Emilia: Spóźnione świadectwo

Bardzo się bałam, że nie dam rady, ale się zdecydowałam i zaczęłam odmawiać. Nigdy nie przerwałam, ale było ciężko, bo podczas odmawiania wiele razy się myliłam. Postanowiłam, że się nie podam. Dzisiaj odmawiam czwarty raz i jestem dumna z siebie, bo chociaż nie dostałam jaszcze od naszej Mateńki łaski, o którą się modliłam, ale dostałam wiele łask innych. Spokój ducha, zdałam egzamin na prawo jazdy, mam pracę.

Wierzę, że Mateńka pomoże mi i obdarzy mnie łaską, o którą się modliłam. Dlatego zachęcam wszystkich do odmawiania Nowenny Pompejskiej i wierzcie, że nadejdzie ten dzień, że Mateńka nasza obdarzy was łaską, o którą ją prosicie. A przede wszystkim będzie przy was, kiedy tego będziecie potrzebować. To jest WIARA i ja taką wiarę noszę w swoim sercu. Tylko dzięki tej modlitwie, Nowennie Pompejańskiej

PROMOCJA

nabożeństw miesięcznych

- z okazji zakończenia 

"Miesiąca z Maryją"

WIELKA

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
21 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Agata
Agata
05.12.19 22:09

Ludzie, ogarnijcie w końcu kogoś to korekty! Tych świadectw nie da się czytać!!!

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.) (@marek)
06.12.19 00:23
Reply to  Agata

Moja droga, nie da się. Musielibyśmy mieć korektora-polonistę na 3/4 etatu. Nie mamy ani pieniędzy, ani wolontariuszy.

Evivi
Evivi
06.12.19 10:41
Reply to  Marek (adm.)

Tutaj jest wielu życzliwych ludzi, którzy z pewnością chętnie służyliby pomocą przy korygowaniu tekstów. I niekoniecznie muszą być oni polonistami, bo też nikt nie oczekuje, żeby te teksty były idealne.
Rozumiem, ze jako wolontariusze nie będą w stanie dyżurować 24/7, a Wy nie chcecie opóźniać publikacji świadectw, ani dawać uprawnień edytorskich bezpośrednio na stronie, więc tutaj mogłoby pomóc przesyłanie świadectw na maila i edytowanie już opublikowanych świadectw przy użyciu poprawionej przez wolontariusza wersji.

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.) (@marek)
06.12.19 16:12
Reply to  Evivi

Jestem otwarty na ten pomysł choć roztropność każde zastanowić się nad tym. Dlaczego? – Przez 8 lat działania tej strony ogłaszaliśmy różne wezwania do działania, zaproszenia dla wolontariuszy i przez ten cały czas nie zgłosił się nikt…

Evivi
Członek
Evivi (@evivi)
06.12.19 16:42
Reply to  Marek (adm.)

Proszę: „Bardzo się bałam, że nie dam rady, ale się zdecydowałam i zaczęłam odmawiać. Nigdy nie przerwałam, ale było ciężko, bo podczas odmawiania wiele razy się myliłam. Postanowiłam, że się nie podam. Dzisiaj odmawiam czwarty raz i jestem dumna z siebie, bo chociaż nie dostałam jaszcze od naszej Mateńki łaski, o którą się modliłam, ale dostałam wiele łask innych. Spokój ducha, zdałam egzamin na prawo jazdy, mam pracę. Wierzę, że Mateńka pomoże mi i obdarzy mnie łaską, o którą się modliłam. Dlatego zachęcam wszystkich do odmawiania Nowenny Pompejskiej i wierzcie, że nadejdzie ten dzień, że Mateńka nasza obdarzy was łaską,… Czytaj więcej »

Evivi
Evivi
06.12.19 17:13
Reply to  Marek (adm.)

Patrząc na minusy pod moim komentarzem odnośnie bezinteresownej pomocy użytkowników w moderowaniu świadectw, muszę przyznać, że może mieć pan rację, panie Marku.
Szkoda, szkoda…
Postaram się od czasu do czasu wrzucić w komentarze poprawione wersje tekstów.
Z góry proszę o wybaczenie ewentualnych przeoczeń, bo polonistą nie jestem i w ojczyźnie nie mieszkam od lat.

też Ania
też Ania
06.12.19 17:35
Reply to  Evivi

Evivi, masz bardzo dobre chęci, ale… ludzie piszą tak, jak potrafią. Zgodzę się, że część wpisów zawiera błędy, ale ludzie mają różną sytuację – są osoby z dysleksją, są osoby, które ledwo obsługują klawiaturę. Mnie osobiście błędy na tej stronie nie przeszkadzają. Staram się zrozumieć autorów.

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.) (@marek)
16.12.19 12:58
Reply to  Evivi

Przekleiłem, dziękuję.

agata
agata
06.12.19 22:36
Reply to  Marek (adm.)

ja również bardzo chętnie zajęłabym się korektą tych świadectw. też aniu – dysleksja i ledwość obsługi klawiatury to nie są wystarczające powody dla takiej pornografii językowo – ortograficznej. znam wielu byłych dyslektyków, a i brak umiejętności obsługi klawiatury nie usprawiedliwia problemu, wszak można łatwo sprawdzić, gdzie na klawiaturze można zrobić choćby przecinek!

Agga
Agga
07.12.19 06:17
Reply to  Marek (adm.)

