Kiedy nie widać owoców nowenny pompejańskiej

W poprzednim numerze KRŚ była mowa o trudnościach, jakie spotykają często tych, którzy odmawiają nowennę pompejańską. Wspomniałem przy tej okazji o obietnicy, jaką Maryja złożyła ciężko chorej Fortunatinie. Zawiera się ona w tych słowach: „Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na Moją cześć trzy nowenny, odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne.” Ta recepta na łaski, choć wydaje się stosunkowo prosta, wymaga uporządkowania swojego życia na nowo, tak, by znalazł się w nim stały czas na modlitwę różańcową. Tym samym 54-dniowa nowenna staje się prawdziwą szkołą różańca.

Co jednak, kiedy mimo odmówionej nowenny, nie widać obiecanych łask? Na forum www.zywyrozaniec.pl i blogu www.pompejanska.rosemaria.pl czasem trafiają się takie pytania. Pewnego razu ktoś nawet zwątplił, bo „tyle modlitwy, tyle czasu – na nic!”. Odpowiedzmy sobie na pytanie:

Czy nowenna pompejańska to strata czasu?

Czy ten czas był stracony? – Ktokolwiek tak myśli, niech pozna słowa bł. Jana Pawła II, który powiedział: „Czas ofiarowany Chrystusowi nigdy nie jest czasem straconym.” Jeśli jest ktoś, kto żałuje czasu „zmarnowanego” na modlitwę, na pogłębienie swojej więzi z Jezusem i Maryją, to trzeba powiedzieć jasno: niewiele on rozumie z różańca i sam się zamyka na upragnione łaski! Nowenna pompejańska nie jest bowiem magicznym zaklęciem. Modlitwą nie „wyczarujemy” sobie naszych marzeń, numerów totolotka ani czegokolwiek, co kryje w sobie pierwiastek zła. Tak samo przecież nie wodzimy na pokuszenie Pana Jezusa mówiąc Mu, że uznamy Go Bogiem, o ile spełni nasze życzenie (por. Mt 4, 7). Modląc się zaś w intencji grzesznika pamiętajmy, że Bóg nigdy nie skąpi łask, choć szanując jego wolę, nie zmusi go do nawrócenia.

Warto też mieć przed oczami, że nawet jedno pobożnie zmówione Zdrowaś Maryjomoże nam zjednać oczekiwane łaski! Ktoś spyta, po co więc cała nowenna? Dla naszego nawrócenia – tak brzmi odpowiedź. Dla wypróbowania naszej intencji i wyćwiczenia duchowego, dla naucze­nia się różańca. I także dlatego, że ta nowenna jest opieczętowana obietnicą Maryi, co dodaje wszystkim, szczególnie wątpiącym, wspaniałej nadziei.

Ale czy to tylko Maryja daje nam obietnicę? Czy nie zapominamy o czymś jeszcze? Przypomnijmy pierwsze znaki od Matki Bożej, jakie były związane z Pompejami oraz nowenną.

Co Maryja chce nam powiedzieć?

Pierwszą osobą, która otrzymała znak od Królowej Różańca Świętego z Pompejów, była umierająca Giovannina Muti. Kiedy dopiero co rozpoczęto budowę kościoła, do jej przyjaciółek przyszedł Bartolo Longo z prośbą o datek. Za ich sugestią chora złożyła dwie obietnice: że będzie wspierać budowę pompejańskiego kościółka niewielką kwotą, oraz że będzie publicznie rozgłaszać o otrzymanych łaskach.

Uzdrowienie nie przyszło jednak natychmiast, lecz dokonało się w swoim czasie. 8 czerwca, równo miesiąc po wmurowaniu kamienia węgielnego, W nocy Giovannina ujrzała we śnie Maryję dokładnie tak, jak Ją widzimy na pompejańskim obrazie, choć ona sama nie widziała tego obrazu nigdy wcześniej. W tym śnie, płacząc, modliła się o zdrowie i uwolnienie od cierpień. Maryja patrzyła na nią z miłością, po czym uśmiechnęła się i podała umierającej białą wstążkę z napisem: „Dziewica Różańcowa z Pompejów udzieliła łaski chorej Giovanninie Muti!”. Uzdrowienie przyszło równocześnie z końcem snu. Giovannina zaraz potem, nie bacząc na późną porę, wezwała domowników i zlożyła świadectwo, potem jeszcze wielokrotnie publicznie ponawiane, a następnie włączyła się w pompejańskie dzieła.

Pompejańska Pani daje nam wskazówki

Przypomnijmy też drugie objawienie. Fortunatina była na krawędzi życia, jednak słysząc o wspaniałych łaskach Pompejańskiej Pani, napisała do Niej list, w którym prosiła o zdrowie i obiecała, że jeśli zostanie wysłuchana, to osobiście odbędzie piel­grzymkę do Pompejów i złoży ofiarę. Także i ona dostąpiła widzenia Dziewicy, która rzekła, że tytuł „Królowej Różańca Świętego z Pompejów jest Jej bliższy ponad wszystkie inne”!

Z tych dwóch historii wynikają dla nas aż cztery wskazówki do dobrego odmawiania nowenny pompejańskiej. 1. Módlmy się gorąco, z sercem pełnym ufności, nawet jeśli nasza sytuacja wydaje się być po ludzku przesądzona. 2. Złóżmy uroczystą obietnicę, że będziemy głosić chwałę Maryi i szerzyć różaniec. Nigdy nie ukrywajmy owoców łask tylko dla siebie, ale mówmy o nich bliźnim, aby i oni zachęceni dobrym przykładem, czerpali ze zdroju łask. 3. Za tym niech idzie też nasza obietnica, by wspierać choćby wdowim groszem szerzenie różańca w nowennie pompejańskiej oraz dzieła miłosierdzia, tak jak to miało miejsce w Pompejach. I w końcu 4. Maryja chce być czczona jako Królowa Różańca Świętego z Pompejów. Dlatego warto powiązać swoją modlitwę z sanktuarium różańcowym, ważną datą albo nawet pielgrzymką.

I na koniec, miejmy zawsze przed oczami doskonałą modlitwę Jezusa w Ogrójcu. „Ojcze, dla Ciebie wszystko jest możliwe, zabierz ten kielich ode Mnie! Lecz nie to, co Ja chcę, ale to, co Ty niech się stanie!” (Mk 14, 36).

