Paulina: Ukojenie bólu

Szczęść Boże, Pragnę podziękować Matce Bożej za wszystkie łaski, jakie otrzymałam. Jest to moja kolejna Nowenna Pompejsńska, którą zmawiałam prosząc o opiekę i potrzebne łaski dla bliskiej mi osoby, która zmarła kilka lat temu. Trudne było dla mnie pogodzenie się z tym mimo upływu czasu. Matka Boża pomogła mi pogodzić się z jej śmiercią, Ofiarowala ukojenie bólu, oraz zmieniło się moje spojrzenie na śmierć, życie i chorobę osoby za którą się modliłam.
Przeczytaj całość

Katarzyna: Podziękowanie

Chciałabym wyrazić dziękczynienie Matce Bożej Różańcowej z Pompejów za wysłuchanie mojej modlitwy w intencji córek.
Przeczytaj całość

Jadwiga: zdany egzamin !

Dziękuję Matce Bożej za otrzymane łaski po odmówieniu nowenny pompejańskiej. Mam na imię Jadwiga ma 26 lat nie dawno skończyłam odmawiać nowennę o zdanie egzaminu zawodowego
Przeczytaj całość

Bernadeta: Łaski dla syna i jego rodziny

Nowennę pompejańską odmówiłam kilka razy: prosiłam o dobrą pracę dla syna i niedługo trzeba było czekać - syn pracuje, jest zadowolony. Następną nowennę odmówiłam z prośbą o zdrowie dla syna, tzn. żeby choroba nie powróciła z którą zmagał się przez parę lat - ze zdrowiem nie ma problemy.
Przeczytaj całość

Adam: Nadzieja poddawana próbom

Z różańcem niemal od zawsze byłem związany. Może nie odmawiałem go regularnie, ale co jakiś czas do niego wracałem. Nowennę Pompejańską zacząłem odmawiać w lutym 2014 roku. Był to dla mnie i mojej rodziny dość ciężki okres obfitujący w choroby i nieoczekiwaną śmierć teściowej. Właśnie od tego momentu zdecydowałem się...
Przeczytaj całość

Nina: nawrócenie i ślub!

Pragnę i ja się podzielić otrzymanymi łaskami ku radości i pokrzepieniu innym, modlącym się. Pierwszą nowennę pompejańską zaczęłam 9 grudnia ubiegłego roku. Intencja dotyczyła mnie samej. Dziś kończę drugą w tej samej intencji. Otrzymałam wiele łask, o które nie prosiłam, lecz teraz widzę, że były mi one tak bardzo potrzebne. Czyli Bóg wie co dla nas najlepsze. Nie będę się rozpisywała dużo, bo musiałabym zacząć od swojego dzieciństwa. Napiszę tyle…niedługo minie czternasta rocznica mojego ślubu, ale cywilnego, mamy dwoje dzieci już nastoletnich. Nie miałam i póki co jeszcze nie mam bierzmowania.Po jakimś czasie odmawiania nowenny poczułam, że chcę pójść do kościoła, ale pewna dolegliwość mnie hamowała. Postanowiłam więc wyszykować rano w niedzielę dzieci i męża, chciałam by choć oni poszli na mszę i pomodlili się za mnie, ale gdy wstałam rano, mimo tej dolegliwości wyprasowałam ubrania i dla siebie. Poszłam razem z rodziną po raz pierwszy od wielu lat. Było mi tak przyjemnie. Od tego momentu chodziliśmy do niedzielę, razem. trzy tygodnie temu ksiądz przeczytał w ogłoszeniach, że będą spotkania dla dorosłych, którzy chcą pójść do bierzmowania. Pomyślałam, że ja chcę i pójdę na to spotkanie. Spotkanie miało być w środę. Ale znów zły mnie kusił. I pomyślałam, że jednak nie pójdę, że pójdę jak będzie cieplej.

Przyszła jednak ta środa, zaczęłam bić się z myślami i w końcu postanowiłam pójść i byłam. Było bardzo miło, spotkanie kilku dorosłych osób. Ksiądz czytał nam i opowiadał o Duchu Świętym.

Na koniec zostałam i powiedziałam, że bardzo bym chciała przystąpić z mężem do sakramentu małżeństwa. Okazało się, że najpierw trzeba być bierzmowanym, bo do bierzmowania potrzebna jest spowiedź i rozgrzeszenie, a ja nie mając z mężem ślubu kościelnego nie dostałabym rozgrzeszenia. Ksiądz powiedział, że jeśli jesteśmy bardzo zdecydowani, to może nam udzielić sakramentu małżeństwa jeszcze przed świętami.

