Aleksandra: XIX nowenna

Chciałabym złożyć swoje kolejne świadectwo dotyczące Mojego związku ze swoim chłopakiem. Otóż nasz związek w ostatnim czasie przechodził bardzo trudny czas. Adam miał ciężki okres załamania, przez który dwukrotnie próbował zrezygnować z naszej miłości i jednocześnie zakończyć Nasza trwająca 2,5 roku miłość. Mimo wszystko tak bardzo prosiłam Najświętsza Mateńkę o pomoc i przede wszystkim wspólna walkę o to, co miedzy Nami jest ze względu na fakt, ze tak naprawdę nigdy Adam nie podawał powodu, przez który moglibyśmy się rozstać. Wręcz przeciwnie. Im bardziej się modliłam o szczęśliwie rozwiązanie dla Nas obydwojga, tym czułam w sobie wewnętrzną sile, która mówiła do mnie, żebym się nie poddawała w walce o nasza miłość i żebyśmy wspólnie doszli do jakiegoś kompromisu i wspólnymi silami odnaleźli się na nowo tworząc i myśląc nasza wspólną przyszłość. Dzięki modlitwie do Najświętszej Maryi Panny powoli udaje Nam się odnajdywać się na nowo, zaczynamy częściej się spotykać, a co najważniejsze pielęgnować swoja miłość tak jak to było na początku naszej znajomości. Co najważniejsze chcemy wspólnie zamieszkać razem i zbudować dom, w którym zagości radość i szczęście dzięki ogromnemu wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny. Nowenna Pompejańska naprawdę działa cuda. Sama jestem tego ogromnym przykładem i wierze, ze nic nie dzieje się w Moim życiu bez przyczyny, a Najświętsza Matka czuwa nade mną w każdej chwili swojego życia. Zarówno w chwilach dobrych jak i tych złych. Nauczyłam się po kilku latach modlitwy do NPM widzieć nawet te najmniejsze cuda.
Warto odmawiać NP! Warto zawierzyć swoje potrzeby Maryi, bo Ona każdego wysłucha i każdemu dopomoże. Trzeba tylko mocno w to wierzyć 🙂

"Odrobina miłosierdzia czyni świat mniej zimnym i bardziej sprawiedliwym"

- papież Franciszek, 17 marca 2013 r.

 • Chcecie zamieszkać razem i żyć w grzechu ? I myślisz że Maryja będzie wam w tym pomagać ?

  • Oj ludzie co wy robicie??? Jak można kogoś krytykować i tak obrażać za to, że się modli?? Tak postępują ludzie przez których działa szatan!!! W ten obrzydliwy sposób zniechęcacie dziewczynę do modlitwy!! Tak nie można! Każdy w młodości uczył się dopiero miłości… Nikt nie urodził się geniuszem w każdej dziedzinie! Każdy popełnia błędy, każdy. I szacun dla tej dziewczyny za to, że już w tak młodym wieku wkracza w dojrzałość z Mateńką i pozwala Jej swe życie prowadzić. A wszystko inne będzie na swoim miejscu, zgodne z wolą Bożą. Dużo miłości, szczęścia i pokory, sobie i wam wszystkim życzę. Z Panem Bogiem

 • Kiedy sie zamieszka razem z chlopakiem bez slubu koscielnego to do tego domu wkracza Szatan a nie Maryja!

 • Strasznie jest czytać te komentarze pełne jadu… tak jakby osoba oceniająca była lepsza od kogoś kto po prostu się zakochał… Życzę wam dużo miłości i szczęścia

  • Na jakiej podstawie oceniasz kilkuletni związek twierdząc że to nie miłość? Oj chyba chyba nigdy nie zaznales prawdziwej miłości.. To przykre ale życzę szczęścia 🙂

   • Skoro miłość to nie uczucia to teoretycznie możesz pokochać dowolna osobę, kobietę która się przed tobą postawi tak? Bo przecież możesz ją pielęgnować i dbać a uczucia są zbędne

  • Nie przenoś się…. ktoś tu musi pisać rozsądnie…..i mieć trzeźwe spojrzenie…

  • Gdzie ten jad? Ktos kto zna zycie i zdrowo mysli zaliczany jest to stworzen, ktòre produkuja jad a to dobre!

