Paulina: Pomoc i opieka Maryi

Mam 19 lat i przez okres wakacji modliłam się codziennie nowenną pompejańską w intencji o odnalezienie w przyszłości dobrego,opiekuńczego i religijnego męża.. Nowennę ukończyłam 1 września, w części dziękczynnej ciężko było mi ją odmawiać, czasem od niechcenia ale żadnej części ani dziesiątka nie opuściłam... Bardzo przeżywałam wówczas rozstanie z chłopakiem...
Przeczytaj całość

Kinga: Nowenna o dobrego męża

W listopadzie ubiegłego roku czułam się rozbita i zagubiona. Byłam w pięcioletnim wolnym związku, zaczęłam nową pracę w nowym miejscu. Z narzeczonym planowaliśmy ślub na początek tego roku, ale ja tak naprawdę nie byłam przekonana co do słuszności tej decyzji z wielu powodów. Czułam się jak ptaszek na uwięzi, kontrolowana...
Przeczytaj całość

Julia: Maryja uzdrowiła moją psychikę z anoreksji

Prosze tylko o wsparcie i modlitwe.Od 10-dni zamawiam Nowenne i mam nadzieje ze ona uzdrowi moje zycie i ze Matka Boska pomoże mi. Jestem zadłużona po uszy, mam wrażenie ze nigdy z tego nie wyjde. Wpakowalam sie w bardzo duże problemy.
Przeczytaj całość

Ola: nowenna „niewysłuchana”

Witam. Długo zwlekałam z napisaniem świadectwa, ponieważ zastanawiałam się, co ja w ogóle powinnam przekazać ludziom. Odmawiałam nowennę końcem ubiegłego roku będąc w ciąży, w intencji szczęśliwego narodzenia mojego Synka (ciąża trudna, leżąca, zagrożona porodem przedwczesnym). Podczas odmawiania nowenny czułam spokój, że Matka Boża ma mnie w swojej opiece i...
Przeczytaj całość

EDYTA: MARYJA ZAWSZE POMOŻE

CHCIALAM SIE PODZIELIĆ SWOJM ŚWIADECTWEM Z WAMI . O NOWENNIE POMPEJAŃSKIEJ DOWIEDZIAŁAM SIE OD SĄSIADKI DOSTAŁM OD NIEJ OBRAZEK , PRZELAŻAL W SZUFLADZIE ROK CO SIĘGAŁAM PO NIEGO ZAWSZE CZYTAŁAM OSTATNIE SŁOWA NAPISANE Przeczytaj EDYTA: MARYJA ZAWSZE POMOŻE
Przeczytaj całość

Małgorzata: Wystarczy tak nie wiele by mieć…tak wiele

Szczęść Boże!!

Chciałam dać świadectwo o mocy wspaniałej modlitwy jaką jest Nowenna Pompejańska. Zaczęłam właśnie odmawiać trzecią więc jeszcze nie będę pisać o jej rezultatach, natomiast chcę się podzielić tym co otrzymałam za przyczyną dwóch poprzednich Nowenn.
Pierwszą Nowennę zaczęłam odmawiać gdy nastąpił moment kryzysowy w mojej rodzinie – brat bardzo poważnie skłócił się z rodzicami i pozostałym rodzeństwem. Bez zastanowienia rozpoczęłam modlitwę, nie myślałam wtedy czy dam radę czy nie, wiedziałam że muszę dać radę mimo wszystko. I dałam, pomimo trudności, pomimo poczucia zniechęcenia. Brat oraz bratowa pogodzili się z rodzicami. Wszystko sobie wyjaśnili. W tej intencji odmówię jeszcze jedną nowennę by te stosunki były jeszcze lepsze, widzę cierpienie rodziców, widzę że bardzo by chcieli by było jeszcze lepiej. Wierzę że z tak będzie.
Kolejną intencję zaczęłam odmawiać w intencji znalezienia przeze mnie pracy. Mam spore trudności z jej znalezieniem, duża przerwa, dwójka dzieci. W przedostatnim dniu jej odmawiania nastąpił przełom. I tu chcę coś nadmienić: w swoim życiu często doświadczyła od Boga rozwiązań trudnych spraw ale nie podanych jak na tacy, Bóg dał…wędkę. I tak było w przypadku pracy, dowiedziałam się że dostanę zatrudnienie w renomowanej firmie na dobrym stanowisku ale muszę ukończyć studia jednoroczne w oczekiwanym kierunku. Zaczynam od października. Mam bardzo ciepłe zapewnienie od szefa tejże firmy że spokojnie dam sobie radę. Nawet jeśli teraz mam marne pojęcie o temacie, zostanę odpowiednio wdrożona. Nie znajduję słów by wyrazić wdzięczność i radość z otrzymanej łaski! Bóg zawsze daje człowiekowi więcej niż ten prosi. Miłość Boga jest niezmierzona, ogrom jego łask bezkresny. Wystarczy tak nie wiele by mieć…tak wiele.
Dodam jeszcze, że złemu bardzo nie podoba się ta modlitwa. Podczas odmawiania pierwszej Nowenny częściej kłóciłam się z mężem i to o rzeczy naprawdę błahe. Dopiero potem człowiek szedł po rozum do głowy, rozumiał że te kłótnie są bez sensu, bez podstawy i nie prowadzą ku dobremu. Przy drugiej intencji zwątpienie w siebie, poczucie beznadziejności. Przy trzeciej – koszmary senne. Nie zniechęca mnie to i nie zniechęci. Pod płaszczem Maryjnym nic mi się nie stanie, Najświętsza Panienka nie dopuści by stało się coś złego.
Bardzo gorąco zachęcam do odmawiania Nowenny. Nie ma modlitwy nie wysłuchanej.

Chwała Bogu Najwyższemu teraz i na wieki!! Chwała Najczystszej Panience!!

Regularny biuletyn pompejański!

Otrzymuj wiadomości pompejańskie na e-mail

Zapisując się do tego biuletynu, będziesz otrzymywać informacje związane z nowenną pompejańską, Pompejami, sanktuarium w Pompejach, ważnymi wydarzeniami oraz wyjątkowymi promocjami. Zostań z nami w kontakcie!