Cały zeszły tydzień załatwialiśmy różne sprawy typu świadectwo chrztu, świadków itp. W zeszłą sobotę czyli przedwczoraj po wieczornej mszy świętej ksiądz nam udzielił sakramentu małżeństwa. Był to cichutki ślub, tylko my dwoje, świadkowie i nasze dzieci. 🙂

Organista zagrał na organach 🙂

Było cudownie. Tak się cieszymy i dzieci nasze. Tak sobie pomyślałam, że taki ślub ma taki niepowtarzalny swój urok. To była moja i męża decyzja, zupełnie nikt nas nie przymuszał, ani żadna sytuacja, nie tak, że np. jestem w ciąży i trzeba wziąć ślub, albo, że tak wypada, bo inni biorą. Zupełnie świadomie, po piętnastu latach mieszkania razem wzięliśmy ślub kościelny. Mogliśmy się wyspowiadać i zaprosić do naszego życia Jezusa Chrystusa, a wszystko to dzięki odmawianiu nowenny pompejańskiej. Jeszcze kilka miesięcy temu myślałam zupełnie inaczej, nawet mówiłam, że ślub kościelny wcale nie jest potrzebny by być szczęśliwym, nawet stawiałam nas za przykład, że my mając ślub cywilny żyjemy w zgodzie, a inny mając ślub kościelny kłócą się i rozwodzą.

Dziś pojęłam, że szatan tak chciał bym myślała w ten sposób. Jestem świadoma tego, że zło będzie kusiło by udowodnić, że ślub kościelny nie jest potrzebny. Ale dla mnie/dla nas to wspaniała łaska, którą Bóg zechciał nam zesłać.

Królowo Różańca Świętego módl się za nami i odpieraj ataki szatana.

Regularny biuletyn pompejański!

Otrzymuj wiadomości pompejańskie na e-mail

Zapisując się do tego biuletynu, będziesz otrzymywać informacje związane z nowenną pompejańską, Pompejami, sanktuarium w Pompejach, ważnymi wydarzeniami oraz wyjątkowymi promocjami. Zostań z nami w kontakcie!

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

4 komentarzy do "Nina: nawrócenie i ślub!"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Nina
Gość
Muszę troszkę sprostować to zdanie; ” Okazało się, że najpierw trzeba być bierzmowanym”‚ bo mi się pomyliło. Powinno być;” okazało się, że najpierw trzeba mieć ślub”. Najpierw myślałam, że żeby wziąć ślub potrzebne jest bierzmowanie, a okazało się na odwrót. Żeby przystąpić do bierzmowania, musiałam najpierw mieć ślub kościelny, żeby dostać rozgrzeszenie. Nie mogłabym bez sakramentu małżeństwa przystąpić do bierzmowania. Teraz już mogę. Pod koniec kwietnia będę miała bierzmowanie i do tego z moją córką 🙂 Ten sakrament małżeństwa to dla mnie ogromne przeżycie, tym bardziej, że zawsze byłam na NIE. Nie wychowywałam się w wierze katolickiej. Nikt nie wywierał… Czytaj więcej »
Joanna
Gość

Nino płaczę szczęściem razem z Tobą, niech Bóg błogosławi Ciebie i Twoją uświęconą rodzinę.

Nina
Gość
Dziekuje. Ciebie rowniez niech Bog blogoslawi Joanno. Tak sie zastanawiam nad ludzmi, ktorzy prosza z calych sil o konkretna rzecz i jej nie dostaja. Moze chodzi o to by puscic to luzno, nie gnebic sie, pozwolic Matce Bozej sie prowadzic, a my ludzie czesto sie miotamy, czesto wydaje nam sie, ze tego czy owego nam brakuje, a okazuje sie ze cos zupelnie innego bylo potrzebne do naszego wzrostu duchowego. Czytalam niegdys swiadectwo pewnego Chinczyka o ile dobrze pamietam. Byl chory na nowotwor. Wyjechal do USA by sie leczyc metoda niekonwencjonalna. Tam poznal wspanialego czlowieka, ktory nauczyl go modlic, ktory nauczyl… Czytaj więcej »
Joanna
Gość
Joanna

Dzis jest 3 dzien dzien jak odmawiam Nowenne szatan nie chce dopuscic do naszego malzenstwa, a my sie kochamy. Dzisiaj upadlam podczas odmawiania nowenny na twarz nigdy mi sie cos takiego nie zdarzylo poczulam bol w ustach oraz na czole. Czuje, że węzly szatanskie sie rozwiązują. CZuje ,że to malzenstwo ma wiele do zrobienia.

Obrazki z nowenną pompejańską?