Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Zobacz też: Jak odmawiać nowennę pompejańską – krok po kroku

Nowenna Pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części Różańca Świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Jeśli ktoś chce, może odmawiać czwartą część z Tajemnicami  Światła. Przed rozpoczęciem różańca, wymieniamy najpierw intencję (tylko jedną), a następnie mówimy:

Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego.

Przez 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny pompejańskiej i codziennie, na końcu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez  upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Przez pozostałe 27 dni odmawiamy część dziękczynną nowenny Pompejańskiej i codziennie, na końcu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Niezależnie od modlitw końcowych, różaniec kończymy trzykrotnym zawołaniem do Matki Bożej:

Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

Tajemnica nowenny pompejańskiej (filmy na DVD z książką)

W magazynie SKU:978-83-63110-53-6
Cena promocyjna 25,00 zł Cena 35,00 zł

KOMPENDIUM Różaniec i nowenna pompejańska

W magazynie SKU:978-83-63110-24-6
Cena promocyjna 9,90 zł Cena 13,90 zł

Różaniec z nowenną pompejańską na CD - AUDIOBOOK wersja mp3

W magazynie SKU:978-83-63110-68-0
Cena promocyjna 9,90 zł Cena 11,90 zł

Historia Sanktuarium w Pompejach – Bartolo Longo (oprawa miękka)

W magazynie SKU:9788363110598
Cena promocyjna 34,90 zł Cena 39,90 zł

 

Powiadom o
Aga
Gość
Aga

W naszym życiu nie ma przypadków. To Pan Bóg kieruje nami. Ilekroć szukasz odpowiedzi, sięgaj do Biblii.

Leonela
Gość
Leonela

Nie ma chyba cięższego dnia niż ostatni, 54 dzień. Dzisiaj czuję się okropnie, czuję dziwny żal, smutek, że to już ostatni dzień a w mojej sprawie nie ma poprawy. To okropne uczucie, ale nie mogę tracić wiary. Jest mi naprawdę ciężko, nawet modlić się.

Aga
Gość
Aga

Leonela, głowa do góry, nie poddaj się. Nie znam Twojej historii, nie wiem jak wygląda Twoja sprawa. Czasami Bóg zabiera nam jedno, aby nam dać coś lepszego. Trudno nam czasami nawet wyobrazić sobie, że może nas spotkać coś lepszego, a jednak. Jeżeli jednak masz w sobie wiarę, ze to jest prawdziwe uczucie, to idź do kościoła, usiądź przed tabernakulum i poproś Pana Boga o natchnienia Ducha Świętego. Nie staraj się wyobrażać sobie jak byłoby fajnie, gdyby coś się stało, tylko usiądź i spróbuj skupić się na Bogu a zobaczysz, ze pewne myśli same przyjdą – Pan da Ci wskazówkę. Jeżeli… Czytaj więcej »

Leonela
Gość
Leonela

Bóg zapłać za słowa dodające otuchy i modlitwę. Jakiś czas temu myślałam o tym, jakie święto, wspomnienie wydarzenia, świętego przypada właśnie 13 lipca. A zapomniałam o najważniejszym, że jest do 13 dzień miesiąca.. Gdyby ta modlitwa nie była potrzebna zapewne nie wytrwałabym do końca i nie trafiła na tą nowennę. Ważne jest dla mnie to, o co się modlę, dlatego tak ciężko jest mi się pogodzić z tym, że ta prośba pozostaje bez odpowiedzi. Cały czas mam nadzieję, bo przecież nie jest powiedziane, ze prośba spełni się 54 dnia.

Aga
Gość
Aga

dokładnie – tak jak pisałam wcześniej, dziś to nie koniec świata, Ty możesz już zapomnieć, że tak bardzo się modliłaś i prosiłaś, może już zaczniesz snuć plany związane z czymś innym, ale Dobry Bóg nie zapomni i da Ci to wtedy kiedy nadejdzie odpowiedni czas, a Tobie da pokój serca w tym czasie, abyś nie cierpiała! Ja tego doświadczyłam na sobie. Było mi ciężko, sytuacja finansowa mojej rodziny była dramatyczna. Bardzo modliłam się o pracę, a tutaj jak na złość nic się nie układało, ale jakimś cudem radziliśmy sobie i przetrwaliśmy. Mi udało się wreszcie znaleźć pracę, nic rewelacyjnego, ale… Czytaj więcej »

Madgalena
Gość
Madgalena

Aga, a czy w intencji tej lepszej pracy odmówiłaś tylko jedną NP czy więcej?

Aga
Gość
Aga

Madziu, wtedy ja nawet nie wiedziałam o NP. Nie traktujmy modlitwy tą czy inną nowenną jako cudownego zaklęcia, które wypowiemy i hokus pokus mamy to co chcemy. Ja zawsze ufałam Matce Bożej, już od dawna często modliłam się na różańcu i udawałam się do różnych sanktuariów Maryjnych. Najważniejsze jest, aby wierzyć w Boga, w Maryję, być blisko Pana Jezusa. NP wymaga wytrwałości i pewnej ofiary co czyni ją tak wyjątkową, dodatkowo jest to modlitwa różańcowa, tak miła Matce Najświętszej. Każda minuta poświecona Bogu nie zostanie nie zauważona, ale każda modlitwa winna wypływać z naszego serca, być szczera. Każdemu zainteresowanemu tym… Czytaj więcej »

Madgalena
Gość
Madgalena

Aga, zgadzam się z każdym Twoim słowem z powyższego wpisu. Zadałam to pytanie nie dlatego, że uważam, iż im więcej NP tym łaska prędzej przyjdzie. Zapytałam, bo przychodzą mi ostatnio do głowy pewne przemyślenia. Pozwól, że skopiuję fragment swojego wpisu z innej części forum: Ja mam ostatnio takie przemyślenia – Maryja Pompejańska dała nam obietnicę „Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć TRZY nowenny odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu TRZY nowenny dziękczynne”. Wobec tego uważam, że (skoro podejmujemy NP to znaczy, że wierzymy obietnicy Maryi) w jednej intencji powinniśmy odmówić tylko jedną NP. Czy… Czytaj więcej »

Leonela
Gość
Leonela

Mnie po skończonej nowennie dopadło totalne zwątpienie. Dopadł mnie smutek, żal i brak chęci. Miałam zacząć dzisiaj kolejną nowennę, nie zaczęłam, odmówiłam jeden różaniec ale jakoś nie znajduję w tym wszystkim pocieszenia. Chyba już umarła we mnie nadzieja i to dlatego tak się czuję.

