Wielka Księga Łask – GOTOWA :)

Dzisiaj odebrałem od introligatora Wielką Księgę Łask! A właściwie dwie księgi: jedna, dar dla sanktuarium pompejańskiego od Czytelników naszej strony, druga, ufundowana przez naszą Fundację dla Czcicieli Różańca w Polsce. Zobaczmy, jak wygląda!

Zobacz też, jak powstawała Księga: pomysł, projekt, I etapII etap.

Na uwagę zasługuje piękne wykonanie: kartki zostały ręcznie zszyte, co nie było łatwym zadaniem (Księga ma prawie 800 stron!). Oprawa jest z prawdziwej skóry, z ornamentami roślinnymi, tłoczeniami i złoceniami. Złocony jest też brzeg Księgi. Kiedy otworzymy ją, naszym oczom ukaże się piękna, marmurkowa wyklejka, dalej wstawiona strona z papieru czerpanego. A dalej już są świadectwa 🙂

Druga Księga w wersji „budżetowej” została oprawiona w płótno, wygląda nieco skromniej od wersji skórzanej, ale ma swój niepowtarzalny urok:

Co dalej?

1. Wielka Księga Łask już za niecałe dwa tygodnie trafi do Sanktuarium w Pompejach! To będzie wielki finał naszej wspólnej pracy! Będziemy to relacjonować na naszej stronie internetowej, a także w gazecie „Królowa Różańca Świętego”.

2. Wersja „budżetowa” będzie w naszej Fundacji i będzie peregrynować wraz z relikwiami bł. Bartola. Już w najbliższa niedzielę w Kicinie pod Poznaniem będzie dzień różańcowy. O godz. 17 będzie różaniec, będzie też nasza redakcja, będzie możliwość posłuchania o bł. Bartolu i uczczenia jego relikwii, a także obejrzenia Księgi!

3. Pozostają jeszcze cztery nie oprawione egzemplarze Księgi – otrzymaliśmy więcej kopii z drukarni Totem (dziękujemy i polecamy). Szkoda to pozostawiać bez oprawy! Niestety, do prac nad obecnymi Księgami musieliśmy nieco dopłacić i nie mamy budżetu na ich oprawienie. Na razie zostały u introligatora. Koszt oprawy płóciennej to 300 złotych. Jest pomysł, który szeroko dyskutowaliśmy na naszej stronie, co zrobić z tymi egzemplarzami. Wydaje się, że powinny trafić w szczególne miejsca różańcowe w Polsce (Gietrzwałd? Skoczów? Jasna Góra? Zakon dominikański?). Jednak tu potrzeba sponsorów Księgi. Jeśli byłyby osoby chętne do zasponsorowania, bardzo proszę o kontakt. Ich nazwiska zostaną wyróżnione na stronie z podziękowaniami dla Darczyńców.

4. I na koniec – dla tych, którzy pytali o możliwość nabycia Księgi: będzie (jest!) niespodzianka 🙂

Zrealizowaliśmy tryptyk filmowy  Tajemnica Nowenny Pompejańskiej. Obejrzyj na DVD!

 • ja też myślę, żeby każdy wpłacił tyle, ile może 😀
  i tak sobie jeszcze myślę, żeby nie dodawać nazwisk sponsorów. I tak najważniejsze, że Matka Boska widzi nasz czyn – Ona będzie to miała na uwadze 😉

 • Też możemy tak zrobić. Choć jestem za nazwiskami.
  Przypomnę, że tym razem zrobimy wersję budżetowa Księgi, czyli musimy zebrać skokowo po 300 zł n akazdy egzemplarz. Najgorsze koszty są już za nami 🙂

 • Myślę, że warto podać przynajmniej imiona darczyńców, albo z inicjałem nazwiska, albo z nazwiskiem – jak kto chce. Prawda jest taka, ze nikogo z nas raczej nie stać na samodzielne fundowanie Księgi, bo to znaczący wydatek. Razem możemy wiele, a więc i razem podpiszmy się pod tym dziełem. Ale póki co, przemyślmy to dobrze. Zaświtał mi w głowie ciekawy pomysł odnośnie pozostałych Ksiąg. Poczekajmy do piątku, trzeba ten pomysł nieco doszlifować i sprawdzić tzw. „realia” 🙂