Marek

Różaniec - Królowa Różańca Świętego - czasopismo
„Królowa Różańca Świętego” – numer 2

Artykuł ukazał się w czasopiśmie różańcowym „Królowa Różańca Świętego„, numer 2/2012. Odwiedź stronę tego kwartalnika!

87
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
40 Wątki komentarzy
47 Wątki z odpowiedziami
13 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
59 Autorzy
EwelinaNataliaagataKrzysztofDominik Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
MARTA
Gość
MARTA

Nowenne odmawiam już ponad rok, oczywiście z przerwami, która to z kolei nowenna to nie wiem bo nie licze:) Nad słusznością odmawiania i płynącymi łaskami też nie mam wątpliwości a zwłaszcza nad spokojem który ogarnia mnie podczas modlitwy. Nie moge się wyzbyć myśli że moja modlitwa nie jest zbyt dobra, moje skupienie podczas modlitwy pozostawia wiele do życzenia, czy czas i miejsce jest odpowiednie, często modle sie jadąc samochodem a wtedy o skupienie na modlitwie raczej trudno. Mam wyrzuty czy taka modlitwa może sie podobać Mateczce? Czy jej nie lekceważe? Dlaczego miałabym otrzymać łaski skoro modle się tak niedbale? Jak… Czytaj więcej »

asia
Gość
asia

Brak czasu nie jest niestety usprawiedliwieniem. Zaczęłam nowennę 1 raz po dwóch dniach uznałam że przewyższa ona moje siły fizyczne i nie podołam jej odmawianiu. 2 raz nastąpił po niecałym tygodniu. Byłam w strasznym stanie psychicznym i sięgnęłam po różaniec (to był mój jedyny ratunek). Przewartościowałam sobie wszystko w moim życiu co jest dla mnie najważniejsze – a jest to zdrowie mojego dziecka. Odmawiam 4 części. Czuję że jest to łaska mi ofiarowana bo w innym wypadku naprawdę nie dałabym rady tego zrobić. Mam niepełnosprawne dziecko którego nie odstępuję na krok, mam chwilę wytchnienia gdy śpi. Rozważam sobie wszystkie tajemnicę… Czytaj więcej »

Kamila
Gość
Kamila

Mam pytanie…jestem już w 21 dniu modlitwy, przy czym przerwałam ją na jeden dzień a potem na kolejny…chciałabym odmówić 3 Różańce jednocześnie żeby odpracować te dwa dni bez Nowenny ale nie wiem czy jest to dopuszczalne…proszę o pomoc

anka
Gość
anka

Kamila powinnaś rozpocząć odmawianie NP od nowa.

Ilona
Gość
Ilona

Ja z kolei mierzę się z dziwnym problemem. Wszyscy piszą o spokoju jaki ich ogarnia podczas odmawiania nowenny. Ja odmówiłam 1 całą a drugą niestety przerwałam w połowie części dziękczynnej ( z powodu zmęczenia – za dużo pracy na noc) i w obu przypadkach w trakcie odmawiania nowenny jestem niespokojna, pobudzona, wręcz wpadam w depresję. Za pierwszym razem myślałam, że to przypadek ale drugi raz tylko to potwierdził. Teraz mam lęk przed podjęciem trzeciej nowenny, chociaż wiem że i tak to zrobię bo różaniec sam mnie woła i dziwnie mi jest jak nie odmawiam nowenny.

Zofia
Użytkownik
Aktywny
Zofia

Racja, ja nie umiem żyć bez różańca, bez nowenny… Zaprzestanie odmawiania NP skutkuje w moim przypadku wzmożoną chęcią powrócenia do tej pięknej modlitwy. 🙂

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Do Ilony, ja dokładnie tak samo czuję, im więcej się modlę, tym bardziej wpadam w depresję, bardziej się boję i jestem coraz bardziej przybita, nie radzę sobie z tym, jestem w tak trudnej sytuacji życiowej że nie widzę nadziei, a modlitwa nie daje ukojenia, choć bardzo o to proszę i nie przestaję się modlić…

Ilona
Gość
Ilona

Agnieszko, moje przygnębienie nie dotyczy intencji. Jest takie ogólne. Natomiast jeśli miałabym się wypowiedzieć na temat wysłuchania intencji to osobiście uważam, że nasze intencje mogą być niekoniecznie zgodne z wolą Boga. Wydaje mi się, że nie ma niewysłuchanych intencji. Zawsze jest jakaś zmiana. Może nie zawsze otrzymujemy to o co się modlimy, ale otrzymujemy to co dla nas dobre. Często po latach widać jak te puzle się układały zgodnie z wolą Boga. Życzę Ci Agnieszko aby Twoja sytuacja życiowa zaczęła się wyjaśniać. Jako osoba „po przejściach” gwarantuje Ci, że jak zaufasz najświętszej Panience i Panu Bogu to wszystko się ułoży.

MICHAEL
Gość
MICHAEL

Do Ilony i Agnieszki – te wasze rozdraznienie jest spowodowane tym iz nadepneliscie złemu na stope jego drazni fakt ze swoje problemy kierujecie do Maryji ,stara się was zniechęcić sprawić ze zaczniecie wątpić w moc różańca… nie poddawajcie się jestescie na dobrej drodze i zawsze mozecie poprosic ducha świętego aby was wspieral w trudnych chwilach:-) zły nie odpuści a wy możecie sprawic ze bedziecie go lekceważyć jeszcze usilniej się modlic a zobaczycie owoce waszej modlitwy :-)trzymam za was kciuki bo pamietajcie z WIARĄ KAZDEMU JEST DO TWARZY I Z BOGIEM NA USTACH 🙂

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Dziękuję Michael za tyle dobrych słów 🙂 to pomaga wytrwać

Katarzyna Sternal
Gość
Katarzyna Sternal

Zgadza się, pobożnie i z ufnością odmówiony różaniec wstrząsa całym piekłem 🙂

viola
Gość
viola

To prawda Basia.

