Maryjno-różańcowy plan na maj

Drodzy Czciciele Matki Bożej, maj od wieków jest miesiącem poświęconym Maryi. Także i my od lat w tym miesiącu uruchamiamy różne inicjatywy, które mają na celu pogłębienie naszej maryjnej pobożności, opartej na różańcu.

Ponadto w tym roku przypada 10 rocznica naszej publicznej działalności różańcowej. 25 maja 2011 opublikowaliśmy na pompejanska.rosemaria.pl pierwszy wpis, który stał się podwaliną działań na wielką skalę w internecie! Z tej okazji szykujemy wiele niespodzianek.

Serdecznie Cię zapraszam do udziału!

Oto nasz różańcowy plan na maj:

1. Nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej o zesłanie łask w przypadkach beznadziejnych

Od 29 kwietnia do 8 maja. Przez 9 dni modlimy się tą nowenną, odmawiając 5 tajemnic różańca. Modlitwy będą się odbywać w redakcji „Królowej Różańca Świętego”.

Więcej informacji i zapisy – http://nowenny.pl/nowenna-pompejanska-klasyczna

21.740 osób rozpoczęło nowennę do Matki Bożej Pompejańskiej! Dołącz i Ty!

2. Miesiąc z Maryją

Czas: od 1 do 31 maja

To codzienne rozważania o Maryi, napisane przez św. Alfonsa Liguoriego.

Więcej o tym nabożeństwie: https://rosemaria.pl/miesiac-z-maryja-nabozenstwo-o-wyproszenie-lask-opr-miekka

Naszym rozmyślaniom będzie towarzyszyć modlitwa. Codzienne nabożeństwo trwa ok. 10 minut. Więcej informacji i zapisy – http://nowenny.pl/miesiac-z-maryja

3. Święto Matki Bożej Pompejańskiej

8 maja, godzina 17.30.

W sobotę 8 maja zapraszam Cię na transmisję Mszy świętej, różańca oraz Suplikacji. Zawierzymy siebie, nasze rodziny, świat Matce Bożej Pompejańskiej w dniu jej święta To dzień nierozerwalnie związany z Pompejami. Oto, dlaczego! Przeżyjmy go uroczyście.

Zaczynamy o 17.30. Transmisja z parafii Wszystkich Świętych w Kórniku:

ŚWIĘTO POMPEJAŃSKIE 8 maja – program

4. Zaczynamy też maryjne nowenny!

Oto daty rozpoczęcia nowenn, do których możesz dołączyć na www.nowenny.pl

A także wkrótce zaczną się:

5. Filmy o nowennie pompejańskiej

Od 8 maja będą dostępne dla wszyskich chętnych 3 filmy związane z nowenną pompejańską na naszych kanałach na Youtube: https://www.youtube.com/user/1rosemaria. To nagrodzony 1. Nagrodą tryptyk filmowy o bł. Bartolu Longo, Sanktuarium w Pompejach i nowennie pompejańskiej w Polsce.

Filmowa majówka z Matką Bożą Pompejańską i Michałem Archaniołem

6. Audycje wokół nowenny pompejańskiej

Od 8 maja zapraszam Cię na cykl nowych spotkań wokół pobożności pompejańskiej. Będzie się na nie składać do 10 nagrań na youtube, w tym 5 unikalnych fragmentów publikacji bł. Bartola Longo związanych z cudami Maryi oraz tego, jak należy modlić się, aby otrzymać łaski. Poznamy, czym jest pobożność pompejańska oraz jak się w niej doskonalić. Wszystkie nagrania bedziemy publikować na Youtube oraz naszej stronie.

Nasz kanał na Youtube: https://www.youtube.com/user/1rosemaria

  1. Cudowny obraz Matki Bożej Pompejańskiej
  2. Pierwsze objawienie Matki Bożej Pompejańskiej
  3. Brylantowa korona – dar dwóch Żydów
  4. Grzech w Pompejach i gest miłosierdzia
  5. Jak powstałą nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej?

