Komunikat w sprawie „narodowej nowenny pompejańskiej” Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi

Jako Fundacja Królowej Różańca Świętego, promująca od lat nowennę pompejańską i dzieła bł. Bartola Longo w Polsce, otrzymujemy zapytania od różnych osób co do nowej inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, związanej z szerzeniem nowenny pompejańskiej.

Źródło: pompejanska.org
Źródło z informacją o omawianej inicjatywie: pompejanska .org Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi

Wspomniane Stowarzyszenie na początku maja 2020 r. rozpoczęło kampanię zbierania pieniędzy pod hasłem „narodowej nowenny pompejańskiej”. Kampania polega na wysyłce listów podpisanych przez prezesa Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, pana Sławomira Olejniczaka, i dołączaniu broszur z treścią nowenny pompejańskiej.

Pan Olejniczak w liście sugeruje, że za darczyńców tej inicjatywy zostanie odmówiony różaniec w Papieskim Sanktuarium w Pompejach, a także zostaną przekazane do Sanktuarium podziękowania i prośby do Matki Bożej Pompejańskiej, przed cudowny obraz.

Informujemy, że Papieskie Sanktuarium w Pompejach wydało specjalne oświadczenie, że nie uczestniczy w tej inicjatywie. Założone zbiórki pieniędzy, intencji, podziękowań, a także odmawianie różańca, nie są inicjatywą realizowaną wspólnie i w porozumieniu z Sanktuarium pompejańskim.

Poniżej załączamy oświadczenie ks. Enrica Gargiulo, Kanclerza Papieskiego Sanktuarium w Pompejach, w języku polskim i włoskim.

Wiedząc o tych działaniach Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, prosimy, aby informować duchownych i osoby świeckie, które nie mając rozeznania w powyższej sprawie, mogą mylić inicjatywy wspomnianego Stowarzyszenia z faktycznymi działaniami Sanktuarium pompejańskiego.

Nadmieniamy, że w przeszłości w sprawie działań ww. Stowarzyszenia pojawiały się już głosy krytyki ze strony Kurii Krakowskiej oraz władz zakonnych. Poniżej podajemy łącza do materiałów:

Komunikat Archidiecezji Katowickiej
https://archidiecezjakatowicka.pl/o-diecezji/aktualnosci/1308-uwaga-na-zbiorke-na-rzecz-sanktuarium-w-pompejach

Komunikat Kurii Krakowskiej – Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi:
https://diecezja.waw.pl/1094?&link_artykul

Władze zakonów ostrzegają przed broszurką. „Nie ma nic wspólnego z Kościołem”
https://deon.pl/kosciol/wladze-zakonow-ostrzegaja-przed-broszurka-nie-ma-nic-wspolnego-z-kosciolem-foto,477203

>

Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!