Chcesz widzieć świadectwa nowenny pompejańskiej na Facebooku?
To proste – kliknij na >>POLUB >>

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

113 komentarzy do "Małgorzata: Wystarczy tak nie wiele by mieć…tak wiele"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Asia
Gość

piękne świadectwo! ! dziękuję za te słowa otuchy bo sama przechodzę przez zwątpienie. …

basia
Gość
Chciałam kogoś prosić o radę w sprawie intencji NP otóż mam już prawie 40 lat ale nie mam własnego domu jestem osobą samotną niezamężną gdyż moje życie się w tym kierunku wogóle nie ułożyło gdyz pewien mężczyzna który miał być moim mężem zrobił mi świństwo i ja teraz muszę pomyśleć o przyszłości bo po takich zawodach mogę teraz liczyć tylko na siebie samą mimo tego że bardzo to przeżyłam jestem bardzo pracowitą i zmotywowaną do działania osobą , czy warto prosić Maryję o to żeby mi pomogła zarobić na własny kąt czy jest to możliwe żeby tak się stało w… Czytaj więcej »
E.
Gość

Proponuje modlitwę przez wstawiennictwo Św. Józefa. Ja od niedawna się modlę, kupiłam sobie ksiązke z modlitwami tylko do niego i już widzę pierwsze efekty. Co prawda są to drobne rzeczy, ale przeciez nasze zycie z takich się składa, więc nie oczekuję, że nagle wszystko pójdzie jak spłatka:) Czytałam opracowanie opisujace Go jako człowieka bardzo pokornego i cichego, a jednocześnie pełniącego tak wielką misję, wychowania Zbawiciela, przez co jego wstawiennictwo jest bardzo skuteczne. Ponżej dodatkowo wklejam linki, można sobie poczytac, może komuś pomoże. http://www.swietyjozef.kalisz.pl/Swiadectwa/

A tu dodatkowo link do skrzynki intencji, gdzie mozna wysłac swoją: http://www.bernardynki.com/skrzynka_intencji/1/1/

Nadzieja
Gość
Nadzieja

Basiu, Maryja na pewno Ci pomoże i zrobi to w najlepszy możliwy sposób. To nasza Matka, nikt nie jest Jej obojęny:) Trzymaj się dzielna Dziewczyno:)

Aneta
Gość

Basiu, każdy wiek jest dobry. Ja mam 37 lat, mieszkam z mamą, bo i mnie zostawiono. Na dodatek szukam pracy i zaczynam wszystko od początku. Tzw. dobrzy przyjaciele jakby zapadli się pod ziemie. Generalnie bardzo wesoło 🙂
Nie ma cudownej modlitwy, jest wiara i ufność, więc wierz i ufaj, a Maryja Cię poprowadzi 🙂
Odnośnie intencji – nie wiem. Poproś o pomoc, a Ona będzie wiedziała najlepiej jakie łaski wyprosić dla Ciebie u Pana Jezusa.

nieznajoma
Gość
nieznajoma

A mi Was droga basiu i Aneto wcale nie żal, że Was zostawiono. Pytanie czy czystość była zachowana? W sumie nic mnie to nie obchodzi, ale jeśli nie była to wiecie na czym chciałyście budować i dlaczego Was zostawiono. Same sobie winne byłyście, bo same siebie nie uszanowałyście. A teraz zbieracie tego owoce. Chciałabym bardzo, żebyście mi napisały że nie mam racji w moich przemądrzałych wywodach. Ale znając świat to rację mam 🙁 .

sonia (@sonia54c)
Gość

nieznajoma!żal tyłek ściska jak się czyta twoje wypociny!żałosna kobieto!

nieznajoma
Gość
nieznajoma

A że niby dlaczego żałosna? Czyżbym się nie myliła w osądach? Nie chcę nikogo sądzić bo to nie moja działka, ale nie rozumiem wylewania tych płaczów biednych zostawionych kobiet, które prawdziwego Boga zobaczyły dopiero wtedy gdy ich bóg je zostawił. Nie jestem żałosna, droga soniu, a mam swoje zasady. Chyba że własne zasady to dla Ciebie żałość. Właśnie przez takie osoby ja byłam sądzona i wyśmiewana, ale to nie było z ich strony żałosne, prawda? W życiu trzeba myśleć.
Pozdrawiam wszystkie wspaniałe kobiety 🙂

Zofia
Użytkownik

Tak, Oliwio- to, czy mężczyzna zostawia kobietę zależy czasem od wielu czynników, nie tylko od tego, czy ktoś współżył czy też nie. Niektóre sytuacje są złożone. Oczywiście, trzeba przestrzegać przykazań, ale nie zawsze porzucenie jest efektem cudzołóstwa. Ktoś porzuci, bo bardziej pokocha inną/innego, albo dlatego że nagle zmienią się mu priorytety i woli inną kobietę niż żonę i własne dzieci. Są różne sytuacje w życiu. Są i tacy, którzy układają sobie życie, snują plany, a nagle porzucają, bo wiedzą, że mają szansę u swej ”miłości” sprzed lat. Moim zdaniem, jeśli ktoś ma kogoś porzucić, to i tak to zrobi.

Oliwia
Gość
Oliwia
Wypytywanie kogoś na forum o to czy współżył czy nie uważam za poważny nietakt….Nieznajomo naprawdę czujesz się lepsza przez to że zachowałaś swoje dziewictwo? To gratuluje dobrego samopoczucia, ale muszę Cie zmartwić- w oczach Boga wszyscy jesteśmy równi i wszyscy jesteśmy grzesznikami. Jedni maja problem z zachowaniem przykazania 3, inni 4 a jeszcze inni 6. Nikt z aureolą po ziemi nie chodzi. Ba a są tacy co zachowują dekalog, ale z miłością do bliźniego mają ogromy problem i tylko cieszą się z czyjegoś niepowodzenia. Pycha też jest grzechem. Nie wiem, czy poznałaś kiedyś co to miłość, bo często piszesz, że… Czytaj więcej »
Aneta
Gość

nieznajoma, przecież nie płaczę na forum, że zostałam zostawiona.
przykro mi, że tak zostałaś potraktowana. to źle świadczy o tych ludziach.
czasami dobrze jest po prostu podać komuś pomocną dłoń, a nie miażdżyć krytyką. ten człowiek i tak wie, że źle zrobił, więc po co go dobijać? przynajmniej ja tak staram się działać, okazując ludziom więcej wrażliwości. a jak ktoś mnie „uderzy”, to przyjmuję to z pokorą. tego właśnie się nauczyłam i tego się trzymam. nie zniżam się do poziomu pyskówek, chociaż i tutaj nie raz zostałam obrażona, mimo że nikt mnie tu nie zna.
Serdecznie pozdrawiam

Aneta
Gość

Nieznajoma, nie musi Ci być mnie żal lub nie. Nie zamierzam również odpowiadać na Twoje pytanie. Szkoda, że tak podchodzisz do drugiego człowieka. Więcej wrażliwości i zrozumienia, a mniej osądów.