Historia sanktuarium w Pompejach – obejrzyj nasze nowe filmiki!

7. Transmisja z parafii Matki Bożej Fatimskiej

13 maja o 18 będziemy transmitować nabożeństwa z parafii fatimskiej, z budującego się kościoła. Poprzednio transmitowaliśmy nabożeństwo stamtąd rok temu, także 13 maja. Możesz wspierać budowę kościoła. Więcej informacji na krolowa.pl!

TRANSMISJA – zobacz tutaj!

Zapraszamy na transmisję różańca, Mszy św. oraz procesji fatimskiej!

 

8. Msza święta w Pompejach

25 maja w sanktuarium w Pompejach odbędzie się Msza święta w naszych intencjach. Intencje możemy dołączać do 20 maja – tutaj: https://pompejanska.rosemaria.pl/msza-sw-w-pompejach/skladanie-intencji-na-msze-sw/

9. Nabożeństwo sobót różańca przed świętem Królowej Różańca Świętego

To jedno z najważniejszych nabożeństw pompejańskich. W tym roku zaczynamy je 22 maja, kończymy 3 października. Będziemy wczytywać się w rozmyślania bł. Bartola Longo, zawarte w „Nabożeństwie 20 sobót”. Przeczytaj historię tego niezwykłego nabożeństwa, które powstało jeszcze przed nowenną pompejańską

Więcej o książce: https://rosemaria.pl/nabozenstwo-dwudziestu-sobot-bl-bartolo-longo

Do nabożeństwa należy dołączyć tutaj: http://nowenny.pl/nabozenstwo-pierwszych-sobot-rozanca

10. I w końcu: 10 rocznica strony poświęconej nowennie pompejańskiej!

W dniu 25 maja odbędzie się specjalna transmisja na żywo z modlitwą. Dodatkowo na pompejanska.rosemaria.pl będzie wiele konkursów i nagród, a także atrakcji, jakich jeszcze nie było! Zobacz tutaj:

https://pompejanska.rosemaria.pl/2021/05/10-lat-istnienia-naszej-strony-pompejanskiej/

11. NOWOŚCI

Doszły do listy dwie nowości::

  • 24 maja zapraszam Cię na transmisję Mszy św. dziękczynnej z różańcem z Sanktuarium św. Józefa (transmisja pojawi się w poniedziałek o 19.00 na naszej stronie).
  • 25 maja zaczniemy modlitwę na żywo – nowennę dziękczynną do Matki Bożej Pompejańskiej, modląc się i dziękując przez 9 dni za te 10 lat szczególnych łask dla nas na naszych kanałach społęcznościowych

Kochani!

O wszyskich tych inicjatywach będziemy przypominać na naszej stronie facebookowej oraz na www.pompejanska.rosemaria.pl. Obserwuj proszę tę stronę, dzięki czemu będziesz na bieżąco i nie przegapisz ważny wiadomości.

Wpieraj nas!

Jeśli masz możłiwość, zapraszam Cię do wsparcia naszych internetowych działań. Tworzenie nabożeństw i transmsji jest na zasadzie wolontariatu, jeśli jednak możesz, proszę, wesprzyj opłacenie rachunków internetowych za 1. kwartał. Dobiegł on już końca, niestety, wciąż nie zebraliśmy potrzebnej kwoty. Wiele ważnych prac musieliśmy zlecić, stąd rachunek za ten czas jest wyższy niż zwykle. Ufam jednak, że nam pomożesz! Dołącz to zbiórki tutaj: https://wdowigrosz.pl/wyswietlane-projekty//details/104

Marek Woś z redakcją

PS Pamiętaj też o codziennym różańcu, który transmituję na Facebooku i Youtube! Serdecznie Cię zapraszam do wspólnej modlitwy.

>

Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!

Rozdajemy obrazki

z nowenną pompejańską