Basia
Gość
Basia

Ilono, wyraźnie toczy się wokół ciebie walka duchowa. Tym bardziej nie przerywaj. Módl się, z Maryja dasz radę, mimo ciężkich chwil. Ratuj sie też Najświetszym sakramentem i spowiedzią. Adoruj też pana Jezusa.. Polecam też nowennę do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. Bedziesz wiedziała co trzeba rozwiązać. Maryja Ci podpowie. To moje osobiste doswiadczenie. Tylko nie rezygnuj.:)

Ilona
Gość
Ilona

Dziękuję Basiu. Niestety wiem, że masz rację. Wokół mnie toczy się walka duchowa już od dobrych dwóch lat i nie wiem czy to dobrze, że jestem tego świadoma. Wspomagam się mszami o uzdrowienie. Byłam na rekolekcjach gdzie doświadczyłam uwolnienia z więzów grzechu pokoleniowego, modlę się Koronką do Miłosierdzia, Litanią do Krwi Chrystusa. Są miesiące gdzie czuję bliskość Boga ale są takie dni kiedy się oddalam i upadam w to co ludzkie. Wiem i czuję, że mam wstąpić do Ruchu Odnowy w Duchu Św. ale cały czas znajduję sobie wymówkę. Oj mogłabym dużo pisać i dać wiele świadectw ale nie o… Czytaj więcej »

Mira
Gość
Mira

Jeśli systematycznie i od dłuższego czasu odmawia się nowennę, to trudno jest tego nie robić codziennie. Od ponad dwóch lat ją odmawiam. Jest mi to potrzebne do życia jak powietrze.

asia
Gość
asia

Ostatnio również przyszła mi taka myśl do głowy- co z modlitwami które nie zostają wysłuchane? czy one idą w niebyt? Dzis jednak uświadomiłam sobie że przecież nowennę tę odmawiamy głównie ku czci Najświetszej Maryi Pannie. Również tu chciałabym przestrzec przed pychą w modlitwie (przecież Pan Bóg „musi” mi dać!- NIC NIE MUSI- jesteśmy tylko grzesznymi nędzami). Ku pokrzepeniu serc mogę przypomnieć że św. Monika modliła się aż kilkanaście lat o nawrócenie syna (św. Augustyna), więc można wnioskować że jeśli będiemy modlićsię z wielkim zapałem, nadzieją, pokorą i miłością nasze modlitwy również zostaną wysłuchane nawet jesli to potrwa trochę czasu.

Violetta Kotyrba
Gość
Violetta Kotyrba

jutro kończę nowenne,są łaski moje wyproszone widoczne ,a najważniejsze jest to że w końcu nauczyłam się dokładnie odmawiać różaniec ze zrozumieniem każdej tajemnicy.Kończąc nowennę zastanawiam się już co dalej ,jak wypełnić czas który przeznaczyłam na nowennę,myślę o zaległej lekturze a kto wie może na nowo zacznę nowennę.

Irena Homa
Gość
Irena Homa

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica.Kochani ja odmówiłam 2 nowenny w intencji nawrócenia pewnej osoby.1 nowennę oczywiście kosmaty przerwał w perfidny sposób, tzn przyśnił mi się w postaci Pana Jezusa Miłosiernego ale promienie wychodziły nie z serca a z bardzo złośliwych oczu.Trochę mnie to przeraziło ale nie na tyle aby się poddać. Po dwuch dniach rozpoczęłam ponownie i nikt nie jest w stanie mnie od tego odwieść, nawet kosmaty podkładając kłody pod nogi.Osoba za którą się modlę jest mi bardzo bliska, i wiem że potrzebuje więcej niż 1 nowennę.Właśnie z takim przeświadczeniem i świadomością rozpoczęłam modlitwę.Wiem że… Czytaj więcej »

Kasia
Gość
Kasia

Ja przerwałam Nowenne przed częścią dziękczynną,bo pojawiła się intencja,która była równie ważna jak moja,ale Mateczka nie zostawiła mnie dała,widoczny znak,abym powtórzyła swoją intencje,odmawiałam wówczas 3Nowenny naraz. Bardzo dużo NP odmówiłam i tylko dwie zostały”wysłuchane”,ale jest to tak silna modlitwa,że nie potrafię się z nią rozstać,przerwy mam najwyżej tydzień,bo zaraz mi jej brakuje,jest zupełnie tak jak u Zosi:)I nie ma takiej możliwości,żebym nie miała na nią czasu,jeśli ktoś tak myśli,to sam sobie to wmawia,potrafiłam odmawiać 3NP(3 to przekaz od Maryji)pracując i mając obowiązki domowe i myślę,że wielu się ze mną zgodzi,że czas tak jakby się zatrzymuje. Kochani wiary wam życzę i… Czytaj więcej »

Anna
Gość
Anna

To jest niezwykłe, każda kolejna historia. Ktoś w którymś świadectwie napisał, że jeszcze nie widzi głównego owocu tej modlitwy, ale wciąż dostaje takie prezenty, „bonusy” od Matki Bożej. I to chyba o to chodzi: zawsze coś otrzymujesz, tylko trzeba mieć oczy otwarte…

ewa
Gość
ewa

Odmawiam Nowennę od 10.lutego.Mam nadzieję,że wytrwam do końca tj do 4.kwietnia.Od lat „odprawiam” pierwsze piątki miesiąca,nawet ich nie liczę.4.kwietnia to właśnie pierwszy piątek miesiąca.Tak,jak każdy z odmawiających uważam,że moja intencja jest bardzo ważna.To trudna życiowa sprawa.Odmawiam nowennę za bliską mi osobę,która chciałaby postąpić dokładnie odwrotnie niż to wynika z mojej modlitwy.Matka Boża pomogła mi już w tylu życiowych sprawach.Odmawiałam codziennie chociaż dziesiątkę różańca,należę do Rycerstwa Niepokalanej,codziennie,poprzez telewizję,uczestniczę w Apelu Jasnogórskim,raz w tygodniu jestem na nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.O Nowennie Pompejańskiej dowiedziałam się od bardzo dobrego człowieka,który jest blisko Boga.On też odmawia tę nowennę w swojej intencji. Ja odmawiam… Czytaj więcej »