Sylwia
Gość

Anetka nie martw sie , opinia pani nieznajomej hm ,poczułam uderzenie , uważam ze możesz prosić o cokolwiek chcesz ,ksiadz na mszy o uzdrowienie mowil ze nie powinnismy sie bać odważnej modlitwy bo to oznacza ze ogromnie ufamy Bogu. Ja zaczęłam prosić Boga o wiele i to naprawdę dla mnie nie realnych do zrealizowania żeczy. Nawet jak sprzątam to sobie z Bogiem rozmawiam o tym i ogromnie dziekuje za to co otrzymałam w tym nawrocenie mojego męża -to był dopiero szok . A kiedyś bałam sie ze proszę za dużo i o zbyt wiele , także głowa do gory

Aneta
Gość

Sylwia, bardzo Ci dziękuję za Twój komentarz. Rozmowa z Panem Bogiem na pewno bardzo mi pomoże.

basia
Gość

Droga Sylwio dziękuję Ci za wspaniałą odpowiedż bo opinie niektórych osób są rzeczywiściwe złośliwe i małostkowe ale chyba nie umieją inaczej

Zofia
Użytkownik

Ale przyrzekłam sobie, że nie będę robiła czegoś wbrew sobie. Jeśli najważniejsze dla kogoś jest wiadomo co, to wiadomo ile jest wart. To doskonale odzwierciedla jego wartość…

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Masz rację Zosiu 🙂 . Całkowitą 🙂 .

Zofia
Użytkownik

To zależy- w moim przypadku była (czego nie żałuję), a i tak zostawił.

Agnieszka
Gość
Agnieszka

piękne świadectwo, ponieważ przechodzę bardzo duże chwile zwątpienia,,w obecnej pracy jest nie do wytrzymania i już odmówiłam kilka nowennę w sprawie zmiany pracy, i nei mogę znaleźć, Już była nadzieja że dostanę pracy,ale jednak nie dostałam i zwątpiłam.Nie wiem dlaczego nie zostaje wysłuchana, Proszę o modlitwę

Małgorzata
Gość
Małgorzata

Basiu oczywiście że zawsze warto zawierzyć się Mateńce w takich sprawach. 🙂

Jolanta
Gość
Jolanta

Droga Basiu nikt nie da Ci „cudownego środka” w postaci modlitwy która na 150% zagwarantuje pomyślne ułożenie wszystkich Twoich spraw. To że jesteś przed 40 to nie znaczy że Twoje życie jest już przekreślone, nie martw znam wiele osób które w tym momencie dopiero zakładają rodzine. Pamiętaj dla Boga nie ma nic niemożliwego, trzeba Mu tylko wszystko zawierzyć. Powodzenia!

basia
Gość

Aneto i Jolanto dziękuję Wam za odpowiedż gdyż byłam tak załamana swoim wiekiem że teraz mam trochę otuchy i wiary że się uda

Aneta
Gość

Pewnie, że się uda. Przecież mamy przy sobie najlepszą z Mam, Matkę Bożą, która nam pomoże i poprowadzi właściwą ścieżką.

Aneta
Gość

Również dołączam się, piękne świadectwo. Moją intencją jest znalezienie dobrej pracy. Jestem w części dziękczynnej i co krok mam chwile zwątpienia – 5 lat przerwy, brak wystarczających kwalifikacji, że jestem po prostu beznadziejna. Ale dzięki Twojemu świadectwo, zapaliła się iskierka nadziei, że będzie dobrze, tylko więcej muszę zaufać. Dziękuję

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Ja mam 32 lata jestem samotna osobą,bez męża i rodziny i w dodatku nie mam pracy.Bardzo bym chciała założyć rodzinę i znależć pracę.Widzę,że nie ja jedna przechodzę kryzys i płaczę a panie tutaj też.Życzę Wam kochane założenia szczęśliwej rodziny i znalezienia pracy

Ela
Gość

O, Agnieszko, to tyle co ja. Też to już nie jest 25. Ale jeszcze nie 46 np, ale też już jesteśmy nie pierwszej młodości;), jakby to powiedziała moja świętej pamięci babcia.

Aneta
Gość

Agnieszka, nie płacz już, proszę, nie warto, to od złego pochodzi. Zaufaj. Nie lubię dawać rad jak ktoś o nie nie prosi, ale mnie pomaga spowiedź, komunia święta i adoracja Przenajświętszego Sakramentu. Taka szczera rozmowa z Panem Jezusem, wielbienie Go i po prostu cisza. Bo Bóg przychodzi w ciszy.
Będzie wszystko dobrze, zobaczysz.

Gabi
Gość
Moje kochane dziewczyny. Obecnego męża poznałam mając 39 lat! Na dodatek on był już kiedyś żonaty z dwojgiem dzieci, z którymi nie miał od wielu lat żadnego kontaktu.We wszystkim pomógł na Bóg przez Maryję. Poprzednie małżeństwo unieważniono – mogliśmy wziąśc ślub kościelny. (Czekaliśmy 5 lat). Odnalazł swoje dorosłe już dzieci. Ja prawie w wieku 46 lat urodziłam zdrową córeczkę. Wynajmowałam wtedy malutką kawalerkę w starym bloku. Wielkimi wyrzeczeniami wykupiłam ją, ale wkrótce zaciągnęliśmy kredyt i kupiliśmy dom. Za dwa miesiące ceny mieszkań poszły tak w góre, że ową malutką kawalerkę sprzedałam 35 krotnie drożej niż kupiłam. Spłaciliśmy kredyt zaciągnięty na… Czytaj więcej »
Lato
Gość

dziękuję za budujące świadectwo w chwilach zwątpień
niech Bóg Wam błogosławi

Aneta
Gość

Gabi, bardzo Ci dziękuję za to piękne świadectwo. Włączam do mojej modlitwy prośbę o dar zdrowia dla męża. Dziękuję

nieznajoma
Gość
nieznajoma
Do Oliwi. Tu napiszę bo tam miejsca nie było. Tak. CZUJĘ SIĘ DUMNA, ZE JESTEM DZIEWICĄ. TAK. JESZCZE RAZ NAPISAĆ? CZUJĘ SIĘ DUMNA. NAPISZĘ CI GORZEJ, UWAZAM, ZE DZIeWICTWO JEST POWODEM DO DUMY. I to ja Ciebie zmartwię- nie jesteśmy równi wobec Boga. Są dusze szczególnie umiłowane przez Boga. Nie wiem skąd to się bierze, ale poczytaj trochę to się zorientujesz. Są dusze wybrane. I wcale nie mam tu na myśli zakonów. Bóg kocha wszystkich ale niektórych szczególnie. Poczytaj to się przekonasz. I bardzo boli Go grzech człowieka. A człowiek ma to gdzieś. Woli odrobinę przyjemności, na której i tak… Czytaj więcej »
lulu
Gość
Nieznajoma dumna to możesz być dopiero wtedy kiedy wytrwasz do końca. Nie bądź taka pewna siebie, bo jeszcze dzisiaj w nocy możesz upaść. Pycha to też grzech, który rani Jezusa, ale wygląda na to, że ty to masz gdzieś, każdy grzech rani Jezusa. Ale tak, Jezus jest Miłosierny, mało tego zostawia 99 owiec i idzie szukać tej jednej zagubionej. Mało tego większa radość w niebie jest z jednej nawróconej prostytutki niż ze 100 dziewic. Walka cały czas trwa, a Jezus św. siostrze Faustynie powiedział, że wynagradza za wytrwałość a nie za wyniki. Nie ważne jest czy masz ten kawałek ciała… Czytaj więcej »
Oliwia
Gość
Oliwia
A bądz sobie dumna 🙂 dziewictwo jak najbardziej może byc powodem do dumy, ale z drugiej strony nie można poniżać i obrażać kobiet, które kiedyś zgrzeszyły. Jak pisałam wcześniej, każdy ma jakiś grzech, każdy, niekoniecznie przeciw 6 przykazaniu, ale są też inne przykazania i inne grzechy. Ważne, że człowiek chce sie poprawić, żałuje, oczyści się w spowiedzi i postanawia nie grzeszyć. Ale nawet po takim oczyszczeniu i postanowieniu upadamy i grzeszymy znowu…tacy jesteśmy jako ludzie ogółem, słabi i podatni na podszepty diabła. Ja Tobie radze poczytać żywoty świętych – przekonasz się, że oni też grzeszyli, jak ludzie, ale mieli wiare… Czytaj więcej »
basia
Gość

