Nowenna pompejańska

Zawierz swój problem Maryi

Królowa Różańca Świętego nr 58

Serdecznie zachęcamy do zakupu najnowszego numeru czasopisma „Królowa Różańca Świętego”.

Dostępny w wersji papierowej i elektronicznej PDF.

SPIS TREŚCI:

Stanisława Gamrat, Matka Miłosierdzia z Pellevoisin

Francja XIX w. to czas niezwykłych maryjnych objawień. Kraj, można by rzec, wybrany przez Maryję. Wszyscy znamy Lourdes, La Salette, Rue du Bac z Cudownym Medalikiem. Ale czy wiadomo, co wydarzyło się w Pellevoisin, małej wiosce w centralnej Francji?

Z Maryją przez życie. Jubileusz ks. Józefa Orchowskiego

Agata Skorupska-Cymbaluk, Spacer po Raju

Lubię spokojną i radosną atmosferę tego fragmentu. Grupa uczniów idzie z Jezusem przez pola i spontanicznie zaczyna zrywać świeże kłosy, chociaż jest szabat. Musieli czuć się niesamowicie swobodnie przy Mistrzu, skoro zapomnieli nawet o wpajanym od dziecka przykazaniu poszanowaniu dnia świątecznego.

Tomasz Parciński i s. Urszula Dzielawska CMBB, Bracia Pańscy: Jakub i Juda Tadeusz

Kiedy na początku publicznej działalności Jezus przemawia w synagodze w swoim rodzinnym mieście, Jego słowa spotykają się z niedowierzaniem i lekceważeniem mieszkańców Nazaretu. Dlaczego? Ponieważ, jak sami stwierdzają Jego słuchacze, jest On przecież jednym z nich, znają dobrze Jego ojca, matkę, braci i siostry. Czy syn cieśli może być obiecanym Mesjaszem? Wśród braci Jezusa, wymienianych przez ewangelistów, pojawiają się imiona Jakuba i Judy, których tradycja utożsamia z noszącymi te imiona apostołami.

Warto być blisko Niego! Rozmowa z ks. Krzysztofem Poświatą

O Michale Archaniele i czasach ostatecznych rozmawiamy z ks. Krzysztofem Poświatą, wicegenerałem zakonu Michalitów, Kustoszem relikwii bł. Bronisława Markiewicza.

kleryk Bartłomiej Cipora, Bronisław Markiewicz

W martyrologium Kościoła znajdziemy  wiele przykładów świętych, a wśród nich kapłanów którzy odznaczyli się w posłudze duszpasterskiej. Jednym z nich jest właśnie bł. ks. Bronisław Markiewicz, kapłan diecezji przemyskiej.

Szymon Wilk, Sanktuarium w Miejscu Piastowym

Ksiądz Bronisław Markiewicz, duszpasterz i pedagog, promotor kultu św. Michała Archanioła oraz założyciel zgromadzeń michalitów i michalitek tak bardzo odmienił oblicze podkrośnieńskiej wsi Miejsce, że do jej nazwy dodano przymiotnik „Piastowe”, odnoszący się do prowadzonej tu działalności wychowawczej.

Agata Witkowska, Błogosławiony Wojciech Nierychlewski

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych zagadnień II wojny światowej jest stosunek Kościoła katolickiego do reżimu nazistowskiego. Na ten temat narosło wiele mitów, czasem przeinaczeń czy wręcz kłamstw, ku którym, niestety, skłaniają się i katolicy. Dlatego warto zadać sobie trudu, żeby wyjść poza stereotyp. Historia najczęściej nie jest prosta ani czarno-biała, toteż wyrobienie sobie nieco bardziej uczciwego oglądu wymaga wyjścia poza frazesy.

Grzegorz Jakielski, Różaniec i nowenna pompejańska w internecie

Używamy internetu na każdym kroku: w pracy, w domu, w podróży, w czasie wolnym i przy wykonywaniu codziennych zadań. Stał się nieodłącznym wsparciem. To w nim poszukujemy różnych informacji, również tych związanych z naszą wiarą.

