Urszula: Problem z alkoholem

Piszę to świadectwo niemal rok po odmówieniu no­wenny w intencji trzeźwości mojego taty. Jakiś czas temu zaczął „zaglądać” do kieliszka. Choć nigdy wcześniej nie miał problemu z alkoholem i nie wydarzyło się nic, co by mogło go ku temu skłonić, zaczął upijać się niemal codziennie. Oczywiście, były prośby, groźby i rozmowy. Ojciec przestawał pić, ale zdarzały się chwile „słabości” (tata często przebywa poza domem i wtedy pojawia się „okazja”).
Postanowiłam odmówić w jego intencji nowennę. W zeszłym miesiącu przekonałam się i tak naprawdę uświadomiłam sobie dopiero, że nowenna przyniosła skutek – tata niemal miesiąc mieszkał sam z uwagi na wyjazd mamy i w tym czasie zachował zupełną trzeźwość, choć miał wiele okazji do tego, by wypić. Wiem, że to za sprawą Maryi tata poradził sobie z problemem alkoholowym. Chwała Panu!
Odmawiam również kolejną już nowennę w intencji nawrócenia pewnej osoby i łaski małżeństwa. Niestety, jak do tej pory, skutek jest przeciwny do zamierzonego! Ale uświadomiłam sobie jedną rzecz – nie stawiałam w swoim życiu Pana Boga na pierwszym miejscu. Teraz wiem, że to On jest najważniejszy. To Jemu muszę podporządkować swoje życie i całkowicie Mu zawierzyć. Ufam, że Maryja wyprostuje moje życie i życie osoby, za którą się modlę i wyprosi mi u Jezusa potrzebne łaski, choć w tej chwili – tak po ludzku – wydaje się to niemożliwe, choć ja wiem, że dla Pana nie ma rzeczy niemożliwych!

Nie przegap ciekawego świadectwa!

Czy wiesz, że zapisując się do biuletynu, co piątek będziesz otrzymywać najświeższe świadectwa nowenny pompejańskiej?

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz

Wyjatkowe kompendium o
nowennie pompejańskiej:

Tylko teraz otrzymasz… 
drugi egzemplarz za 1 grosz!

A może tak chcesz otrzymywać co piątek
powiadomienia o nowych świadectwach?

TAKalboNIE
…a więc zapisz się już teraz do powiadomień:
A teraz odbierz pocztę i kliknij łącze potwierdzające

Zamknij