Dwudziesta druga nowenna za dusze czyśćcowe

XXII Nowennę Pompejańską odmawiałam od 25.10.2018 do 17.12.2018 r. Dzisiaj właśnie ją ukończyłam. Prosiłam w tej Nowennie Matkę Bożą, aby pomogła duszom w czyśćcu. W tej Nowennie – miałam taką nadzieję, że dusze czyśćcowe wstawią się u Pana Boga o wysłuchanie próśb moich o które modliłam się w Nowennach, a jeszcze tych łask nie otrzymałam. Odmawiałam 4 części różańca. Podczas modlitwy myśli moje krążyły wokół moich problemów i problemów mojej rodziny. Nieraz ciężka to była modlitwa, było duże rozproszenie. Prosiłam Matkę Bożą i Anioła Stróża o pomoc, aby nie zwątpić i się nie zniechęcić do modlitwy. Była to moja już 4 Nowenna w intencji dusz czyśćcowych.
Jak zawsze myślałam co napisze w świadectwie. Chociaż nie wiem na ile pomogłam duszom w czyśćcu, ale mam taką nadzieję, że pomogłam. Muszę stwierdzić, że podczas Nowenn w intencji dusz czyśćcowych otrzymywałam dla mnie i mojej rodziny łaski. Mam takie przeświadczenie ,że to dusze czyśćcowe wstawiają się za nami i nam pomagają.
Opiszę tu pewne zdarzenie z dnia 7.11.2018 r., a więc w okresie kiedy odmawiałam tą Nowennę. Otóż mój 6-letni wnuczek spadł w krzesła w kuchni tak nieszczęśliwie, że uderzył głową o płytki na podłodze. Według opowiadań mojej córki miał z tyłu głowy po prawej stronie guza czy opuchliznę i zaczerwienienie. Nie dotykała tego, bo go bardzo bolała głowa. Położył się na godzinę, a gdy wstał zaczął wymiotować. Zięć zawiózł go na izbę przyjęć do szpitala.
Czekając na lekarza w kolejce – a to już wiem z późniejszych opowiadań wnuczka, że bardzo się bał i nagle przestała go boleć głowa. Lekarka , która go przyjmowała stwierdziła, że nie ma żadnego śladu po upadku, odesłała do domu i kazała nadal obserwować. Córka po przyjeździe do domu oglądając jego głowę stwierdziła, że nie ma żadnego śladu. Było podejrzenie, że to może być wstrząs mózgu, bo na to wskazywały objawy, a tu wnuczek całkiem zdrowy. Jesteśmy bardzo wdzięczni Matce Bożej za cud uzdrowienia wnuczka Mateusza, bo tylko tak to można nazwać „cud uzdrowienia”.
Dziękuję Ci Matko Boża i wam duszyczki czyśćcowe za wstawiennictwo i opiekę.
Muszę nadmienić,że w poprzedniej Nowennie za dusze czyśćcowe,którą odmawiałam od 18.10.2017 do 10.12.2017 r. (świadectwo z dnia 24.12.2017 r.) – teraz dopiero uświadomiłam sobie, że w dniu 22.11.2017 r. cudem uniknęliśmy z mężem jadąc samochodem wypadku.
Jechaliśmy wcześnie rano (było ciemno i trochę mgła), gdy nagle przed nami zobaczyliśmy ścianę dużego samochodu ciężarowego, który stał na drodze nieoświetlony. Miałam wtedy w ręku różaniec , który odmawiałam. Nagle światła się zapaliły, a mąż skręcił w prawo do rowu, na szczęście był to płytki rów. Jak się okazało kierowca rozmawiał z innym kierowcą w sąsiednim samochodzie. Poczułam wtedy, że Bóg jest naprawdę, a Opatrzność Bożą czuwa nad nami i nad całym światem. Myślę, że i wtedy wstawiła się za nami Matka Boża jak również duszyczki czyśćcowe za , które odmawiałam Nowennę.
Odmawiając obecnie Nowennę – poczułam, że dla Boga nie ma nic niemożliwego. Jeśli jest Wolą Bożą, to o co się modlę, to wierzę, że tak się stanie.
W dniu 15.12.2018 r. odmawiając Nowennę byłam bardzo radosna. Cieszyłam się, że Święta Bożego Narodzenia spędzimy radośnie wraz z rodziną i że duszyczki czyśćcowe za , które się modliłam również będą się radować. Mam taką nadzieję, że będziemy świętować i wielbić Pana Boga i małego Jezusa wraz z Maryją. Dziękuję za radość podczas tej modlitwy.
W dnie 16.12.2018 miałam taką podpowiedź, aby następną Nowennę odmówić o nawrócenie zatwardziałych grzeszników.
Dziękuję Panu Bogu, Panu Jezusowi i Matce Bożej za wielką miłość i dobroć dla nas. Uświadomiłam sobie, że największym skarbem na Ziemi jest Pan Jezus ukryty w Najświętszym Sakramencie, w kawałku chleba dla nas grzeszników.
Dziękuję Maryjo za to, że mogę modlić się Nowenna Pompejańską. Dziękuję za wszystko.

