[filmik] Różaniec i nowenna pompejańska w życiu człowieka

Trzy tygodnie temu byliśmy na Mszy św. w najmniejszej poznańskiej parafii na Edwardowie, z nabożeństwem i kazaniem pompejańskim. 31 maja – przeżyj ostatni dzień miesiąca Maryjnego w duchu pompejańskim!

Posłuchajmy, bo bardzo mobilizuje do odmawiania nowenny 🙂

Oto kazanie! Tekst kazania znajdziesz w 10. numerze KRŚ.

„Jan Paweł II, kardynał Wyszyński, Bartolo Longo, którego relikwie gościliśmy w naszym Sanktuarium Świętości Życia, obrali drogę ku niebu, uchwyciwszy się Matki Najświętszej. To piękne dzieło, które propagujemy w naszym sanktuarium, stało się współudziałem tak wielu ludzi na całym świecie: dzieło otwarcia swo­jego serca i duszy na działanie Boga z różańcem w ręku w nowennie pompejańskiej. Kiedyś, jak ktoś mnie zapytał: »Proszę księdza, jaka jest najtrudniejsza modlitwa?«, odpowiadałem: »Dla mnie tą modlitwą jest różaniec«.

I kiedy zacząłem odkrywać nowennę pom­pejańską, to stwierdziłem, że odmawia­jąc kolejne tajemnice i części różań­ca świętego, na wszystko mam czas. Zanim jednak podjąłem się tego dzieła, tych 54 dni modlitwy, to ogarnął mnie lekki strach: »Czy dam radę?«. Bo przecież trzeba trochę czasu poświęcić! Ale jeśli idziesz na zakupy lub jedziesz samochodem, jeśli podążasz do pracy, jeśli masz też czas w ciągu dnia, to możesz w tym czasie modlić się! To jest doskonała okazja, aby te poszczególne części różańca ofiarowywać wówczas Panu Bogu w nowennie.” – mówił ks. Grzegorz Zbączyniak

Pielgrzymuj z nami do Pompejów!

Powiadomimy Cię o najbliższej pielgrzymce

Jeśli chcesz odwiedzić sanktuarium w Pompejach, zapisz się tutaj. Powiadomimy Cię o kolejnej pielgrzymce!

5
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
4 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
2 Autorzy
Marek (adm.)Aneta Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Aneta
Gość
Aneta

kiedy można spodziewać się przesyłki z 10 nr KRŚ?

Limitowana wersja 

modlitewnika napisana

przez bł. Bartola Longo.

     Modlitwa z wiarą 

_____________________________