Emilia: Modlitwa za dusze czyśćcowe

Kilka razy czytałam, że modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące jest bardzo skuteczna. Postanowiłam to sprawdzić. Pierwszy raz modliłam się za nie kiedy mój mąż palił papierosy, a odmawiane nowenny nic nie przynosiły (tak mi się wtedy wydawało)- po pięciu miesiącach od zakończenia za nie nowenny mąż przestał palić. Ostatnio znów wracam do modlitwy za te dusze i proszę je o wstawiennictwo. Prosiłam za moją szwagirkę, która mieszka za granicą i ogólnie życie jej się nie układa- jeszcze w trakcie nowenny dostała stałą pracę i będzie mogła dostać kredyt na dom. Obecnie znowu proszę za ich zbawienie, a je o modlitwę o zdrowie dla mojej mamy, która miała podejżenie ciężkiej nieuleczalnej choroby- wyniki badań wykluczyły tę chorobę, a mama ma siłę do dalszej walki o zdrowie.
To faktycznie wspaniali przyjaciele, za których powinniśmy się modlić, a oni wspaniale się nam odwdzięczą wstawiennictwem za nas.
Chwała Panu!

 • W pełni zgadzam się z tym, co napisała Pani Emilia w ciekawym świadectwie. Co prawda nowenny pompejańskiej za dusze w czyśćcu cierpiące jeszcze nigdy nie odprawiłam, lecz codziennie modlę się za nie – chociażby krótką modlitwą. Bywam zdumiona, że i codzienne 3 Zdrowaśki odmówione rano i wieczorem, są dla Nich bardzo cenne. Za ich wstawiennictwem można rzeczywiście otrzymać wiele łask, a nawet obronę w niebezpieczeństwie. Warto wspierać dusze czyśćcowe i konające – nie potrzeba wiele. Można zacząć od małych kroków. Ja zaczęłam od zaangażowania w Apostolstwie Pomocy Duszom Czyśćcowym i Apostolstwie Dobrej Śmierci. Śmierć mnie niegdyś bardzo przerażała,lecz jako członek apostolatu, zżyłam się z tą prawdą, która każdego czeka.

   • Najlepiej wejść na stronę internetową Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym czy też Apostolstwa Dobrej Śmierci i zapisać się drogą internetową. Parafie także często angażują się w te dzieła, podobnie jak w Żywym Różańcu – trzeba się więc zainteresować. Ja w 2012 roku zapisałam się drogą internetową, lecz nie wiem jak po tylu latach dalej to działa. Gdy się zapisałam, otrzymałam pocztą dyplomik, a 4 razy w roku otrzymuję kwartalnik „Do Domu Ojca” oraz „Nadzieja i Życie”. Przed podjęciem decyzji trzeba zapoznać się z obowiązkami i warunkami Apostolatu. Polecam!

 • Dusze czyśćcowe są duszami zbawionymi więc w modlitwie prosimy o jak najszybszy dar nieba dla nich oraz o skrócenie ich kar czyśćcowych. To tak na marginesie. Co roku w okresie 1.11 – 24.12 odmawiam NP za dusze czyśćcowe i codziennie przez cały rok jedną dziesiątkę w ramach Róży Różańcowej ale robię to bezinteresownie wierząc w to, że kiedyś, kiedy sam będę tej modlitwy potrzebował to również znajdzie się ktoś, kto będzie się za mnie modlił tutaj na ziemi.

 • Po raz pierwszy odmawiam NP za dusze w czyśćcu cierpiące. Dziś 10 dzień. Jeszcze z żadną nie miałam tyle problemów ze skupieniem się na modlitwie co przy tej. Jestem rozkojarzona. Ciągle odpływam w myślach do spraw codziennych. Aż martwię się, czy cokolwiek warta jest taka modlitwa. Chyba że Bóg weźmie pod uwagę poświęcony czas.