Lilka
Gość
Lilka

Ostatni akapit tego naprawdę budującego i dobrego tekstu odbiera całą nadzieję;-(

ewa
Gość
ewa

Wszystkim,którzy odmawiają Nowennę Pompejańską życzę,by nigdy nie zwątpili w siłę modlitwy,a Ich prośby zostały wysłuchane !

asia
Gość
asia

zaledwie wczoraj umoralniałam ludzi że najważniejsze w odmawianiu nowenny jest wiara,nadzieja i oddanie należytej czci Najświętszej Maryi Pannie a dziś okazało się że podczas gdy ja odmawiam nowennę moje dziecko które już jest niepełnosprawne (a modliłam się o jego uzdrowienie) ma podejrzenie drgawek. Jest to dla mnie ogromny cios i juz szybko przyszło zwątpienie. Już nie chcę tego uzdrowienia z niepełnosprawności tylko żeby moje dziecko nie musiało cierpieć napadów drgawek. Nie wiem czy ta modlitwa ma dalej sens.Postanowiłam że będę ją dalej odmawiać i boję się jutra.Trzymajcie się mocni w wierze bo ja się już gubię.

ula
Gość
ula

Asiu – podczas mojej drugiej Nowenny w której modliłam się za rodzinę dostałam ogromnego „kopniaka” od członków mojej rodziny, tego dnia przeżyłam kryzys, straszne zwątpienie i myśl, że po co się modlić dalej, jaki sens, pomyślałam, aby przerwać, nie wdając się w szczegóły zaryzykuję nawet stwierdzenie, że to był jeden z gorszych dni w moim życiu, jednak mimo wszystko nie przerwałam Nowenny… następnego dnia, wszystko wróciło do normy, jakby to był jakiś zły sen, okazało się, że ten ‚kopniak”, nie był taki straszny jak się początkowo wydawało, raczej w pewnym sensie nieporozumienie zdaje sobie sprawę, że Twoja sytuacja jest inna… Czytaj więcej »

Damian
Gość
Damian

Przychodzę do Was z raczej słabym świadectwem.. rozpocząłem swoją Nowennę 8 lutego. Po prostu, nagle, w sytuacji kryzysowej, nie wiedząc nawet czy podołam.. Okazuje się, że można. Musi nam tylko zależeć.. Część błagalną odmawiałem z dużą wiarą i poddaniem. Niestety.. jestem tylko człowiekiem, niczym szczególnie zasłużonym Bogu i Matce.. Mam problemy z rozważaniem kolejnych tajemnic. Staram się improwizować, rozmyślając o tym, co działo się z Chrystusem, co czynił Bóg, co czuła Matka.. Najczęściej i tak sprowadza się to do porównania z moją sytuacją, z moim problemem, po czym błagam, by np. razów zadawanych biczem czy cierniem było jak najmniej. Niestety… Czytaj więcej »

Basia
Gość
Basia

Damian, nic nigdy nie jest przesądzone. Własnie dlatego sie modlimy. Ja w zeszłym roku odmówiłam pieć nowenn. Intencje były różne i moja wytrwałość też różna. Ale to co najważniejsze to wreszcie nauczyłam się dobrze odmawiać różaniec i dostałam łaskę odmawiania bez zadnego problemu nawet czterech różańców. Czas się ” sam” poszerza. Wiem,że to łaska Maryi. I odmawiam już siódmą nowennę. W sercu mam pokój choć też proszę o cud, który po ludzku jest beznadziejny. Ale Ufam ile mogę. To JEJ łaska.

weronika
Gość
weronika

W książeczce z tajemnicami różańcowymi jest modlitwa przed rozpoczęciem różańca, która mi się podoba i pozwolę sobie ją zacytować, może komuś pomoże. Na początku znak krzyża świętego Przyjdź Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i ogień Twojej miłości racz w nich zapalić. Panie Jezu Chryste, Zbawicielu mój, ofiaruję Ci ten Różaniec ku większej chwale Twojej i ku zbawieniu duszy mojej. Pragnę dostąpić wszystkich odpustów jakie do tej modlitwy są przywiązane, o ile godnym tego uznać raczysz Po tej modlitwie zaczynamy odmawianie różańca W modlitwie widzę pokorę, która miła jest Panu Bogu Poza tym, proszę Królową Różańca Świętego każdego dnia, aby… Czytaj więcej »

teresa
Gość
teresa

Ja odmawiam tę nowennę, żeby nie zwariować (jestem strasznie zdołowana moją sytuacją życia). Modlę się w nie swojej intencji, ale uważam, że intencja, w której się modlę, jest ważniejsza niż moje osobiste prośby. Ale… powiem szczerze, NIE WIDZę owoców. Może jedynym owocem tej modlitwy w moim życiu jest cześć do Matki Bożej.

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Tereso, czuję się podobnie jak Ty, odmawiam trzecią NP i jest tylko gorzej, moja sytuacja życiowa jest dramatem, nie mogę funkcjonować, nie mogę spać, nie chce mi się żyć, wołam o ratunek do Boga już tak długo… To nie pomaga, nie wiem na czym polega fenomen modlitwy?

Mario
Gość
Mario

może najpierw powinnaś odciąć sie od przekleństwa które albo sama ale najprawdopodobniej ktos na ciebie rzucił . Pozdrawiam , trzymaj się

wlodek
Gość
wlodek

Też zaczynać będę codzienne modlitwy NP,w ten sposób:
„Przyjdź Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i ogień Twojej miłości racz w nich zapalić.
Panie Jezu Chryste, Zbawicielu mój, ofiaruję Ci ten Różaniec ku większej chwale Twojej i ku zbawieniu duszy mojej.
Pragnę dostąpić wszystkich odpustów jakie do tej modlitwy są przywiązane, o ile godnym tego uznać raczysz”.

