Pompejański Dzień Skupienia w Świętem – wspomnienie i gorąca prośba!

Moi Drodzy, dziś mija już pół roku od Pompejańskiego Dnia Skupienia w Świętem. Z tej okazji przygotowałem i umieściłem a Youtube nagrania z Mszy św. z instalacją relikwii bł. Bartola Longo, której to uroczystości przewodniczył ks. bp Stanisław Jamrozek. Dzięki temu ten, kto nie mógł przyjechać, może przeżyć te chwile oglądając to archiwalne nagranie. Po Mszy św.  przedstawiam historię i przesłanie obrazu pompejańskiego, a Barbara Benedykt opisuje historię wizerunku Matki Bożej Pompejańskiej w Świętem.

Wszystko na poniższym video 🙂

O parafii w Świętem i wydarzeniu pisaliśmy w „Królowej Różańca Świętego”: „Małe Pompeje w Świętem” oraz „Skarb, który został odkryty„. Pisało o niej i Basi także pompejańskie czasopismo „Il rosario e la Nuova Pompei”.

Prośba o Twoją pomoc!

Dzięki dwóm wyjazdom do parafii w Świętem, osobiście poznaliśmy wspomnianą wyżej Basię Benedykt. Basia od dziecka porusza się na wózku inwalidzkim. To jednak nie przeszkadza jej działać. – To Basia prowadzi różaniec w naszym Radiu Różaniec, a także działa w swojej parafii, prowadząc comiesięczne nabożeństwa pompejańskie! Niestety wózek Basi jest starego typu, trudno jej jest się na nim poruszać tym bardziej, że kościół w Świętem położony jest na stoku wzgórza. Ponieważ Basia mieszka tylko z mamą, ma utrudniony dojazd do kościoła na Msze św. i prowadzone przez siebie nabożeństwa.

Dlatego zorganizowaliśmy zbiórkę na wózek elektryczny dla niej. I proszę Cię o pomoc w jej realizacji. Tę stronę czyta tak wiele osób, że jeśli każdy dziś wpłaciłby złotówkę, to jutro moglibyśmy wspólnie kupić wózek elektryczny dla Basi. W jedności siła, dlatego zapraszam Cię do wsparcia! Jeśli  nie możesz wesprzeć, zacheć do tego inną osobę.

Pomożesz?

Dziękuję, Marek

A oto nagranie z Mszy św.

 

Pielgrzymuj z nami do Pompejów!

Powiadomimy Cię o najbliższej pielgrzymce

Jeśli chcesz odwiedzić sanktuarium w Pompejach, zapisz się tutaj. Powiadomimy Cię o kolejnej pielgrzymce!

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o

Rozdajemy

 pompejańską!

obrazki z nowenną