Marta: Wyproszone łaski

O nowennie pompejańskiej dowiedziałam się przypadkiem. A może być nie dzieje się przez przypadek? Długo zbieralam się do jej odmawiania, zbyt dużo obowiązków, praca zawodowa itp. A jednak spróbowałam bo intencja była dla mnie bardzo ważna. Tak bardzo chciałam zajść w drugą ciążę (mam 6 letniego synka) . Po pierwszym porodzie miałam powikłania i kolejna ciąża była pod znakiem zapytania, ale dopoki nie podjęliśmy starań o dziecko, nie wiedziałam czy będę mogła jeszcze zajść w ciążę. Dlatego nasze starania o dziecko chciałam poprzedzić nowenną, aby Maryja pozwoliła mi urodzić jeszcze zdrową dziewczynkę, bo jej mi brakowało tylko do szczęścia. Kiedy miałam już rozpocząć moja pierwszą nowennę, okazało się że moja babcia ma złośliwy guz na piersi i czeka ja operacja. Stwierdziłam, że w pierwszej kolejności muszę pomodlić się za nią, za udaną operację. W trakcie odmawiania nowenny za babcię dowiedziałam się że jestem w ciąży…. Babcia nie poddała się operacji, ale pomimo że upłynął ponad rok od wykrycia guzka, ma się dobrze. Moje kolejne nowenny (w sumie 4) odmawialam w intencji zdrowia dziecka i szczęśliwego rozwiązania. Urodzilam zdrowego chłopca, który ma teraz pół roku i smacznie obok śpi… Dziękuję Maryjo. Moi chłopcy są dla mnie całym światem… Może jeszcze kiedyś dasz nam też i zdrowa dziewczynkę….

"Królowa Różańca

Jeszcze taniej!

- juz od 2

.

Świętego"

23
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
5 Wątki komentarzy
18 Wątki z odpowiedziami
9 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
8 Autorzy
...PawełeniaAgnieszkatez Ania Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
takiczlowieczek
Gość
takiczlowieczek

Przepraszam, że tutaj napiszę, ale zbieram na nowy porządny łańcuszek do mojego szkaplerza. (Usunięte)
Od Admina Agi – NIE jesteśmy tablicą ogłoszeń, szkaplerz nosimy nie na łańcuszku ale na mocnym sznurku – szkaplerz sukienny.

takiczlowieczek
Gość
takiczlowieczek

Czy szkaplerz sukienny można zamienić na medalik szkaplerzny?

Tak, medalik szkaplerzny z dniem 1 marca 2013 roku został zatwierdzony przez Przełożonego Generalnego Zgromadzenia św. Michała Archanioła jako forma zamienna szkaplerza płóciennego. Wierni noszący medalik uczestniczą we wszystkich przywilejach duchowych wynikających z noszenia szkaplerza sukiennego. Jednak przyjęcie do szkaplerza dokonuje się poprzez nałożenie przez kapłana lub diakona szkaplerza sukiennego. Później samemu można go zmienić na szkaplerz w formie srebrnego medalika, poświęcając go wcześniej.

Proszę o więcej informacji w tym temacie jak ktoś obeznany, bo nie wiem już sam czy można nosić szkaplerz w formie medalika.

takiczlowieczek
Gość
takiczlowieczek

Z góry przepraszam za wcześniejsze komentarze nie na miejscu.

Hanka
Gość
Hanka

Można. U nas w Kościele parafialnym byli ostatnio Karmelici i mówili o tym.

takiczlowieczek
Gość
takiczlowieczek

Aha, to się zgadza, Admin mnie wprowadził w niepokój czy to będzie ważne noszenie go w tej formie.

„Zarówno tradycyjny szkaplerz jak i medalik szkaplerzny (na jego noszenie zezwolił Pius X w 1910 r.) powinny mieć z jednej strony wizerunek Najświętszego Serca Jezusa, a z drugiej strony wizerunek Matki Bożej ze
szkaplerzem w dłoni.”

takiczlowieczek
Gość
takiczlowieczek

Czytałem, że ponoć Św. Maksymilian nosił szkaplerz w formie medaliku.

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Na 100 procent można. Sama przyjęłam szkaplerz w sierpniu i tak mnie właśnie ksiądz poinformował.

takiczlowieczek
Gość
takiczlowieczek

Co można doprecyzuj bardziej zdanie, jeśli możesz? Ja kiedyś miałem płócienny to często mi się odwracał w inną stronę albo mnie swędział ten materiał na ciele, może źle był uszyty i musiałem się drapać. Zamówiłem sobie medalik szkaplerz, teraz będę szukać łańcuszka tylko już na miejscu u jubilera, a nie przez internet, aby znowu nie wyrzucić pieniędzy w błoto, bo zdjęcie jakoś mnie zmyliło, myślałem, że to będzie grubszy splot. A jak myślicie jaka długość optymalna, 55cm nie przechodzi przez moją głowę, moja mam mówiła, abym dobrze miał taki, który można zdjąć przez głowę. Nosicie jakieś własne medaliki, jaką macie… Czytaj więcej »

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Można nosić szkaplerz w postaci medalika. Co do splotu łańcuszka albo jego długości to już ci nie pomogę .

takiczlowieczek
Gość
takiczlowieczek

Aha, bo Admin mi powiedział co innego, więc wprowadził mnie w niepokój, ze znakiem ?.
Z Wyrazami Szacunku dla Admina, ale po prostu jak coś mnie niepokoi i nie jestem tego pewien to z natury szukam jakieś odpowiedzi czy to u ludzi czy u Boga.