Aga
Gość
Aga

Leonela,
w takim razie pomódl się aby Dobry Pan obdarzył Cię miłością piękną i prawdziwą a na ten trudny czas dał Ci siły to przetrwać i ukoił Twój ból.
Swoją drogą moja koleżanka ilekroć kończy jakąkolwiek nowenne, to zawsze na końcu ma kryzys, bądź też dochodzi do jakiejś „burzy”, dopiero za jakiś czas pokawiają się owoce jej modlitw – może i u Ciebie tak jest wink

wojtek
Gość
wojtek

Czytałem książkę o świętym prawosławnym. Sw. Serafim z Sarowa. „Ogień Ducha Świętego.” On opowiada jak zdobywać Światło Bożego Ducha Świętego. Mówi wprost KUPUJCIE. Co to oznacza? Ni mniej ni więcej tylko kupowanie. Czym płacimy? Modlitwą, która zawsze jest na podorędziu. Wytłumacz sobie zatem, że być może łaska o którą prosisz ma wysoką wartość i trzeba za nią zapłacić dużo, dużo drożej…. Więc „weź się za bary” z Najświętszą Panienką i zamęcz Ją swoją nieustanną modlitwą. Wszak Pan nasz powiedział: „trwajcie na modlitwie. Duch wszakże ochoczy ale ciało słabe”. Ja tak robię. Trzeba jednak pamietać jeszcze o jednej rzeczy niezmiernie istotnej.… Czytaj więcej »

Ewa
Gość
Ewa

Relacja z Bogiem nie powinna przypominać targowania się – coś za coś, bo przestanie być relacją miłości. Trzeba najpierw prosić o miłość Boga, o Jego obecność w moim życiu, a dopiero potem przedstawiać Mu z pokorą i uniżeniem swoje pragnienia, prośby. Bóg chce też, byśmy Mu dziękowali za wszelkie dobro, jakie nas każdego dnia spotyka, a nie tylko prosili. Jeśli On czuje się przez nas kochany, z radością uczyni wszystko, aby Jego dziecko było szczęśliwe (nie da tylko tego, co byłoby zgubne dla naszej duszy i naszego zbawienia). Jezus powiedział do św. Faustyny, ze „za miłość płaci się tylko miłością”.… Czytaj więcej »

Aga
Gość
Aga

Madziu, Pan Jezus mówił: „Proście a otrzymacie, szukajcie a znajdziecie, pukajcie a otworzą wam”. Kiedy mówił o człowieku, który przychodzi do sąsiada i prosi o chleb dla przyjaciela, to wcale nie powiedział, że za pierwszym razem ten mu otworzył i dał chleb. Nie uważam, aby odprawienie kolejnej NP było brakiem wiary w obietnice Maryji. Gdy z góry będziemy zakładali, że odmówienie Nowenny to taki koncert życzeń i zaraz po 54 dniach spełni się marzenie – to znaczy że modlimy się źle. Wierz, ze Mateńka Ci pomoże, a kolejną nowenne odmów nie dlatego, że nie zostałaś wysłuchana za pierwszym razem, a… Czytaj więcej »

kaja
Gość
kaja

Chciałabym móc… jestem chora, trawią mnie zwątpienia i lęki…straciłam wiarę w dobro…a jaednak wierzę w Boga, nie wierzę w religie…chyba, bardzo bym chciała zatracić sie w tej modlitwie ale cos mnie powstrzymuje….nie wiem co. Może to, że czuję się odrzucona a Bog nigdy nie wysłuchał moich próśb…żałosna jestem

Aga
Gość
Aga

Kaju, nie chcę się wymądrzać, ale spróbuj od początku. Idź do kościoła, w chwili gdy nie ma tam wielu osób, usiądź przed tabernakulum, zamknij oczy, spróbuj skupić się na Bogu, a zobaczysz On do Ciebie przemówi za pomocą myśli obrazów, natchnień. Ważna jest też spowiedź. Postaraj się, aby nie była to spowiedź w tłumie, w pospiechu, ale aby była to spowiedź przemyślana, coś co chciałabyś powiedzieć Chrystusowi, co Cię blokuje, z czym sobie nie radzisz, czego nie rozumiesz, o co może nawet masz pretensję. Zobaczysz Pan pokieruje Twoimi krokami i spotkasz kapłana, który Cię zrozumie i pouczy. Nie ma przypadków,… Czytaj więcej »

Jadwiga
Gość
Jadwiga

Mój wpis i pytanie zostało usunięte. Czekałam już ok. 2 tyg., myślałam że jest sprawdzany. Zastanawiam się co było nie tak? Pozdrawiam, z Maryją Królową Różańca Świętego. <

Sylwia
Gość
Sylwia

Nie wiem od czego zacząć ;( Zaczęlam odmawiać nowennę bo chce aby wrocił do mnie mężczyzna z ktorym byłam przez pięć lat, ktory miał zostać moim mężem i ojcem moich dzieci. Z dnia na dzień usłyszałam,że już mnie nie kocha, nie będzie zemna i nigdy nie wróci. Mój świat runął…jak to przecież tyle razem planowaliśmy:mieszkanie, slub, dzieci, wszystko się układało i nagle taki cios. Na dodatek musiałam wyjechać z kraju…Nie mogę oddać się w pracy jestem załamana..odmawiam nowennę mówię,że ufam i wierzę że on wróci…by popadać w coraz większą desperację…Modlę się ze łzami w oczach…Mam różne wątpliwości..skoro mówi ze nie… Czytaj więcej »

Michał
Gość
Michał

Droga Sylwio mam dla Ciebie jedyną radę weź do ręki pismo Święte i czytaj stary testament o Hiobie czytaj to po wiele razy aż sama to zrozumiesz tam będziesz miała odpowiedz a idź ta wskazówka. i módl się tak jak to robił Dawid Panie Wysłuchaj głosu mego !! . Nakłoń uszu swych na głos Błagania mego . Święty Boże Jahwe musisz usłyszeć moje wołanie .

ewa29
Gość
ewa29

Witam!przypadkiem trafiłam na tę stronę i bardzo zafascynowało mnie to jak serdecznie sobie piszecie.mam nadzieję że będę mogła liczyć na Waszą pomoc w problemie,otóż jestem po rozwodzie od kilku lat,mam małą córeczkę,mój mąż ułożył sobie życie z inną kobietą.bardzo chciałabym aby kóregoś dnia do
nas wrowrócił.nasza córeczka bardzo go kocha.ja już też nie mam siły dźwigać tego krzyża sama.czy powinnam modlić się ta nowenną pompejanską i czy to nie byłby grzech niszczyć jego ” udany” związek? Proszę o odpowiedź.