Maria
Gość
Maria

Witam wszystkich:) Chciałam się z Wami podzielić tym, co zauważyłam w moim życiu po odmówieniu NP w intencji o dobrego męża. Odmawiałam ją pół roku temu i widzę, że choć jeszcze nie spotkałam na swojej drodze tego właściwego człowieka, to jednak zawierając coraz to nowe znajomości widzę opiekę Matki Bożej, która chroni mnie przed nieodpowiednim związkiem. Bardzo szybko wychodzi na jaw coś, co nie odpowiada mi w danym człowieku i to są naprawdę rażące rzeczy, choć początek znajomości wydaje się być całkiem dobrze się zapowiadający. Poza tym czuję się wysłuchiwana także w innych intencjach, m.in. w czasie odkąd zakończyłam odmawianie… Czytaj więcej »

Lidia
Gość
Lidia

Ja także modlę się do Królowej Pompejańskiej Różańca Świętego. Całą pierwszą część musiałąm powturzyć bo nie mając doświadczenia w odmawianiu różańca źle go odmawiałam. Modlę się w intencji mojej córki która kiedyś była bardzo wierzącą osobą a teraz wystarczył jeden gest nierozsądnego księdza i odwróciła się od kościoła. Mówi że Bóg jest wszędzie i ona nie musi wtym celu chodzić do kościoła. Ja wiem że to nie jest jej wymysł ale nie mam na to wpływwu. Dlatego zawierzyłam Matce Boskiej Pompejańskiej.

Edyta
Gość
Edyta

Po tym jak dowiedziałam się , ze jestem chora na czerniaka w zaawansowanym stopniu byłam załamana, nie wiedziałam co ze sobą zrobić, nie widziałam sensu życia, walki, cały czas myślałam, jak to będzie jak umrę, jak zostawię małe dzieci i męża. Ogarnął mnie strach, przerażenie, bezsilność, słabość, przestałam dogadywać się z mężem,
—-

całość: http://pompejanska.rosemaria.pl/?p=6184

Magna
Gość
Magna

Ja odmawiając nowennę prosiłam o zdrowe dziecko, a otrzymałam coś najcudowniejszego i potrzebnego mi o wiele bardziej. Łaskę nawrócenia i skarb największy jakim jest Miłość Boża :). Poczułam tę miłość i odnalazłam sens i cel mojego życia – Pana Jezusa. Dziękuję Ci Matko Najświętsza, nigdy Ci się za to nie odwdzięczę

Monika Strzemieczna
Gość
Monika Strzemieczna

Ja kilka krotnie zaczynałam NP i nigdy jeszcze nie udało mi się zmówić całej ,jest to dla mnie bardzo trudna Nowenna, ale mimo to myślę że jednak otrzymałam wiele łask choćby taką że modliłam się o pomoc w nauce dla moich dzieci ponieważ mają duże problemy w szkole bardzo się tym przejmowałam też nie mogłam im za wiele pomóc ponieważ ja chodziłam do szkoły w Polsce moje dzieci wychowują się we Francji więc ten materiał jest mi obcy.Ale chcę powiedzieć że jednemu z moich synów w ciągu roku szkolnego udało mi się zmienić szkołę na bardziej przystosowaną do niego poszło… Czytaj więcej »

Mario
Gość
Mario

A ja mam taki problem że modliłem się nowenną pompejańską o dobrą żonę. Zakochałem się w dziewczynie która nie odwzajemniała moich uczuć więc byłem z inną ale z tą czułem się nie szczęsliwy nie kochałem jej a ona jak si eokazało oszukiwała mnie. Wiec się rozstaliśmy się. Po jakimś czasie znowu zaczełem nowenne pompejańska o dobrą żonę i znowu zaczeła mi się przypominać dziewczyna w której się zakochałem niestety przez sms poniosły mnie emocje i zraniłem tą dziewczynę. Za jakiś czas pojawiła się kolejna ( jak się okazało jej koleżanka) . Ale ona jak się dowiedziała że byłe zauroczony w… Czytaj więcej »

Aneta
Gość
Aneta

Pocieszcie mnie odmawiam nowennę juz 3 czesc dxiekcxynna modle sie o dar macierzyństwa mam zaburzenia hormonalne ta modlitwa daje mi niesamowity spokój badania do tej pory sie poprawily a zrobilam teraz i jest spadek hormonow co mnie zmartwilo i nie wiem co o tym myśleć kiedys czytałam ze tak może być ze w czasie nowenny może byc pogorszenie a potem juz tylko dobrze….czy tak jest boje sie ze nie wytrwam a bardzo bym chciała odmówić 6 nowenn..

mario
Gość
mario

Czy jeśli NIE MA OWOCÓW tej modlitwy, czy oznacza to że nie jest to prawda, że jest to modlitwa nie do odparcia? Bo przecież NIE KAŻDY otrzymuje łaskę o którą prosi? Więc coś tu jest nie tak, proszę o odpowiedź

Ilona
Gość
Ilona

Mario- wszystkie odpowiedzi ukryte są w naszym sercu. Wiara to jest piękna sprawa, ale też wymaga od każdego z nas ciągłego pogłębiania i zrozumienia na innym niż ludzkie i powierzchowne rozumienie. Maryja obiecuje łaski co nie jest tożsame z zagadnieniem spełniania naszych życzeń. Bóg wie co jest dla nas najlepsze – nikt tak jak On tego nie wie. Postaraj się całym sercem w modlitwie oddawać Maryi, odrzucaj swoje pragnienia. Owszem modlimy się w konkretnej intencji i ta intencja zostanie przemieniona 😉 naszym ludzkim problemem często jest to, że nie według naszych życzeń. Poczytaj świadectwa: ktoś modlił się o nawrócenie kogoś… Czytaj więcej »

mario
Gość
mario

dziękuję, Bóg zapłać za miłe słowa, nich Cie Pan Bóg błogosławi i strzeże 🙂 to co ja przeżyłem to nie mieści sie w głowie, ale dziękuję Panu Bogu i potężne wstawiennictwo Maryi 🙂

karolina
Gość
karolina

Ja modlę się o odzyskanie osoby, którą straciłam z własnej winy, przez moje zło jej wyrządzone. Błagam Pana Boga i Matusię o wybaczenie i jeszcze jedną szansę, często w różańcu mówię do Pana Boga, że powinnam być biczowana i ukrzyżowana za to zło , które wyrządziłam. Boli mnie potwornie, że ta osoba odeszła bo wiem, że była miłością mojego życia, i prawie każdy tutaj już otrzymał jakąś łaskę i znak że dobrze się modli…to już 18 dzień nowenny a ja czuję taką pustkę i złość w środku…watpię, że to pomoże bo przecież tak bardzo skrzywdziłam. Mam mieszane uczucia, złość, bezsilność… Czytaj więcej »

