Anonim: Ta jedyna

Swoją pierwszą Nowennę Pompejańską odmówiłem w intencji by najważniejsza w moim życiu kobieta odwzajemniła uczucie, które ja do niej żywię, by Matka Boża połączyła nasze drogi na zawsze. Tak, wiem… mówi się, że nie powinno się modlić o miłość. Ja jednak mam wiele powodów by sądzić, że to o co się modlę jest miłe Bogu, ale na ten temat nie będę się rozpisywał, bo nie jest to tematem świadectwa. Łask zacząłem doświadczać już od pierwszych dni modlitwy. W zasadzie już po kilku dniach wiele się dla mnie zmieniło. Zrozumiałem, że Maryja poprzez moją modlitwę nie sprawi, że nagle cudownie, bez żadnej przyczyny stanie się to o co proszę. Matka Boża natchnęła mnie do działania. Jej pomoc czułem każdego dnia, ale także i nawet w czasie samej modlitwy zdawała mi się udzielać pomocy, chociażby zsyłanie na mnie motywacji do działania. Dzięki jej pomocy bardzo zbliżyłem się do ukochanej dziewczyny i nie wyobrażam sobie, że to wszystko co zmieniło się w moim życiu od rozpoczęcia odmawiania nowenny mogłoby się stać bez Niej.
W czasie odmawiania nowenny miałem też bardzo przykrą sytuację związaną właśnie z odmawianą przeze mnie intencją. Ból jaki wtedy przeżyłem nie równał się z żadną przykrością, jakiej kiedykolwiek doświadczyłem. Być może to Zły próbował mnie odwieść od modlitwy, wystawić na próbę, czy zniechęcić (było to pod sam koniec nowenny!). Dzięki wsparciu Matki Bożej i wierze w jej nieograniczoną miłość jeszcze bardziej gorliwie wtedy się modliłem i okazało się, że katastrofa, która się dla mnie wtedy wydarzyła była tylko nieporozumieniem i nie było się o co martwić.
Dziękuję Maryi za to, bo pokazuje to jak zawsze można na nią liczyć i że nigdy nie zostawia swoich wiernych samym sobie.

Msza św. w Pompejach

- 25 CZERWCA 2019 -

31
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
5 Wątki komentarzy
26 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
6 Autorzy
AguchaEmekHankaPaulKaro Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Natalia
Gość
Natalia

Jak widać Bóg zawsze dla każdego ma inne plany, ale co do konkretnej osoby trudno mi powiedzieć co myślę. Nie chcę cię z niechęcać do modlitwy.

Natalia
Gość
Natalia

Pomodlę się za ciebie.

Karo
Gość
Karo

gdybys przeczytał Sume teologiczna , tam jest napisane ze u Boga można ubłagać wszystko, owszem zależy od jego woli ale nie ma takich inetncji o ktore sie nie prosi wbrew temu co tu wszyscy piszą 🙂 ja widze ze tutaj sa sami innowiercy na tym portalu a zwłaszcza założyciele 😀 . Wierza we wszystko tylko nie w działanie Boga. sprobuj gdzies wypozyczyc Sumy treologiczne to ma 30 tomow koszyuje ok 1200 zł ale moze wypozyczysz i zacznij studiowac tomasza z Awkinu ciezkie niesmawicie ale w połączeniu z pismem świętym jest to najdoskonalsza wiedza teologiczna jaka można zdobyć PAMIETAJ U BOGA… Czytaj więcej »

Paul
Gość
Paul

Nie trzeba od razu czytać wszystkich dzieł Tomasza z Akwinu ( bo chyba Ci o niego chodzi? ) wystarczy pomedytować przez dłużą chwilę przypowieść o powrocie syna marnotrawnego. Tam jest wszystko na temat wolnej woli człowieka i szanowaniu jej przez Boga.

Karo
Gość
Karo

Masz na myśli pismo święte , tak ale dla niektórych ludzi którzy chcą więcej , dla tych którzy chcą rozwinąć myśl. znaleźć odpowiedz

Karo
Gość
Karo

Przeczytałam jeszcze raz dla przypomnienia tę przypowieść kompletnie nie ma nic wspólnego z tym o czym pisze autor świadectwa 🙂 chyba ze cłe pismo święte można podpiac pod wole bożą to oc zym pisze sw Tomasz z Akwinu jest dosłowne chodzi przecież o konkrety

Paul
Gość
Paul

Bo nie wystarczy kochana tylko przeczytać ale należy tę przypowieść przemyśleć i chociaż trochę przemedytować 🙂 Jest na pewno uniwersalna w kwestii poszanowania przez Boga wolności człowieka i jego wyborów…
Ja wychodzę z założenia, że nie warto poświęcać więcej czasu na czytanie książek o Biblii niż na czytanie jej samej. Św. Tomasz z Akwinu to trudna i wymagająca lektura.
Niektóre jego twierdzenia ( np. dot aborcji czy prostytucji ) mogą wprowadzić zamęt w głowie człowieka nie do końca ukształtowanego duchowo. Ale kto co lubi Karo 🙂