nieznajoma to możesz będziesz zakonnicą masz do tego stanu najlepsze cechy i atuty nie zmarnuj tego tam nawet zlożysz ślub czystości i naprawdę bedziesz dumna ze swego dziewictwa

Ania
Gość

fakty mówią tylko za siebie, nie da się ukryc tu tylko powołaniem jest zakon

nieznajoma
Gość
nieznajoma

NO. I podobno to ja złośliwa jestem :-). Wam też nic nie brak. Życie zakonne to też życie. Bardzo pięknie życie. Nie wiem czemu kpicie sobie z tego stanu.

basia
Gość

nieznajoma nic się nie martw słyszałam że do zakonu wstępowały również ,, niedziewice”

nieznajoma
Gość
nieznajoma

No teraz to już sobie basia kpisz równo ze stanu zakonnego. Nie rozumiem po co w nie uderzasz?
Dlaczego tak bardzo Was wszystkich poirytował ten temat? No dlaczego? Bo dokładnie wiecie co straciłyście, a teraz dorabiacie sobie do tego teorię. Żeby podnieśc swoje samopoczucie i wartość we własnych oczach.

Oliwia
Gość
Oliwia
Sama zaczęłaś ten temat Nieznajomo… robisz z tego dziewictwa jakieś niesamowite halo, tak jakby to był bilet do Królestwa Bożego. Można byc dziewica i iśc do piekła, bo Bóg rozlicza nas z całego życia i wszystkich grzechów, nie tylko z czystosci. A jesli chodzi o meżczyzne to jesli trafisz na takiego co Cie będzie kochał to będzie Cie kochał ! bez wzgledu na to czy jesteś dziewicą czy nie, czy tam nawet wdową z 4 dzieci. I życze Ci takiego meżczyzne i takiej miłości – bezwarunkowej 🙂 Szczerze to gdybym trafiła na faceta, co by sie mnie zapytał czy jestem… Czytaj więcej »
nieznajoma
Gość
nieznajoma
„A jesli chodzi o meżczyzne to jesli trafisz na takiego co Cie będzie kochał to będzie Cie kochał ! bez wzgledu na to czy jesteś dziewicą czy nie, czy tam nawet wdową z 4 dzieci” Jakie telenowele oglądałaś Oliwio?? Zaczep jutro rano pierwszego napotkanego faceta na ulicy i zapytaj czy kwestia dziewictwa jego przyszłej żony jest mu obojętna. Czy wystarczy mu tylko sam fakt ze ją kocha? I napisz nam jutro co Ci powiedział. A może jakiś czytający pan się wypowie w tym temacie? Może mnie uświadomi ze niepotrzebnie się starałam bo to i tam zadnego znaczenia nie ma? I… Czytaj więcej »
lulu
Gość
Nieznajoma spróbuje ci odpowiedzieć. Potrzebnie się starasz o czystość, ale nie staraj się dla mężczyzny, ani nawet dla Boga, tylko dla siebie. „Zaczep jutro rano pierwszego napotkanego faceta na ulicy i zapytaj czy kwestia dziewictwa jego przyszłej żony jest mu obojętna. Czy wystarczy mu tylko sam fakt ze ją kocha?” – Jeżeli jest to prawdziwa bezwarunkowa miłość to powinien mu wystarczyć sam fakt, że ją kocha. Nie kocha się za coś, nie kocha się po coś, po prostu się kocha. Skoro jedna storna nie potrafi wybaczyć drugiej błędów z przeszłości, to jak wybaczy błędy, które się wydarzą kiedy będą małżeństwem,… Czytaj więcej »
adam
Gość

tu zgadzam się z Tobą lulu. Wiem, że czystość jest wartością, ale jeśli jakiś facet przekreśliłby kobietę bo nie jest dziewicą to mu współczuję. Jezus nie brzydził się grzeszników, walczył z grzechem, dla nas grzeszników poszedł na krzyż.
Zresztą wiem jaki byłem jeszcze niedawno, wiem, że sam nic nie mogę…

adam
Gość
to się wypowiem, Do niedawna było mi to obojętne, czy dziewczyna byłaby dziewicą, czy nie, w sumie tak myśli większość wychowanych przez ten świat facetów, oczywiście należy odrzucać skrajności, gdy ktoś ma partnerów łóżkowych tylu, że ciężko zapamiętać. Większość teraz chce zaspokoić swoje potrzeby, nie patrząc na dobro partnera, czyli jeśli kobieta nie będzie dziewicą, ale w jakiś inny sposób zaspokaja potrzeby mężczyzny np. dowartościowania bo jest piękna, to brak dziewictwa nie będzie stanowiło problemu. Od niedawna tzn od swojego nawracania, uważam, że czystość jest wartością, co prawda ciężką, wymagającą, ale potrzebną. Większość uważa, że jak będzie mieć małżonka to… Czytaj więcej »
lulu
Gość

nieznajoma szczerze mam gdzieś twoje dziewictwo

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Do lulu: O jakiej walce o czystośc facetów mowisz?? Przecież dziewictwo jest nic nie warte. To po co się teraz wypowiadasz o dziewictwie facetow??? Było o facetach nadmieniane też 🙂 . Sama nadmieniałam 🙂 . Ale ze brak tu panów to dyskutujemy tylko o paniach 🙂 .

