Był satanistą, został… świętym!

Drodzy Czytelnicy strony www.pompejanska.rosemaria.pl!

Dziś przeżywamy urodziny naszego patrona, bł. Bartola Longo (10/11 II 1841 r.). To On jest inspiracją dla wielu inicjatyw różańcowych, także w internecie (także tej naszej pompejańskiej strony oraz www.zywyrozaniec.pl). 

Relikwie bł. Bartola
Relikwie bł. Bartola Longa w naszej redakcji

Błogosławiony Bartolo Longo to Pierwszy Apostoł Nowenny Pompejańskiej. Miejmy to na uwadze, że to właśnie on rozpowszechnił różaniec w tej formie na całym świecie. To On pierwszy spisał obietnicę Maryi daną Fortunatinie, że “ktokolwiek odmówi tę nowennę, otrzyma łaski, o które prosi”. Dziękujmy mu za inspiracje i natchnienia!

Zachęcamy do informowania o Tym świętym innych i modlenia się o jego kanonizację oraz o cud potrzebny do kanonizacji:.

Modlitwa o kanonizację

Bartolo Longo
Bartolo Longo i dzieci więźniów, którymi się opiekował

Boże, Ojcze miłosierdzia, wielbimy Cię za to, że dałeś historii ludzkości bł. Bartola Longa, żarliwego Apostoła Różańca i świetlany przykład świeckiego głęboko zaangażowanego w  ewangeliczne świadczenie wiary i miłości. Dziękujemy Ci, Boże, za jego niezwykłą duchową podróż, jego prorocze intuicje, niestrudzone wysiłki na rzecz najbiedniejszych i odrzuconych, za pobożność, z jaką służył Twojemu Kościołowi i zbudował nowe miasto miłości w Pompejach. Prosimy Cię, spraw, by bł. Bartolo Longo został wkrótce zaliczony do grona Świętych  Kościoła powszechnego, tak, by każdy mógł naśladować go jako wzór życia i otrzymywać łaski za jego wstawiennictwem. Amen

Jeśli chcesz poznać bł. Bartola:

1. Wejdź na www.bartolo-longo.pl

bartolo-biografia
Biogrfia bł. Bartola Longo

2. Sięgnij po książkę, która zaspokoi Twoją ciekawość. Książkę, która odmieni Twoje życie. Inspirująca historia błogosławionego Bartolo Longo – Twojego nowego patrona na trudne czasy! W dzień Jego urodzin biografia bł. Bartola jest dostępna dużo taniej. Nie przegap takiej okazji!

Polecamy też audiobook.

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x