Asia
Gość
Asia

„Gdy drogi człowieka są miłe Panu pojedna On z nim nawet wrogów” [Prz 16,7]

Monika Makowska
Gość
Monika Makowska

Wiecie, zdarzyło mi się dziś coś dziwnego – odmawiam w tym momencie 2 Nowenny Pompejańskie (jedną za Polskę – żeby na zawsze pozostała wierna Panu Jezusowi, Krzyżowi, Najświętszej Marii Pannie i Ewangelii – skończę w Wigilię, drugą – o nawrócenie Francji – skończę tydzień później). Właśnie dziś dopadł mnie straszny dołek psychiczny. Pewna sprawa na której bardzo mi zależało (i nie tylko mnie) okazała się z różnych względów i nie z mojej winy nieaktualna (nie stracona), zaczęłam się obwiniać że zawiodłam kogoś, komu też na tej sprawie zależało i dopadły mnie „głupie myśli” .Przede wszystkim że odmawianie NP nie ma… Czytaj więcej »

Natalia
Gość
Natalia

Monika jesteś wielka. Módl i trwaj dalej. Pan Bóg Cię mocno kocha. Z Bogiem

Barbara
Gość
Barbara

Ja jestem bardzo rozczarowana Nowenną. Pewnym ludziom pomaga, a innym nie. Tak jak są mszę o uzdrowienia, jedni są uzdrowieni, inni nie. W obozach koncentracyjnych też się ludzie modlili i umierali w katuszach.

Karolina
Gość
Karolina

Modle sie nowenna bo to moja jedyna deska ratunku.
Modlę się za syna który ma dopiero 15 lat i robi sobie krzywdę.
Nie umiem uwierzyć że coś mi to pomoże i modlę się bo pi prostu boję się nie.
Nie myślę że zostanę wysłuchana więc sama nie wiem po co się modlę.
Myślę że zawiodłam jako matka i przyczyniła się do cierpienia mojego dziecka dlatego się okalecza.
Nie czuje nic Kiedy się modlę

irena
Gość
irena

karolino ,nie przestawaj sie modlic ,mialam podobne problemy z corka ,lacznie z okaleczaniem sie ,bardzo goraco o nia sie modlilam ,jakimi modlitwami tylko moglam „koronka do Serca Najswietrzego Serca Jezusowego „,Nowenna do Milosierdzia Bozego”,nawet wlasnymi slowami blagalam Pana Boga zeby uratowac moje dziecko ,uwierz mi dzis jest cudowna corka i kazdej matce moglabym takiej zyczyc a bylo bardzo zle ,zaufaj i nie poddawaj sie ,pozdrawiam,tez myslalam ze zawiodlam jako matka ,ale teraz wiem ze to towarzystwo w jakim moje dziecko sie obracalo, mialo wiecej do powiedzenia niz ja

Monika Szwec
Gość
Monika Szwec

A ja modlę się za męża, który pije i szanuję nas swojej rodziny. Nie szanuje ludzi i swojej wiary. Bardzo chciałabym aby oddzyskal spokoj. To jest mój pierwszy dzień modlitwy Ale i tak czułam ukojenie

KRYSTIAN
Gość
KRYSTIAN

Mam pytanie pomyliłem przy nowennie w tajemnicach radosnych kolejność zdarzeń mianowicie odmówiłem 10 kę Odnalezienia pana Jezusa w świątyni jak ja odmówiłem przypomniałem sobie że zapomniałem o 4 tej Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni, skończyłem tajemnice radosne w nie właściwej kolejności, i mam pytanie czy ten różaniec jest ważny czy muszę na nowo po 22 dniach odmawiać nowennę od nowa wiem że cala nowenna liczy 54 dni . Odmawiam pierwszy raz nowennę i osobiście myślę że to mała pomyłka i nie ma wpływu na całość. Niech jakiś ksiądz się wypowie. Pozdrawiam.

gosia
Gość
gosia

Ja uważam ,ze jest ważny

Maria
Gość
Maria

Ja jestem w trakcie odmawiania drugiej NP. Modlę się w podobnej intencji jak przy pierwszej czyli o zdrowie psychiczne. Cierpię na ciągłe depresje i lęk przed ludźmi. Jak na razie nie przestałam się jeszcze bać ale zaczęłam sobie wybaczać to jeśli czasami przy ludziach dopadnie mnie lęk (wtedy się boję, że to widać i zaczynam się bać jeszcze bardziej). Zaczęłam po prostu rozumieć, że to nic takiego złego i, że wolno mi czasami popełnić błąd. Ale co też bardzo ważne to, to że poczułam przez odmawianie Nowenny większą miłość do Boga, Matki Bożej i Pana Jezusa. Wcześniej gdy się modliłam… Czytaj więcej »

Natalia
Gość
Natalia

Nie bój się kochana. Strach karmi się lękiem. A strach nis5 pochodzi od Boga. „Nie lękajcie się” jak mawiał nasz święty Jan Paweł II. Pan Bóg Cię kocha i jest nz Tobą zawsze

Antek
Gość
Antek

A ja mam następujący problem z Nowenną. W części dziękczynnej modlimy się „…gdy Twojej pomocy wezwałem nawiedziła mnie łaska Boża…” i „…wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną…”. I tu mój problem – nie czuję, że nawiedziła mnie łaska Boża gdy wezwałem o pomoc Maryję. Nie głoszę też wszystkim jak dobrotliwie obeszła się ze mną Maryja – chciałbym ale nie będę przecież zmyślać. Jak sobie z tym poradzić? Dręczy mnie wypowiadanie w modlitwie zapewnień, że „wszystkim głosić będę” gdy wiem, że nie będę. Tzn. nie wstydziłbym się tego robić gdybym miał o czym mówić ale niestety nie mam.… Czytaj więcej »

barbara
Gość
barbara

Mam takie pytanie…Odmawiam już 2 NP i dzieje się cos dziwnego.Otóz w modlitwie błagalnej i dziękczynnej prawie zawsze gdy odmawiam przechodzą mnie po całym ciele tzw.ciarki. Proszę o wyjaśnienie jak to mam zrozumieć.Pozdrawiam

Paul
Gość
Paul

To znaczy, że powinna się Pani cieplej ubierać 🙂 Przepraszam, ale jak czytam takie pytania to zawsze przychodzą mi do głowy słowa papieża Franciszka, że tam gdzie brakuje głębokiej wiary to potrzebne są znaki.

irena
Gość
irena

witaj paul,mam nadzieje ze juz sie na mnie nie gniewasz za to co ci napisalam z tymi walizkami pod tamtym komentarzem ,wiesz ja nie jestem wredna z natury tylko mnie troche zirytowalo jak ty tak napisales tej pani ,to tak jakby dostala dwa razy po tylku od losu ,maz zdradzajacy i jeszcze od ciebie taki komentarz ,nie ukrywam ze sama sie poczulam dotknieta tym co napisales ,dobrze ze jestes wiernym mezem i kochasz swoja zone ,mam ogromny szacunek do takich mezczyzn ,to co zgoda?