lulu
Gość
A dlaczego wszyscy się skupiamy na tym czy dziewczyna jest dziewicą czy nie, a mężczyźni? Ich już nie obowiązuje czystość? Im wolno jak to mówi nieznajoma „gździć” się do woli? Uważam, że mężczyzn też obowiązuje walka o swoją czystość, dla mnie osobiście taki mężczyzna jest najsilniejszy, maczo, strongmen, skoro taką siłę potrafi powstrzymać, w świecie który daje mu przyzwolenie na ten grzech i wyśmiewa tych, którzy tą czystość zachowują. Jak to pięknie Adam powiedziałeś, że skoro mamy w sobie pokłady bezwarunkowej miłości to nie powinno się patrzeć na to czy dziewczyna jest dziewicą i ile już miała partnerów seksualnych. Miłość… Czytaj więcej »
basia
Gość
nieznajoma tylko ty jedna z całego towarzystwa uderzyłaś szyderczo w mój wpis śmiejąc si e z Anety i ze mnie gdy prosiłam o radę a nie przyszło Ci do głowy że mężczyzna może odejsć właśnie od kobiety która odmawia mu właśnie bycia ze sobą razem przed ślubem jaka ty jesteś niedoświadczona w tych kwestiach walisz prosto z mostu a tak mało się znasz na rzeczach damsko męskich wiesz co chyba nic o tym nie wiesz bo nie mialaś nigdy mężczyzny następnym razem pomyśl trochę co piszesz a nikt nie będzie kpił z Ciebie bo to co wypisujesz to jest śmiechu… Czytaj więcej »
nieznajoma
Gość
nieznajoma
Ja w ogóle nie wiem dlaczego wasze zycie toczy się tylko dookola tych facetów. ZOstaiwł? To niech idzie w cholerę. Będzie lepszy , mądżejszy i fajniejszy. Wiem co mówię. A nie wzdychać, modlić się, przeżywać i tracić sporo z zycia przez taką postawę. Celem człowieka jest Bog, a nie bycie lub niebycie z kimś. Fajnie jeśli ktoś jest. Mąż, żona, przyjaciel jakiś, rodzina. Ale celem jest Bog. I odszedl kiedys męzczyzna własniez tego powodu. Ale na dużo wcześniejszym etapie. Bo ten temat weryfikuję dużo wcześniej niż chwilę przed ślubem. I wyśmiał za poglądy. I dobrze. Bo po co mi taki… Czytaj więcej »
lulu
Gość

Nieznajoma widzę, że przeżywasz to i masz żal, że cię zostawił z powodu poglądów, przykro mi, ale nie musisz się wyżywać na wszystkich dziewczynach niedziewicach, śmiem podejrzewać, że cię zostawił dla niedziewicy. Jeśli cię z tego powodu zostawił to cię nie kochał, ale nie bądź taka radykalna, bo możesz odstraszyć kolejnego mężczyznę, który będzie chciał z tobą być na poważnie. Może trzeba wytłumaczyć, nauczyć mężczyzn dlaczego czystość to taka wartość i zachęcić, a taka postawa nie bo nie bo takie mam poglądy i jak ci nie pasuje to spadaj każdego zrazi zaraz na początku.

basia
Gość

nieznajoma no wreszcie piszesz do rzeczy

basia
Gość

nieznajoma żeby Cię pocieszyć i odpowiedzieć CI jaśniej na temat mojego dziewictwa i odejścia sytuacji jaka mnie spotkała o której napoczątku pisalam za które mnie obarczasz chcę Ci napisać że sama myślałam o wstąpieniu do zakonu ciekawe co na to powiesz tak łatwo oceniasz ludzi a tak mało wiesz

Józef
Gość
Józef
Dla faceta jest ważne ilu przyszła żona miała partnerow . Zasada jest taka , im mniej tym lepiej . Zwłaszcza jesli chodzi o otoczenie , krąg znajomych . Możecie mówić cokolwiek , ale w większości , myślę że w 90 % a jeśli chodzi o samce alfa to w 100 % każdy chciałby pochwalić się , że jego zona była dziewicą . Taka jest nasza natura i jakiekolwiek Wasze argumenty tego nie zmienią . To siedzi w człowieku głęboko. Zresztą Wy również macie swoje schematy , według których podążacie . Najpierw jest to samiec alfa , później beta a z… Czytaj więcej »
lulu
Gość

Ok, skoro to jest wypowiedź mężczyzny to trudno nie uznać to za ogólny punkt widzenia mężczyzn, tylko przykro mi że taki jest ten punkt widzenia. Od wczoraj dostaje serie dowodów na to, że prawdziwa bezwarunkowa miłość nie istnieje 🙁

Oliwia
Gość
Oliwia
Kończę te dyskusje bo to bez sensu, Nieznajomo ja i Ty to jak pies z kotem, jesteśmy tak różne że gryźć się będziemy i spierać a inni to czytają i się z nas śmieją. Nic mi do tego kto jakie zycie prowadził i jakie grzechy popełniał lub nie popełniał. Każdy ma swoje sumienie i Bóg Go osądzi w swoim czasie, a ja nie mam prawa tego czynić. I dalej sie upieram, że każdego Bóg kocha tak samo, jak ojciec kocha każde ze swoich dzieci. Józefie piszesz o jakiś samcach alfa beta jakbyś pisał artykuł do kolorowego kobiecego magazynu. Ja tak… Czytaj więcej »
Oliwia
Gość
Oliwia
A tym wszystkim mężczyznom, którzy kładą na piedestał to, że ich kobieta musi byc czysta i niewinna radze by sami zajrzeli do swego sumienia czy na taka zasługuja- czy sami są czyści (przez czystość rozumiem, że nie tylko nie współżyli, ale też nie oglądali filmów o treści erotycznej, nie przegladali żadnych świerszczyków dla Pań, nie zaspokają się sami, nie byli nigdy w klubie ze striptizem, nie próbowali nigdy żadnej dziewczyny uwieść i stworzyć okazji do grzechu). Jeśli chodzi taki mężczyzna po ziemi- ma prawo mieć wymagani co do kobiety. W przeciwnym razie sami nie są czyści i lepiej niech nie… Czytaj więcej »
Oliwia
Gość
Oliwia

*świerszczyków dla Panów z Paniami

Józef
Gość
Józef
No cóż , pisałem skrótami myslowymi , ale schemat jest mniej więcej taki . 🙂 Jeżeli jesteś atrakcyjna , to żaden facet , który Cię zaczepi nie będzie na początku znajomości szukał Twojego wnętrza . To od Ciebie zależy jakimi kartami grasz . A jeśli chodzi o mnie to , żeby nie było , że jestem zadufany w sobie etc. to kobieta która leży mi na sercu miała wielu partnerów . Może kiedyś by mi to przeszkadzało , ale teraz po nawróceniu nie 🙂 Adam napisał , że dla niego teraz ważna jest czystość . Ja mam zdanie odmienne odnośnie… Czytaj więcej »
Oliwia
Gość
Oliwia
Jesteś dojrzałym mężczyzną Józefie, wiesz, że liczy sie dla Ciebie ta kobieta jako całokształt, potrafisz jej zapomnieć przeszłość i nie robić afery z powodu tego, że nie będziesz pierwszy dla niej. Uwierz mi, że jesli pokocha Cie prawdziwie to poprzednicy nie będę mieli znaczenia, nawet o nich nie pomyśli, ważne abyś Ty był tym ostatnim, tym ślubnym, z którym grzeszyc juz nie będzie tylko życ zgodnie z wola Boga. Na to właśnie chciałam zwrócić uwage we wcześniejszych komentarzach- że jeśli kobieta potrafi byc dla Ciebie dobra, wierna, dbać o Ciebie i związek itp to te dziewictwo czy jego brak schodzi… Czytaj więcej »
takmysle
Gość
takmysle

Miałam nie pisać ale nie wytrzymałam. Wypowiedź Józefa. Myslisz że kobieta zachowuje dziwictwo po to by facet mógł się tym chwalić ? Kto o takich sprawach opowiada w ogóle. To się nazywa dopiero szacunek do kobiety patrzcie moje trofeum.
A do Nieznajomej bardzo przykro się czyta Twoje wypowiedzi. Myślę że ktoś Cię kiedyś zranił bo aż bije duża niechęć (delikatnie mówiąc) do mężczyzn.

