Nowenna pompejańska

Zawierz swój problem Maryi

Nabożeństwo sobót przed świętem Królowej Różańca

Drodzy czciciele Matki Bożej Różańcowej! Już od najbliższej soboty zaczynamy nabożeństwo sobót różańca wg bł. Bartola Longo, autora nowenny pompejańskiej. To nabożeństwo przygotuje nas na październikowe święto Królowej Różańca Świętego i pogłębi naszą pobożność Maryjną. Będziemy modlić się w duchu wynagrodzenia za zniewagi wobec Matki Bożej, odpowiadając tym samym na Jej prośbę w Fatimie.

Uczestnictwo w nabożeństwie polega na tym, że w każdą sobotę (od 5 do 20 kolejnych sobót:

  • poświęca się 15 minut) na rozważanie tajemnicy różańca,
  • odmawia się różaniec (5 dziesiątek różańca),
  • oraz uczestniczy we Mszy świętej.

Obietnica Maryi dla odprawiających nabożeństwo sobót

Powstaniu nabożeństwa sobót towarzyszyła niezwykła wizja. Oto relacja błogosławionego Bartola Longo, autora nabożeństwa:

„W dzień Wniebowzięcia 1877 r. niebiańska Matka, aby pokazać nam, jak bardzo ceni sobie tę pobożną praktykę sobót różańca i książkę, którą jej poświęciłem, następnego dnia po publikacji zechciała dać tajemniczy znak.”

bł. Bartolo Longo i Marianna de Fusco
bł. Bartolo Longo i Marianna de Fusco. © Fot. Marek Woś

Oto współzałożycielce sanktuarium pompejańskiego, Mariannie de Fusco, przyśniła jej się Maryja z młodzieńcem trzymającym księgę, gdzie zapisane były nazwiska darczyńców sanktuarium. Stali w przepięknej świątyni, którą było już ukończone sanktuarium w Pompejach. Na widok Maryi, Marianna zaczęła gorąco się modlić. Wtedy:

„Madonna z dobrotliwą i pełną miłości twarzą odpowiedziała: «Praktykujcie piętnaście sobót, a otrzymacie łaski!»”.

Więcej o historii nabożeństwa przeczytasz w osobnym artykule.

Na nabożeństwo sobót wskazuje Jan Paweł II

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo to nabożeństwo wpłynęło na rozwój różańca i pogłębienie rozważań tajemnic. Właśnie o tym nabożeństwie Jan Paweł II w Liście o różańcu pisał, że:

Przez całe swoje dzieło, a zwłaszcza przez nabożeństwo sobót, bł. Bartłomiej Longo rozwinął chrystologicznego i kontemplacyjnego ducha różańca, znajdując mocną zachętę i oparcie u Leona XIII, Papieża różańca.

Jan Paweł II

Jak dołączyć do nabożeństwa dwudziestu sobót różańca?

Nabożeństwo sobót

Zapraszamy do udziału przez internet. Dołączenie do nabożeństwa jest możliwe na dwa sposoby:

  1. EMAIL: można dołączyć na stronie nowenny.pl/nabozenstwo-pierwszych-sobot-rozanca – zapisując się tam na powiadomienia, będziesz otrzymywać rozważania wprost na swój e-mail.
  2. KSIĄŻKA: można modlić się samodzielnie, zamawiając książkę na www.rosemaria.pl/nabozenstwo-dwudziestu-sobot

DATY RAMOWE: Dołączenie jest możliwe na wszystkie lub przynamniej 5 sobót (tajemnice radosne od 20 maja, światła od 24 czerwca, bolesne od 29 lipca, chwalebne od 2 września).

Kim jest Bartolo Longo – autor sobót różańca?

Nabożeństwo sobót różańca zostało opracowane przez bł. Bartola Longo jako „Nabożeństwo dwudziestu sobót„. To największe dzieło modlitewne bł. Bartola, które powstawało równolegle z noweną pompejańską. Publikacja ta wydana w setkach tysięcy egzemplarzy stała się fundamentem rozwoju dzieł pompejańskich. Nabożeństwo sobót zalicza się do jednego z kilku, które kształtują pobożność w duchu pompejańskim. O innych przeczytać możesz tutaj: Duchowość pompejańska.

Gwoli ścisłości, książka ta nosiła pierwotnie tytuł  „Piętnaście sobót”, a po uzupełnieniu o tajemnice światła (wg pism bł. Bartola Longo) nosi tytuł „Nabożeństwo dwudziestu sobót„.

Świadectwa nabożeństwa sobót

W 2022 roku odbyliśmy swoistą „pielgrzymkę” po Polsce. W 20 parafiach, w których znajdują się relikwie bł. Bartola Longo, odprawialiśmy co sobotę kolejne nabożeństwo. Więcej o tym pisałem na stronie www.soboty.krolowa.pl

Dla mnie osobiście i dla wielu uczestników nabożeństwa, stało się ono fundamentem pogłębienia duchowości różańcowej, pompejańskiej oraz umocnienia więzi z Maryją. Oto jedno ze świadectw:

W pierwszych miesiącach nie widziałam rozwiązania w intencji, którą powierzyłam naszej drogiej Matce Bożej Pompejańskiej, ale nie zrażając się, odprawiałam dalej nabożeństwo i wiecie, sama intencja poszła niejako na dalszy plan, a czułam ogromną radość, gdy nadchodziły kolejne soboty i kontynuowałam nabożeństwo modlitewne. Całość…

Zatem ufni w pomoc z nieba, zawierzmy swoją intecje Królowej Różańca Świętego, dołączając do nabożeństwa sobót!

Zatem… zapraszam do naszej pompejańskiej rodziny!

marek wos

Serdecznie pozdrawiam,

Marek Woś, redaktor naczelny

www.pompejanska.rosemaria.pl
www.krolowa.pl

Więcej informacji o nabożeństwie sobót: www.soboty.krolowa.pl

A także na moim filmie:

Oraz fragment książki „Historia sanktuarium w Pompejach” o nabożeństwie sobót:

0 0 głosów
Oceń wpis
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x