 • Bardzo ładna księga, niech zostanie po nas ślad uwielbienia Matki Bożej Królowej Różańca Świętego przez różaniec. Dziękuję Panie Marku za wielki wkład Pana pracy dla Maryi i dla nas. Składkę oczywiście wyślę na oprawienie pozostałych ksiąg ale na początku października. Myślę, że na ten cel może Pan zorganizować składkę już na spotkaniu różańcowym w niedzielę. Nie wszyscy korzystają z internetu i pewnie nie wiedzą o tych księgach a chcieliby dorzucić też swój wdowi grosz. Powodzenia, pomodlę się w tej intencji.

 • Co prawda sympatycznie jak widzę swoje imię i nazwisko w Księdze,(choć zbyt wysoki to datek nie był :), jednak napisane jest ,, … Aby twoja jałmużna była ukryta , a Ojciec twój który widzi w ukryciu, odpłaci tobie” . Zawsze, w miarę swoich możliwości będę wspierać te szczytne dzieła.

  • Racja, z doświadczenia jednak wiem, że darczyńcy lubią mieć swoje miejsce w dziele. Zobaczmy bazylikę w Licheniu, której dolne kondygnacje są obłożone tablicami darczyńców… Nie jestem do tego przekonany, moze nie wpłacaliby gdyby nie ta możliwość uwiecznienia się na murach bazyliki? Pewnie ilu ludiz tyle historii, nie wiem i zostawiam to Panu Bogu. Podobnie jest w sanktuarium w Pompejach – tam też są wielkie tablice i nawet jest podane, kto ile wpłacił lirów :)) Zaskakuje, ale może to tez buduje wspólnotę? Może buduje też więź przynależności?
   Tak czy owak, zawsze ostateczna decyzję lepiej zostawić darczyńcom 🙂 Naszą główną zasadą jest postępować tak, jak to jest napisane w liście św. Jakuba Apostoła – nie czynić rozróżnienia między bogatymi a biednymi. Najbogatszy darczyńca wpłacił na Księgę chyba nawet 300 zł, najskromniejszy datek to był 5 zł. Ale może te 5 złotych, wdowi grosz, był większym wysiłkiem finansowym dla ofiarodawcy, niż te 300? Znów nie wiemy 🙂 Dlatego konkluzja jak wyżej: zostawiamy to Panu Bogu i woli darczyńców. Jeśli uruchomimy oprawę pozostałych Ksiąg, będzie możliwość wyboru. Imię, imię i inicjał, imię i nazwisko.

 • Ja rowniez chetnie sie dolacze prosze mi podac numer konta na przelew zagraniczny IBAN….

  • Dziękuję, że tyle osób chce dołączyć.
   Każdy, kto chce dołączyć do oprawy Księgi, może to uczynić przelewem na poniższe konto KONIECZNIE z tytułem przelewy WIELKA KSIĘGA ŁASK.

   Póki co zlecę do oprawy dwie kolejne Księgi, jak oprawimy te dwie, zobaczymy, co dalej.

   Fundacja „Pomocnicy Królowej Różańca Świętego”

   Konto bankowe:
   86 7999 9995 0651 8035 8904 0001

   Kod BIC(SWIFT) – NBPLPLPW
   IBAN – PL86799999950651803589040001

   Adres:
   Zbąszyńska 19/4
   60-359 Poznań

 • Ja również chętnie dołączę się do zbiórki. W poniedziałek dokonam wpłaty na konto

 • Wspaniala inicjatywa. Popieram i bardzo sie ciesze. Po 6.10.14 r. dokonam wpłaty na Wielka Ksiegę Łask. Z serdecznymi pozdrowieniami. Szcześć Boże.