Dzień dobry. Proszę mu napisać dlaczego moje świadectwo się nie pojawiło tej stronie. Pisze bez błędów i w temacie. To było ważne świadectwo bo obiecałem Matce, że go napisze i napisałam a nikt go na stronie nie opublikował. Proszę mi odpowiedzieć. Dziękuję

Marek
Marek (@yorick77me-com)
07.12.19 08:44
Reply to  Agga

Droga Ago, najprawdopodobniej czeka w kolejce na publikację. Okresami przychodzi bardzo dużo świadectw i musimy „uregulować” ten ruch.

Gabriela
Wytrwały
Gabriela (@gf)
08.12.19 08:23
Reply to  Agga

Trudno drążyć w tym temacie, bo błędy mogą trafić się każdemu, zwłaszcza gdy ktoś pisze np. na smartfonie. Aggo napisałaś kilka krótkich zdań i też nie jest wolne od błędów. Nie wiadomo co masz na myśli – napisałaś np. „proszę mu powiedzieć”, a chyba miało brzmieć ” proszę mi powiedzieć”. Można to odczytać nawet dwojako, bo słowo „mu” może odnosić się do pana Marka, ale wówczas trzeba je napisać z dużej litery – „Mu”. Właściwie Tobie Aggo chodzi nie tyle o błędy, lecz powód nieopublikowania świadectwa. Tu rzeczywiście zdarza się wielki poślizg… Ale wielu się skarży, że nie pojawiło się… Czytaj więcej »

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.) (@marek)
16.12.19 12:59
Reply to  Agga

Najprawdopodobniej czeka w kolejce. Czasem świadectw jest sporo i kumulując się.

Iwona W.
Iwona W.
06.12.19 07:47
Reply to  Agata

Proszę pamiętać, że różni ludzie piszą świadectwa, trzeba być wyrozumiałym. Nie wszyscy mają zdaną maturę, są na różnym poziomie…Moim zdaniem korektor-polonista wprowadzałby obok poprawy błędów ortograficznych, czy interpunkcyjnych, także zmiany stylistyczne, a to powodowałoby zbytnie ingerowanie i zmienianie świadectwa danej osoby

Gabriela
Wytrwały
Gabriela (@gf)
08.12.19 11:08
Reply to  Agata

Ty też Agato strzeliłaś małego „byczka” – raczej ” do korekty!”, a nie ” to korekty!”. Trzeba rzeczywiście wyjąć belkę ze swego oka, by móc wyjmować drzazgi z oka bliźniego.

Maria
Maria
07.12.19 06:10

Ja uważam, że każdy modli się jak potrafi i Maryja wysłuchuje modlitw i pomaga. Każdy pisze świadectwo jak potrafi. Ważne, że stara się napisać, bo to obiecujemy Matce Bozej.

Gabriela
Wytrwały
Gabriela (@gf)
08.12.19 10:29
Reply to  Maria

Też Mario tak uważam. Skoro domagają się korektorów świadectw, to na forum jeszcze bardziej przydałaby się osoba duchowna do zaakceptowania lub odrzucenia niektórych komentarzy. Jednym słowem na całość. To jednak graniczyłoby raczej z cudem, by temu podołać.

Gabriela
Wytrwały
Gabriela (@gf)
07.12.19 06:30

Powyższe świadectwo jest ok. Brakuje niestety znaków interpunkcyjnych. Jednak nie potrzeba żadnej filozofii, aby je zrozumieć. Cóż z tego, że wiele świadectw jest pięknie napisanych, skoro oszpecają je słowa komentarzy z „bykami” ortograficznymi. Wobec tego tu także nie każdy powinien je pisać. To jest czasami tylko jedno czy dwa zdania, które nie ma ani „nóg ani rąk”.

enia
enia
07.12.19 09:13
Reply to  Gabriela

Gabriela książki Alicji Lenczewskiej POLECAM! Brak słów aby opisać

Gabriela
Wytrwały
Gabriela (@gf)
07.12.19 10:22
Reply to  enia

Dzięki Eniu. Wierzę, że książka może jest godna polecenia, ale ja już nie mam miejsca na książki…i.mało czasu na czytanie. W praktyce korzystam jedynie z modlitewników. Dodatkowo mam kilka broszurek z serii „Dobrego dnia”, ” Dzienniczek s. Faustyny” – i tym dla wzmocnienia karmię się na co dzień. Wczoraj akurat odmawiając różaniec, czytałam rozważania A. Lenczewskiej z mies. „Różaniec”. Pozdrawiam, z Panem Bogiem.

Gabriela
Wytrwały
Gabriela (@gf)
08.12.19 08:43

Ogólnie rzecz biorąc, lepiej nie być tak drobiazgowym. Czytałam gorsze teksty, a nikt się nie czepiał. Ja piszę książki, przed publikacją sprawdzam tekst z 20 razy… i niby błędów nie ma. Dopiero gdy zamawiam druk, biorę książkę do ręki, to o dziwo znajduję wiele wcześniej niezauważonych błędów. Nanoszę poprawki, a po miesiącu znów znajduję błędy. Czasami poprawiając jedne, popełnia się przy okazji inne. Tak naprawdę wersja jest ok dopiero po kilku miesiącach, a być może i tak czytelnik dopatrzy się błędów. Każdy pisze w innym stylu, zależnie od rejonu. Z całą pewnością w cztery oczy, nikt by ze mną na… Czytaj więcej »

21
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x

PROMOCJA

nabożeństw miesięcznych

- z okazji zakończenia 

"Miesiąca z Maryją"

WIELKA