Asoa: Kto jest moim bliźnim?

Jest mi smutno, że tak wiele osób zamieszcza tutaj komentarze, które ranią uczucia innych osób, obrażają, są atakiem na ich poglądy i przekonania. Na stronie nowenny pompejańskiej znaleźliśmy się nie bez powodu. Przyprowadziła nas tu Maryja, zebrała nas i zachęciła do składania próśb. A to wszystko w jednym celu – żebyśmy poznali Jej Syna, Jego miłosierdzie, w konsekwencji: pokochali Go.
Każdy z nas jest inny i inną ścieżką dochodzi do prawdy, do Jezusa. Czasem nie dochodzi wcale, bo okazuje się, że nie chce. Taki wybór człowieka. Ma prawo.
Ma prawo, bo Bóg dał nam godność i wolną wolę, której nawet On sam nie chce w człowieku łamać.

Skoro nawet Bóg, który wie wszystko i może wszystko, nie „łamie” człowieka, w imię czego my mielibyśmy to robić? Bo ten drugi, ten który przede mną pisał komentarz, to demon wcielony, buddysta, tarocista, new age, debil i popapraniec??? To już nie jest człowiek? Nie bliźni???

„Kto jest moim bliźnim?” spytał Jezusa uczony w Prawie, wystawiając Go na próbę. I już się przed samym sobą usprawiedliwił, już zatarł ręce, już miał przygotowaną odpowiedź, a tu bach! Jezus mu odpowiada Przypowieścią o miłosiernym Samarytaninie. Można być wobec drugiego człowieka łotrem, można go obedrzeć, zranić, zostawić na wpół umarłego i odejść. Można uważając się za świętego i prawego być obojętnym i minąć człowieka w potrzebie. Ale można się też widokiem poturbowanego wzruszyć, podejść, opatrzyć go, pielęgnować i mieć o niego staranie.

Nie mówię, że mamy tu, na tej stronie, przyklaskiwać wszystkiemu, co mówią ludzie, spijać sobie z dzióbków, relatywizować, unikać napominania i bez względu na wszystko starać się być przez wszystkich lubianym. Nie. Mówię o miłości bliźniego. Mi-łoś-ci. Miłość to troska o jego dobro. Jakie dobro może wyniknąć z upokarzania, wyzywania, okazywania niechęci, prawienia morałów, nawracania na siłę i stawiania się ponad drugim człowiekiem?
Polecam każdego z Was opiece Matki Bożej. Niech Was Bóg błogosławi! 🙂

Kompendium

o nowennie

pompejańskiej

1
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
1 Autorzy
Barbara Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Barbara
Gość
Barbara

Czytam świadectwa i komentarze pod nimi prawie codziennie, i zauważyłam że już jest znacznie lepiej. Każdy kto czyta regularnie, wie, że były osoby (nie będę wymieniała nicków), które ,,wkładały kij w mrowisko” prowokując swoimi wypowiedziami, wtedy była prawdziwa burza na forum. Tak było jeszcze w styczniu tego roku. Myślę, że słuszne byłoby blokowanie takich osób, bo to już nie jest wymiana doświadczeń, a wręcz dołowanie. Pozdrawiam.