Wielka Księga Łask – Przystępujemy do realizacji!

Kochani Czytelnicy, przed nami najważniejsza część prac: rozpoczynamy przygotowania do składu Wielkiej Księgi Łask! Nasi Darczyńcy nas nie zawiedli: przekazali od 10 zł do 300 zł na realizację Księgi. Pisaliśmy o niej tutaj. Przekroczyliśmy zakładane orientacyjne potrzeby, jednak całość nadwyżki przekazujemy na Księgę.

Nasi Darczyńcy (wymienieni niżej) trafią na stronę tytułowa Księgi na wieczną pamiątkę. To nasze podziękowanie za ich dar serca! 

Darczyńcy, którzy przyczynili się do tej inicjatywy:

Hanna C., Teresa O., Magdalena K., Krystyna W., Małgorzata F., Jan G., Wojciech B., Genowefa G., Elżbieta B., Małgorzata M., Barbara KP., Bronislawa C., Barbara F., Katarzyna S., Daniel S. , Katarzyna R., Paweł M., Waldemar F., Janina B., Joanna T., Maria Ł., Helena B., Teresa G., Aneta D., Mirosław T. , Jadwiga C., Zofia S., Joanna O., Dorota P., Aleksandra K., Wanda D., Hanna C., Jadwiga C.,

AKTUALIZACJA:

Dziękuję też tym darczyńcom, którzy wpłacili później:

Kamil Ł., Janina P., Maciej C., Iwona D., Lidia M., Magdalena L., Halina K., Izabela R., Brygida S., Igor F., Marta MB, Monika M., Karol Z., Anna W., Bogusława K., Jan G., Tomasz K., Monika G., Anna Ł., Katarzyna S., Waldemar F., Joanna T., Daniel S., Paweł M., Joanna B., Bartłomiej S., Genowefa G., Małgorzata M., Joanna S., Stanisława W., Agnieszka S., Urszula L., Anna i Andrzej Ż, Paweł P.

Uwaga: jeszcze raz sprawdzę całą listę w poniedziałek, ale jeśli kogoś pominąłem – mimo wszystko proszę o kontakt.

 

Drugi etap prac:

Do Księgi trafią świadectwa, jakie otrzymamy od początku działania strony. Na chwilę obecną jest to 1500–1600 świadectw! Czy ktoś może jeszcze wątpić w cudowność nowenny? 🙂

Problem 1. Jednak pojawia się pytanie, czy może podzielić Księgę na 1500 świadectw, a drugą część zostawić na następny rok i wtedy przygotować drugą część Księgi? Problem z tym, że introligator może przyciąć gilotyną maks. 500 kartek, a więc będziemy musieli pomniejszyć trochę czcionkę, aby zmieścić treść z 1500 stron na 1000… Wyobraźmy sobie ryzę papieru z 500 kartkami – takie to będzie grube! Format księgi zrobimy za to większy niż A4, więc to będzie solidne zadanie dla introligatora.

Problem 2. Dużo świadectw mamy rozsianych po komentarzach, bo nie każdy wpisuje je do nas w e-mailu lub specjalnym formularzu, ale gdzieś pod świadectwami lub losowymi stronami, jak tutaj. Założę się, że co najmniej 200 świadectw jest w komentarzach. Będzie trudno je zmieścić do Księgi i to przemawia za tym, by podzielić Księgę na 2 części: 1500 świadectw w tym roku, kolejne za rok, ze względu na ograniczenie 500 kartek. Bo nie zdążylibyśmy z przygotowaniem dwóch ksiąg na raz. Tak cz owak, myślę, że dobrze byłoby te świadectwa w komentarzach pozbierać, nadać im tytuły i tagi, tak, by znalazły się na stronie. Jeśli ktoś „lubi” taką monotonną pracę, proszę o kontakt.

