Modlitwa Pompejańska Bez Granic

Kochani, powstała nowa, ważna inicjatywa wspólnej modlitwy za Europę i Polskę nowenną pompejańską od 2 kwietnia do 25 maja. Te daty nie są przypadkowe!

Nasza strona www.pompejanska.rosemaria.pl i czasopismo „Królowa Różańca Świętego” wspiera tę szlachetną inicjatywę. O co w niej chodzi?

„Modlitwa Pompejańska Bez Granic” – pomysłodawcą jest Tadeusz Kopeć, Senator RP, wraz z Instytutem Myśli Schumana. Celem tej inicjatywy jest zaproszenie do modlitwy różańcowej w dniach 2 kwietnia – 25 maja. Ramy te nie są przypadkowe, nawiązują do istotnych dat i patronów.  Szczegóły znajdziesz poniżej.

Będziemy się modlić w intencji Europy wolnej od wpływów, które niszczą jej korzenie chrześcijańskie i tym samym nie pozwalają na realizowanie w praktyce idei Sługi Bożego Roberta Schumana. Ideą jest to, aby przez te dni modlić się różańcem (przynajmniej jedną dziesiątką dziennie, najwytrwalsi mogą podjąć się 3 części różańca, odmawiając tym samym nowennę pompejańską).
W ramach Fundacji Królowej Różańca Świętego, która propaguje różaniec i nowennę pompejańską, a której patronem jest bł. Bartolo Longo, zapragnęliśmy wesprzeć inicjatywę „Modlitwa Pompejańska Bez Granic”. Stąd też wynika prośba do Ciebie o pomoc w informowaniu o tym wydarzeniu po to, aby dobrze „zagospodarować” potencjał duchowy naszych rodaków, tak często w stanie „uśpionym”. Wierzymy, że wspólne wołanie do Boga pokrzepi ducha i przyniesie błogosławione owoce z nieba.
Marek Woś,
Fundacja Królowej Różańca Świętego

GDZIE MOŻNA DOŁĄCZYĆ?

Udział jest otwarty i nie wymaga zgłoszeń. Zapraszamy jednak do zapisywania się na poniższej stronie:

http://nowenny.pl/modlitwa-pompejanska-bez-granic

Dzięki temu każdego dnia otrzymasz wsparcie w modlitwie – e-mail z rozważaniami na temat więzi Europy z chrześcijaństwiem, fragmenty nauczania papieży oraz myśli Roberta Schumanna. Będzie to wielka pomoc w modlitwie.

INTENCJE

Będziemy się modlić w intencji Europy wolnej od wpływów, które niszczą jej korzenie chrześcijańskie i tym samym nie pozwalają na realizowanie w praktyce idei Sługi Bożego Roberta Schumana – Ojca założyciela zjednoczonej Europy, o którego rychłą beatyfikację także się modlimy.

W tym roku ta modlitwa ma szczególne znaczenie, gdyż zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego, dlatego modlitwa o wybór polityków, którzy będą chcieli naśladować Sługę Bożego Roberta Schumana w procesie konstruowania Wspólnoty Narodów Europy oraz zmiany modelu Europy na taki jaki jest zgodny z Wolą Boga i Bożej Opatrzności.

Polacy pragną Europy Narodów jako Wspólnoty Ducha oraz solidarnej społecznie i gospodarczo i na pewno będą o nią walczyć aż do końca tak jak walczyli o Niepodległą Polskę. Świadomi coraz większych zagrożeń jakie rodzi cywilizacja śmierci pragniemy z całego serca wezwać wszystkich Polaków do modlitwy o budowanie Wspólnoty Narodów na fundamentach chrześcijańskich. Dlatego z całego serca zapraszamy do modlitwy różańcowej, aby otoczyć Europę takim swego rodzaju „wieńcem uplecionym z gwiazd znajdujących się nad głową Niepokalanej Maryi Pokoju, której Robert Schuman oddał Europę.

Harmonogram Nowenny będzie następujący:

  • Rozpoczęcie części błagalnej nowenny: 2 kwietnia (rocznica śmierci św. Jana Pawła II – Wielkiego orędownika Europy budowanej na chrześcijańskich fundamentach).
  • Zakończenie części błagalnej nowenny: 28 kwietnia (niedziela Miłosierdzia Bożego).
  • Rozpoczęcie części dziękczynnej nowenny: 29 kwietnia (rocznica narodzin dla nieba św. Katarzyny ze Sieny – Patronki Europy, której Królowa Różańca Św. z Pompei przekazuje różaniec)
  • Zakończenie części dziękczynnej nowenny: 25 maja.

Święci Europy od 2000 lat i Sługa Boży Robert Schumana przyczynili się skutecznie do budowy chrześcijańskiej Europy, nadając jej oblicze inspirowane wiarą chrześcijańską. Módlmy się, aby także dzisiaj znaleźli się ludzie na miarę ich wielkości, aby utrzymywać w jedności cały kontynent. Módlmy się, abyśmy wszyscy byli gotowi do ponownego odkrycia naszych wspólnych korzeni i podjęli misję budowania Europy głęboko ludzkiej i prawdziwie chrześcijańskiej.

KOŚCIOŁY

Organizatorzy „Modlitwy Pompejańskiej Bez Granic” zapraszają wiernych czcicieli różańca, wspólnoty różańcowe i parafie, które chciałyby włączyć się w to modlitewne dzieło o zgłaszanie kościołów stacyjnych na każdy z 54 dni Nowenny (od 2 kwietnia do 25 maja), w których po lub przed Mszą Św. w wybranym dniu przed Najświętszym Sakramentem wierni odmówią 3 tajemnice: radosne, bolesne i chwalebne różańca św. (można dodać tajemnicę światła) oraz modlitwy w intencji powrotu Europy do chrześcijańskich korzeni oraz beatyfikację Sługi Bożego Roberta Schumana. Z każdym z kościołów stacyjnych w danym dniu będą duchowo łączyć się wierni, którzy włączą się w Modlitwę Pompejańską Bez Granic.

Zgłoszenia kościołów:

Prosimy pisać na misja@rozaniec.info

Oto terminy ustalonych już nabożeństw:

 

 

1
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Wątki z odpowiedziami
2 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
1 Autorzy
Lucyna Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Lucyna
Gość
Lucyna

Mam jeszcze 5 dni Modlitwy Pompejańskiej Daję radę tylko dzięki modlitwie na YouTube szybsza wersja .Polecam Lucyna