Szymon: Nowenna różańcowa pomaga w nauce

Chciałbym złożyć świadectwo w podzięce dla Maryii Królowej Różańca Świętego. Moja sytuacja w szkole była fatalna, zagrożenia z najgorszych przedmiotów jakie dla mnie spotkać- Historia i Matematyka. Z matematyki nic nie umiałem, nie rozumiałem, a z Historii to już masakra. Dowiedziałem się, że mam zagrożenia. Wprawdzie na półrocze ale jeśli się nie...
Read More

Ufający: Oddaję się cały naszej Matce

Szczęść Boże. Chciałem podzielić się z Wami swoim świadectwem po domówieniu kilku nowenn. Dziś święto Maryjne (15.08.2017) a wiec i dobra okazja do spełnienia obietnicy zawartej w treści części dziękczynnej nowenny. Nowennę pompejańską zacząłem odmawiać 2016 roku w czerwcu w czasie kiedy zaczął się kryzys w naszym małżeństwie.
Read More

Małgorzata: Modlitwa matki

Jestem żoną i matką pięciorga dzieci. Pierwszą nowennę odmówiłam w intencji ratowania mojej rodziny.Z początku nie mówiłam tego mężowi, ale po jakimś czasie opowiedział mi, że dzieją się rzeczy, których nie rozumie. Musiałam się przyznać. Najbardziej był wstrząśnięty sytuacją, która miała miejsce w Krakowie. Przeczytaj Małgorzata: Modlitwa matki
Read More

Izabela: Łaski i uwolnienie

Odmawiam już 15 Nowennę w intencji podziękowania Maryji za otrzymane dotychczas łaski, opiekę i pomoc. Pisałam już świadectwa, ale nigdy dotąd za uzdrowienie z grzechu masturbacji. To dodatkowa łaska podczas odmawiania jednej z pierwszych Nowenn. Przeczytaj Izabela: Łaski i uwolnienie
Read More

Tomasz: Serduszko Antosia

W połowie lipca padła diagnoza o nie prawidłowej pracy serca naszego syna Antosia 6 lat. 15 sierpnia w święto Matki Bożej zaczynam nowennę do Mateczki Bożej Pompejańskiej w intencji cofnięcia wady. Udaje mi się skończyć nowennę z powodzeniem.
Read More

Asoa: Kto jest moim bliźnim?

Jest mi smutno, że tak wiele osób zamieszcza tutaj komentarze, które ranią uczucia innych osób, obrażają, są atakiem na ich poglądy i przekonania. Na stronie nowenny pompejańskiej znaleźliśmy się nie bez powodu. Przyprowadziła nas tu Maryja, zebrała nas i zachęciła do składania próśb. A to wszystko w jednym celu – żebyśmy poznali Jej Syna, Jego miłosierdzie, w konsekwencji: pokochali Go.
Każdy z nas jest inny i inną ścieżką dochodzi do prawdy, do Jezusa. Czasem nie dochodzi wcale, bo okazuje się, że nie chce. Taki wybór człowieka. Ma prawo.
Ma prawo, bo Bóg dał nam godność i wolną wolę, której nawet On sam nie chce w człowieku łamać.

Skoro nawet Bóg, który wie wszystko i może wszystko, nie „łamie” człowieka, w imię czego my mielibyśmy to robić? Bo ten drugi, ten który przede mną pisał komentarz, to demon wcielony, buddysta, tarocista, new age, debil i popapraniec??? To już nie jest człowiek? Nie bliźni???

„Kto jest moim bliźnim?” spytał Jezusa uczony w Prawie, wystawiając Go na próbę. I już się przed samym sobą usprawiedliwił, już zatarł ręce, już miał przygotowaną odpowiedź, a tu bach! Jezus mu odpowiada Przypowieścią o miłosiernym Samarytaninie. Można być wobec drugiego człowieka łotrem, można go obedrzeć, zranić, zostawić na wpół umarłego i odejść. Można uważając się za świętego i prawego być obojętnym i minąć człowieka w potrzebie. Ale można się też widokiem poturbowanego wzruszyć, podejść, opatrzyć go, pielęgnować i mieć o niego staranie.

Nie mówię, że mamy tu, na tej stronie, przyklaskiwać wszystkiemu, co mówią ludzie, spijać sobie z dzióbków, relatywizować, unikać napominania i bez względu na wszystko starać się być przez wszystkich lubianym. Nie. Mówię o miłości bliźniego. Mi-łoś-ci. Miłość to troska o jego dobro. Jakie dobro może wyniknąć z upokarzania, wyzywania, okazywania niechęci, prawienia morałów, nawracania na siłę i stawiania się ponad drugim człowiekiem?
Polecam każdego z Was opiece Matki Bożej. Niech Was Bóg błogosławi! 🙂

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

1 Komentarz do "Asoa: Kto jest moim bliźnim?"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Barbara
Gość
Barbara

Czytam świadectwa i komentarze pod nimi prawie codziennie, i zauważyłam że już jest znacznie lepiej. Każdy kto czyta regularnie, wie, że były osoby (nie będę wymieniała nicków), które ,,wkładały kij w mrowisko” prowokując swoimi wypowiedziami, wtedy była prawdziwa burza na forum. Tak było jeszcze w styczniu tego roku. Myślę, że słuszne byłoby blokowanie takich osób, bo to już nie jest wymiana doświadczeń, a wręcz dołowanie. Pozdrawiam.

Czy wiesz, że autor

nowenny pompejańskiej

napisał też…

Miesięczne nabożeństwo

do świętego Józefa

w sprawach trudnych

w ROKU ŚW. JÓZEFA!