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Jak moze byc to udany związek, skoro jest to związek niesakramentalny, zbudowany przy tym na krzywdzie Twojej i dziecka? Nie tylko możesz, ale i powinnam modlić sie o powrót męża, o jego opamiętania, nawrócenie…

Aga
Gość
Aga

Moja droga, nie buduje się szczęścia na nieszczęściu innych, a kobieta która związała się z Twoim mężem właśnie tak zrobiła. Tak jak pisał Marek, ich związek jest niesakramentalny. Jeżeli wy wzięliście ślub kościelny, to w oczach Boga wciąż jesteście małżeństwem, on cały czas żyje w grzechu z tamtą kobietą. Poprzez Twoją modlitwę możesz go uratować od potępienia wiecznego. Jeżeli on opamięta się i wróci do Ciebie, to będzie to zbawienne dla niego, nie będzie to rozbijanie innego związku, będzie to ocalenie jego duszy. Dlatego w imię miłości módl się o niego i nie ustawaj, Twoja modlitwa jest mu bardzo potrzebna,… Czytaj więcej »

Kasia
Gość
Kasia

Do Sylwia,
Doskonale Cię rozumiem , wiem co przeżywasz. Wierz i módl się, ja również pomodlę się w Twojej intencji.

Sylwia
Gość
Sylwia

Kasiu!!!
Nie wiem jak Ci dziękować…
Dziś tak trudno szła mi modlitwa…gubiłam się niemal co drugą „zdrowaśkę”…..Nękały mnie czarne myśli i wspomnienia cudownie przezytych chwil…i tych gorzkich słów na rozstanie….Tak bardzo się boję, tak bardzo boję się ze nie jestem godna…ze nie otrzymam tej łaski.Ale musze wierzyć….Odezwałas się…czy to nie znak od Maryji ze mam szansę?
Muszę wierzyć…..choc dzis mija 13 dzien nowenny a on nie dał nawet znaku zycia…musze wierzyc.

Kasia
Gość
Kasia

W tej Nowennie chodzi o wytrwałość i o wiarę, jest wiele świadectw w których dopiero po odmówieniu dwóch lub trzech Nowenn ktoś dostąpił łaski. Sylwia Twoja modlitwa na pewno nie pójdzie na marne, a czarne myśli to tylko znak, że nie powinnaś ustawać! Ja również modlę się w podobnej intencji. Mam nadzieję że kiedyś Ty zamieścisz tutaj pokrzepiające świadectwo… smile

ewa29
Gość
ewa29

Bardzo chciałabym żeby mąż wrócił ale straciłam już nadzieję,boję się że jest już za późno by uratować nasze małżeństwo. jestem załamana bo życie nie ucieka mi przez palce, i wygląda na to że będę sama,nie mogę już patrzeć jak dziecko bardzo za nim tęskni i coraz bardziej go potrzebuje.pozdrawiam wszystkich i dziękuję.x

Aga
Gość
Aga

Ewo, nie poddaj się, daj Panu Bogu czas, aby zadziałał. Módl się wytrwale a zobaczysz, że Duch Święty odmieni serce Twojego męża, Ty sama zyskasz spokój. Módl się w tej konkretnej intencji, a całą resztę zostaw Chrystusowi, przekonasz się, że w pozostałych sferach Twego życia wszystko będzie się dobrze układało, Pan da Ci to co potrzebujesz, a nawet więcej, nie upadaj. Kiedyś na tym forum Leonela poleciła mi, abym mówiła proste słowa: „JEZU UFAM TOBIE, JEZU TY SIĘ TYM ZAJMIJ”. Raz już się z tą modlitwą spotkałam, jednak gdy czegoś tak usilnie chcemy, boimy się oddać ster w ręce Boga… Czytaj więcej »

ewa29
Gość
ewa29

Dziękuję Ci Ago za słowa wsparcia i otuchy.Mam czasami poczucie bezsilności i zwątpienia w to że odzyskam męża,ale wiem że wiara czyni cuda.mam nadzieję że Opatrzność Boża doda mi siły i wytrwałości w modlitwie.jeszcze raz dziękuję i życzę wszystkiego dobrego.x

Viola
Gość
Viola

Też uważam, abyś wszystko powierzyła Jezusowi i Mateńce, Twoje modlitwy zostana kiedyś wysłuchane, a jak, to tylko dobry Pan Bóg wie jaki ma cudowny plan dla ciebie. Życze Ci z całego serca powrotu odmienionego męża, może ten zwiazek jest dla niego próbą waszych uczuć. Modle sie we wspolnocie modlitewnej http://www.modlitwa.e.pl i poleciłam twoja intencje. Ufaj Bogu, nic w zyciu nie dzieje sie bez przyczyny, ja tez jestem na rozdrozu i najtrudniejsze jest to, ze nie wiem juz o co sie modlić. Modlilam sie o spokoj wewnetrzny i otrzymałam tą łaske, a resztę powierzam Jezusowi. Pozdrawiam.

mmagdalena
Gość
mmagdalena

dlaczego mój komentarz nie został dodany sad

Joanna
Gość
Joanna

Odmawiam Nowennę Pompejańską wraz z Nowenną do św. Rity i do św.Judy Tadeusza. Intencja, w których ją odmawiam została wysłuchana. Prosiłam o ponowne nawiazanie kontaktu z osobą, z którą został on zerwany przez nieporozumienie i kontakt został odnowiony. Początkowo nie wyglądało to dobrze i nie zanosiło się na to, ze zostanę wysłuchana. Miałam chwile zwątpienia i chciałam zaprzestać modlitwy. Finalnie przełamałam się i potwierdzam jej skuteczność

mmagdalena
Gość
mmagdalena

Od wczoraj coś mnie piecze wewnątrz mnie, jakby w mojej duszy. Czuje się z tym bardzo źle. Po przeanalizowaniu swoich błędów i wybaczeniu ludziom złych rzeczy jakie mi zrobili, dalej czuje się źle. Dzisiaj wpadłam na pomysł odmówienia Nowenny [nigdy tego nie robilam, gdyż właściwie w ogóle się nie modlę]. Nowenna trwa 54 dni. Od dzisiaj do dnia moich urodzin jest dokładnie 54 dni. Czy to jest znak ? Nie chodzę do Kościoła, nie modle się… dzisiaj tak mnie jakoś natchnęło. Czy intencja o wyzwolenie mojej duszy od negatywnych emocji jest dobrą intencją ? może powinnam pomodlić się za kogoś… Czytaj więcej »

