Wielka Księga Łask – GOTOWA :)

Dzisiaj odebrałem od introligatora Wielką Księgę Łask! A właściwie dwie księgi: jedna, dar dla sanktuarium pompejańskiego od Czytelników naszej strony, druga, ufundowana przez naszą Fundację dla Czcicieli Różańca w Polsce. Zobaczmy, jak wygląda!

Zobacz też, jak powstawała Księga: pomysł, projekt, I etapII etap.

Na uwagę zasługuje piękne wykonanie: kartki zostały ręcznie zszyte, co nie było łatwym zadaniem (Księga ma prawie 800 stron!). Oprawa jest z prawdziwej skóry, z ornamentami roślinnymi, tłoczeniami i złoceniami. Złocony jest też brzeg Księgi. Kiedy otworzymy ją, naszym oczom ukaże się piękna, marmurkowa wyklejka, dalej wstawiona strona z papieru czerpanego. A dalej już są świadectwa 🙂

Druga Księga w wersji „budżetowej” została oprawiona w płótno, wygląda nieco skromniej od wersji skórzanej, ale ma swój niepowtarzalny urok:

Co dalej?

1. Wielka Księga Łask już za niecałe dwa tygodnie trafi do Sanktuarium w Pompejach! To będzie wielki finał naszej wspólnej pracy! Będziemy to relacjonować na naszej stronie internetowej, a także w gazecie „Królowa Różańca Świętego”.

2. Wersja „budżetowa” będzie w naszej Fundacji i będzie peregrynować wraz z relikwiami bł. Bartola. Już w najbliższa niedzielę w Kicinie pod Poznaniem będzie dzień różańcowy. O godz. 17 będzie różaniec, będzie też nasza redakcja, będzie możliwość posłuchania o bł. Bartolu i uczczenia jego relikwii, a także obejrzenia Księgi!

3. Pozostają jeszcze cztery nie oprawione egzemplarze Księgi – otrzymaliśmy więcej kopii z drukarni Totem (dziękujemy i polecamy). Szkoda to pozostawiać bez oprawy! Niestety, do prac nad obecnymi Księgami musieliśmy nieco dopłacić i nie mamy budżetu na ich oprawienie. Na razie zostały u introligatora. Koszt oprawy płóciennej to 300 złotych. Jest pomysł, który szeroko dyskutowaliśmy na naszej stronie, co zrobić z tymi egzemplarzami. Wydaje się, że powinny trafić w szczególne miejsca różańcowe w Polsce (Gietrzwałd? Skoczów? Jasna Góra? Zakon dominikański?). Jednak tu potrzeba sponsorów Księgi. Jeśli byłyby osoby chętne do zasponsorowania, bardzo proszę o kontakt. Ich nazwiska zostaną wyróżnione na stronie z podziękowaniami dla Darczyńców.

4. I na koniec – dla tych, którzy pytali o możliwość nabycia Księgi: będzie (jest!) niespodzianka 🙂

Pielgrzymuj z nami do Pompejów!

Zapisz się na powiadomienia o pielgrzymkach!

38
A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
20 Wątki komentarzy
13 Wątki z odpowiedziami
0 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze
16 Autorzy
monikaAgnieszkaBarbaraKiciuśMaria Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
Powiadom o
Apostoł Różańca
Gość
Apostoł Różańca

Super! Chwała Maryi sa tyle łask! 🙂

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Świetnie wyglądają te księgi 😀

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Piękna robota! Chwała Królowej Różańca!

Waldi
Gość
Waldi

A może wszyscy się zrzućmy na ten pomysł z tymi pozostałymi księgami?

Sylwia
Gość
Sylwia

ja też myślę, żeby każdy wpłacił tyle, ile może 😀
i tak sobie jeszcze myślę, żeby nie dodawać nazwisk sponsorów. I tak najważniejsze, że Matka Boska widzi nasz czyn – Ona będzie to miała na uwadze 😉

kasia.monika
Użytkownik
kasia.monika

pięknie… <3 Chwała Panu!!!

Krysia
Gość
Krysia

Piękne księgi .:) Ja też jestem za zbiórką .

weronika
Gość
weronika

Bardzo ładna księga, niech zostanie po nas ślad uwielbienia Matki Bożej Królowej Różańca Świętego przez różaniec. Dziękuję Panie Marku za wielki wkład Pana pracy dla Maryi i dla nas. Składkę oczywiście wyślę na oprawienie pozostałych ksiąg ale na początku października. Myślę, że na ten cel może Pan zorganizować składkę już na spotkaniu różańcowym w niedzielę. Nie wszyscy korzystają z internetu i pewnie nie wiedzą o tych księgach a chcieliby dorzucić też swój wdowi grosz. Powodzenia, pomodlę się w tej intencji.

magda2
Gość
magda2

Co prawda sympatycznie jak widzę swoje imię i nazwisko w Księdze,(choć zbyt wysoki to datek nie był :), jednak napisane jest ,, … Aby twoja jałmużna była ukryta , a Ojciec twój który widzi w ukryciu, odpłaci tobie” . Zawsze, w miarę swoich możliwości będę wspierać te szczytne dzieła.

Beata
Gość
Beata

Cudowne dzielo! Chetnie dolacze sie do zbiorki!

Krysia
Gość
Krysia

Ja już dzisiaj wysłałam na to konto co poprzednio .:)

Karina
Gość
Karina

Ja rowniez chetnie sie dolacze prosze mi podac numer konta na przelew zagraniczny IBAN….

Karina
Gość
Karina

Znalazlam numer konta wlasnie dokonalam przelewu 🙂

Maria
Gość
Maria

Ja również chętnie dołączę się do zbiórki. W poniedziałek dokonam wpłaty na konto

Kiciuś
Gość
Kiciuś

Wspaniala inicjatywa. Popieram i bardzo sie ciesze. Po 6.10.14 r. dokonam wpłaty na Wielka Ksiegę Łask. Z serdecznymi pozdrowieniami. Szcześć Boże.

Barbara
Gość
Barbara

Niech Bedzie Pochwalony Jezus Chrystus. Wspaniale dzieło. Ciesze sie bardzo. Z wielka radościa dokonam wplaty po 6.10.14 r. (emerytura). Moc cieplutkich pozdrowień dla p.Marka i współtworzacych te najpiekniejsze świadectwa. Szcześc Boże

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Panie Marku, przydałby się na stronie licznik jak ostatnio by podejrzeć ile nam jeszcze zostało pieniążków do końca zbiórki. Również dołączam się do akcji.

monika
Gość
monika

Ja bardzo chętnie dam na oprawę jednej całej książki

Rozdajemy kolejne

70.000 OBRAZKÓW

Z NOWENNĄ POMPEJAŃSKĄ