Problem 3. Zastanawiam się, czy nie uporządkować tych świadectw w jakiś sposób? Na pewno przygotuję dwujęzyczny polsko-włoski indeks wg otrzymanych łask. Widać, że wiele świadectw ma błędy – wymaga to redakcji… Ale czytanie tej liczby stron to to zadanie nie do przeskoczenia. Dlatego albo zorganizujemy się i podzielimy prace, albo sam zrobię pobieżną redakcję na etapie składu.

Koniec prac na koniec wakacji

Liczę, że do końca wakacji uporamy się z tym wszystkim. Jak tylko Księga będzie gotowa, zrobię zdjęcia i umieszczę tutaj! 🙂

 

Składane obrazki

ze św. Judą Tadeuszem

Zrealizowaliśmy tryptyk filmowy  Tajemnica Nowenny Pompejańskiej. Obejrzyj na DVD!

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
24 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zofia s
zofia s
18.07.14 04:25

14 lipca zrobiłam przelew na konto 86 7999 9995 0651 8035 8904 0001 na kwotę 20 zł i w treści napisałam na wielka księgę łask i czy ten przelew nie dotarł??? zofia s.

Pufik
Pufik
01.08.14 14:47
Reply to  Marek (adm.)

Panie Marku, ja jestem zupełnie nowa na tej stronie tzn. czytam ją od końca maja, do wielu artykułów jeszcze nie dotarłam, ale bardzo lubię pracę przy administrowaniu stron. Sama prowadzę nasza stronę parafialną, jeżeli potrzebuje Pan pomocy przy redagowaniu to jestem do usług.
Nie mogę was wesprzeć na razie finansowo, to może chociaż może fizycznie.

Ania
Ania
18.07.14 11:27

Czy jest jeszcze możliwość wpłacenia cegiełki na Wielką Księgę Łask?

Eugenia Jedlińska
Eugenia Jedlińska
18.07.14 21:22

cieszę się że będę mogła wspomóc drugi etap prac , do 31 lipca wyślę ofiarę , pozdrawiam .

Jadwiga Choinska.
Jadwiga Choinska.
19.07.14 00:04

Nie mam pewnosci , ze dotarla moja wplata na Wielka Ksiege Lask , poniewaz jest polozone imie Jadwiga C , ale moje nazwisko— Choinska czyli powinno byc Ch..pozdrawiam z Bogiem.

weronika
weronika
20.07.14 01:18

13 lipca wysłałam dar na Wielką Księgę Łask przelewem miał dotrzeć 14 lipca w poniedziałek.

Joanna Szczerkowska
Joanna Szczerkowska
20.07.14 21:06

Ja również wpłaciłam „cegiełkę” na „Wielką Księgę Łask”

Brygida
Brygida
21.07.14 07:04

Nie mam pojęcia jak to się stało ,ze Księga łask mi gdzies umknęła.
Matka Boża zasługuje na najpiękniejszą Księgę łask:-)
Marku dziękuję!

Monika
Monika
21.07.14 08:04

Ja zaraz tez zrobię poślę parę złotych 🙂

igor
igor
23.07.14 12:47

Witam
wpłaciłem przelewem na konto podane powyżej z odpowiednim dopiskiem w dniu 21.07.2014 , rozumiem że trafie na listę darczyńców

igor
igor
31.07.14 08:56

Witam Panie Marku
zakładany okres tygodnia minął, czekamy na zaktualizowanie spraw dotyczących Wielkiej Księgi Łask i darczyńców

Kamil Łuczak
Kamil Łuczak
31.07.14 23:30

Panie Marku!

Wysłałem do Pana dwa maile. Mam nadzieję, że dotrą na czas. 🙂 Deklaruję chęć pomocy i współpracy.

Pozdrawiam

IZa
IZa
01.08.14 10:44

Mam pytanie czy wpłata z 22 lipca z Lublina na Wielką Księgę ŁAask wpłynęła do Państwa?

Redakcja
Admin
Wytrwały
Redakcja (@lucyna)
01.08.14 14:03
Reply to  IZa

Tak, właśnie dodałem do listy

24
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x