Karo
Gość
Karo

Tomasz z Akwinu nie konkurował z Biblią jak próbujesz to przedstawić. Tylko są dwie grupy ludzi tacy co im się wydaje ze zrobią jedna rzecz i wiedzą już wszystko i tacy, którzy wciąż poszukują i chcą więcej. Dlatego są tacy wielcy jak Tomasz z Akwinu i są takie baranki jak my które się ograniczają rzucając takie teksty typu ze nie wolno się modlić o kogoś …. wiedza naprawdę nie boli w tym przypadku syna marnotrawnego nie ma związku z tym co napisane w świadectwie bo świadectwo mówi o konkretnym przypadku, tutaj moznaby to podpiąć pod każda życiowa sytuacje która wiąże… Czytaj więcej »

Paul
Gość
Paul

Cóż Karo…ja już taki jestem, ze wolę być jak to nazywasz „barankiem” niż domorosłym filozofem 🙂

Karo
Gość
Karo

nie musisz być domorosłym ;)możesz przecież iść na studia teologiczne albo filozoficzne i wtedy nie będziesz hamował się taką pychą, że wiesz już wszystko , tylko wyrazisz chęci poznania więcej i choć wiadomo ze nie jesteśmy dojść tu na ziemi do 100% prawdy ale poszukiwanie jej nas wzbogaca. Na linkedin ostatnio ktoś wysłał mi taki filmik jak jest roznica miedzy tymi którzy odnosza sukces w zyciu a tymi ktorzy nie odnoszą, jednym z punktów było właśnie ze ludzie ktorzy nie odnoszą myślą ze już wszystko wiedzą.

Paul
Gość
Paul

Niestety w moim napiętym grafiku pomiędzy pracą w korporacji a zajęciami z studentami na uczelni już brak miejsca na kolejne studia teologiczne albo filozoficzne. Poszukiwanie prawdy pozostawiam tym, którzy mają więcej wolnego czasu. Zresztą moją drogą, prawdą i życiem jest Jezus Chrystus 🙂

karo
Gość
karo

No tak korporacja to już wszystko wiadomo skąd postawa łatwo ulegająca manipulacji 🙂 Jezus Chrystus daje tez narzędzia tylko trzeba korzystać albo jak kto woli daje wędkę ale jeśli ty wolisz rybę to ok.

Paul
Gość
Paul

A jednak Tobie zmanipulować się nie dałem 🙂
Miłego! Słońce pięknie świeci za oknem…czas na spacer z żoną 🙂

Karo
Gość
Karo

Paul bo to nie moj cel zeby Cie zmanipulować. Zupelnie nie ja tylko szukam prawdy wolnosci, odpowiezi na wiele pytan a spotykm takich ktorzy uswiadamiaja mnie jacy sa prymitywni i zmanipulowani przez instytucje, tak samo jak manpiluje toba niewidzialny pan w korpo tak samo wierzysz w Boga czyli nijak!!!

Hanka
Gość
Hanka

Karo, co Ty wypisujesz??? Paul prymitywem??? To jedna z mądrzejszych i kulturalniejszych osób na tym forum.

karo
Gość
karo

Hanka prymitywny bo prosty nie miałaś historii w szkole? To nie obraźliwe chyba ze używasz tego w przenośni to stwierdzenie jak człowiek na właśnie życzenie daje sobie ograniczyć umysł.

Hanka
Gość
Hanka

A Ty Karo nie miałaś polskiego w szkole? Prymitywny:
„1. będący na niskim poziomie rozwoju, np. prymitywny człowiek; pierwotny;
2. świadczący o zacofaniu, niskim poziomie rozwoju, np. prymitywne narzędzie;
3. o człowieku: odznaczający się niską inteligencją, brakiem kultury; ograniczony, chamski, prostacki;
4. świadczący o niskiej inteligencji, braku kultury, np. prymitywny dowcip; prostacki, chamski, trywialny”

karo
Gość
karo

No proszę i musiałaś do słownika zajrzeć żeby się dowiedzieć 😉 wiec ja wybieram pkt 1.oraz 2. 🙂 odnoszący się do ograniczenia i nie poszerzania horyzontów może lepiej pasuje ignorant ale ignorant to moim
Zdaniem bardziej obraźliwe. Zreszta mniejsza o to….