Józef
Gość
Józef
Nie jestem kobietą , tak więc niewiem po co kobieta zachowuje dziewictwo . Swego czasu miałem dwie propozycje ” pierwszego razu ” od koleżanek , które były we mnie zakochane . Ponieważ ja do nich nie czułem miłości a byłem świeżo po bolesnym rozstaniu to im odmówiłem . Z jedną spotkałem się później i w rozmowie wyszło , że pół roku po tym jak jej odmówiłem to oddała się koledze na dyskotece . Nie było wspaniałe , było przeciętnie . Czuła żal , że jej w tedy odmówiłem , bo ponoć mnie kochała . Według Was powinienem z nią iść… Czytaj więcej »
lulu
Gość

Józefie nie ma wątpliwości, że dobrze zrobiłeś odmawiając, ale nie zrobiłeś niczego nadzwyczajnego, zrobiłeś to co każdy mężczyzna powinien na tym miejscu zrobić. Odmawiając mężczyzna nie robi łaski kobiecie, taka postawa jest wyrazem szacunku przede wszystkim do siebie. Mam pytanie jako do mężczyzny: Czy mężczyźni uważają że kobieta powinna się szanować, a mężczyźni już nie muszą się szanować?

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Do odsłuchania Wam przesyłam 🙂
http://www.youtube.com/watch?v=lyQ6wnMcVxo
Odsłuchajcie całe lub od minuty 12:08 :-).

Nie jestem zraniona :-). I nikt mnie nigdy nie zostawił :-). To Wy nie macie pojęcia o prawidziwej miłości.
Odsłuchajjcie sobie.

lulu
Gość

nieznajoma przesłuchałam i co? Może nie mam pojęcia o prawdziwej miłości, ja nawet nie wierzę w miłość. Jeżeli ty wiesz co to prawdziwa miłość a do tego jesteś dziewicą to super, ale co związku z tym? Czego np. ode mnie oczekujesz?

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Hm… Dziwne pytanie. Czego ja oczekuję od Ciebie? W sumie to niczego. Bo i tak nikogo nie przekonam do używania rozumu w zyciu, do przyjmowania wszystkich Bożych przykazań i do szanowania siebie, jeśli ktoś tego w ogóle nie czuje.
Ty wyżej napiasął mi: „Nie ważne jest czy masz ten kawałek ciała w tym miejscu, ale ważne jest to co masz w sercu. Bóg zagląda do serca a nie do pochwy.” Droga lulu. Dizewictwo to stan umysłu, stan duszy, to wartości jakie się w życiu wybiera, a nie „kawałek ciała w tym miejscu”.
Więcej szkoda komentować. Życzę rozumu na codzień.

lulu
Gość

Nieznajoma dziękuję i nawzajem. Życzę również żebyś kiedyś zdobyła taką umiejętność jak czytanie ze zrozumieniem.

nieznajoma
Gość
nieznajoma
Nie mam problemu z czytaniem ze zrozumieniem 🙂 . Nawet z logicznym mysleniem jakoś sobie radzę :-). I to jest własnie ta Wasza piękna wiara… Skoro to ja jestem ta myśląca niewłaściwie o Bogu, to powinno tu zawiązać się jakieś kółko różańcowe kobiet chętnych modlić się o moje nawrócenie, o pokorę dla mnie czy jakoś tak. A Wy co? Atakujecie mnie z dużo większą siłą niż ja Was. Bo fa przynajmniej Was nie obrażam wyrażając swoje poglądy. NIe piszę Wam, że ściska mi tylek jak czytam Wasze komentrze, że żałosne jesteście. Nie zarzucam Wam braku umiejętności czytania ze zrozumieniem,nie piszę… Czytaj więcej »
lulu
Gość

Nieznajoma zapytam jeszcze raz, konkretnie co masz do mnie?

basia
Gość

nieznajoma próbuje tu udowodnić niewiadomo co dla mnie nie ma to żadnej logiki dziwne interpretacje po co to komu

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Hm… Chyba jednak mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem 🙁 . Hm… I to chyba poważne. Co ja mam do Ciebie? Ni cholery nie rozumiem tego pytania. Ja do Ciebie nic nie mam. I to już Ci wyżej napisałam. WIęc nie kumam tego powtórzenie pytania. Zadałas mi pytanie. O tu nawet je przytoczę: ” Czego np. ode mnie oczekujesz?”, więc chciałam na nie odpowiedzięc, zeby Cię usatysfakcjonować, żebyś nie została z jakimś pytaniem bez odpowiedzi z mojej strony i zebyś moglą spokojnie spać. Bo o tu
http://pompejanska.rosemaria.pl/2014/07/ania-maryja-obficie-obdziela-laskami/
pisałaś ze nie zaśniesz jeśli Ci nie odpiszę. Więc chciałam dobrze 🙂

basia
Gość
i wydaje mi się że dlatego narzuciła taki ostry ton w swoich wypowiedziach bo bez skutecznie szuka płci przeciwnej a wręcz nielubi kobiet które opisuja sytuacje w których jest mowa o miłości i mężczyznach bije tu taką niechęcią ze aż nie miło bo człowiek z logiką nie wypowiada się aż tak ” chamsko” dla mnie to wielki wstyd i nigdy nie używalabym takich określeń sformułowań i wypowiedzi na stronie poświęconej takim wartościom jak Maryja różaniec gdyż szacunek do ludzi i wartości bożych nie pozwoliłby mi tego robić bez wzgledu na wszystko wolalabym się ugryżć w język i milczeć aniżeli wypisywać… Czytaj więcej »
nieznajoma
Gość
nieznajoma

Napisz to r ównież do pozostałych uczestników tego forum :-).

nieznajoma
Gość
nieznajoma
No jak Basiu? Jakie niewiadomo co próbuje udowodnic? Zadnej logiki nie ma? Człowiek prawdziwie kochający Boga nie obraza innych i to tylko dlatego aby jego było na wierzchu. Nie macie sensownych argumentów do dyskusji dlatego sprowadzacie ją do poziomu pyskówek i pisaniu o ściskaniu tyłka, o zaglądaniu przez Boga do pochwy. Schodzicie na poziom obrażania nawet tych którzy nie biorą udziału w tej dyskusji. Mam na myśla konkrettnie wątek z zakonnicami. Obrazajcie mnie skoro już kogoś musicie, ale co Wam te zakonnice winne, to nie kumam? Argumenty solidne poproszę. A jeśłi ich nie macie to przylgnijcie mocno do Boga i… Czytaj więcej »
lulu
Gość

Nieznajoma zapytam jeszcze raz, konkretnie co masz do mnie? To podam ci argumenty. Celowo unikasz konkretów?

nieznajoma
Gość
nieznajoma

No to widzę, że też masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. I to jeszcze większy niz ja 🙂 Jakich konkretów unikam? Jaz chyba bardziej konkretnie w temacie się nie da..
Niech Ci Bog błogosławi i spokojnych snów Ci życzę 🙂

lulu
Gość

Zwracam się do wszystkich, nie dyskutujcie z nieznajomą bo ona jest tu tylko żeby wprowadzać zamieszanie, kłótnie, obrażać innych, zaczyna dyskusje na nie wiadomo do końca jaki temat, przekręca komentarze innych a potem stawia się w roli ofiary, którą wszyscy obrażają.