Zamów prenumeratę

i otrzymaj bezpłatnie

modlitewnik pompejański!

29
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
8 Wątki komentarzy
21 Wątki z odpowiedziami
14 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
14 Autorzy
NataliaAgnieszkaChopeLissaMagda Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Wdzięczna
Gość
Wdzięczna

Też jestem w trakcie modlitwy za kochane duszyczki i już mi wymodliły dobrą pracę, bo szukam jej od kilku miesięcy. Powiedziałam im, że jak zarobię to zamówię za nie mszę i już mi ogarnęły pracę smile mam nadzieję, że ze znalezieniem mi męża też sobie poradzą :))

Magdalena
Gość
Magdalena

A w jakiej konkretnie intencji odmawiałaś tą Nowennę? Czy w intencji dusz czyśćcowych z prośbą o wstawiennictwo w intencji znalezienia pracy, czy ogólnie za dusze w czyśćcu cierpiące?

Wdzięczna
Gość
Wdzięczna

Modliłam się tylko za nie, żeby wymodlić im niebo, ale wiem, że one są tak kochane i pomocne, że same wiedzą czego mi brakuje i mi pomogły.

justyna
Gość
justyna

Powiedziałam im że jak zarobie to im zamówię msze i już mi ogarnely. Tak nie mozna myslec moim zdaniem.

Wdzięczna
Gość
Wdzięczna

Wiem, że poprzez mszę św. można wiele im pomóc. Niestety, ale zamówienie mszy to zawsze jakiś wydatek a ja miałam naprawdę kiepską sytuację finansową i one wiedziały, że bez przychodów nie mogę. Teraz kiedy wybłagały Boga o dobrą pracę dla mnie mogę im pomóc. Jak tylko dostanę wypłatę, biegnę dać na mszę. Nie widzę w tym nic złego Justyno.

AgnieszkaC
Gość
AgnieszkaC

Pozazdrościć, ja swoją pierwszą NP odmówiłam w intencji stałej pracy w 2013 r. i nic. Widocznie pieniądze nie są potrzebne do życia a Bóg będzie mi robił zakupy i płacił rachunki 20 każdego miesiąca. Dlatego już się nie modlę bo po co.

Maria
Gość
Maria

Modliłam się o pomoc dla dusz czyśćcowych. Liczyłam również na ich pomoc w naszych sprawach. Dusze te sobie nie mogą nic pomóc, ale swoim wstawiennictwem mogą pomóc nam.

Monik
Gość
Monik

To prawda. Nowenna za duszę jest bardzo wymagająca. Zły daje popalić. Zaczynając taka nowennę trzeba być silnym i mieć to świadomość że będzie atakował. Tak naprawdę jazda bez trzymanki. To samo jak zaczynasz nowennę w intencji człowieka który jest zatwardzialym grzesznikiem. Uwikłany w grzechach latami. Trzeba non stop się modlić. Modlitwa do Michała Archaniola i rozaziec. Łask jest dużo jak sie wytrwa Ale trzeba być silnym nie dac zlu