Aga
Gość
Aga

Madziu,
módl się!!
Jednak zachęcam Cię abyś odwiedziła kościół, tam znajdziesz spokój ducha. Twoje negatywne emocje są wynikiem działania Szatana, który ma drogę wolną, ponieważ Ty odsunęłaś się od Boga, nie przyjmujesz Chrystusa do swojego serca.
Działanie Szatana tylko na pozór daje radość i szczęście, w efekcie niszczy człowieka.
Zacznij od Sakramentu Pokuty i Komunii Świętej a zobaczysz później już będzie tylko lepiej.

Ania
Gość
Ania

Kochani, kończę nowennę 15 sierpnia. Modlę się o powrót ukochanej osoby, bardzo kocham tego chłopaka i nie potrafię się pogodzić z jego odejściem. Jestem załamana modlę się codziennie różne koronki, litanie i nowenny. Błagam Pana Jezusa przez wstawiennictwo wielu świętych, proszę Matkę Bożą By podała mi Swoją pomocną dłoń, by wstawiła się za mną u Swojego Syna w niebie. Mam jednak wrażenie że mnie nie słyszy:(

Aga
Gość
Aga

Aniu, ja jestem w podobnej sytuacji i robię dokładnie to samo. Czasami mam dokładnie takie same odczucie, jednak zaraz powtarzam sobie, że Pan Bóg mnie słyszy i wysłuchuje tyle tylko, że jeszcze nie nadszedł odpowiedni moment. Może ja, albo ten chłopak nie jest jeszcze gotowy. Obecnie mam kryzys, ale nie ustaję w modlitwie. Mam dziwny upór w sobie i wiarę, że Pan Bóg mnie wysłucha. Przecież tyle razy w innych sprawach mnie wysłuchał, dlaczego teraz miałby odmówić mi tego szczęścia. Może proszę źle lub o złe rzeczy, jednak wierzę w Opatrzność Bożą, która sprawi, że ta modlitwa nie pójdzie na… Czytaj więcej »

mmagdalena
Gość
mmagdalena

Ja odmawiam 15 tajemnic. Myślicie, że po wprowadzeniu kolejnych pięciu Nowenna z piętnastoma jest nieważna ?

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

JEst ważna, bo obietnica MAtki Bożej dotyczyła 3 części różańca. Jednak jak wskazują swiadectwa, jeśli kto może, niech modli się wszystkimi tajemnicami

Aga
Gość
Aga

absolutnie nie, przecież modlitwa to nie apteka. Jeżeli czujesz, że chcesz dołożyć kolejne 5 tajemnic to zrób to i kontynuuj nowennę z 4 częściami różańca ;-).
Matka Boża z całą pewnością to doceni.

Marzena
Gość
Marzena

Kochani, w moim życiu stały się jakieś cuda cytując Kogoś z forum „jeżeli Bóg nie daje upragnionej łaski w danej chwili, to znaczy że chce Ci dać o wiele więcej, więcej niż prosisz”. TA PRAWDA OBJAWIŁA SIĘ W MOIM ŻYCIU. Dostałam coś o co nawet się nie modliłam, znalazła mnie super praca, po prostu Ktoś zaproponował mi tę pracę. Jest to bardzo ambitna praca wymagająca ode mnie wiele wysiłku, a ja uważałam że jestem za słabo wykształcona, za mało bystra, za mało inteligentna aby wysłać CV a co dopiero aby objąć to stanowisko. Ale skoro PAN BÓG dał mi tę… Czytaj więcej »

Aga
Gość
Aga

smile

Sylwia
Gość
Sylwia

Zbliża się 20 dzień nowenny i jest coraz gorzej ;( Modlę się o powrót mojego chłopaka(w sumie mozna by rzec narzeczonego) i dopadają mnie coraz czarniejsze myśli. Ostatnie dni cały dzien, dosłownie cały schodzi mi na odmawianiu różańca choć staram się skupiac…Pracuję przy taśmie jednak co chwila zapominam ile Zdrowaś…odmówiłam…Moje myśli lecą w coraz czarniejsze strony: po co się modlić skoro i tak nie zostaniesz wysłuchana…Bóg ma ważniejsze sprawy niż Twoje miłości…jakim prawem modlisz sie o powrót mezczyzny ktory nie chce z toba byc bo cie nie kocha? I tak w kółko..;/ Mysle ze to działania Szatana…bo pojawiają się ciągle… Czytaj więcej »

Aga
Gość
Aga

Moja droga wierz, wierz w to, że Twoje prośby zostaną wysłuchane. Modlitwa ma największą moc, gdy towarzyszy jej wiara, że Pan Bóg może zdziałać ten cud, sam Pan Jezus o tym mówił.
Jeżeli jest Ci on pisany a Ty się nie poddasz i wytrwale będziesz się modliła, to z biegiem czasu odnajdziesz spokój i zamiast zwątpienia zagości cierpliwość w oczekiwaniu na jego powrót, natomiast jeżeli Pan Bóg ma inne plany względem Ciebie, to modlitwa ta pomoże Ci przetrwać ten ból i przygotuje Cię na przyjęcie daru prawdziwej pięknej miłości.