    • Dziwne w odpowiedzi wyslanej do mnie sa same slowa typu g…..wna tu wszystko zniklo. Na podstawie wypowiedzi wyrabiamy sobie wyobrazenie o innych ……niestety g- no to nie zloto….

 • Aleksandro, budujecie związek na czymś innym niż hormonach? W Twoim świadectwie brak świadectwa wiary i np.słów o żywym Bogu, na któym oboje się koncentrujecie.

  Budujecie na piasku, zamiast na skale, to runie bardzo szybko.

  Czy dla Was obojga małżeństwo= sakramentalne, czy jest jakiekolwiek?
  Nie wiem ile masz lat, ale jeszcze dużo nauki przed Tobą,bo Chrystus i Maryja zawsze będą obok Ciebie, ważne, czy Ty zaprosisz Ich do swojego życia.

 • Dziwne ale zniknął mój wczorajszy komentarz, w którym dzielę się tym, co powiedział mi pewien znajomy kapłan na podstawie doświadczeń ze swojej wieloletniej posługi a mianowicie, że w konkubinacie ludzie żyją „szczęśliwie” dopóki diabeł ma ich w swojej kieszeni. Kiedy jednak zdecydują się na zawarcie sakramentu małżeństwa i zerwanie ze złem to wtedy bardzo szybko pojawiają się problemy. Diabeł miesza, jakby chciał im pokazać, że po co był wam ślub kościelny skoro teraz jest dużo gorzej niż było, gdy żyliście bez ślubu. Stąd w dzisiejszym świecie taka afirmacja związków nieformalnych i często pojawiające się w przestrzeni publicznej zdania: „papierek jest nam niepotrzebny” , „ślub nie gwarantuje szczęścia i miłości”, „po ślubie się wszystko zmienia” itp. Napisałem to jeszcze raz bo wydaje mi się, że jest to ważna przestroga dla tych, którzy bezmyślnie chcą wejść w konkubinat.

  • Wojtku, to nie jest normą.
   Znam przypadek, że para żyła w konkubinacie kilka lat, urodziło im się dziecko i wtedy dopiero wzięli ślub. Dalej żyją szczęśliwie.
   A może wyjątek potwierdza regułę?

   • Raczej wyjątek potwierdzający regułę… np. u mnie w rodzinie wśród młodych żyjących wcześniej w konkubinacie 2 małżeństwa skończyły się rozwodami, w dwóch innych konkubinatach, trwających po ok.13 lat,w małżeństwie była potem zdrada , w jednym fizyczna, w drugim przynajmniej psychiczna. Tylko jeden konkubinat zakończył się względnie szczęśliwym (?) małżeństwem. Natomiast ci, co wytrwali w czystości do ślubu, żyją szczęśliwie. Takie mam przynajmniej obserwacje z najbliższego otoczenia.

    • A jaką regułą jest jeżeli mąż lub żona zdradzają swoich małżonków. Następnie rozwodzą się i żyją w cudzołustwie. Zło czai się zawsze i będzie atakować,w najmniej oczekiwanym momencie dla każdego z nas.

  • Moniko wszyscy zostaniemy osądzeni za swoje grzechy.Po naszej śmierci Bóg na każdym z nas dokona Sądu Ostatecznego przed,którym nikt już nie ucieknie.

  • Komentarz Moniki rodem z Gazety Wyborczej… Zauważyłam, że im ludzie rzadziej chodzą do Kościoła i mniej mają styczności z kapłanami tym mają o nich gorsze zdanie.

 • >

  Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!