  • Mario, nie przejmuj się rozproszeniami – ofiaruj je wszystkie Bogu i do przodu. Bez niepotrzebnego zastanawiania się i roztrząsania tego co się dzieje.

  • Mario dasz rade. Ja codziennie modle sie za dusze czyśćcowe, kiedys pomogly mi bardzo. Teraz w to wątpie. Modle sie o męża dla siebie i wiem ze nie spelni sie ta prosba. Wiele lat, wiele modlitw i cisza,nic. Samotnosc zaczyna mnie dręczyć. Życ mi sie nie chce. Niemam po co, nie mam dla kogo.

   • Zielona, mąż się na pewno znajdzie jak troszeczkę wyluzujesz 🙂 Jeśli nie jesteś szczęśliwa sama ze sobą to nikomu też szczęścia nie dasz. Mężczyźni to podskórne czują i unikają takich dziewczyn. Proszę obejrzyj filmik „Jakich kobiet nie szanują mężczyźni” ( tytuł jak dla mnie okropny…) i zobacz czy nie popełniasz błędów, które powodują, że nie umiesz znaleźć „drugiej połówki”. Obiecuję modlitwę i pozdrawiam Cię serdecznie.

    • Nooooo Wojtek …taki z Ciebie psycholog, dobry psycholog.Umiesz podbudować,doradzić dziewczynom. Kiedyś nam tu Hanka tak fajnie pisała, ale jak widać ma sie dobrze i jest na dłuuuugim uropie

     • Eniu, ze mnie żaden psycholog, tylko prawie 40- letni facet z pewnym doświadczeniem życiowym i otwartymi na świat oczyma. Hankę też lubiłem czytać 🙂

      • I ja bardzo ceniłam komentarze Hanki – były bardzo trzeźwe i realistyczne. Podobnie jak wpisy Paula. Obydwoje mieli bardzo trafne diagnozy odnośnie relacji damsko-męskich. Szkoda, że już ich nie ma na forum.

   • Również dołączę Cię zielona do mojej modlitwy. Będzie dobrze. Słuchaj Wojtka.
    Za dusze czyśćcowe jest modlitwa św. Gertrudy. To jedno długie zdanie. Jezus powiedział, że ta modlitwa uwalnia 1000 dusz. Ja często odmawiam 3 razy dziennie. 3000 dusz!

 • Piękne świadectwo. Dziś zaczęłam nowenne za duszę w czyśccu prosząc je o wstawiennictwo w sprawie mojego małżeństwa które praktycznie nie istnieje. Juz kiedyś odmówiłam taką nowenne tylko o nic nie prosiłam. Niech Wam Pan Bóg błogosławi

  • Ja zaczęłam wczoraj, czyli tak jak Ty Elżbieto. Również proszę je o wstawiennictwo w spr. mojego małżeństwa.

    • Elżbieta, Jola jest też dobrze prosić Jezusa,aby okazał swoje Miłosierdzie i przyjął dziś wszystkich grzeszników którzy konają do siebie bez czyścca.Ja kiedyś wieczór ,juz taka zmeczona byłam i pomyślałam,ach odmówię jeszcze Koronke do Bozego Miłosierdzia za konających dzis grzeszników,aby wszystkich Bóg przyjął do siebie.Tak pomyślałam co ta moja modlitwa moze znaczyć od takiego grzesznika,ze nie mogę sie równać ze Św.Faustyną.Poszłam spać, wiem że śpi to sie śni,ale całą noc śniło mi się jak tłumy ludzi szło przechodziło, rano tak pomyślałam czy faktycznie ta krótka modlitwa pomogła aż tylu duszom

 • Dla wszystkich, teraz jest na żywo Msza św z modlitwą o uzdrowienie z o.Łukaszem, za chwilę przerwa

 • >

  Zapisz się na nasz biuletyn i otrzymuj comiesięczne wiadomości w temacie nowenny pompejańskiej!