 • Niech Bedzie Pochwalony Jezus Chrystus. Wspaniale dzieło. Ciesze sie bardzo. Z wielka radościa dokonam wplaty po 6.10.14 r. (emerytura). Moc cieplutkich pozdrowień dla p.Marka i współtworzacych te najpiekniejsze świadectwa. Szcześc Boże

  • Pani Barbaro, dziękuję ale też napiszę to, co zawsze: wielkie dzieła buduje się na małych ofiarach. Większość z nas żyje z niskich pensji, emerytur, wielu szuka pracy. Coś o tym wiem, bo nie tak dawno wiele godzin spędziłem w naszym poznańskim PUP-ie 🙂 Dlatego zawsze zachęcam do nawet symbolicznych ofiar, wiedząc, że jeśli każdy odwiedzający tę stronę gość zostawiłby tylko dzisiaj 30 groszy, w jeden dzień zebralibyśmy na wszystkie Księgi. Dlatego motywujmy się nawzajem – a każdy będzie miał swój mały udział w pieknym dziele.

   • Panie Marku. Juz niebawem będe ogromnie rada, że dołącze do grona zasilającego to wspaniałe dzieło. Pozdrawiam serdecznie. Dziekuje za Pana słowa od serca tak rzeczywiste.

 • Panie Marku, przydałby się na stronie licznik jak ostatnio by podejrzeć ile nam jeszcze zostało pieniążków do końca zbiórki. Również dołączam się do akcji.

  • mogę to uruchomić, tylko… czy zbieramy na wszystkie Księgi? TO byłaby odwazna decyzja…

   Ogólny plan jest taki: 1 księga do Częstochowy, najważniejszego Sanktuarium Maryjnego. 2 księga do Gietrzwałdu, najważniejszego miejsca różańcowego. 3 księga albo Licheń albo Sulejów (związane z wizją MB Pompejańskiej w Polsce). 4 księga – wu wielka niespodzianka, której nie mogę jeszcze zdradzić, ale jestem absolutnie przekonany, ze wszyscy bedziemy zgodni.

   • myślę, że damy radę na wszystkie Księgi. Powolutku, małymi kroczkami. 🙂

    A miejsca wg mnie są trafione w 10 😉

  • Wiem, że przydałby się pasek postępu, ale niestety, nie zdążę tego zrobić przed pielgrzymką (wyjazd we wtorek, 30 września, a ja jeszce nie spakowany). Ale sprawdziłem przed chwilą i okazało sie, że… mamy już na DWIE KSIĘGI! 8 osób przekazało darowiznę, w tym jedna pani aż 500 zł… Prawdę mówić, to mnie zatkało.

   Dałem dyspozycję introligatorowi – niech już oprawia, bo szkoda będzie czasu. A jeśli nie zbierzemy reszty na pozostałe dwie księgi, to uruchomimy drugą akcję „dogrywkę”. 🙂

   Póki co, dziękuję wszystkim i przypominam: każda złotówka się liczy, wdowi grosz nie jest niczym gorszym!

   • wczoraj pisalam ze chce dac na oprawe jednej ksiegi tylko nie wiem czy wyslac na konto ,? czy jak moglabym przekazac te pieniazki .

    • Wyłącznie na konto fundacji, koniecznie z tytułem przelewy WIELKA KSIĘGA ŁASK.

     Fundacja „Pomocnicy Królowej Różańca Świętego”

     Konto bankowe:
     86 7999 9995 0651 8035 8904 0001

     Kod BIC(SWIFT) – NBPLPLPW
     IBAN – PL86799999950651803589040001

     Adres:
     Zbąszyńska 19/4
     60-359 Poznań

   • Panie Marku coś mi się wydaje, że zbierzemy pieniążki na ostatnie 2 Księgi. Dzisiaj i ja swoje pieniążki wpłaciłam, także po południu powinny dotrzeć. 🙂

    • Jeszcze nie dotarło, ale myślę, że szacując mamy już na dwie księgi i kawałek trzeciej. Dałem już dyspozycję introligatorowi 🙂

 • >

  Zapisz się na nasz biuletyn pompejański i otrzymuj comiesięczne wiadomości