Agucha
Gość
Agucha

Karo a dzieje apostolskie czytałaś? Wiesz, że Bóg przez ręce apostołów uzdrawiał? więc dlaczego uważasz że do każdego człowieka w każdej sprawie ma się fatygować ‚osobiście’? Dziś leczy i czyni cuda rękoma lekarzy czy innych ludzi – moja teściowa do dziś opowiada, ze w jej miescie wszyscy wiedza ze gdy ordynatora pediatrii nie ma na oddziale i nie ma w domu to jest u sw Joefa w kościele i nie raz miała w życiu tak że go dopiero w ławce kościelnej ‚złapała’ gdy był potrzebny. Bożych apostołów dziś nie brakuje, tylko nie każdy chce od nich pomoc przyjąć. Pomyśl o… Czytaj więcej »

Karo
Gość
Karo

Juz kiedyś pisałam ze ja spotkałam się z wieloma z nich min z Glassem,z ojcem Danielem nie poczułam żadnej mocy od nich wiec tu nie chodzi o bożych apostołów . Naprawdę nikt mnie tu niczym żadna wiedzą nie zaskakuje … 🙁

Emek
Gość
Emek

Ciekawie się czyta osobę która posądza kogoś że jest manipulowana a tymczasem sama uważa że jej jedynym wyjściem jest samobójstwo, zastanawiam się kto tu tak naprawdę ulega manipulacji.

karo
Gość
karo

Dziś dowiedziałam się ze jakiś avici popełnił samobójstwo jakiś dj poczytaj dlaczego. Chłopak który miał wszystko co na ziemi można mieć ale to było za mało. Ziemia jest ograniczona tutaj każdy jest zmanipulowany przez jakiś system. Najgorzej maja jednak ludzie w korporacjach bo to ludzie pozbawieni wyobraźni, bezbarwni uzależnieni od pakietów socjalnych mrdicover multisport itd nie zrozumiesz tego emek nigdy ale wolność to nie jest to i te bzdury które ludziom pakuje się do głowy tutaj. Przeczytaj co ten młody avici napisał już nie dał rady i wtedy zrozumiesz może ty wierzysz ze ktoś jest zmanipulowany przez zło a ja… Czytaj więcej »

Hanka
Gość
Hanka

Karo, jak długo pracowałaś w korporacji?

karo
Gość
karo

Hanka na szczęście to korporacje pracują dla mnie. I bardzo współczuje tym ludziom i kiedy ktoś nazywa ich korposzczurami ja zawsze mówię ale szczury są przecież inteligentne. Wiem wiem nie wszyscy myszą być wyjątkowi masy musza zostać masami tak ten świat jest już stworzony… tak ten Bog chciał prawda Haniu każdemu dał według jego miary czyż nie ?

Hanka
Gość
Hanka

No widzisz Karo i tym sposobem dajesz sobie sobą manipulować i powtarzasz tu frazesy o pracy w korporacji.

karo
Gość
karo

Ja w korkach bywam prawie każdego dnia 😉 amrest google hp ibm jestem tam niemal codziennie od kilku lat i codziennie spotykam się z tymi ludźmi. Nieistotne to jest jednak

karo
Gość
karo

Przeczytaj to się dowiesz wszedzie w necie piszą o tym avicii przeczytaj co on napisał bo to jest naprawdę dobre uzasadnienie potworna męka ze samym sobą

Emek
Gość
Emek

No no karo masz niesamowitą umiejętność znając człowieka tylko z tego co pisze na forum umiesz powiedzieć co zrozumie a czego nie umiejętność godna boskiej .A co do tego dj jest napisane w Biblii cóż człowiekowi przyjdzie z tego że cały świat posiądzie kiedy na swojej duszy straci.A te ciągłe nienasycone pragnienie wynika z naszego grzechu który odłączył nas od Boga , każdy z nas pragnie Jego problemem nie jest otaczający nas świat ale nasze serce które po tym jak zwiódł nas szatan ma ogromną dziurę.

karo
Gość
karo

On właśnie świata nie posiadł o tu jest problem mógł mieć wszystko co ziemskie i prwnie wiele z tego miał ale świat był dla niego czymś za ciasnym bo nie ogarniał czym jest egzystencja na czym polega. A jeśli ty nazywasz chęć poznania grzechem to rzeczywiście nauka jest grzechem zostańmy wszyscy ograniczonymi prymitywami. Z drugiej strony nagle ktoś tu pisze ze Bog dał nam rozum żebyśmy odrywali… wszyscy piszą kłamstwa stek bzdur i bełkot. Po co te cytaty jeśli sam w nie nie wierzysz ???

Emek
Gość
Emek

W którym miejscu napisałem że chęć poznania jest grzechem???

karo
Gość
karo

Nienasycone pragnienia to jest właśnie chęć poznania świata dlatego większość naukowców nie wierzy w Boga. Niektórzy dlatego ze kościół ogranicza a inni dlatego ze uważają się za inteligentniejszych od Boga nie wiedza tylko ze ta wiedza na Bogu się zaczyna i na nim nie skończy bo nie ma limitu nigdy jej nke poznamy w pełni Bog nie dał limitu jak nie ma poczucia czasu. Dał tylko początek i koniec na tym swiecie i tak tez naukowcy to postrzegają za odkrycie czegoś co dla Boga stanowi tak mały element stworzenia dla naukowca jest to potężny krok. Wiec ci którym dał więcej… Czytaj więcej »

Rozdajemy

 pompejańską!

obrazki z nowenną