Asia: Dzięki o Matko, dzięki!

Witajcie,
Chciałabym opowiedzieć,ale zarazem mam taki obowiązek, aby podzielić się radością. Jak wiele tu osób, tak i ja kiedyś miałam problem z tym,aby zmówić 1 różaniec dziennie,teraz 3 dziennie da się, choć nie ukrywam,że bywa ciężko. Po pierwsze, o nowennie dowiedziałam się przypadkowo- ale jak wiemy u Boga nie ma przypadków i chwała Panu! Moja nowenna rozpoczęła się 10 lutego- data urodzenia jakby nazwać założyciela i osoby, która rozpowszechniła tej różaniec- to już był znak i rozpoczęłam.Co ciekawe namówiłam lekko mojego chłopaka- i tak choć może nie zawsze starannie, ale wytrwaliśmy do końca. Modliłam się o czystość.Początkowo nie byłam pewna czy wiem o co mi chodzi tak do końca itd. ale z czasem zaczęłam prosić nie tylko o czystość-cielesną,jako zachowanie czystości przedmałżeńskiej,umysłu z nieczystych myśli, ale i czystość serca. Dziś, jak już 3 dzień od zakończonej nowenny, coś mnie nadal pcha do tego,żebym zaczęła kolejną- 2 nowennę. Nie jestem już pewna co robić, za co się modlić, mam z tym problem,ale wiem że muszę dalej się modlić,by wytrwać w tym,z czym się zmagam.
Trudności w odmawianiu nowenny było dużo, od braku sił na modlitwę, zmęczenie, braku czasu po pokusy- i to silne, abym dała sobie spokój z tą czystością,że i tak prędzej czy później upadnę. Były momenty,że byłam bliska upadku,że czułam,że ta siła, którą miałam gdzieś uszła i już mi trudnej jest. Do dziś mam te pokusy, mam nieczyste myśli itd., ALE to nie jest już tak silne.Kiedyś miałam problem z tym,że nie umiałam się uwolnić od masturbacji- dziś już to nie jest tak silne,ale wiem,że walka moja z nieczystościami długo jeszcze będzie trwać. Oprócz zmęczenia były momenty,że miałam sny ze scenami erotycznymi, jakby ktoś tak chciał mnie odciągnąć od tej czystości, były chwile,że tęsknota za drugą osobą była tak silna,że gdy spotkałam się z chłopakiem potem ciężko mi było się opanować.Razem dalej z tym walczymy,ale co chcę zwłaszcza powiedzieć.Dzięki Maryi dziś:
*modlę się więcej i dokładniej
* jestem osobą bardziej wierzącą
* nie mam problemu aż tak dużego, jak dotąd z nieczystością, nieczystymi myślami i skojarzeniami
* stałam się bardziej pokorna, zrozumiałam swoje błędy
* uczęszczam do Komunii świętej częściej
*spowiadam się dokładniej i bardziej poczuwam,że jestem taka słaba
* uczęszczam do Ruchu Czystych Serc-,,organizacji” walczącej o czystość ducha, serca,umysłu
* modlę się do Matki od Krwawych Łez
*pilnuję pierwszych piątków miesiąca i odmawiam Litanię do Serca Pana Jezusa wraz z zawierzeniem
* odmawiam nowennę do Matki Nieustającej Pomocy
Co ciekawe dla mnie zawsze w Kościele był Jezus,choć tak często na gdzieś ostatnim miejscu, teraz stał się ważny, aż chcę żeby był najważniejszy. Te wszystkie modlitwy, nowenny do Matki Najświętszej- nigdy aż tak nie czułam,że Maryja jest też moją Matką i Opiekunką.Dziś czuję,że jestem bliżej Boga,Jezusa i Jej.
Co jeszcze,oprócz tego wszystkiego zaczęłam modlić się za moich wrogów, wyszłam pierwsza z ręką do mojej babci,z którą dotąd żyliśmy w nie najlepszych stosunkach, modlę się również za moich rodziców,a zwłaszcza moją mamę,aby Jezus uleczył jej rany i przemienił jej serce,aby nasze kontakty polepszyły się. Matko Najświętsza to Ty i Miłosierny Jezus dajecie mi siły, zabieracie zmęczenie, pokusy.Dziękuję za każdą łaskę i proszę o dalszą opiekę.

PS: Trzy dni minęło od zakończonej nowenny pierwszej, nie wiem za co modlić się teraz,waham się.Czy za rodziców,przemianę ich serc, tego wiem,że Jezus pragnie czy za dusze w czyśćcu.To trudny wybór. Gdzieś przeczytałam,że modląc się za dusze czyśćcowe, dużo łask potrzebnych na nas spływa-wierzę,że tak również łaski te spłynęłyby na moich rodziców,dziadków itd,ale nie chcę traktować Maryi jako interesu i piec 2 pieczeni na jednym ogniu. Matko Najświętsza pomóż mi dokonać słusznego wyboru.Daj mi widoczny znak.

Jeśli ktoś mógłby mi coś doradzić,proszę o życzliwe słowo i dziękuję.

Panu Chwała i Maryi Matce Najświętszej!


