Emilia: Modlitwa za dusze czyśćcowe

Kilka razy czytałam, że modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące jest bardzo skuteczna. Postanowiłam to sprawdzić. Pierwszy raz modliłam się za nie kiedy mój mąż palił papierosy, a odmawiane nowenny nic nie przynosiły (tak mi się wtedy wydawało)- po pięciu miesiącach od zakończenia za nie nowenny mąż przestał palić. Ostatnio znów wracam do modlitwy za te dusze i proszę je o wstawiennictwo. Prosiłam za moją szwagirkę, która mieszka za granicą i ogólnie życie jej się nie układa- jeszcze w trakcie nowenny dostała stałą pracę i będzie mogła dostać kredyt na dom. Obecnie znowu proszę za ich zbawienie, a je o modlitwę o zdrowie dla mojej mamy, która miała podejżenie ciężkiej nieuleczalnej choroby- wyniki badań wykluczyły tę chorobę, a mama ma siłę do dalszej walki o zdrowie.
To faktycznie wspaniali przyjaciele, za których powinniśmy się modlić, a oni wspaniale się nam odwdzięczą wstawiennictwem za nas.
Chwała Panu!

To świadectwo zostało opublikowane

w czasopiśmie

„Królowa Różańca Świętego” nr 37

które można zamówić na stronie:

23
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
6 Wątki komentarzy
17 Wątki z odpowiedziami
12 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
10 Autorzy
tez AniaeniaJolaElżbietazielona Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Gabriela
Gość
Gabriela

W pełni zgadzam się z tym, co napisała Pani Emilia w ciekawym świadectwie. Co prawda nowenny pompejańskiej za dusze w czyśćcu cierpiące jeszcze nigdy nie odprawiłam, lecz codziennie modlę się za nie – chociażby krótką modlitwą. Bywam zdumiona, że i codzienne 3 Zdrowaśki odmówione rano i wieczorem, są dla Nich bardzo cenne. Za ich wstawiennictwem można rzeczywiście otrzymać wiele łask, a nawet obronę w niebezpieczeństwie. Warto wspierać dusze czyśćcowe i konające – nie potrzeba wiele. Można zacząć od małych kroków. Ja zaczęłam od zaangażowania w Apostolstwie Pomocy Duszom Czyśćcowym i Apostolstwie Dobrej Śmierci. Śmierć mnie niegdyś bardzo przerażała,lecz jako członek… Czytaj więcej »

zielona
Gość
zielona

Co trzeba zrobic zeby byc w tym apostolstwie

Gabriela
Gość
Gabriela

Najlepiej wejść na stronę internetową Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym czy też Apostolstwa Dobrej Śmierci i zapisać się drogą internetową. Parafie także często angażują się w te dzieła, podobnie jak w Żywym Różańcu – trzeba się więc zainteresować. Ja w 2012 roku zapisałam się drogą internetową, lecz nie wiem jak po tylu latach dalej to działa. Gdy się zapisałam, otrzymałam pocztą dyplomik, a 4 razy w roku otrzymuję kwartalnik „Do Domu Ojca” oraz „Nadzieja i Życie”. Przed podjęciem decyzji trzeba zapoznać się z obowiązkami i warunkami Apostolatu. Polecam!

Wojtek
Gość
Wojtek

Na forum jest wiele osób, które do tego Apostolstwa należą.

Wojtek
Gość
Wojtek

Dusze czyśćcowe są duszami zbawionymi więc w modlitwie prosimy o jak najszybszy dar nieba dla nich oraz o skrócenie ich kar czyśćcowych. To tak na marginesie. Co roku w okresie 1.11 – 24.12 odmawiam NP za dusze czyśćcowe i codziennie przez cały rok jedną dziesiątkę w ramach Róży Różańcowej ale robię to bezinteresownie wierząc w to, że kiedyś, kiedy sam będę tej modlitwy potrzebował to również znajdzie się ktoś, kto będzie się za mnie modlił tutaj na ziemi.

Weronika
Gość
Weronika

Czyli też robisz to interesownie.

Maria
Gość
Maria

Po raz pierwszy odmawiam NP za dusze w czyśćcu cierpiące. Dziś 10 dzień. Jeszcze z żadną nie miałam tyle problemów ze skupieniem się na modlitwie co przy tej. Jestem rozkojarzona. Ciągle odpływam w myślach do spraw codziennych. Aż martwię się, czy cokolwiek warta jest taka modlitwa. Chyba że Bóg weźmie pod uwagę poświęcony czas.