Rose
Gość
Rose

To co napiszę, naprawde nie ma na celu sprawienia przykrości komukolwiek, ale nie sposob nie zauwazyć, że częstą intencją Nowenny Pompejańskiej osob piszących tutaj o swoich doświadczeniach jest prośba o powrót chłopaka/narzeczonego, czyli krotko mówiąc prośba o to, aby Bóg sprawił, że osoba ta znowu pokocha, albo w ogóle pokocha. Tymczasem czy mozna mieć w ogole takie oczekiwania? Bóg nie może, czy też raczej nie chce sprawiać, abyśmy jego samego kochali, jak więc moze sprawić, abyśmy pokochali tę czy inną osobę? Wszechmocny Bóg tego jednego nie może: zmusić kogoś do miłości, bo szanuje naszą wolną wolę i to jest wyraz… Czytaj więcej »

Ania
Gość
Ania

Droga Rose,
Ja np. też uważałam tak jak Ty, ale pytałam się księdza czy można się o to modlić i powiedział, że można. A jak modlisz się o czyjeś nawrócenie – to nie ingerujesz jakby w czyjąś wolną wolę??? Ile zresztą już tutaj osób pisało, że zostało w tej intencji wysłuchanych szczególnie kobiety od których mężczyźni odeszli. Ja myślę, że łatwo jest coś radzić jak się czegoś nie przeszło wink Powaga – bez złośliwości. Pozdrawiam

Nikita
Gość
Nikita

Aniu! Modląc się o czyjeś nawrócenie nie ingeruje się w czyjąś wolną wolę. Pan Bóg nie zmusza do nawrócenia tylko daje łaskę a człowiek na nią odpowiada. Daje raz, drugi, trzeci… Odpowiedź człowieka zawsze dokonuje się w wolności więc podałaś trochę zły przykład. Modlitwa o powrót chłopaka jest dla mnie dziecinna, co innego o powrót męża (mąż i żona są jednością a chłopak i dziewczyna nie). Kiedy wraca mąż do żony, którą opuścił, nie robi tego raczej, ponieważ nagle poczuł motylki w brzuchu tylko zrozumiał, że miłość to nie tylko uczucia ale przede wszystkim odpowiedzialność i pragnienie dobra drugiej osoby.… Czytaj więcej »

Ana
Gość
Ana

do Sylwia,
bardzo mi Ciebie żal, bo wiem co to ból porzucenia, ale gdy czytam świadectwa na tej stronie i jak czytam żywoty świętych to widać że Bóg nigdy nie opuszcza swoich dzieci, ale je kocha i wysłuchuje próśb. Módl się tylko i wyłącznie aby się stała Wola Boża, a na pewno się nie zawiedziesz, może wróci Twój ukochany a może stanie się coś innego, co da Ci szczęście, ale na 1000% będzie dobrze.

Ania
Gość
Ania

Kochani mi pozostało jeszcze 13 dni do konca nowenny:( Mój chłopak nie odzywa sie do mnie:( Boję się że nie wróci choć modlę się na wiele sposobów.
Któregoś wieczoru modląc się rózańcem zaczełam mówić do Matki Bożej tak po ludzku ” Mamo pomóż mi” A potem długo płakałam bo pomyślałam ze za bardzo się ośmieliłam w stosunku do Matki Bożej, ja nie godna jestem tak do niej mówić:(

Kasia
Gość
Kasia

Aga – mądre słowa smile

Viola
Gość
Viola

Aniu, czesto ośmielam się tak mówić do Mateńki, poprostu Mamo! A zaczęło się to od pieknych rozważan rożancowych Dominikanina, ojciec M. Dziadowicz własnie tak zwraca sie do Maryi-” Mamo, módl się dla mnie o siły potrzebne do opuszczenia swojego bezpiecznego, znanego miejsca i podjęcia trudnej drogi do drugiego człowieka. Mamo, proś dla mnie o taką wiarę, która pozwoli zaufać do końca, tak jak Ty zaufałaś. Mamo, ucz mnie wytrwałości w szukaniu Twojego Syna zawsze, ilekroć Go zagubię w swoim życiu……” Przepiękne rozważania, bardzo do mnie trafiaja!

Sebastian
Gość
Sebastian

Witam wszystkich. Nie wiem jak to wyrazić własnymi słowami, dziś dopiero zaczynam nowennę, a Maryja już dziś umocniła mnie w mej intencji (myślę, że to zachęta bym w niej wytrwał do końca). Może wypowiadam się wcześnie, ale wierzę, że to o co będę prosił zrealizuje się za pośrednictwem Maryi. Bardzo zachęcam wszystkich do omawiania nowenny i zaufania naszej Matce. Niech będzie pochwalona na wieki!

becia
Gość
becia

chce zapytac czy jesli pomyłkowo odmawiałam przez pierwsze 26 dni nowenne swiatła zamiast chwalebnej to czy to sie nie liczy i musze zacząc od nowa?

Marzena
Gość
Marzena

Becia myślisz, że Matka Boska liczy i odmierza Twoje ilości zdrowasiek, kolejność tajemnic…jakoś nie wydaje mi się. Ważne są Twoje chęci, żar modlitwy, tej „pomyłki” nie robiłaś specjalnie . Odmawiaj dalej i bądź spokojna, ufaj w dobroć Matko Boskiej smile

Asia
Gość
Asia

zaczęłam wczoraj nowennę,ale wszystko zrobiłam zle, nie do konca wiem jak ja odprawiac,czy każda tajemnica to cały rozaniec, czy dziesiatka? czy moze mi ktos pomoc?

anetaa
Gość
anetaa

Zaczynam dzisiaj odmawiac nowenne pompejska i mam nadzieje,ze dotrwam do konca.uczestniczylam w rekolekcjach ojca Witko i to dzieki niemu staram sie zmienic moje zycie.wiem,ze to wszystko nie jest proste i potrzeba czasu.

Becia
Gość
Becia

Asia odmawia sie 150 razy Zdrowaś Mario tak najprosciej to wytłumaczyć. Na kazdej tajmnicy-10 razy Zdrowas Mario. Tajemnic jest 15×10=150

Asia
Gość
Asia

Bardzo dziękuję i pozdrawiam

zagubiona
Gość
zagubiona

Ta strona jest dla mnie ogromnym wsparciem, jak tylko mam kryzys wchodzę na nią i czytam Wasze świadectwa nawet kilka razy. Pomagają mi trwać na modlitwie i wierzyć, że Bóg może wszystko. Czytając niejeden wpis odnajdują swoją historię. Modlę się nowenną o powrót ukochanej osoby. Raz w miesiącu jadę na Jasną Górę by prosić Matkę o pomoc, o wysłuchanie mojej prośby. Wiem, że osoba, którą kocham bierze ślub i będzie miała dziecko, ale mimo to modlę się o to byśmy byli razem. O tym, że wiąże się z inną kobietą dowiedziałam się jak już zaczęłam nowennę, dlatego nie przerwałam jej… Czytaj więcej »