Andrzej Jędrzejczak, Niemiłosierny dłużnik i miłosierny Bóg

W czwartym już spotkaniu z przypowieściami wygłoszonymi przez Jezusa zastanowimy się nad sceną, w której Chrystus wskazuje na miłosierdzie jako jeden z ważniejszych przymiotów Bożych. Obraz władcy darującego dług swemu słudze jest niezwykle wymowny i zachęca do głębokiej refleksji nad relacją człowieka do Boga.  

Czy relacja ta zawsze odwzorowuje to, w jaki sposób ludzie wierzący odnoszą się do swoich braci i sióstr? Jak skonstruowana jest sama przypowieść? Jaka jest jej retoryka? Czy Jezus podaje jakieś remedium na trudne relacje z bliźnimi?

Lidia Wajdzik, Dwadzieścia lat w służbie Królowej Różańca Świętego z Pompejów

Od 2002 r. gorliwe krzewienie nowenny pompejańskiej i świadectw osób, które zostały obdarzone szczególnymi łaskami, sprawiło, że Królowa Różańca Świętego mocno wrosła nie tylko w diecezję bielsko-żywiecką, ale także obiegła kraj i świat dzięki katolickim mediom i szerokiej dystrybucji wydawnictw centrali Apostolstwa Dobrej Śmierci w Górce Klasztornej.

Świadectwa mocy różańca i nowenny pompejańskiej

20 sobót na cześć Maryi

Pragnąc podziękować Bogu za 20 lat Listu o różańcu, 20 lat nowenny pompejańskiej w Polsce oraz 10 lat naszego czasopisma, połączyliśmy w modlitwie 20 parafii, w których znajdują się relikwie bł. Bartola Longo.

Barbara Kałdon, Ojciec Stanisław Maria Kałdon. Wspomnienie

Marek Woś, Rozważania różańcowe

Renata Gontarz, Liturgia Kościoła – źródło i szczyt

Podczas wakacji zapewne wielu z was wędrowało po górach. Może zachwyciliście  się pięknem krajobrazu roztaczającego się ze szczytów. A może udało się wam dotrzeć do źródeł jakiejś znanej rzeki, do krystalicznie czystej wody, której można się napić bez obaw, że zaszkodzi. Kościół od lat źródłem i szczytem nazywa obrzędy liturgiczne. Pomyślmy dlaczego.

Bartosz Wojnarowski, Mechtylda von Hackeborn

W poprzednich artykułach pochyliliśmy się nad Hildegardą z Bingen, jedyną mistyczką z listy Roschiniego żyjącą jeszcze przed XIII wiekiem, oraz Marią z Ágredy. Autor klasyfikacji, włoski mariolog, przeczytał niezliczone książki i artykuły na temat Matki Bożej. To pozwoliło mu na skonstruowanie listy 18 wybitnych kobiet, które, jego zdaniem, tworzyły grono najważniejszych maryjnych mistyczek wszech czasów.

Krzysztof Jędrzejewski, Mont Saint-Michel

W 2009 r. pielgrzymie drogi zawiodły mnie do Normandi. Po 40 dniach marszu i przejściu ponad 2000 kilometrów przez Polskę, Niemcy, Luksemburg i Francję zbliżam się w końcu do celu pielgrzymki – Góry Świętego Michała. Jest to skalista wysepka, na której wznosi się opactwo benedyktyńskie, wieczorem oblewane zewsząd falami przypływu. Jednak za dnia można tam dotrzeć suchą nogą lub po specjalnej grobli usypanej w 1879 roku. Miejsce to uważane jest za jedno z najpiękniejszych, w 1979 r. zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powoduje to napływ wielu turystów, rocznie ponad 3,5 miliona. Niestety, większość z nich nie przybywa w celach religijnych i zapomina, że miejsce to jest sanktuarium Świętego Michała Archanioła, które on sam sobie wybrał na siedzibę.

0 0 głosów
Oceń wpis
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x