Paul
Gość
Paul

Dzień dobry, pamiętajmy, że modlitwa za dusze czyśćcowe jest modlitwą za DUSZE ZBAWIONE, DUSZE ŚWIĘTE, do których szatan nie ma już żadnych praw więc proszę nie straszmy tutaj się nawzajem Nowenną Pompejańską za nie.
Mam na koncie kilka już Nowenn Pompejańskich za dusze czyśćcowe oraz regularnie, codziennie się za nie modle i nic złego się nie dzieje. Wręcz przeciwnie spotyka mnie wiele łask za ich wstawiennictwem. Z Bogiem.

enia
Gość
enia

To dziękuj Boga że masz spokój

Paul
Gość
Paul

Eniu kochana, staram się ( na ile jako grzesznik jestem w stanie ) Bogu za wszystko dziękować.

Wojciech
Gość
Wojciech

Masz całkowitą rację! Mimo ,że wiele osób powtarza te prawdy i tak istnieje cała masa ludzi twierdzących ,że modląc się za dusze czyścowe strasznie walczą z siłami zła. Ręce opadają! Miło ,że Ty ciągle masz ochotę prostować błędne myślenie!

Paul
Gość
Paul

Wojtku, mnie już prawie nic nie dziwi. Ostatnio kilku moich studentów nie było w stanie podać w jakim wieku wybuchła I wojna światowa, więc tym bardziej nie dziwmy się braku wiedzy odnośnie dusz czyśćcowych. Cieszy mnie to, że – tak jak napisałeś – wiele osób powtarza tutaj tę prawdę więc mam nadzieję, że w końcu do wszystkich ona dotrze a dusze czyśćcowe będą otoczone modlitwą przez wielu modlących się.

Wojciech
Gość
Wojciech

Trzeba jednak przyznać rację piszącym o jakiejś formie dręczenia kiedy człowiek się modli. Choć w wypadku Nowenny za dusze czyścowe nie one są tego powodem z racji opisanych wyżej przez Ciebie, co raczej sam fakt spełniania powinności moralnej przez nas żyjących wobec zmarłych. Wścieka to bowiem piekło bo dobrze czyniąc zmierzamy ku zbawieniu!

Paul
Gość
Paul

Trudno mi coś więcej na ten temat napisać, bo nigdy nic mi się takiego nie zdarzyło.Nowenny za dusze czyśćcowe odmawia mi się najłatwiej chyba ze wszystkich modlitw. \Wydaje mi się, że takie dręczenia – jeśli już – to mogą się pojawić przy każdej odmawianej intencji o ile tak jak napisałeś buduje ona naszą głębszą relację z Bogiem. Staram się jednak zawsze skupiać przede wszystkim na Bogu. Zły zawsze nas atakował i będzie nas atakował aż do śmierci ale to nie on jest panem naszego życia. Myślę, że najbardziej jest ucieszony wtedy gdy ktoś zrezygnuje z modlitwy w obawie przed jego… Czytaj więcej »

Wojciech
Gość
Wojciech

To prawda! Z Panem Bogiem, pozdrawiam!

Paul
Gość
Paul

Również pozdrawiam, z Bogiem smile

Lissa
Gość
Lissa

Panie Paul skoro studenci nie potrafią powiedzieć, w którym wieku wybuchła I WŚ to proszę ich z przedmiotu uwalić! A nie bezmyślnie przepuszczać! A później wielcy licencjaci i magistry a w głowie sama niewiedza! Zacznijcie na tych studiach wymagać!

Pan też zwraca uwagę forumowiczom na błędy a sam pan byki wali. Nie mówi się w jakim wieku wybuchła wojna (bo można odpowiedzieć w wieku 8 lat) a w którym!

Magda
Gość
Magda

Św. Faustyna też miała problemy ze złym, jak poszła na cmentarz modlić się za dusze czyśccowe.

