Czy nosić publicznie oznaki naszej wiary? Np jako biżuterię?

Lubimy zdobić nasze ciała i taka właśnie jest podstawowa funkcja biżuterii. Ale czy tylko? Dla części z nas biżuteria ma także wartość… sentymentalną, pamiątkową, ale również religijną. To właśnie ta ostatnia wzbudza znaki zapytania.

Zadajemy sobie pytania: czy biżuteria religijna powinna być eksponowana? Czy w ogóle możemy ją traktować jako ozdobny akcent w naszym stroju? Zapewne znajdą się zwolennicy jak i przeciwnicy traktowania symboli religijnych jako ozdobnego akcentu w naszym codziennym ubiorze. Niektórzy mogą po prostu wstydzić się swojego wyznania, wolą zachować taką informację dla siebie, nie chcą się narażać na nieprzyjemności. Inni wręcz przeciwnie są dumni z tego, że wyznają katolicyzm, wierzą w symbol krzyża i noszą religijne tego oznaki właśnie w biżuterii. Symbole religijne w biżuterii powodują to, że stajemy się także apostołami wiary w naszym środowisku. Nie wstydźmy się więc swojej wiary i nośmy religijną biżuterię.

Religijne branzoletki znajdziesz pod tym linkiem. Kliknij ⬇⬇

http://rosemaria.pl/bizuteria-religijna/bransoletki-religijne
⬇⬇ ⬇⬇ ⬇⬇ ⬇⬇

Naszą wiarę wyrażamy także poprzez noszenie naszych religijnych symboli!

1
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
1 Autorzy
krzysztof12 Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
krzysztof12
Gość
krzysztof12

1903-1940 oczywiscie ma imprimatur uwierzyłam milosc leonia nastał trwa proces beatyfikacyjny szatan boi się tego znaku zbawienia, a dusza nabiera sił do zwyciężania go nawet przez samo spojrzenie pełne miłości na krzyż. Dlatego mówiłem ci już o tym, że chciałbym, by każda dusza miała przy sobie bodaj ma-[70]leńki krzyż, a jeżeli go nie ma, niech przynajmniej pamięta o zrobieniu znaku krzyża z pobożnością. Przez krzyż pragnę wam podać tarczę obronną przeciwko zakusom szatana. W nauce o krzyżu pragnę wam podać prawdy, które wiodą na drogę zbawienia. Przez krzyż zbliża się ku ludzkości cała Trójca Przenajświętsza, przez krzyż, jako przez jedyną… Czytaj więcej »

Rozdajemy

 pompejańską!

obrazki z nowenną