Aga
Gość
Aga

Wiem, że trudno Ci teraz, jednak pomódl się za niego, o światło Ducha Świętego, by podjął dobrą decyzję. Jeżeli on nie kocha tamtej kobiety, a jedynie czuje się w obowiązku ją poślubić ze względu na dziecko, to Dobry Bóg pomoże mu odnaleźć właściwą drogę. Trwaj w modlitwie, a Maryja pomoże Ci przetrwać ten trudny czas, uleczy Twoje serce. Pan ma w stosunku do nas plan, ufaj, że będzie dobrze, gdyż Bóg chce dla nas tylko Dobra. Zsyłane przez Opatrzność cierpienia są dla nas szkołą życia i jeżeli wyciągniemy naukę z tej lekcji z całą pewnością cierpienie to zamieni się w… Czytaj więcej »

Rose
Gość
Rose

Aga, właściwie masz rację, z jednym zastrzeżeniem: jeśli ów człowiek zawiera związek sakramentalny, to raczej Bóg mu nie pomoze odnaleźć drogi prowadzącej do innej kobiety. Wiem, ze tego nie napisałaś, ale tak sobie myślę, czy ktoś, kto pragnie jego powrotu, nie uczepi sie tej niejasnej ale przecież nadziei?

Benek
Gość
Benek

Zaczynam od dzis ,wierze tak mocno w istnienie sił nadprzyrodzonych iz jest mi obojetne kjedy odejde z padołu zla i szatana .ale dokładnie nie wiem jak odmawiac prosze o info

Megi
Gość
Megi

Odmawiam drugą nowennę w intencji obdarzenia łaską macierzyństwa i ojcostwa. Od 4 lat staramy się o dziecko. W kwietniu lekarz stwierdził,że mąż częściowo jest bezpłodny i nie mamy szansy na dziecko metodą naturalną. Wmawiał, że in vitro to jedyna droga, chyba że stanie się cud. Tydzień temu dowiedzieliśmy się, że wyniki polepszyły się o tyle, że możliwe jest naturalne poczęcie. Jeszcze nie zaszłam w ciążę, ale tę poprawę zawdzięczam Bogu i Maryi, która pomogła nam abyśmy otrzymali tę łaskę.Wierzę, że wkrótce spełni się to na co tak bardzo czekamy. Czuję opiekę Bożą w naszym życiu i Bóg obdarza nas łaskami… Czytaj więcej »

Ola
Gość
Ola

Mam pytanie co do NP. czy codziennie modle si ew innej intencji czy przez 54 dni – jedna intencja ciągle ta sama. Proszę o odpowiedz i dziekuję

Monika
Gość
Monika

Powinna być tylko jedna intencja przez 54 dni.

Ewa
Gość
Ewa

Kiedy to czytam, to zaczynam wątpić w sens odmawiania tej nowenny. Mnie jest bardzo ciężko samej odmówić choć 1 część na dzień, a co dopiero 3 czy 4! Widzę też, że Pan Bóg nie wszystkich modlitw wysłuchuje, nie spełnia wszystkich moich próśb. Chcę pocieszyć osoby – dziewczyny, które straciły narzeczonych, wiem, co odczuwacie. Przez ponad 4 lata modliłam się nieustannie, różnymi nowennami w intencji nawrócenia i (lub) powrotu do mnie i zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego z chłopakiem, z którym byłam związana przez blisko 4 lata. Byłam chyba na 5 pielgrzymkach do Ostrej Bramy, Hodyszewa, Ostrożan i Bóg do tej pory… Czytaj więcej »

Teresa
Gość
Teresa

Witam Kochani! Właśnie dzisiaj przypadkiem surfując po necie natrafiłam na strony z Nowenną. Nie wiem czy to przypadek czy Bóg tak chciał, bo właśnie dzisiaj wybierałam się do spowiedzi, z zamiarem zbliżenia się do Niego. Mam ogromny życiowy problem, a może to jest moja trudna droga do zbawienia-mój mąż nadużywa alkoholu. Brak mi już czasem sił do codziennego życia, nie wiem gdzie szukać ratunku. Mąż jest bardzo dobrym człowiekiem, a nieopatrznie brnie w nałóg i nie potrafi dać sobie z tym rady, przy czym cały czas twierdzi że wszystko jest w porządku. Boże daj siłę by przetrwać wszystko co złe.… Czytaj więcej »

anty-k
Gość
anty-k

To zajmij się mężem a nie krzyżem.

Viola
Gość
Viola

Nikogo tutaj nie odsuniesz od Boga, po co wiec te wpisy? a może jednak szukasz Boga skoro znalazle/aś sie tutaj?

Jadwiga
Gość
Jadwiga

Czy jest inny sposób żeby nie przewijać całego roku aby przeczytać ostatnie wpisy ?
Czy ostatnie nie powinny być na początku, tak jak to chyba wszyscy stosują ? Pozdrawiam <

Kasia
Gość
Kasia

Jest sposób – wystarczy znaleźć na klawiaturze przycisk z napisem ‚end’, wcisnąć i jesteśmy na dole strony z aktualnymi komentarzami wink

Ewa
Gość
Ewa

Szkoda, że nie ma podobnej wspólnoty (jak wspólnota „Sychar”) dla opuszczonych narzeczonych, osób samotnych… ;/ Trochę by się nas nazbierało. Mam jedno pytanie – czy tę nowennę można odmawiać z Radiem (kilka części różańca), jeśli samej jest się ciężko zmobilizować, lub z pomocą bliskiej osoby (wtedy odpowiada się tylko drugą część wezwań, więc nie wiem, czy takie różańce byłyby ważne)?

samotna
Gość
samotna

Jesli to pomagałoby Ci, to zacznij w ten sposób moze z czasem nauczysz sie odmawiac i sama. Powodzenia

mada
Gość
mada

moja babcia przez wiele lat odmawiała codziennie cały różaniec za swojego zmarłego syna.
Zmarła mając 80 lat, ja miałam wówczas 18 lat. Była wspaniałym człowiekiem. Chorowała. Niedługo przed śmiercią mówiła : żebym tylko nie umarła wam w święta i nie narobiła kłopotu… Zmarła dzień po świętach, 27 grudnia, siedząc na łóżku przechyliła się i to był koniec. To był dar od Matki Boskiej dla niej.

