Magda: dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych

Obecnie jestem w trakcie odmawiania mojej 11 Nowenny Pompejańskiej. 
Tak! Matka Boża, Bóg.. „uzależnili mnie” od siebie, od modlitwy, od różańca. 
Ale jak bardzo pozytywne to jest uzależnienie. Kiedyś nie byłam w stanie odmówić jednej „dziesiątki”, dzisiaj nie umiem sobie wyobrazić dnia bez różańca.

Modliłam się o uzdrowienie dla mojej mamy. 

„Niewinny” paraliż nerwu twarzowego. W trakcie odmawiania Nowenny okazało się, że mama ma guza na mózgu. Bardzo szybko znaleźliśmy dobry szpital, dobrego specjalistę. Ponieważ mieszkam w Anglii musiałam na kilka miesięcy wziąść w pracy bezpłatny urlop, utrzymać tam mieszkanie a żyć w polsce.. i uważam że dzięki tej Nowennie poukładało się wszystko: z zarobkami, z mieszkaniem, z urlopem… 
Operacja się powiodła. Guza wycięto, okazał się nie groźny. Obyło się bez chemii i radioterapii.
Twarz jest nadal sparaliżowana, ale moja mama żyje. Za to wszystko jestem niesamowicie wdzięczna Matce Bożej.

Modliłam się również o łaskę sakramentu małżeństwa dla mnie. 
W pewnym momencie mojego życia czułam dziwny zapęd myślowy, żeby iść do zakonu. 
Ale wszystko wewnątrz krzyczało, że ja tego nie chcę i w ogóle nie czułam się powołana, żeby wstępować do jakiegokolwiek zakonu.
A mimo wszystko natrętne myśli nie dawały mi spokoju. 
Po odmówieniu Nowenny wszystko się uspokoiło. 
Wiem, że tu gdzie jestem teraz, to na dzień dzisiejszy jest to miejsce właściwe i tutaj mnie Bóg chce.

W większości moje modlitwy nie zostały wysłuchane,  ale zdaję sobie sprawę, że na większość intencji potrzeba więcej czasu, 
szczególnie na te o nawrócenie. 
Modliłam się o nawrócenie dla mojego brata i jego żony, dla osoby którą kocham (świadectwo już kiedyś zamieściłam tutaj na stronie), 
a obecnie modlę się o nawrócenie dla pewnej rodziny. 
Są to ciężkie modlitwy, zwłaszcza, że niektóre osoby nie zostały w ogóle ochrzczone, a prawdę jaką znają o Jezusie.. no cóż… jest ona „trochę” przekształcona. 
Wiele wycierpiałam, bo Zły się nie poddaje i walczy o „swoje” duszyczki, ale mimo wszystko uważam, że przy ich odmawianiu otrzymałam najwięcej łask.

Jestem niesamowicie wdzięczna Mateczce, za to, że dała mi do ręki różaniec. 
Za Jej wstawiennictwo w tych ciężkich sprawach z jakimi do Niej się udawałam. 
Za to, że nauczyła mnie pokory co do Bożych zamysłów.. że nie zawsze to co ja chcę, jest tym co Bóg chce. 
Za to że przez Nią poznaję Boga – cudownie fantastycznego Boga, Boga, który mnie zna lepiej niż ja sama i któremu wiem, że mogę zaufać, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. 

I wiem, że cokolwiek bym nie zrobiła, nigdy właściwie nie będę się w stanie Jej odwdzięczyć i wlaściwie podziękować za te wszystkie łaski, które otrzymałam.

Miesiąc ku czci 

św. Józefa

- AUDIOBOOK

 • Jakże strasznie MAŁO,coraz MNIEJ,jest w Polsce POWOŁAŃ,szczególnie dziewcząt,do zakonów!!!W klasztorze,gdzie moja Ciocia jest zakonnicą(ma już 8o lat-55 lat w zakonie),od kilku lat NIE MA ani jednej nowicjuszki!!!!Nie ma kto opiekowac się starymi,niedołężnymi siostrami!!!jak tak dalej będzie,to,po śmierci
  wszystkich tych sióstr(zostało ich tylko 15 z 45)klasztor przestanie ISTNIEC!!!
  Wszystkie dziewczyny pchają się do małżeństw,do związków często NA SIŁĘ,wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi,nawet ,jak on NIE KOCHA,tylko POŻĄDA!!!!Za wszelką cenę chcą ,,faceta”!!!!a czemu żadna nie chce miec JEZUSA za OBLUBIEŃCA?????I życ w CZYSTOŚCI w zakonie????Nie ma chętnych????wiary ,miłości prawdziwej i czystości coraz mniej!!!!!Brak rąk do modlitwy KONTEMPLACYJNEJ , w ciszy,z dala od zgiełku światowego.

  • A Pani dlaczego nie wstąpiła do zakonu? Przecież nikt na siłę tam nie pójdzie,jeśli brakuje mu powołania.pozdrawiam

 • Pani Jolanto!!!!!Trochę TAKTU w dobieraniu pytań by się Pani PRZYDAŁO!!!!!
  Jestem od urodzenia ciężko CHORĄ NIEULECZALNIE INWALIDKĄ!!!!!Prawie NIEWIDOMĄ!!!!!!!Pukałam do wielu klasztornych furt,ale NIGDZIE mnie nie przyjęto!!!!!!Ze względu na STAN Zdrowia!!!!Zdrowi ludzie powinni leże krzyżem
  i DZIĘKOWACBOGU za DAR,ŁASKĘ ZDROWIA,na którą nie zawsze zasłużyli.A ja?Co ja mam powiedziec????Chciałaby pani byc kaleką od urodzenia???