Paul
Gość
Paul

Antek, może dzisiaj nie masz o czym mówić ale skąd wiesz czy nie będziesz miał o czym mówić jutro za miesiąc czy za rok…? Na taką obietnicę trzeba spojrzeć szerzej w kontekście całego swojego życia a nie tylko tu i teraz.

Antek
Gość
Antek

Dzięki Paul! Masz rację – nigdy nie wiadomo kiedy nadarzy się okazja aby dać świadectwo, aby próbować rozszerzać nabożeństwo do Różańca Św. Pisałem moje pytanie w momencie dołka psychicznego.

Pozdrawiam serdecznie!

Michał
Gość
Michał

A co złego jest w wygranej w lotto? Jak to sugeruje ten artykuł!

Mario
Gość
Mario

W przypdku gdyby ktoś nie widział owoców nowenny to może być tak że na drodze do otrzymania łaski stoi przekleństwo tzn oczywiście Pan Bóg wysłuchuje bo jest dobrym Ojcem i Maryja wstawia się za nami dniem i nocą ale gdy jest jakies przekleństwo wtedy możemy nie otrzymać łaski o która sie modlimy. Tak mi powiedział ks Zenon . I sam mogę o tym zaświadczyć. Więc jak odmawiacie Nowennę postarajcie się przerwać i usunąć wszelkie możliwe przekleństwo z waszgo życia. Pozdrawiam z Panem Bogiem

Emilia
Gość
Emilia

Jak usuwa sie przeklestwo z zycia?

enia
Gość
enia

Emilia jest ksiazka”Uwolnienie z mocy złego ducha” ks.Clos , jest duzo rad, modlitw.Warto ja mieć i oczywiście korzystać z niej,Jest modlitwa dłuuuga za przodków, warto odmówić przez 33dni w ciągłości

Klara
Gość
Klara

Dla mnie to jest chore. Co my jesteśmy winni temu przeklenstwu? Ludzie nawet nie są tego świadomi, że ktoś rzucił na nich przekleństwo i nie otrzymują łaski. Bóg nic nie robi człowiek też nie (bo jak, jak nie wie) i weź się domyśl, że kiedyś jakas twoja babcia np. Była wróżka i coś na Tobie czarowala. Bóg powinien nam jakoś pomóc dojść do tego a nie on nas samych z tym zostawia i może się dowiem a może nie i całe życie masz przewalone, bo nie wiedziałeś o jakimś przekleństwie w rodzinie.. On powinien nas chronić od tego a konsekwencje… Czytaj więcej »

Natalia
Gość
Natalia

Jak to zrobić?

Lau
Gość
Lau

Z doświadczeń wiem, że na NP trzeba mieć odwagę. Odmawiałam tę Nowennę trzy razy w życiu i zawsze, ZAWSZE wiązało się to z absolutnym kataklizmem. Wydarzenia w jej trakcie (i po) to kompletne trzęsienie ziemi w moim życiu. Seria negatywnych skutków może być tak porażająca, że istnieje zagrożenie pominięcia tych dobrych. Mnie się nieraz wydaje, że jesteśmy za słabi jako ludzie na taką moc. Widzę, że odmawiający narzekają, że nie czują łask. Zastanawiam się, co ja mam powiedzieć, gdy przy każdej NP życie negatywnie przewraca się do góry nogami i dzieją się tak złe rzeczy, jak nigdy? Ale wiecie co… Czytaj więcej »

irena
Gość
irena

lau po przeczytaniu twojej wypowiedzi doradzam ci przede wszystkim spowiedz generalna,msze sw o uwolnienie i uzdrowienie ,odmawianie co dzien modlitwy do sw Michala Archaniola i Aniola Stroza ,modlitwa „Zanurzenie we Krwi Chrystusa”,modl sie co dzien do Ducha Sw ,ja odmawiam juz 6ta NP i nic ekstremalnego nie dzialo sie w moim zyciu,przeciwnie kiedy calkiem przestalam sie modlic wtedy splynela na mnie lawina niepowodzen,kataklizmow i wszystkiego co najgorsze moglo mnie spotkac i tylko w jednej NP zostalam wysluchana nie po mojej mysli ,splywa na mnie coraz wiecej lask ,kazdego dnia od kiedy zaczelam o to prosic naszego kochanego ,najleprzego Ojca ,Matke… Czytaj więcej »

Lau
Gość
Lau

Droga Ireno, mnie z kolei zmartwil Twoj komentarz, bo piszesz o strachu i w strachu. Dziekuje za troske (to wspanialy dar) nie rozumiem jednak do konca Twojej reakcji. Moze wypowiedz nie byla taka, jakiej chcialas sie spodziewac? Bo nie bylo slodko i milo? Uwazam, ze Nowenna w 100% oddzialuje na nasze zycie (pisalam do tych, ktorzy tego nie dostrzegaja) a im bardziej zly meczy, tym bardziej trzeba powierzac sie Matce Bozej. I trzeba modlic sie o odwage i mestwo do Ducha Swietego kazdego dnia w czasie snieznych zamieci w naszym zyciu. Chocby nie wiadomo, ile zla na nas splywalo. Uzywam… Czytaj więcej »

irena
Gość
irena

nie lau nie ma we mie strachu ,ja wlasnie zawierzylam moje zycie Panu Bogu ,owszem mam jedna obawe ,zeby moj maz nie wrocil do pijanstwa ,jest to po czesci spowodowane latami trawania w tym ciaglym koszmarze kiedy pil,kiedy ten strach mi za bardzo dokucza modle sie za nim i prosze wszystkich o modlitwe w jego intencji ,ale powtarzam sobie takze „Jezu Ty sie nim zajmij”,nie chce zeby wszyscy uwazali jak ja ,przeciez kazdy z nas jest inny i ma prawo odczuwac wszystko po swojemu i nie musi byc slodko i milo ,ja w zyciu wiele juz slyszalam i slodko i… Czytaj więcej »

irena
Gość
irena

lau mam jeszcze jeden lek ,bardzo boje sie bolu ,mam niski prog wytrzymalosci na bol

