nie prowadzi działalności gospodarczej i nie ma na celu wypracowanie zysku.

Dlaczego warto przekazać darowiznę dla naszej Fundacji?

Powodów jest kilka:

 • „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało!”. Potrzebujemy rąk do pracy.
 • „Zasługuje robotnik na swoją zapłatę”. Podwykonawcom musimy zapłacić.
 • Celem jest rozwój dzieł różańcowych, czasopisma „Królowa Różańca Świętego”, stron pomocowych. Wspierając Fundację, wspierasz te działania i masz w nich duchowy udział.
 • Fundacja ma zapewnić stabilność podjętych inicjatyw. Nie będą one istnieć bez pomocy Darczyńców.
 • Jasno stawiamy cele i podkreślamy, że nie jest nim wypłacanie sobie pensji ani zatrudnianie siebie lub członków rodzin.

W razie jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt!

Serdecznie zapraszamy na naszą stronę internetową: www.pkrs.org.pl. Piszemy na niej o naszych szczegółowych celach, podjętych już inicjatywach i planach.

Zobacz, jak nas możesz wesprzeć.

7
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
3 Wątki komentarzy
4 Wątki z odpowiedziami
1 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
6 Autorzy
to_jaMaria WMarek (adm.)nieszczęśliwa osamotniona matkabarbara Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Jeżewska
Gość
Jeżewska

Bardzo dziękuję za wasza pracę, dziękuję również za informacje jak można wesprzeć Fundację.
Halina Jeżewska

barbara
Gość
barbara

Witam p. Marku wplacilam na fundacje i chcialabym sie dowiedziec czy pieniadze dotarly bo nie widze swojebo imienia ,dziekuje za odpowiedz ,Szczesc Boze

nieszczęśliwa osamotniona matka
Gość
nieszczęśliwa osamotniona matka

Niech dziecioroby i darmozjady społeczne,które nie pracują,bo im się nie chce
i jeszcze nie dość,że za lenistwo dostają 100 różnych zasiłków z MOPS ów czy GOPS ow,to jeszcze po 500 plus na dziecko !!!!!CO M -ĄC!!!!!Niech dają Wam i innym instytucjom ,które pomagAJĄ BEZINTERESOWNIE POTRZEBUJĄCYM . Ja jedno dziecko mam dorosłe,ale uczące się w technikum,a więc na MOIM utrzymaniu,drugie w gimnazjum,ale przekraczam dochód o 45 złotych na osobę,więc figę z makiem dostanę!!!!!A charuję na podatki ,w tym na drenaż mojego portfela na inne bachory,po 12 godzin dziennie!!!!!!GDZIE TU JEST ELEMENTARNA SPRAWIEDLIWOŚĆ?????

Maria W
Gość
Maria W

NIECH PANI nie biadoli mam ciotke ktora wychowala 4 dzieci maz jej zmarl na raka w wieku 39 lat ona sama ama81 lat wychowala dzieci wszystkie po studiach na bardzo wysokim poziomie i nie biadolila To pani jest darmozjadem ktory cierpi ze ani panstwo ani nikt niechce jej zucic jalmozny niech sie pani wezmie do roboty a nie biadoli i wyzywa ja niemialam na podpaski podkladalam sobie koszulki 4 letniego syna chorowalam i niemoglam podiac pracy i nieprosilam i nieobrazalam Boga i innych ze zyje w ubustwie zylam tym co Bog mi zesle chleb kupowalam na kreche po poludniu i… Czytaj więcej »

to_ja
Gość
to_ja

Strasznie to jest przykre co pani pisze. Współczuję że pani dochód przekroczył i nie może pani dostać 500 + , ten program w wielu przypadkach jest niesprawiedliwy. Ale sączyć takim jadem……….wierzy pani w Boga? Tak nie możnapoprostu. A czemu winne są dzieci ( bachory jak je pani nazwała …) za niesprawiedliwość w państwie. Mam nadzieję że przynajniej swoje dzieci pani ładniej nazywa