Paweł
Gość
Paweł

A ten medalik można samemu nałożyć czy musi być odpowiednia msza

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Jeśli ksiądz założył ci już materiałowy szkaplerz to sam możesz go zastąpić medalikiem. Szkaplerz zakłada ci ksiądz raz więc jeśli go zgubisz lub ci się zniszczy (materiałowy) to zastepujesz go sam. Oczywiście trzeba poświęcić. Ja znalazłam czyjś szkaplerz w kałuży wody. Po jakimś czasie dotarło do mnie, że może Maryja chce abym też go przyjęła. W końcu mówi się szkaplerz noś i na różańcu proś….

...
Gość
...

Tak, jak ktoś nosi szkaplerz to Matka Boska go ochrania. Ja też tego doświadczyłam. Kiedyś dwa razy zostałam uratowana z bardzo dużego niebezpieczeństwa ( próba porwania). Jak kiedyś raz poszłam na modlitwę wstawienniczą, to kobieta, która modliła się za mnie zdziwiona spytała mnie dlaczego widziała Matkę Boską przy mnie podczas modlitwy.

Paweł
Gość
Paweł

A gdzie taki szkaplerz mogę otrzymać

...
Gość
...

Najlepiej u karmelitów bosych. 16 lipca jest uroczystość Matki Boskiej Szkaplerznej i można wtedy w Internecie poszukać w którym kościele oferują możliwość przyjęcia szkaplerza.

takiczlowieczek
Gość
takiczlowieczek

Zadałem pytanie do zakonu karmelitów i powiedzieli, że szkaplerz płócienny można zastąpić medalikiem.

Agucha
Gość
Agucha

Marta, jesli babcia by chciala pic ziola to na forum łuskiewnik jest watek o nowotworze piersi. Wiem tez ze sa badania PUM o roli arsenu selenu i cynku w nowotworze piersi – poczytaj, dieta latwo nadrobic braki 🙂

takiczlowieczek
Gość
takiczlowieczek

Chmiel w profilaktyce raka Substancje, które znajdują się w chmielu mogą zapobiec rozwijaniu się chorób nowotworowych, szczególnie tych zależnych od poziomu estrogenu. Wspomniany wcześniej ksantohumol oraz jego utleniona pochodna początkują śmierć komórek nowotworych raka prostaty, również w przypadku złośliwej odmiany tej choroby. Substancja ta w badaniach in-vitro z kolei okazała się skuteczna w walce z limfocytową białaczką. Substancje zawarte w chmielu mogą być również wykorzystane w profilaktyce raka piersi. Właściwości chmielu – przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i antygrzybicze Ekstrakt z szyszek chmielu jest bogaty w lupulony i ksantohumol, które wykazują właściwości antybakteryjne, antywirusowe i antygrzybicze. Z tego powodu chmiel polecany jest osobom,… Czytaj więcej »

tez Ania
Gość
tez Ania

Moi drodzy! Zioła nie są panaceum na wszystko. One zawierają określone związki chemiczne w określonych stężeniach, przez co mogą być nieskuteczne bo w praktyce trzeba by wypić ileś litrów danego preparatu by miał szansę przynieść oczekiwany efekt.. Przy okazji człowiek zaszkodziłby sobie na pięć innych schorzeń ze schorzeniami wątroby, która musi to wszystko metabolizować oraz nerek na czele. Zioła zawierają zbyt małe stężenia określonych substancji by one zadziałały tak, jak ma szanse zadziałać lek. One mogą tylko ewentualnie wspomagać leczenie, o ile nie blokują ani nie osłabiają działania leków, bo i taką ewentualność trzeba brać pod uwagę.

takiczlowieczek
Gość
takiczlowieczek

Chmiel np. jak podają źródła przeciwdziała gromadzeniu się szkodliwych tłuszczów w wątrobie, korzystnie wpływają na nerki, metabolizm itd. Wydaję mi się, że zioła są zdrowe jak się piję je z umiarem.
Jak się przesadza tak jak ja to robiłem zamiast 2-4 razy dziennie pić po 1 łyżeczce.
To ja piłem codziennie 1L 3x dziennie z 20 łyżeczkami naparu, więc mogło mi to zaszkodzić.

tez Ania
Gość
tez Ania

Mam bardzo pilna pracę do wykonania w weekend więc nie dam rady podać konkretnych pozycji bibliograficznych. Polecam rzetelne źródła naukowe poparte badaniami. Takiczłowieczku z Twoich wpisów jasno wynika, że chmiel pomaga Ci w stopniu bardzo niewielkim, a przy niewłaściwym stosowaniu tylko szkodzi. Uciekam do mojej pracy, którą skończę w niedzielę wieczorem, a w poniedziałek rano zacznę od nowa.

tez Ania
Gość
tez Ania

Marto, przy ziołach należy koniecznie sprawdzać, czy nie blokują one lub nie osłabiają czy nie nasilają działania leków.

enia
Gość
enia

Ja polecam Balsam Kapucyński, poczytać stara ulotka