Maryja prosiła o trzeźwość! – zaproszenie do nowenny za uzależnionych

Wszyscy wiemy, że w objawieniach gietrzwałdzkich w 1877 roku Maryja prosiła o codzienny różaniec. Ale zapominamy o czymś więcej: prosiła Ona także o trzeźwość w narodzie. Owocem objawień było powstanie ruchu abstynenckiego, który rozprzestrzenił się między Polakami w trzech zaborach i przyniósł dobre owoce!

Od 1984 roku w polskim Kościele wcielono w życie ideę, aby w sierpniu, który obfituje w święta Maryjne, zachowano trzeźwość – czyli powstrzymanie się od alkoholu i innych używek.

Odpowiedzmy na te dwa wezwania: Maryi i Kościoła. Nawet jeśli sami nie mamy problemu z uzależnieniami, może ma go ktoś Ci bliski, przyjaciel, członek rodziny? Święty Paweł Apostoł pisze (Ga 6):

Jeden drugiego brzemiona noście i tak wypełniajcie prawo Chrystusowe. Bo kto uważa, że jest czymś, gdy jest niczym, ten zwodzi samego siebie.

– Zachowując post w sierpniu w intencji swoich bliźnich, będziemy jak Szymon Cyrenejczyk, który pomaga nieść Jezusowi krzyż. Wspierajmy zatem naszych bliźnich modlitwą i postem.

Transmisja na temat miesiąca trzeźwości!

O idei miesiąca trzeźwości porozmawiamy na żywo z ks. Leszkiem Marciniakiem 1 sierpnia o godz. 20.00 w transmisji na Youtube (zobacz nasz profil) i Facebooku (zobacz tutaj). Zapraszamy!

 

Zaproszenie do nowenny o trzeźwość!

Na naszej stronie nowenny.pl przygotowaliśmy nowennę o trzeźwość, która wspomoże Cię w podjęciu tego wyzwania. Zapisz się, a każdego dnia otrzymasz modlitwy oraz krótkie rozmyślania.

Patronem i wzorem osób, które pragną żyć w trzeźwości, jest niewątpliwie Mateusz Talbot. Był on uzależniony od alkoholu już od 13 roku życia… Pod wpływem pewnego zdarzenia, podjął walkę o trzeźwość. I mimo wielu pokus, do końca życia wytrwał w trzeźwości, jednocześnie wzrastając z miłości Bożej. Dlatego jest on dla nas punktem odniesienia, a zarazem będzie nam towarzyszyć przez wszystkie 9 dni modlitw.

Zapisz się i otrzymuj kolejne dni modlitwy na swój e-mail!

Modlitwa w intencji beatyfikacji Mateusza Talbota

Boże, Ty w swoim słudze Mateuszu Talbocie dałeś nam wspaniały przykład zwycięstwa nad nałogiem, gorliwego wypełniania obowiązków i głębokiej czci Najświętszego Sakramentu. Spraw, aby jego życie, wypełnione modlitwą i pokutą, dodawało nam odwagi, tak byśmy podejmowali własne krzyże i naśladowali naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Ojcze, jeśli jest Twoją wolą, by Sługa Boży Mateusz Talbot został wyniesiony przez Kościół do chwały ołtarzy, daj nam poznać moc jego wstawiennictwa dzięki łaskom, jakich nam udzielisz przez jego przyczynę. Amen.

Do zobaczenia jutro!

Zespół nowenny.pl

Cytaty z rozważań pochodzą z:

  • „Matt Talbot”, R. Albiński. „Królowa Różańca Świętego” nr 6 – www.krolowa.pl
  • „Matt Talbot. Święty alkoholik”, G. Jakielski, Rosemaria 2020 – www.rosemaria.pl

 

  • Za mego męża Dariusza o zdrowie
    Za brata Krzysztofa o życie w trzeźwości żeby przestał pić alkohol

  • >

    Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!