Janka: Moje świadectwo

Wierzę w obecność Boga i jego wsparcie każdego dnia. Zbliżyłam się do niego w chorobie i po trudnej i skomplikowanej operacji. Jestem wdzięczna, że mnie ocalił. Wierzyłam, że Jezus mnie z tego podźwignie. Prosiłam zdając się na wolę Boga i zostałam wysłuchana.
O nowennie dowiedziałam się po ok. 2 miesiącach od wyjścia ze szpitala. Pewna Pani, po mszy św. rozdawała obrazki z nowenną. Była bardzo szczęśliwa i dawała świadectwo o łasce, którą wyprosiła dla swojego wnuka. Zachęcała wszystkich, aby podjęli modlitwę.
Z czasem pomyślałam, że i ja zmówię nowennę. Czy miałam różaniec? Tak – w domu – znalazłoby się kilka – nie modliłam się nigdy biorąc je do ręki. Podczas mojego pobytu w szpitalu, od księdza tam posługującego dostałam różaniec. Ten kapłan już wtedy otworzył moje serce na modlitwę różańcową. Bardzo mu za to dziękuję a dzięki nowennie mogłam się tej modlitwy nauczyć. Z tym różańcem w ręku rozpoczęłam nowennę.
Pierwszą nowennę odmawiałam prosząc Maryję o pomoc w znalezieniu mężczyzny, z którym założę rodzinę. Nie dokończyłam tej modlitwy.
Drugą nowennę odmówiłam w intencji mojego zdrowia. Ufam, że Maryja wyprosiła dla mnie tę łaskę i dziękuję Jej z całego serca za pozytywne wyniki podczas badań kontrolnych oraz lepsze samopoczucie. Podczas tej nowenny otrzymałam też łaskę szczerej spowiedzi św.
Trzecią nowennę zaczęłam odmawiać w intencji mojej siostry, ale zmieniłam ją w trakcie, jak dowiedziałam się o chorobie mojej bliskiej sąsiadki. Prosiłam Maryję, o uleczenie Jej z raka płuc i powrót do domu. Trudno mi o tym pisać, bo musiałam się zmierzyć z pytaniem dlaczego ta intencja nie została wysłuchana i sąsiadka zmarła. Dziękuję, że mogłam obserwować jak troskliwie i dzielnie opiekuje się Nią jej rodzina – może ta modlitwa dodała im sił? Może skróciła cierpienie mojej sąsiadki tu na ziemi? Dziękuję, że odeszła do Domu Pana zaopatrzona sakramentami św. Modlę się za Jej duszę i w głębi serca czuję, że jest już w niebie.
Dziękuję Maryjo za wszystko. Dziękuję za Twoją dobroć.

Maj - taki piękny miesiąc...

Spędź go najlepiej jak

z Maryją!

potrafisz - 

1
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Wątki z odpowiedziami
1 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
1 Autorzy
Wojtek Kondrat Zamość Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Wojtek Kondrat Zamość
Gość
Wojtek Kondrat Zamość

Pani Janko,Ja szukam dziewczy,-)jestem Wojtek z Zamościa Lubelskie wojewodztwo lat 32

Maj - taki piękny miesiąc...

Spędź go najlepiej jak

z Maryją!

potrafisz -