IWONA
Gość
IWONA

Proszę o małą pomoc ja dawno nie byłam w kościele dla wiary w Boga, byłam dlatego ze wypada.W zeszłym tyg pojechałam z dzieckiem na wakacje na wieś gdzie chodzi się do kościoła codziennie i tam Bóg jest wszędzie poszłam do drewnianego kościółka zupełnie pustego usiadłam i zapłakałam ze już nie potrafię się modlić.Jestem młodą mama i okazuje się ze znam słowa ale nie czuje tego wiec nic nie klepałam tylko usiadłam i zapłakałam,nad sobą nad moja rodzina ze zwyczajnie nie jestem w stanie przekazać nic swojej trzyletniej córce.Proszę prześlijcie mi na meila modlitwe krok po kroku bym nie popełniła błedu… Czytaj więcej »

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Witaj, tu masz instrukjce nowenny pompejańskiej krok po kroku:
http://pompejanska.rosemaria.pl/2011/06/jak-odmawiac-nowenne-pompejanska-krok-po-kroku/
ale wiesz, może lepiej zacząć od jednej dziesiątki dziennie? Albo po prostu rekolekcji – tak by znaleźć wiecej czasu dla siebie i Boga?

Ewa
Gość
Ewa

NIE napisałam, że NIE UMIEM odmawiać różańca. Czytaj ZE ZROZUMIENIEM.

Magdalena
Gość
Magdalena

Droga Ewo, chyba mnie nie zrozumiałaś. Jeśli łatwiej jest Ci odmawiac z kims to zacznij od tego może i z czasem znajdziesz motywacje i siłe żeby odmawiac sama.

Piotr
Gość
Piotr

Witam mam małe pytanko spotkałem na ulicy pewno ładną dziewczynę chyba się w niej zakochałem nie znam jej a ona mnie i mam pytanie czy jak będę się modlił nowenna pompejska czy Matka Boska mnie wysłucha żebym mógł ja jeszcze zobaczy i poznać podobno nie zbadane są wyroki Boskie jutro pójdę do spowiedzi i zacznę się modlić na niczym mi nie zależy innym aby ta dziewczynę poznać a kto wiem może wyjdzie coś z tego więcej ?? i znów pojawia się te pytanie czy zostanę wysłuchany ?

GG
Gość
GG

Zakochanie to stan bardzo przyjemny, ale generalnie nie jest to uczucie na którym można zbudować coś trwałego.. Nie znasz bowiem tej dziewczyny to co o niej wiesz to tylko tyle, że jest ładna. A my mamy tendencje aby ładnym ludziom przypisywać dobre cechy, tylko dlatego, że są ładni. Jednak rzeczywistość może być inna. I bardzo nas rozczarować. Co więcej może się okazać, że dana osoba, która się nam się tylko podoba zewnętrznie przyniesie nam nieszczęście, grzech, upadek. Bądź ostrożny w tym względzie. Ile to ładnych dziewczyn okazało się pustych i nie wartych zainwestowanych w nie uczuć i zabiegów? Ja Ci… Czytaj więcej »

Piotr
Gość
Piotr

Ale ja nie mowie wcale że ona jest ładna to że jest mądra chodzi mi o to że nie się w niej zakochałem tak dosłownie ale się nią zauroczyłem i chyba jest za późno bo zacząłem się modlić o tą dziewczynę mam nadzieje że chyba Bóg się nie obrazi jak zmienię modlitwę pewnie sobie pomyśli że jaki Ja jestem nie zdecydowany hehe przeczytałem na spokojnie to co wcześniej na pisałes i przemyślałem to zdam się dosłownie na samego Boga nie będę liczył na nikogo Tylko na samego Boga on wie jaka dla mnie dziewczyna będzie dobra i będę się modlił… Czytaj więcej »

GG
Gość
GG

Bardzo dobrze mówisz, zdaj się na Boga tylko, On Ci znajdzie odpowiednią dziewczynę wink Jak dobry Ojciec chce bowiem abyś spotkał wartościową osobę, a nie pustą lalkę. I był szczęśliwy. Z głupią, ale za to ładną nie będziesz. A z mądrą i wierzącą na pewno uda Ci się stworzyć coś dobrego i trwałego. Życzę wytrwałości w nowennie!

Piotr
Gość
Piotr

GG jednak muszę się z tobą nie zgodzić bo ona będzie najładniejszą kobieta na ziemi smile dla mnie oczywiście skoro Bóg dał Abrahamowi .Jakubowi , i Izaakowi piękne żony co czemu mi miałby nie dać czyż nie jest na pisane Jeśli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od mojego Ojca, który jest w niebie.
(Mt 18, 19)

Faustyna
Gość
Faustyna

Różaniec to bomba atomowa na szatana. Jeśli ktoś modli się codziennie, to na pewno będą zmiany na lepsze.Dzisiaj 35 dzień mojej nowenny w intencji uzyskania pracy. Modlę się z Radiem Maryja lub samodzielnie, raz w myśli, raz na głos. Podczas modlitwy dopada mnie wielkie osłabienie, senność, ociężałość ciała i duszy, umysłu. Ciało stawia opór (nie chce siedzieć,a co dopiero klęczeć).Mam kłopoty ze skupieniem i z rozważaniami,ale się modlę.

MrsFarida2012
Gość
MrsFarida2012

Dla mnie to jest pranie mózgu . Ludzie obudźcie się bo trzeba myśleć racjonalnie i patrzeć na realia . Gdyby świat ludzi był tak czystokrystaliczny nie trzeba było odmawiać różańca. Dlaczego wśród chrześcijan jest wielu złych ludzi? Okazuje sie ,że ludzie wierzacy w P. Boga popełniają grzech za grzechem a potem się spowiadają i tak w kółko. Jeśli wierzysz w P. Boga , Matkę Boską to postępuj zgodnie z przykazaniami Bożymi . Okazuje ,że życie pokazuje co innego. Czysta HIPOKRYZJA . Księża Pedofile, katolicy dwulicowi , bywają i złodzieje , bywają i mordercy . Większość zakonnic to kobiety mające klopot… Czytaj więcej »

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Moja Droga, zastanawiałem się, czy opublikować Twój wpis, który merytorycznie pasowałby do pewnej antyklerykalnej gazetki, a nie na tego bloga. Nie rozumiem go, bo masz tendencje do spychania całego zła na Kościół, jakbyś… nie miała w domu lustra Żyjemy w takich czasach, w których wierni jako całość doświadczają ucisku ze strony takich jak Ty. Dwa tysiące lat temu skończyło się to ukrzyżowaniem Czy i Kościół musi takie ukrzyżowanie przejść? – Być może. Sprostujmy przy tej okazji parę spraw. Nazywasz nas hipokrytami, bo spowiadamy się i grzeszymy dalej. – Każdy, kto chodził na lekcję religii wie, że jest coś takiego jak… Czytaj więcej »

Franki
Gość
Franki

BRAWO !!!!!!!!

