Zacznij Nowennę Pompejańską: od Środy Popielcowej do Niedzieli Miłosierdzia

Moi drodzy, Wielki Post do dobry czas na nowennę pompejańską. Zacznij w Środę Popielcową, a skończysz w Niedzielę Miłosierdzia!

Jak się modlić?

  1. Samodzielnie, z tą instrukcją albo obrazkiem lub książeczką.
  2. Z aplikacją mobilną na android lub ios
  3. Ze stroną www.nowenny.pl:

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
SilentMan
SilentMan
24.02.17 17:47

Chciałbym odmówić tę Nowennę ale zwyczajnie się boję. Nabyłem książkę o tej Nowennie razem z różańcem i… leżą na półce. Strach jest niestety silniejszy od chęci.

poli
poli
24.02.17 22:59
Reply to  SilentMan

Czego sie boisz? Wszyscy ktorzy podejmuja Nowenne nie poprzestaja na jednej 🙂

Monika Makowska
Monika Makowska
25.02.17 13:14
Reply to  SilentMan

Poproś Matkę Bożą o odwagę.Jeśli chcesz odmówić tę Nowennę to Maryja na pewno wyprosi Ci łaskę posiłkową do odprawienia NP.

SilentMan
SilentMan
25.02.17 14:40

Jak mam to zrobić? Potrzebne są do tego konkretne modlitwy czy wystarczy własnymi słowami?

SilentMan
SilentMan
25.02.17 08:39

Dobre pytanie Poli. Problem w tym, że nie wiem jak na nie odpowiedzieć. Przez całą szkołę średnią i większą część studiów modliłem się codziennie na różańcu. Całe 8 lat. Miałem różne intencje. W tym jedną, która mi szczególnie leżała na sercu. Nie spełniła się i dziś wiem, że tak miało być. Bóg ostrzegał mnie w różny sposób ale ja to bagatelizowałem. W końcu uznałem, że ułożę sobie moje życie prywatne i zawodowe tak jak ja chcę. Stopniowo przestałem się modlić. Odstawiłem różaniec i poszedłem swoją drogą. Szło mi świetnie i… po 5 latach się wszystko zawaliło. Nie obwiniam Boga o… Czytaj więcej »

anonim
anonim
25.02.17 08:49

SilentMan idź moze do spowiedzi i ze spowiednikiem porozmawiaj . Strach nie pochodzi od Boga

aaa
aaa
25.02.17 09:33

SilentMan – też myślę, że przede wszystkim powinieneś porozmawiać ze spowiednikiem, czy w ogóle z księdzem wydaje mi się, że masz niewłaściwy obraz Boga, Bóg jest przede wszystkim miłością i Dobrym Ojcem, owszem nie zgadza się na zło, grzech, ale wybacza, gdy żałujesz jednak jeśli grzeszymy ranimi siebie i innych, a kazdy grzech pociąga za sobą konsekwencje (np. uzależnienie, zle relacje z innymi, z Bogiem) Bóg nie stoi nad Tobą i czeka, az się się potkniesz aby Cię ukarać, przykazania sa po to aby człowiek sie w zyciu nie pogubił, sa drogowskazem na drodze ku wieczności, Bogu przede wszystkim zależy… Czytaj więcej »

Aga
Aga
25.02.17 09:40

Odmawiając Nowenne Matka Boża doprowadzi Cię do syna swego tylko zaufaj jej a zobaczysz ile łask dostapisz. Zły wszystko zrobi żeby Cię zniechęcić.Modl się ufaj i nie martw się o nic;)

aaa
aaa
25.02.17 09:44

poproś Boga o uwolnienie Cię z tego lęku, swoimi słowami albo przez ręce Maryi np. w „Nowennie do Matki Bożej Rozw. Węzły” z intencja o uwolnienie z tego lęku,
polecam ci tez msze z modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie
bycmoze lęk jest tylko „wierzchołkiem góry lodowej”
moze potrzebujesz uzdrowienia wewnętrznego

SilentMan
SilentMan
25.02.17 14:18

Rozmawiałem z księdzem przy niedawnej spowiedzi. Tak się dobrze złożyło, że było mało ludzi i mogłem dłużej porozmawiać. To pierwsza tak dobra spowiedź od długiego czasu. Powiedziałem mu planach związanych z Nowenną i zachęcił mnie do podjęcia się tej modlitwy. Logistycznie jestem przygotowany lecz wewnątrz czuję dziwny opór przed jej rozpoczęciem. Wciąż zadaję sobie pytanie o sens tej modlitwy, mam takie odczucie, że powinienem szukać rozwiązania problemów w tzw. realu a nie uciekać się do modlitw. Pozatym tak dawno nie modliłem się o nic dla siebie, że mam dziwne poczucie wstydu proszenia o cokolwiek. Nie znam Nowenny do MB rozwiązującej… Czytaj więcej »

aaa
aaa
25.02.17 15:02

takie sprawy to każdy musi sam w swoim sercu rozważyć, ja np.mam tak, że gdy kompletnie się gubię, nie wiem co robić wtedy jeszcze bardziej wzywam Ducha Św modlitwa + działanie najlepszy rezultat przykład: mialam jeden problem , sprawa beznadziejna, myślę że Bóg mnie poprowadził, żeby modlić się w tej intencji NP, modliłam się też N.do Matki Bożej Rozw.Węzły w tej intencji, potem w innej, okazało się, że wiele węzłów tworzę sobie sama, nie potrafię iśc do przodu, co było tez powodem problemów, nie chodzi o to aby szukac wciąz nowych modlitw co do mszy o uzdrowienie , myślę, że… Czytaj więcej »

SilentMan
SilentMan
25.02.17 18:06

Nie chcę pisać żadnych szczegółów na forum publicznym. Różne osoby tu zaglądają. Niemniej dziękuję za trochę motywacji. Tego w głównej mierze potrzebuję. Spróbuję to jeszcze przemyśleć i przełamać wewnętrzne opory. Dziękuję.

Poli
Poli
02.03.17 14:44
Reply to  SilentMan

Problem zniknie kiedy bez żadnego zastanawiania się chwycisz za różaniec i poddasz się Matce Bożej. Zrób to jak dziecko.

aaa
aaa
25.02.17 18:40

„Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet, gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie.” (Iz 49, 14-15).

aaa
aaa
25.02.17 18:55

różaniec to najskuteczniejsza broń na wszelkie zło, pomoc w problemach, ulga w cierpieniu

16
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x