Paweł Gerard
Gość
Paweł Gerard

Wytrwałości:) Szczęść Boże LB6 24-26

Maria
Gość
Maria

Dziękuję 🙂 Wzajemnie

Wojtek
Gość
Wojtek

Mario, nie przejmuj się rozproszeniami – ofiaruj je wszystkie Bogu i do przodu. Bez niepotrzebnego zastanawiania się i roztrząsania tego co się dzieje.

zielona
Gość
zielona

Mario dasz rade. Ja codziennie modle sie za dusze czyśćcowe, kiedys pomogly mi bardzo. Teraz w to wątpie. Modle sie o męża dla siebie i wiem ze nie spelni sie ta prosba. Wiele lat, wiele modlitw i cisza,nic. Samotnosc zaczyna mnie dręczyć. Życ mi sie nie chce. Niemam po co, nie mam dla kogo.

Wojtek
Gość
Wojtek

Zielona, mąż się na pewno znajdzie jak troszeczkę wyluzujesz 🙂 Jeśli nie jesteś szczęśliwa sama ze sobą to nikomu też szczęścia nie dasz. Mężczyźni to podskórne czują i unikają takich dziewczyn. Proszę obejrzyj filmik „Jakich kobiet nie szanują mężczyźni” ( tytuł jak dla mnie okropny…) i zobacz czy nie popełniasz błędów, które powodują, że nie umiesz znaleźć „drugiej połówki”. Obiecuję modlitwę i pozdrawiam Cię serdecznie.

enia
Gość
enia

Nooooo Wojtek …taki z Ciebie psycholog, dobry psycholog.Umiesz podbudować,doradzić dziewczynom. Kiedyś nam tu Hanka tak fajnie pisała, ale jak widać ma sie dobrze i jest na dłuuuugim uropie

Wojtek
Gość
Wojtek

Eniu, ze mnie żaden psycholog, tylko prawie 40- letni facet z pewnym doświadczeniem życiowym i otwartymi na świat oczyma. Hankę też lubiłem czytać 🙂

tez Ania
Gość
tez Ania

I ja bardzo ceniłam komentarze Hanki – były bardzo trzeźwe i realistyczne. Podobnie jak wpisy Paula. Obydwoje mieli bardzo trafne diagnozy odnośnie relacji damsko-męskich. Szkoda, że już ich nie ma na forum.

Maria
Gość
Maria

Również dołączę Cię zielona do mojej modlitwy. Będzie dobrze. Słuchaj Wojtka.
Za dusze czyśćcowe jest modlitwa św. Gertrudy. To jedno długie zdanie. Jezus powiedział, że ta modlitwa uwalnia 1000 dusz. Ja często odmawiam 3 razy dziennie. 3000 dusz!

zielona
Gość
zielona

Mario i Wojtku dziękuje za modlitwę. To dla mnie bardzo dużo znaczy.

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Piękne świadectwo. Dziś zaczęłam nowenne za duszę w czyśccu prosząc je o wstawiennictwo w sprawie mojego małżeństwa które praktycznie nie istnieje. Juz kiedyś odmówiłam taką nowenne tylko o nic nie prosiłam. Niech Wam Pan Bóg błogosławi

Jola
Gość
Jola

Ja zaczęłam wczoraj, czyli tak jak Ty Elżbieto. Również proszę je o wstawiennictwo w spr. mojego małżeństwa.

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Damy radę

enia
Gość
enia

Elżbieta, Jola jest też dobrze prosić Jezusa,aby okazał swoje Miłosierdzie i przyjął dziś wszystkich grzeszników którzy konają do siebie bez czyścca.Ja kiedyś wieczór ,juz taka zmeczona byłam i pomyślałam,ach odmówię jeszcze Koronke do Bozego Miłosierdzia za konających dzis grzeszników,aby wszystkich Bóg przyjął do siebie.Tak pomyślałam co ta moja modlitwa moze znaczyć od takiego grzesznika,ze nie mogę sie równać ze Św.Faustyną.Poszłam spać, wiem że śpi to sie śni,ale całą noc śniło mi się jak tłumy ludzi szło przechodziło, rano tak pomyślałam czy faktycznie ta krótka modlitwa pomogła aż tylu duszom

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Bóg zapłać. Niech Pani Pan Bóg błogosławi za dobre słowo

enia
Gość
enia

Dla wszystkich, teraz jest na żywo Msza św z modlitwą o uzdrowienie z o.Łukaszem, za chwilę przerwa

Rozdajemy kolejne

70.000 OBRAZKÓW

Z NOWENNĄ POMPEJAŃSKĄ