Monik
Gość
Monik

Kiedyś ksiadz po mszy św. Zaczął odmawiać modlitwy za duszę w czyscu cierpiące i w Kosciele samo coś stukac pukać i słychać było jakieś szepty. Wiadomo ze to.jest piękne i potem te dusze nam wyprosza łaski ale nie mówicie że to jest lekkie. Może zależy komu. Niektórym się łatwo odmawia niektórym ciężej. Ale takie dusze ciepria bo mają zamknięte bramy niebios bo to jest walka czy pójdą do nieba czy na potępienie wieczne. Zarówno ten z dołu jak i Bóg walczy o ta dusze a tylko modlitwa wśród żywych może.im pomóc

Paul
Gość
Paul

Monik, wybacz ale chyba zupełnie nie uważałaś na lekcjach religii. Z CZYŚĆCA DUSZA TYLKO MOŻE TRAFIĆ DO NIEBA.

Natalia
Gość
Natalia

Dla mnie to racjonalny komentarz. Może dlatego, że zaczęła się u mnie prawidziwa jazda i wiem czym to pachnie

Lissa
Gość
Lissa

Ha ha zabawne! Modlitwa za dusze czyśćcowe to „jazda bez trzymanki”, a co to narkotyki czy dopalacze? Ha ha

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Modlitwa za Dusze zmarłych to piękna Miłość. Nie ma nic bardziej kochanego na świecie od modlitwy za Dusze w Czyścu cierpiące. Wybrane Dusze modlą się za nas ale trzeba Wiary i czekać, czekać cierpliwie.

justyna
Gość
justyna

Chciałabym Panią zapytać czy ma Pani tak że trudniej odmawia się Pani kolejne nowenny? Ja odmawiam teraz 15 raz i tak trudno mi teraz się modli (od września tak mi się stalo). Czasem mówię jeden dziesiątek 10 min. Tak mi myśli różne nachodzą, ciągle powtarzam wszystko po kilka razy zanim uznam że jest dobrze zamówione. Kiedyś modlitwa dawała mi taka radość iż mogłabym mówić więcej i więcej. Teraz też czuje radosc z przebywania z Bogiem jednak jestem tak zmęczona po modlitwie, wyczerpana więc.

hope
Gość
hope

Gdy już odmówisz 1 dziesiątek, idz dalej nie dodawaj dodatkowych Zdrowaś Maryjo chyba ze w trakcie dziesiatka musisz przerwać np by zajrzeć do dziecka otworzyc drzwi listonoszowi itd wtedy najlepiej dziesiątek od nowa. Nie powinno sie powtarzać wszystkiego po kilka razy bo jak powiedzial pewien ksiądz kazda modlitwa jest przyjeta przez Boga nawet ta nieidealna. Powtarzając /didajac/ wydluzajac czas modlitwy tworzysz pewien rytual i wpadasz w zabobon ze jak nie dodasz kilku Zdrowasiek wtedy nie wazne. Przy tym wszystkim wpadasz wr frustrację przestajesz lubić modlitwę a o to wlasnie chodzi szatanowi by Ci macic i obrzydzić modlitwę. Wiem ze to… Czytaj więcej »

enia
Gość
enia

wiesia wiesia jesteś? Pilne! Napisałam maila do p.Marka z prośbą aby Tobie przesłał,abyś miała kontakt do mnie.
Napisz

Maria
Gość
Maria

Pani Justyno nieraz modlitwa jest trudna. Myślę, że to zły tak utrudnia,abysmy się nie modlili. Pomaga przed NP modlitwa do Ducha Świętego,aby nam pomógł, aby modlil się razem z nami. Można poprosić Anioła Stróża o pomoc. Jest wtedy łatwiej. Co do powtarzania modlitw to też tak mam, ale myślę, że lepiej jest te rozproszenia w modlitwie ofiarować na większą cześć dla Matki Bozej.

AgnieszkaC
Gość
AgnieszkaC

W ogóle tu na tym świecie nie ma sprawiedliwości. Oglądam program o zbrodniarzach wojennych, większość z tych uciekinierów dożyła sędziwego wieku. Jeden się wypowiada o Bogu, że w niego wierzy bo nie pozwolił innym go skrzywdzić a krzywdzicieli ukarał.
No serio, staruszek sobie żyje 94 lata, chodzi funkcjonuje a odpowiada za mord dorosłych i dzieci.
Serio, nie istnieje sprawiedliwość…