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Zwracam Się do administratora o zaprowadzenie porządku na tym forum i zablokowanie mnie skoro mam taki negatywny wpływ na to forum i tych ludzi.
W TObie adminie cała nadziej 🙂

lulu
Gość

myślę że administrator ma o wiele ważniejsze sprawy na głowie niż twoje dziewictwo

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Niezmiernie się z tego cieszę 🙂 :-). Dziwny byłby to admin gdyby mial na swojej głowie moje dziewictwo :-).
Klasę lulu masz 🙂 . To trzeba przyznać. a to się ceni :-).

basia
Gość

wreszcie się znalazła właściwa osoba taka jak lulu która prawdę pisze

nieznajoma
Gość
nieznajoma

Jeszcze raz:
Zwracam Się do administratora o zaprowadzenie porządku na tym forum i zablokowanie mnie skoro mam taki negatywny wpływ na to forum i tych ludzi.
W TObie adminie cała nadziej 🙂

Marek (adm.)
Admin

Zasmarkanym sarkazmom mówię NIE.
Proszę za to o uspokojenie emocji. Są ważniejsze sprawy – Boże.

Aneta
Gość

Dziewczyny, proszę, dajcie spokój.

Nikt
Gość

A ja proponuję zmienić forum tym osobom co nie mają nic do powiedzenia tylko mieszają w głowach tym ludziom którzy wierzą i szukają oparcia w Maryi i modlitwie.Proszę bardzo, strona poświęcona Nowennie Pompejańskiej.Może coś na ten temat.Ktora to Wasza Nowenna?.Ktory dzień , co czujecie podczas modlitwy??? Od jakiegoś czasu toczą się na tej stronie jakieś niezrozumiałe kłótnie.Mało mamy swoich cierpień? Ludzie ktorzy się modlą tak się zachowują? Jak ktoś wpisze z serca swoje świadectwo jest atakowany, a przecież został wysłuchany.O co chodzi?

Zofia
Użytkownik

Wreszcie mądry komentarz.

Oliwia
Gość
Oliwia

Dziewczyny myślę, że trzeba wyluzować już i zakończyć temat, nie dawać się prowokować.
Admin jak to czyta to boki zrywa 🙂 aczkolwiek wątpie czy chciałoby mu sie zagłębiać w ten temat :p

Pato
Gość

Sorry, ale ilekroć czytam z boku, to lulu ma większe problemy z sobą. Więc stul dziób, nie jesteś od zarządzania tutaj. Każdy ma swojego Boga i może się modlić o co chce.
Nieznajomą też ponosi fantazja, ale na szczęście jeszcze nie tak bardzo jak mateuszka, magdusię, zosieńkę i im podobnym, którzy niedługo w komentarzach zaczną się lizać po siusiakach. Ciach bajera.

lulu
Gość

Na koniec jeszcze jedno: słowami można kogoś zranić, nawet anonimowo przez internet, dlatego peto czy tam nieznajoma wybaczam ci

lulu
Gość

Pato nieznajoma jak sobie życzysz, nie będę brała udziału w twoim cyrku

Zofia
Użytkownik

Ten cały lub cała ”Pato” to ktoś a’la ostatnio ”Ehhh”. 🙂 Też próbuje zasiać zamęt.

Zofia
Użytkownik
Zawsze wychodziłam z założenia, że zaglądają tu ludzie wierzący lub poszukujący Boga. Z każdym dniem przekonuję się, że jest inaczej. Zamiast uszanować, że jest to miejsce poświęcone kulcie Maryi, spieracie się o byle co. I to jeszcze w taki sposób. Ludzie, naprawdę, zastanówcie się. Niektórzy są tak zacietrzewieni w bronieniu swoich poglądów, że szkoda gadać. I aby żeby tylko dopiec tej drugiej osoby, aby żeby poszło w pięty. I to ma być zachowanie naśladujące Chrystusa? Na tym forum nie ma już nawet spokojnej wymiany poglądów, do czego miało pierwotnie służyć. Forum coraz częściej przypomina targ, gdzie każdy się przekrzykuje. Pokój… Czytaj więcej »
Zofia
Użytkownik

Każdy ma swojego Boga? To ile wg Ciebie Bogów? Nasza religia jest monoteistyczna, więc jest 1? No ale dobra.

Zofia
Użytkownik
Wiesz, z takimi tekstami to nie tutaj. Znajdź sobie inne forum. Nie podoba się? To nie czytaj, lub czytaj inne wpisy. Naucz się też zwracać do ludzi w sposób cywilizowany, a nie jak nieokrzesany jaskiniowiec. I stulić dziób, to wiesz, chyba Ty możesz. Jeśli masz zamiar mówić o swych poglądach, to z szacunkiem. To nie forum dla takich rządzicieli. Już nie jeden taki mądry się tu znalazł. Poza tym są w tamtym wątku osoby różnej płci, więc nie każdy ma to, o czym piszesz. Za takich jak Ty, tylko się modlić. O mądrość przede wszystkim. 🙂 No i imiona pisz… Czytaj więcej »
Pato
Gość
Uważasz, że od bycia grzeczną i przesłodką w komentarzach internetowych będziesz lepszym człowiekiem? Że od głaskania zbolałych i pouczania o netykiecie można sobie dopisać dobre uczynki? Wkurza mnie to, że odwracacie wątki i tematy do góry kołami, piszecie o sprawach odległych autorom. „Wasze wsparcie okazywane sobie tutaj jest już prywatną relacją i nie musicie tego udostępniać wszystkim.” – czy takim językiem, jakże poprawnym, bardziej zrozumiałaś? Od degeneratów to nazywaj sobie swojego spowiednika, turbopoprawna siostro w wierze, od pouczania mnie. Zawsze wydawało mi się, że zaglądają tu ludzie poszukujący modlitwy, pomocy, ale nie widzę potrzeby zakładania tu kącika samotnych serc. Nie… Czytaj więcej »
marie-claire
Użytkownik
marie-claire

Tobie, Pato, życzę nie otrząśniecia, a dystansu do siebie, bo go najzwyczajniej nie masz. Mało masz problemów? Co Cię obchodzi, jak kto kogo nazywa? Niech sobie nazywają.