Monika
Gość
Monika

Do MrsFarida2012 Nie wiem jak możesz pisać że modlitwa nie jest dla nas wsparciem. Ona jest dla mnie ogromnym wsparciem teraz, zawsze była, dla wielu ludzi modlitwa ma ogromne znaczenie. Zawsze kiedy zmagam się z czymś trudnym proszę o pomoc Matkę Bożą, Jezusa. Wielokrotnie doświadczyłam pomocy i opieki z ich strony w sprawach drobnych i tych które mają dla mnie duże znaczenie. Nie jestem w tym osamotniona. I to jest właśnie prawdziwe życie, rzeczywistość, to jest realne: relacja z Jezusem, to że on jest obecny w moim życiu, że może zmienić je na lepsze. Może Ty nie doświadczyłaś tego i… Czytaj więcej »

AE
Gość
AE

Istota polega na tym, że to właśnie głęboka modlitwa naprowadza nas na rzeczywistość, zobaczenie zdarzeń takimi, jakimi są naprawdę i nas samych nie poprzez pryzmat dzikich marzeń i tak zdradliwego „chciejstwa”. Zaduma, refleksja i wreszcie nawiązanie kontaktu z Osobowym Bogiem oraz przyjęcie Jego miłosierdzia – to jedne z wielu celów modlitwy i tak ważnych sakramentów.

Pokój i Dobro!

Aga
Gość
Aga

Bardzo podoba mi się Twój komentarz – wspaniale to ujęłaś.
Mam tylko głęboką nadzieję, że tak się dzieje w moim przypadku, że Pan pomaga mi rozumieć całą moją sytuację taką, jaka ona jest, że pozwala mi ją widzieć tak, jak On tego chce.
Pragnęłabym, aby moje rozpoznanie było zgodne z wolą Bożą, a nie moim „chciejstwem”.

owieczka
Gość
owieczka

Droga MrsFarida 2012! Ty też jesteś kochana i droga w oczach Boga! Przyjdz i zasmakuj, jaki Pan jest dobry! A możesz zasmakować tych owoców na modlitwie i dzięki modlitwie, szczególnie modlitwie różańcowej. Do tego wzywa nas Matka Boża w Fatimie, Medjugorje. Módlcie się, módlcie się, módlcie się. Wszystko możecie przez różaniec! Wiesz jaka to moc, co może zmienać naturę rzeczy? Nie przekonałaś się jeszcze, że sami możemy niewiele? (choć mogą uważać nas za ludzi sukcesu i topie tego świata?) Masz rację, że rozsądek jest ważny ,,Dziękuję Ci Panie,że dałeś mi rozsądek”, to też dar Ducha Św. Drugiego dnia każdego miesiąca… Czytaj więcej »

franciszka nka
Gość
franciszka nka

Bóg Zapłać Kochana Mateńko! Ty przychodzisz niezwłocznie jak Cie dziecko Twoje prosi. Wyrwałaś mnie z „paszczy lwa” by obsypać w przeznaczonym na udrękę czasie licznymi Łaskami. Teraz nabrałam już siły. Nie boje się aż tak bardzo. Wiem,że cały czas będziesz ze mną . Kocham Ciebie Maryjo.
Twoja na wieki
franciszka

POLA
Gość
POLA

Przez przypadek trafiłam na tę stronę, choć o nowennie słyszałam już wcześniej. Jako „niedokończony teolog” i wieloletni katecheta, chce podzielić się swoimi przemyśleniami. Wiele osób traktuje modlitwy jako zaczarowanie rzeczywistości i zamówienie cudu. To tak nie działa. Jeśli faktycznie z ufnością zwracamy się do Boga o pomoc i opiekę, to On sam wybiera co dla nas jest dobre. Dużo jest tu wpisów młodych ludzi, którzy cierpią z powodu utraconej miłosci. Czy życie z osobą, która nas odrzuciła byłoby szczęśliwe? Czy jest sens zaczynać na nowo wspólne życie, jesli ta osoba tak bardzo nas zraniła? A może w tym jest działanie… Czytaj więcej »

Bartek
Gość
Bartek

Nie wiem jaką wybrać intencję, jest właściwe modlić się tą nowenną za zatwardziałych grzeszników lub za dusze czyśćcowe?

ewa
Gość
ewa

Czy modlitwa o uzdrowienie mnie i moich dzieci z tej samej przypadłości to jedna intencja? czy może powinnam odprawić 3 nowenny za każdego z nas z osobna?

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.)

Możez spróbowac zmieścic się w jednej intencji: o uzdoriwenie rozdziny z…

Renni76
Gość
Renni76

Witajcie kochani! Pragnę podzielić się, że ja również rozpoczęłam Nowennę po raz drugi. Za pierwszym razem poległam na 5 dniu- jednak postanowiłam, że tym razem będę trwać Intencja o którą proszę Mateńkę to o łaskę nawrócenia dla Gerarda, który zostawił po 27 latach żonę i 3 dzieci.Część błagalna była trudna. Towarzyszyło mi często zniechęcenie, złość, bunt, zirytowanie. Obecnie jestem na dziękczynnej i trwa Nie jest mi łatwo, bo w tej części towarzyszy mi wiele wątpliwości i niesamowity ciężar. Uczucie jakie mi towarzyszące to jak bym miała uwiązany ciężki kamień do szyi.Jest to trudne do opisania. Ufam i wierzę, że Maryja… Czytaj więcej »

Sylwia
Gość
Sylwia

nie wiem…moze to tylko zbieg okolicznosci…moze przedwczesna radosc…ale po ponad miesiacu milczenia chłopaka zaczal odpisywacna moje smsy….nie wiem jeszcze czy napewno dobrze sie to skonczy….trudno nawet powiedziec ze jest dobrze…..ale obiecał mi rozmowę ze mna…..odbędzie sie ona prawdopodobnie kilka dni po ukonczeniu nowenny….wierze ze to znak, że Maryja mnie wysłuchała…i mam siłę by codziennie się modlić….czuję….wierzę,że dostanę to o co proszę….
Mam nadzieję, że będę mogła dać niedługo świadectwo….