Nasze intencje modlitewne:

 

18
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
13 Wątki komentarzy
5 Wątki z odpowiedziami
1 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
12 Autorzy
KingabarbaraMonikaIrenajOANNA Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Magdalena
Gość
Magdalena

Własnie w dzień Miłosierdzia Bożego ukończyłam nowenne za dusze czyśćcowe. Módl się za dusze w czyśćcu cierpiące, polecam, nasza modlitwa to dla nich wielki i jedyny ratunek, a potrafią się odwdzięczyć.. smile

barbara
Gość
barbara

Magdaleno a mozesz napisać czy dusze czyścowe Tobie odwdzięczyły sie za modlitwę? Czy doswiadczyłąś ich pomocy?napisz

Magdalena
Gość
Magdalena

Barbaro.. Ponieważ moja sytuacja rodzinna jest, mówiąc w skrócie, bardzo skomplikowana, a Łaski jakie otrzymałam od Boga we wcześniejszych nowennach spowodowały, że ufam zupełnie w plan Boży na moje życie, z wdzięczności modliłam się za dusze czyśćcowe, które same sobie pomóc nie mogą – w tym czasie odbyłam cudną, oczyszczającą spowiedź z całego życia, napisałam list do Św.Józefa, rozpoczęłam nowennę za moich wrogów, po prostu teraz wiem że żyję, jestem szczęśliwa:) tylko i aż tyle!

Teresa.A
Gość
Teresa.A

Magdalena zainteresował mnie Twój komentarz . Mozesz coś wiecej napisać o liście do Św.Józefa …prośby ?
A NP tak krótko w intencji za wrogów . ..bo planuję własnie też w tej intencji .

Magdalena
Gość
Magdalena

Tereso
Odmawiam 30 dniowe nabożeństwo do św. Józefa i przy okazji napisałam do niego list, (czytałam wiele świadectwo o łaskach za Jego przyczyną). Napisałam do Niego tak jak pisze się do przyjaciela, w liście zawarłam jedną ważną dla mnie prośbę:) Napisanie listu do św. Józefa to niesamowite uczucie, polecam Tereso:)
A nowennę odmawiam za teściów, (wiem, że źle mi życzą), żeby dobry Bóg dał im takie łaski, które według Niego będą dla nich najlepsze- trudno się ją odmawia, jednak dam radę, dziś mija 31 dzień smile

Teresa.A
Gość
Teresa.A

Magdaleno dasz radę . Pamiętaj o Komunii Sw. ….będziesz bezpieczna . I błogosław teściów , to jest ważne . Twoi teściowie to jacyś ludzie nieszczęśliwi …. bo żyją bez Boga .
Napiszę list do tego naszego Józia i odmówię też to nabożeństwo do tego świętego .

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Ja się modlę nowenna za dusze czyścowe doznalam laski spowiedzi generalnej e sobotę w wigilie Bożego miłosierdzia i miałam sen ze pomogłam ojcu i trzem dzieciom którzy przeszli di nieba. Miałam fajnego spowiednika super i poznałam ojca z którym mogę porozmawiać.

Edyta
Gość
Edyta

Módl się, a intencją samą do ciebie przyjdzie.Powodzenia.

Maria
Gość
Maria

Kiedy ja mam kilka ważnych spraw i nie wiem za którą powinnam się pomodlić w pierwszej kolejności wówczas spisuję sobie te wszystkie sprawy na karteczkach każdą oddzielnie. Potem proszę Maryję o pomoc, aby pokierowała moim wyborem i losuję jedną a po zakończonej nowennie następną itd. smile

Anna
Gość
Anna

Asiu! Modlę sie teraz czwarta nowenna,tez miałam problem o ktoa łaskę prosić ale wybrałam za dusze w czyjscu i muszę powiedziec była to bardzo słuszna decyzja,otrzymałam wiele łask o ktore zamierzałam sie modlic Matka Boza wie co potrzebujemy zna nasze problemy ,nasze serca i ufajmy a Matka Naukochansza Matenka pomoze

Teresa.A
Gość
Teresa.A

Asiu dobrze że z babcią jesteś z dobrym słowem .

Krzysiek
Gość
Krzysiek

mam pytanie bo niestety na stronie nigdzie nie ma napisane jak wół, gdzie i jak można dodać świadectwo? smile

Krzysiek
Gość
Krzysiek

o i już znalazłem smile

jOANNA
Gość
jOANNA

Ja mam trudną sytuację w rodzinie i od kilku lat moja babcia nie potrafi porozumieć sie z wujkiem. Poradzcie co robić odmówić za nich nowennę pompejańską, Chciałabym, aby moje relacje w rodzinie były poukładane.

Teresa.A
Gość
Teresa.A

Joanno to odmów NP o zgodę miedzy babcią i wujkiem . A tak …jak rozmawiasz z babcią to cos tam zawsze powiedz dobre słówko o wujku , a jak z wujkiem rozmawiasz to cos fajnego powiedz o babci . Błogosław ich . Bo to są dwa podobne do siebie uparciuchy

Irena
Gość
Irena

Ja byłam w podobnej rozterce i…odmawiam dwie Nowenny naraz. Może spróbuj?

Monika
Gość
Monika

A ja polecam następującą modlitwę „Panie Jezu, potrzebuję ciebie. Dziękuję ci, że umarłeś na krzyżu za moje grzechy. Otwieram ci drzwi mojego życia i przyjmuję cię jako mego Zbawiciela i Pana. Dziękuję ci za przebaczenie moich grzechów i za dar życia wiecznego. Proszę o twoje kierownictwo w moim życiu. Uczyń mnie taką osobą, jaką chciałbyś, abym był. Amen.” To Jezus umarł za Twoje grzechy i tylko Jemu należy się chwała! To On jest rozwiązaniem wszystkich Twoim problemów, On wysłuchuje próśb tych, którzy do Niego należą – wystarczy, że Mu zaufasz. Oddaj Mu swoje życie i pozwól Mu się przemieniać.

Kinga
Gość
Kinga

To wspaniałe i daje mi dużo Nadziei na lepsze jutro. Że ja też będę mogła w jakiś sposób małymi kroczkami…