  • widzi Pani Bóg też dzieli ludzi na lepszych i gorszych.na tych co na coś zasługują i na tych co na nic

 • Moje pytanie nie było złośliwe i nie miało na celu Pani w jakikolwiek sposób urazić,i dziękuję że mi Pani na nie rzeczowo odpowiedziała, chociaż na pewno nie jest Pani łatwo pisać takie rzeczy.
  Pomodlę się w Pani intencji.pozdrawiam

 • Widzę ,Ze jest pani nietaktowna,niewychowana i nie ma pani mi nic do powiedzenia,nie mówiąc już o tym ,że powinna mnie pani PRZEPROSIC!!!widac jeszcze nie dostała pani takich KRZYŻy od życia,jak ja,czy inni NIESZCZĘŚLIWI
  z powodu kalectwa fizycznego ,ludzie!!!!ja patrz na wiarę i Boga z innej perspektywy:przez moje kalectwo,chorobę,niepełnosprawnośc.od dziecka marzyłam o zakonie,ale moim powołaniem jest KRZYŻ CIERPIENIA.a powołanych ludzi jest WIELU,tylko NIE CHCĄ USŁYSZEC BOŻEGO GŁOSU w swoich egoistycznych,tchórzliwych sercach!!!!Moja bratanica była w zakonie 2 lata.Potem odeszła, myślała,że znajdzie SPEŁNIENIE w miłości ludzkiej.Szukała,szukała i nic!!!!Jest nieszczęśliwą,samotną panną po 4o-tce!!!
  Ma pretensje do całego świata,tylko nie do SIEBIE,że jest sama.myślę,że gdyby została zakonnicą,byłaby teraz SZCZĘŚLIWA i SPEŁNIONA , ale nie po ludzku,tylko po BOŻEMU!!!!!

 • Pani Łucjo.. uważam, że gdybym miała iść do zakonu, to napewno po odmówieniu tej Nowenny bym się tam znalazła… bo Bóg i Matka Boża działają po swojemu i tak jak napisałam, nie to co my chcemy, ale to co On chce.
  Jeśli Jego wolą będzie żebym tam była, to się tam bez wątpienia znajdę.

  Na razie jestem tutaj, gdzie mam być, gdzie On chce żebym była – wśród niewiernych i mułzuman, za których trzeba się modlić, za których Jezus Miłosierny poleca się modlić! Którym trzeba pokazać Jezusa, którym trzeba pokazać prawdziwego Boga, przy których trzeba świadczyć samym sobą, przy których trzeba być Chrześcijaninem, takim prawdziwym… bo nie wielu tutaj ludzi wierzących.

  Często przy odmawianiu tamtej NP trafiały do mnie słowa „Posyłam cię jak owcę między wilki”.
  A te myśli o zakonie to uważam, że to było czyste zagranie pana Złego, żeby przeszkodzić Bożym planom.

  Rozumiem, że jest Pani rozgoryczona.. ale trzeba nam dużo pokory do Bożych zamysłów i planów, a atakowanie innych w niczym nikomu nie pomoże, szczególnie bez poznania pełniej sytuacji danej osoby.

  Nie nam oceniać zachowania innych ludzi i nie nam innych sądzić, to należy tylko i wyłącznie do Boga.

  Jest również coś takiego jak powołanie do samotności i w samotności pełnienie woli Boga, czego doświadczam w tym momencie i być może tak już zostanie.. Owszem marzenia i pragnienia są, ale nie płaczę z tego powodu, że nie mam, jak to Pani określiła „faceta”, mimo, że się o to modliłam,
  Doświadczyłam za to łaski pogodzenia się z taką sytuacją jaką obecnie mam w swoim życiu.

  Każdy musi wsłuchać się w ten jedyny Głos i odnaleźć swoją drogę.

  Pozdrawiam serdecznie, życzę Pani dużo zdrowia i niech Bóg Panią błogosławi.

 • Z ewangelii wg. św. Jana:
  1 przechodząc obok ujrzał pewnego człowieka, niewidomego od urodzenia. 2 Uczniowie Jego zadali Mu pytanie: «Rabbi, kto zgrzeszył, że się urodził niewidomym – on czy jego rodzice?» 3 Jezus odpowiedział: «Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, ale [stało się tak], aby się na nim objawiły sprawy Boże. 4 1 Potrzeba nam pełnić dzieła Tego, który Mnie posłał, dopóki jest dzień. Nadchodzi noc, kiedy nikt nie będzie mógł działać. 5 Jak długo jestem na świecie, jestem światłością świata».
  Polecam szczególnie Pani Łucji posłuchać spotkań charyzmatycznych z o. Danielem na:
  http://mimj.pl/ lub na http://dobremedia.org/index.php/component/allvideoshare/category/milosc-i-milosierdzie-jezusa
  Jeżdżę na te spotkania i proszę mi wierzyć Pani Łucjo, że Pani niepełnosprawność dla Boga nie jest nieuleczalna, ponieważ dla Niego nie ma nic niemożliwego. Proszę tylko zaufać Jezusowi i prosić z wiarą o uzdrowienie. Jezus jest Dobry i Miłosierny, a Jego łaska trwa na wieki i Chwała Mu za to!
  Z Bogiem+

 • >

  Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!