Nowenna pompejańska od Środy Popielcowej

Nowenna pompejańska rozpoczęta w Środę Popielcową kończy się zawsze w Niedzielę Miłosierdzia. Ale to nie wszystko! Jak napisała Renata, tak ustawiona nowenna w tym roku nabiera dodatkowego wymiaru:

faustyna kowalska i nowenna pompejańskaŚroda Popielcowa 2012 r., to 22 lutego – Dzień pierwszego Objawienia się Jezusa Miłosiernego Siostrze Faustynie. 15 kwietnia, I Niedziela po Wielkanocy – to Niedziela Miłosierdzia, ustanowiona na prośbę Jezusa Miłosiernego, przekazaną również Św. Siostrze Faustynie. Ze Świętem tym związane są liczne Łaski.

Zatem jeśli ktoś się waha, to niech zaczyna nowennę w Środę Popielcową 🙂

16 myśli na temat „Nowenna pompejańska od Środy Popielcowej

    • 😀 ja też. A najciekawsze, że jeszcze nie mam intencji, czuję po prostu potrzebę tej modlitwy! Ta potrzeba przełamuje pamięć o trudnościach w poprzednich nowennach.

    • Dołączam do Was dzisiaj. Będzie to moja trzecia nowenna, choć do końca drugiej zostało mi 7 dni. Miałam ją zacząć po skończeniu tej, ale właśnie mam pragnienie aby to był pierwszy dzień wielkiego postu. Wraz z tą nowenną postanowiłam post: 40 dni bez kawy, słodyczy i mięsa. A modlić się będę o wyrwanie mojego męża z nałogu nikotynizmu.

  1. weszlam na strone z czystej ciekawosci bo wczoraj rozmawialam na temat tej nowenny.do tej pory obawialam sie zawsze ze nie podolam chociaz w glebi serca czuje ze to nieprawda bo podejmowalam juz rozne zobowiazania modlitewne i zawsze Duch sw. wspomagal mnie nadzwyczajnymi silami dlatego postanowiam…….rozpoczynam……intenja to …laska macierzynstwa dla mojej corki Martynki

  2. ja zaczelam dzisiaj odmawiac i bardzo wierze ,podczas odmawiania rozanca przeszyl mnie ogromny bol w mostku,ale na koniec pierwszej czesci ustapil

  3. Niewiedząc o tych terminach, po przynagleniu otrzymanym na Mszy św. by modlić się i ofiarować posty, rozpocząłem w Środę Popielcową nowennę pompejańską o zupełne uzdrowienie mojego syna Piotrusia. Ma 9 lat. Ma porażenie mózgowe. Wadę genetyczną. Nie mówi. Jest opóźniony psycho-ruchowo. Dwa lata wcześniej, na rekolekcjach charyzmatycznych, otrzymałem słowa, że będzie myśleć, mówić, chodzić a nawet śpiewać i tańczyć na chwałę Pana. Teraz wierzę, że wypełnić ma się słowo przez wstawiennictwo Matki Boskiej Różańcowej. Proszę o modlitwę!

  4. To już moja trzecia nowenna pompejańska.Dwie zostały wysłuchane ,czekałam na spełnienie jednej prośby 1 rok , a drugiej 2 lata . Było to uzdrowienie z choroby dla dziecka i nawrócenie bliskiej mi osoby.Bóg za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Rózańca Świętego obsypał hojnie darami Ducha Św. osobę ,która jest teraz blisko Boga, i modli się nawrócenie innej osoby.Nie zamierzałam podejmować nowenny ,ale w przeddzień Środy popielcowej nagle natchnienie Ducha Św.(nie wiedząc ,ze dobrze jest rozpocząć w ten dzień), aby się modlić w ważnej intencji. W Łagiewnikach w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego ,gdzie corocznie pielgrzymuję , zakończę nowennę – wiem ,że zostanie wysłuchana. Wychwalajmy Pana !

A Ty co o tym myślisz? Napisz!