Prośba o Twoją modlitwę

Moi drodzy, 23 marca 2018 r. w żeńskim Zakładzie Karnym w Grudziądzu o godz. 14 odbędzie się poświęcenie kaplicy pw. Matki Bożej Pompejańskiej. Stąd płynie gorący apel!

Jednak z kobiet w tym więzieniu namalowała obraz Matki Bożej Pompejańskiej (na zdjęciu), który ozdobi tę kaplicę. Zobaczcie, jak na nim Maryja z Dzieciątkiem pięknie się uśmiechają 🙂 Ale to nie jedyny pompejański akcent w nowej kaplicy, którą poświęci ks. bp Wiesław Śmigiel.

Prosimy o modlitwę za osadzone w więzieniu kobiety (ponad 600 dusz!). To największe żeńskie więzienie w Polsce… Oby Madonna Pompejańska była dla nich inspiracją i Lekarką dusz. Już teraz wiele z nich modli się nowenną pompejańską!

Prosimy o modlitwę za ks. Kapelana – Wojciecha Pyrzewskiego – o wytrwałość i inspiracje w pracy.

Prosimy o  modlitwę za Darczyńców (to wielu z WAS!), którzy na wdowigrosz.pl ufundowali ornat z motywem Matki Bożej Pompejańskiej, przywieziony przez nas specjalnie z Pompejów, który jutro zostanie jako nasze wspólne wotum przekazane do powstającej kaplicy.

Prosimy o modlitwę za ks. abp. Tommasa Caputo z Pompejów, który napisał piękny list i przesyła swoje błogosławieństwo, oraz za ks. bp. Wiesława Śmigla.

Prosimy o modlitwę za rozwój działań Fundacji Królowej Różańca Świętego, bo mimo niewielkich możliwości bierzemy na barki rzeczy, które czasem ciężko udźwignąć.

I w końcu, jeśli możesz, jeśli masz dobrą wolę, odmów koronkę do Bożego Miłosierdzia o błogosławione owoce nowej kaplicy. Niech stanie się centrum duchowych łask nie tylko w więzieniu, ale w całym Grudziądzu.

…a jeśli Ty jesteś z Grudziądza – przybądź na godz. 16 na drogę krzyżową ulicami miasta. Może uda się spotkać? 🙂

Więcej informacji już wkrótce, a relacja w „Królowej Różańca Świętego”. Może uda mi się wieczorem umieścić tu nieco zdjęć.

Bóg zapłać za Twoje wsparcie duchowe!

I nie zapomnij:

„Szerzeniu nowenny pompejańskiej muszą towarzyszyć dzieła miłosierdzia” –  tak powiedział nam o. Kałdon, który przypomniał nowennę Polsce. Jeśli nowenna pompejańska jest dla ciebie tylko „usługą”, to nie masz w tym żadnych zasług. 

Wyjście do więźniów wpisuje się w charyzmat pompejański. Czy wiesz, że w Pompejach od ponad wieku jest dom dla dzieci więźniów, który wychował już tysiące dzieci? Czy wiesz, że bł. Bartolo Longo, autor nowenny pompejańskiej, założył ten dom, a jego pierwszy wychowanek został księdzem i odprawił swoją prymicyjną Mszę w sanktuarium w Pompejach?

Dlatego działaj! Rozdawaj darmowe obrazki ale też wspomóż duszpasterstwo więźniów (najlepiej swoją obecnością, dobrym słowem). A jeśli nie więźniowie: nakarm głodnego, napój spragnionego, odwiedź chorego, ubierz bezdomnego. Wielki Post już dobiega końca, czas stawiać „niewygodne” pytania: „Jak przeżywasz ten czas? Jak to jest z Twoją jałmużną?”.

Skąd wziąć obrazki do rozdawania? – Stąd: przejdź, zobacz, zamów bezpłatny pakiet.

Jak wesprzeć duszpasterstwo więźniów? – Na tysiące sposobów. Nasza Fundacja ma w tym swoje małe poletko. W najbliższym czasie chcemy wydrukować 10.000 modlitewników dla więźniów. Zobacz tutaj. Chcesz/możesz? – Wesprzyj!

Marek Woś,
Fundacja Królowej Różańca Świętego

Bartolo Longo ze swoimi ukochanymi wychowankami – dziećmi więźniów:

Więcej zdjęć tutaj.

1
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
1 Autorzy
Katarzyna Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Katarzyna
Gość
Katarzyna

Dołączę w modlitwie.Szczęść Boże!

Maj - taki piękny miesiąc...

Spędź go najlepiej jak

z Maryją!

potrafisz -