Pokłoń się w maju Matce Bożej Pompejańskiej!

Zapraszamy na kolejną pielgrzymkę pompejańską, która odbędzie się  2 – 9 maja 2020 r! Poza Pompejami, zobaczymy też: Divino Amore – Rzym – Watykan – Manoppello – Lanciano – San Giovanni Rotondo – Monte Sant’Angelo – Pietrelcina – oraz Neapol – Ojciec Dolindo!

Zobacz pełny plan pielgrzymki:

Program:

Dzień 1
Przyjazd na lotniska:

 • w Poznaniu o godz. 11:25,
 • we Wrocławiu o godz. 10:40,
 • w Krakowie o godz. 17:45,
 • w Warszawie-Modlin o godz. 17:05.

Lądowanie w Rzymie. Dla pielgrzymów z Wrocławia i z Poznania: przejazd do sanktuarium Matki Boskiej Najczystszej Miłości w okolicy Ciampino. Później transfer do hotelu w okolicy Rzymu,  kolacja, nocleg. Dla pielgrzymów z Warszawy-Modlin i Krakowa: po wylądowaniu transfer do hotelu, nocleg.

Dzień 2 
Wczesne śniadanie. Zwiedzanie Rzymu: Watykan i Plac Św. Piotra. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, modlitwa przy grobie Jana Pawła II. Spacer przez Via della Conciliazione do Zamku Św. Anioła; później przejście przez Rzym barokowy: Piazza Navona z fontanną Czterech Rzek, kościół św. Agnieszki, Panteon, Fontanna di Trevi. Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny, następnie spacer wzdłuż Forum Romanum pod Koloseum. Wizyta w Bazylice Matki Boskiej Większej, zbudowana w miejscu, gdzie wg tradycji latem w Rzymie spadł śnieg. W ciągu dnia Msza Św. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3 
Po śniadaniu przejazd do Manoppello – sanktuarium Świętego Oblicza. Później przejazd do sąsiedniego sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Lanciano. Potem przejazd do hotelu w Puglii, kolacja, nocleg.

Dzień 4 
Śniadanie, Msza Św. w San Giovanni Rotondo, zwiedzanie: Kościół  Stary  z konfesjonałem  Świętego,  jego  celą  i  pierwotnym  miejscem  pochówku,  potem  przejście  do  nowej bazyliki – krypta z grobem św. Ojca Pio. Po  południu przejazd  do  sanktuarium  Michała  Archanioła  w  Monte  Sant’Angelo  –  wizyta w sanktuarium prowadzonym przez polskich Michalitów. Powrót do hotelu, kolacja, możliwość wieczornej modlitwy w sanktuarium, nocleg.

Dzień 5 
Śniadanie, przejazd do Pietrelciny – małego, włoskiego miasteczka, w którym urodził się i dorastał Ojciec Pio. Następnie przejazd do Pompejów – nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej.  Kolacja w Pompejach. Udział w wieczornych nabożeństwach – Różaniec Święty i uroczysta adoracja obrazu Matki Bożej Pompejańskiej (tylko w terminie majowym). W ciągu dnia Msza św. Przejazd do hotelu na nocleg w okolicach Pompejów.

Dzień 6 
Po śniadaniu przejazd do Neapolu: zwiedzanie miejsc związanych z niezwykłą postacią o. Dolindo Ruotolo, następnie katedra św. Januarego, słynącą z Cudu Eucharystycznego, spacer ulicą Św. Grzegorza Ormianina, będącą największym po Krakowie centrum produkcji szopek bożonarodzeniowych. Powrót do hotelu na kolację i nocleg w okolicach Pompejów.

Dzień 7 
Śniadanie, uczestnictwo we Mszy Świętej w Sanktuarium, podczas której zostanie wyrecytowana Suplika do Matki Bożej Pompejańskiej. Następnie po zakończonych uroczystościach zwiedzanie ruin starożytnego miasta zniszczonego przez wybuch Wezuwiusza w 79 r. n.e. Przejazd w okolice Rzymu, kolacja, nocleg.

Dzień 8 
Śniadanie. Dla pielgrzymów z Poznania i Wrocławia: transfer na lotnisko, odprawy i wylot do Polski. Lądowanie w Poznaniu o godz. 13:00, a we Wrocławiu o 16:55. Dla pozostałych pielgrzymów: nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Najczystszej Miłości. Później kolacja i transfer na lotnisko, odprawy i lot powrotny do Polski. Lądowanie w Warszawie-Modlin o 23:59, a w Krakowie o 00:05 (kolejnego dnia). Zakończenie pielgrzymki pompejańskiej do Włoch.

Uwagi praktyczne:
Cena: 2590 + 100 euro na miejscu płatne
zawiera:
 • przelot Polska – Rzym – Polska, wraz z bagażem podręcznym 40x20x25 cm oraz drugą sztuką 55x40x20 cm do 10 kg,
 • przejazdy we Włoszech klimatyzowanym autobusem,
 • 7 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,
 • 7 śniadań kontynentalnych wzmocnionych i 7 kolacji,
 • Msze święte i opiekę duchową,
 • opiekę pilota wycieczek,
 • Ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 20 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł).

Szczegółowe informacje i zapisy: poprzez e-mail pielgrzymka@rosemaria.pl oraz telefon: 61 66 24 921 (godz. 10-16; pon-czw.)

Organizator:

Fundacja Królowej Różańca Świętego

>

Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!

Zapraszamy

na rekolekcje internetowe

ze św. Józefem