Magdalena: Małe cuda

Aż boję się pomyśleć ile cudów dla mnie się stało o których nie mam pojęcia i myślę, że to zbieg okoliczności. Jestem w trakcie nowenny, którą odmawiam w sumie bez intencji pojawiła się taka potrzeba więc wzięłam różaniec chyba by zbliżyć się do Maryi bo moja miłość do niej nie jest idealna wręcz mała – nie potrafię jej kochać tak jak ona mnie. Jeżeli to czytasz pomódl się za mnie proszę bym umiała pokochać Maryję całym sercem.

W ostatnim czasie pojawiło się kilka trudności z załatwieniem wakacyjnych praktyk zawodowych. Podczas odmawiania nowenny oddałam tą sprawę Maryi. Po miesiącu zwodzenia mnie w jednym miejscu, że lada dzień będzie zgoda dyrektora w końcu dzwoniąc trafiłam na wicedyrektora, który powiedział, że do września napewno nikogo nie przyjmą. Cały czas z tyłu głowy było inne miejsce do którego mogłabym aplikować jednak wiązałoby się to z dlugogodiznnymi dojazdami. Niemające wyjścia pojechałam w to miejsce pierwszy raz i tu niespodzianka musiałam wysiąść na przystanku Św. Józefa i pierwsze co zobaczyłam to Figurkę Maryi odrazu wiedziałam, że to ona mnie chciała właśnie tam -wybrała dla mnie to miejsce. Zanosząc umowy dostałam zgodę i wyznaczenie rozpoczęcia praktyk 27 lipca- w dniu zakończenia nowenny. Już wiem, to nie przypadek.

Msza Święta

w Pompejach

- 25 maja 2021

  • Magdaleno w planie Boga nie ma przypadków. Ojciec Dolindo bardzo dobrze przedstawił to w swoich rozważaniach dotyczących „Drogi Krzyżowej tajemnicy Bolesnej”

    Wydawało się, że wszystko, co tu się działo, jest wielkim zbiegiem okoliczności i zmierza do potępienia człowieka Niewinnego. Tymczasem Jezus swą najdroższą krwią wyznaczył nową drogę, którą teraz będzie przemierzać cała ludzkość. Tak jak On dźwigał swój krzyż, dając nam odkupienie, tak i my musimy go dźwigać, dopełniając w naszym życiu braków męki Chrystusa. Gdyby On nie wziął i nie dźwigał swego krzyża, jakie uczucia rodziłyby się w naszych sercach za każdym razem, gdy sami musimy przejść przez trudne sytuacje życia? I jeśli Szymon Cyrenajczyk nie pomógłby Mu w drodze na Golgotę, jak mielibyśmy się nauczyć dźwigać wraz z naszym Panem czy to nasz krzyż codzienny, czy większe cierpienia, które spotykają nas w tym życiu?”

  • >

    Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!