Ewelka: Ogrom łask

To już moja 5 nowenna. Każda była w innej intencji. I choć nie wszystkie zostały wysłuchane, to otrzymałam wiele innych łask o które nawet nie prosiłam.
Sprzedałam samochód, chociaż nawet jeszcze nie zdążyłam go wystawić.
Dostałam pracę na etat, chociaż się o nią nie starałam. Teraz dzięki niej mam za co żyć. Wcześniej pracowałam wyłącznie na działalności a teraz ze względu na epidemię nie mam z niej żadnych dochodów.
Kiedyś zostawiłam samochód na parkingu bez zaciągniętego ręcznego. Na drugi dzień, gdy chciałam odjechać, zobaczyłam kamień podłożony pod koło. Przypuszczam, że musiał zjeżdżać i ktoś go zatrzymał i podstawił ten kamień. Aż trudno uwierzyć. Nawet nie chcę myśleć, co by się stało, gdyby tej osoby tam wtedy nie było.
Wymieniłam tylko kilka łask, żeby za bardzo się nie rozpisywać ale było ich dużo dużo więcej. A najwięcej otrzymywałam jak modliłam się w czyjejś intencji.
Podczas gdy odmawiałam nowennę za przyjaciela, on źle się czuł i potrzebował wizyty lekarza. Był późny wieczór. Ciężko mu było do kogokolwiek się dodzwonić. Aż w końcu się udało i przyjechał jeden lekarz. Jak wszyscy wiemy, wizyty domowe są bardzo drogie a mój przyjaciel miał ograniczony budżet. Ten lekarz nie wziął od niego ani grosza, mówiąc, że ma układy z Górą i pieniędzy od starszych ludzi i weteranów nie przyjmuje. Mój przyjaciel jest weteranem.
To są takie małe cuda…
Zachęcam wszystkich gorąco do odmawiania Nowenny Pompejańskiej, ponieważ wtedy Matka Przenajświętsza ma nas w szczególnej opiece i obdarza niezliczonymi łaskami. Daje również pokój wewnętrzny, który jest nam tak bardzo potrzebny. Może nie jest łatwo odmawiać 3 różańce dziennie, szczególnie jak się długo pracuje ale naprawdę warto. I nie zniechęcajcie się, jeżeli nie wszystkie prośby zostaną wysłuchane. Przyjdą inne łaski, które w danym momencie będą bardziej potrzebne a na tamte przyjdzie odpowiedni czas.
Życzę Wam wszystkim wytrwałości i wiary, bo ona czyni cuda.
Z Panem Bogiem

W cieniu Krzyża.

Opowieść o św. Ricie z Cascii.

  • >

    Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!