Lau
Gość
Lau

Ireno, będę modlić się w Twojej intencji, nawet jeśli ma to być modlitwa kogoś niedoskonałego jak ja.
O wytrwanie w bólu zawsze modlę się do świętych Męczenników. Mam bardzo dużą tolerancję na ból, modlę się głównie do moich patronek od imienia i od bierzmowania – męczennic – św. Laury z Kordoby i św. Perpetuy. Nie do opisania jest siła płynąca ze wszystkich modlitw i niedoskonałość słów, jakimi próbujemy ją objąć.

irena
Gość
irena

lau bradzo ci dziekuje za modlitwe i nie pisz ze ktos tak nie doskonaly jak ty,nikt z nas nie jest doskonaly ,ja tez ,i napewno jak modlimy sie szczeze i z ufnoscia nasze modlitwy napewno podobaja sie Bogu ,od jakiegos czasu moje bole ofiaruje za dusze w czyscu cierpiace a one mi pomagaja,jeszcze raz dziekuje za modlitwe ,ja tez bede modlic sie za ciebie,p.s w zadnym wypadku nie chcialam cie urazic ,jesli tak to odebralas to bardzo cie przepraszam

Lau
Gość
Lau

Również dziękuję, nic nie dzieje się przez przypadek i cieszę się, że mogłam tu Cię spotkać, niech Najświętsza Maria Panna ma nas wszystkich w swojej opiece. Nikogo nie chciałam straszyć i również Cię przepraszam, jeśli wywołało to takie uczucia.
Nigdy nie wygramy ze złem bez miłości bliźniego, a bronią dobrego żołnierza Chrystusa jest tylko miłość.

agata
Gość
agata

Ireno, jak dlugo modlilas sie za meza zeby nie pil?. Po jskim czasie zostalas wydluchana?. Czy wydarzyło się coś szczególnego ze przestal?

Hanka
Gość
Hanka

NP odmawiam od 2011. Odmówiłam ich…już nie wiem ile bo nie liczę w przeróżnych intencjach i nigdy nic specjalnie złego się nie działo oprócz codziennych wydarzeń, które są w życiu każdego człowieka. Ludzie kłócą się, chorują, rozwodzą się czy umierają nawet nie wiedząc, że istnieje taka modlitwa. Taka jest już kolej rzeczy naszego ludzkiego życia, że chwile dobre i szczęśliwe przeplatają się z tymi złymi. Bardzo się denerwuję, gdy na tym forum ludzie straszą się tą piękną modlitwą zamiast do niej zachęcać. To jest największe zwycięstwo złego. PS. „Spełnić się” to może co najwyżej życzenie. Modlitwa zaś jest wysłuchiwana przez… Czytaj więcej »

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Do Ikony i Marty.. ☺ Tak się dzieje, ponieważ zły robi wszystko aby Wam przeszkodzić. Trzeba wiedzieć, że za każdą ZDRIWAŚKĄ miażdżycie mu głowę i aż wyje z wściekłości!!! Zły nie znosi MARYI, będzie Was zniechęcać i przeszkadzać.. Wiara, zaufanie i miłość do NIEJ I JEZUSA pomogą to przezwyciężyć i MARYJA zatriumfuje.. ♥ Życzę wytrwałości w odmawianiu NP ♥ Pozdrawiam serdecznie ☺

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Witam. Opowiem Wam swoją historię. Aktualnie mam 26 lat. Rok po maturze pewnego wieczora zadałem pytanie Bogu „Boże Kim w życiu będę” Przyśniła mi się straż pożarna. No więc próbowałem do szkoły pożarniczej w Częstochowie, oczywiście dostałem się ale po tygodniu zrezygnowałem to było silniejsze ode mnie. Kiedy wróciłem do domu ponownie zadałem pytanie przed snem „Panie Jezu zrezygnowałem co ja teraz będę robił” ponownie przyśniła mi się straż pożarna i jeszcze na łańcuszku miałem przepięty krzyżyk kiedy się obudziłem (widzę i mówię jak to możliwe, jak to się stało). Odkąd zrezygnowałem ze szkoły strażackiej mama za mnie odmówiła 12… Czytaj więcej »

Ewelina
Gość
Ewelina

Mój kuzyn też skończył straż pożarna ale ostatecznie poszedł do seminarium i może będzie straż pełnił przy duszach….zapytaj się kim chcesz być Ty sam i co byś chciał robić.

Dominik
Gość
Dominik

Hmm mam inną potrzebe – zapomniałem swojego hasła do kopii zapasowej danych, czy można odmówić Tą nowenne w intencji przypomnienia sobie hasła?…

Krzysztof
Gość
Krzysztof

+ i jeszcze male dopytanie, kto odpowiada na pytania? Duchowny? Dziekuje i pozdrawiam.

Ewelina
Gość
Ewelina

Odmówiła nowennę i wierzę że jest jakiś plan z tym związany ale zarazem jestem nieco smutna bo pomijając że wróciły do mnie stare choroby, sama wpadłam w jakiś stan melancholii A nawet coś pod depresję to jeszcze mój mąż też dowiedział się że musi operować kolano. Zarazem jest to związane z problemem szukania pracy i czuje jakby to o co prosiłam oddalił się płata świetlne. Czy mam dalej odmawiać nowennę …sama nie wiem i Jak zawsze pytam czego ja nie A ktoś inny od razu łaski dosapul….albo czy ja odstąpię czy jest inna wizja Boga…jaka…