Zofia
Użytkownik
Wiesz, nie znasz mnie, to nie oceniaj. To forum służy także pocieszaniu w trudnych chwilach. Tych ludzi charakteryzuje też miłość bliźniego, której Ty widzę nie posiadasz. A Ty uważasz się za dobrego człowieka, atakując ludzi i waląc takimi wyrażeniami, że aż razi po oczach? Każdy potrzebuje innej formy pomocy, a Ty chyba sam/sama masz problem ze sobą. I nie rządź tu, bo nie od tego jesteś. Nie podoba się, to nie czytaj i tyle. I nie oceniaj innych. Ten zmarnowany czas, który przeznaczasz na czytanie ”spamu”, spożytkuj na modlitwę w intencjach ludzi. Lepiej zrobisz. Tyle jest do omodlenia. I dlaczego… Czytaj więcej »
nieznajoma
Gość
nieznajoma

A dlaczego Pato ma ten czas poświęcac na modlitwę za innych? Skąd to moje pytanie? Bo Ty zarzucasz mu rzeczy, które sama robisz. Nie widzisz tego? Skoro on tak głupio pisze, to dlaczego wdajesz się w dyskusje z nim zamiast siąść i się modlić za niego? Pisałam juz o tym w moim własnym kontekscie. W ogóle nie kumacie?
Ach… I jaka szkoda,ze tak wczesnie wczoraj poszłam spać 🙂 🙂 🙂 .

Zofia
Użytkownik

To pytanie do Ciebie: dlaczego Ty wdajesz się w dyskusje? Także usiądź i módl się za tych, którzy się z Tobą spierają. Pozdrawiam.

Zofia
Użytkownik

Bo chyba dobrze jest modlić się za innych, no nie? A poza tym pomodliłam się. Nie, nie widzę tego.

Pato
Gość

Nie znam, więc i mnie nie oceniaj. Dlaczego to wciąż robisz?

basia
Gość

a ty Pato kim ty wogóle jesteś , chyba raczej z tego co piszesz nie lubisz wiary , Boga i rózańca chyba urwałeś się z choinki i wpadłeś przez przypadek na tę stronę żeby pokazac niewiadomo co albo bardzo Cię złości ze tu się modlą ludzie … no chyba że myślisz o nawróceniu

Pato
Gość
Co za logika: jest to serwis poświęcony KRŚ, więc nie wolno tu zwrócić nikomu uwagi, a już nie daj Boże robić to ostro, krytycznie. Jest to serwis poświęcony KRŚ, więc trzeba być grzecznym, dobrym, pałającym miłością do obcych ludzi. Najważniejsze, by okazywać dobro. Jest to serwis poświęcony KRŚ, więc nie trzeba tu zajmować się meritum. Spamujmy, aniołeczki. PS. Wyraźnie szanująca mnie uczestniczko „tego forum”, zanim znów zaczniesz mnie pouczać, by zacząć czytać ze zrozumieniem, to sama zacznij czytać z wyczuciem sarkazmu. Chyba że sarkazm też podlega pod grzech. PS.2. Forum to forum, to nie jest forum. Tu po prostu sypiecie… Czytaj więcej »
barbara
Gość
barbara
Pato to nie czytaj widocznie to lubisz ja jak czegoś nie lubię i nie odpowiadam nie dyskutuje chyb jestęś kolegą tej nieznajomej bo widze tu podobieństwo w nietaktach i braku kultury wypowiedzi cóż za moralność tylko Wam tego pogratulować może napisalibyście książkę zamist tu się wypowiadac i wprowadzać nerwowe komentarze ale chyba wam o to chodzi aby wyładować złe emocje na ludziach których nie znacie bo tu Was nikt nie zna wydaje sie Wam że możecie obcym ludziom nabluzgać bo nic Wam nie zrobią ciekawe czy takie dyskusje prowadzicie w Waszym domu lub środowisku watpię bo wtedy nikt by zwami… Czytaj więcej »
Zofia
Użytkownik

Ile tych PS jeszcze dodasz? 🙂 Nie mam zamiaru tu się z Tobą wykłócać. Dlaczego? Bo Twoje argumenty do mnie nie przemawiają. Można zwrócić uwagę, ale w inny sposób. Ale jeśli komuś brak kultury… I tak można. 🙂 Kończę dyskusję. Życzę wszystkiego dobrego. 🙂

Małgorzata
Gość
Małgorzata

Jest mi bardzo przykro że w sumie moje świadectwo zostało tak paskudnie zasmiecone. To aż boli…

lulu
Gość

Ja również przepraszam

Aneta
Gość

Bardzo Cię przepraszam za moje wpisy. Naprawdę, przepraszam.

Pato
Gość

Lol, żenada. Zbulwersowani katolicy rzucają kamieniami, bo są w grupie i znaleźli sobie winowajcę. Mi radzicie dystans? Sami też sobie poluzujcie. Świętojebliwi.
I ponawiam to, co napisane było za pierwszym razem: CIACH BAJERA.

Przepraszam Małgorzato, oberwało Ci się rykoszetem.

barbara
Gość
barbara

Pato wyjaśnij mi dokładniej co to znaczy CIACH BAJERA sam je wymyślileś czy zapożyczyłeś skądś do jakiego wyznania ty należysz bo katolik chyba nie

Pato
Gość

Nie sądźcie, byście nie byli sądzeni. Ciach bajera = out of topic = koniec dyskusji.

Jakub
Gość

Witaj Małgorzato po przeczytaniu twojego świadectwa myślę, że Matka Boża prowadzi cię właściwą ścieżką. Masz już dwoje dzieci , które zapewne kochasz , to już wielka łaska a ze studiami sobie poradzisz i przypuszczam że za jakiś czas będziesz nawet narzekać , że trzeba wstawać do pracy.Pozdrawiam Cię

Gosia
Gość

Witaj Jakub. Tak jak piszesz, pewnie przyjdzie czas że dopadnie mnie proza życia ale mam nadzieję że wyjątkowo mocno sama dam sobie kuksańca w bok by nie myśleć o głupotach i by nie marnotrawić daru i łaski danej od Najświętszej Panienki. Teraz odmawiam piątą lub szóstą nowennę, nie wyobrażam już sobie dnia bez nowenny. A intencji sporo 🙂 Pozdrawiam wszystkich serdecznie 🙂 A pracę nawet dostałam wcześniej – w tej samej firmie, na innym, niższym szczeblu ale po ukończeniu studiów – wyższy obiecany wcześniej. Pozdrawiam ciepło 🙂 Z Bogiem.

Czy wiesz, że autor

nowenny pompejańskiej

napisał też…

Miesięczne nabożeństwo

do świętego Józefa

w sprawach trudnych

NA MARZEC!