Krucjata różańcowa za Polskę

Otrzymaliśmy informację o Krucjacie różańcowej w intencji Polski.

ZAPRASZAMY NA JASNĄ GÓRĘ WSZYSTKICH ZATROSKANYCH O POLSKĘ
CZWARTEK 14 LIPCA NA JASNEJ GÓRZE
POCZATEK MSZA SW.W KAPLICY RÓŻANCOWEJ - GODZ.15.30

ZAWIĄZANIE KRUCJATY RÓŻAŃCOWEJ W POLSCE NA WZÓR WEGIERSKI
PROSIMY PRZEKAZYWAĆ DALEJ,

Hasło Krucjaty Różańcowej:

Maryjo Królowo Polski pomóż tej ziemi! – Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.

Intencja modlitewna (samodzielna lub dodawana do dotychczasowych intencji odmawianych na Różańcu, przynajmniej jedna dziesiątka dziennie):

Z Maryją Królową módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu!

Sekretariat:

Nie tworzymy żadnych nowych struktur, działamy na zasadach zachęcenia do podjęcia tej intencji przez wszystkie istniejące już grupy modlitewne i struktury Kościoła. Sekretariat koordynuje działania, wydaje druki i zaświadczenia. Publikuje informacje i ogłoszenia.

August Hlond (1881–1948) Pierwszy biskup śląski, arcybiskup Gniezna, Poznania i Warszawy, prymas Polski w latach 1926-1948 i kardynał.

– Polska to naród wybrany przez Boga do wielkiego posłannictwa, dlatego oczyści go Bóg przez cierpienie. Bóg ześle Polsce pomoc swoją z tej strony, z której się nikt nie spodziewał. Przyjdzie dla Polski dzień, w którym przyjaciele odstąpią od niej i zostanie sama, aby się wypełniła wola Boża – a wtedy miłosierdzie okryje ją całą – Polska przejdzie jeszcze swoje ostateczne oczyszczenie, ale potem wiara i miłość zatryumfują w pełni. Jeszcze jakiś czas potrzebny jest do pokuty, a potem Chrystus zmieni całkowicie oblicze tej ziemi. Niech nikt nie upada na duchu, gdy szatan będzie brał górę, bo zostanie pokonany mocą Bożą.

– Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie zwycięstwem błogosławionej Maryi Dziewicy. Z różańcem w ręku módlcie się więc o zwycięstwo Matki Najświętszej! Polska jest bowiem narodem wybranym Najświętszej Maryi Panny. Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i Różańcem. Polska ma stanąć na czele Maryjnego zjednoczenia narodów. Trzeba ufać i modlić się. Jedyna broń, której używając Polska odniesie zwycięstwo, to Różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi może narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Polska będzie pierwszą, która dozna opieki Matki Bożej. Maryja obroni świat od zupełnej zagłady, a Polska nie opuści sztandaru Królowej Nieba. Całym sercem wszyscy niech się zwracają z prośbą do Matki Najświętszej o pomoc i opiekę pod Jej płaszczem. Nastąpi wielki tryumf Serca Matki Bożej, po którym dopiero zakróluje Zbawiciel nad światem przez Polskę.

– Polska urośnie do znaczenia potęgi moralnej i będzie natchnieniem przyszłości Europy, jeżeli nie ulegnie bezbożnictwu, a w rozgrywce duchów pozostanie niezachwianie po stronie Boga. Jako promieniujący ośrodek chrześcijański Polska będzie powagą i może odegrać rolę wzoru oraz pośredniczki oczekiwanego braterstwa narodów, którego samą li grą dyplomatyczną zbudować niepodobna. Na rozstaju dziejowym Polska nie powinna się przeto zawahać, nie powinna zbaczać ze swej drogi, lecz iść za swym powołaniem. Pogłębioną świadomością chrześcijańską powinna odgrodzić się duchowo od zmurszałego i zakłamanego świata, który przepada, a przodować w nowym życiu, które się wyłania. /…/ za: „Acta Hlondianum”

Stefan kard. Wyszyński, Prymas Polski Poświęcając Chrzcielnicę Tysiąclecia 31 maja 1965 r.

/…/ [kard. Hlond] to bowiem powiedział: „Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie to zwycięstwo Matki Najświętszej”. Ja jestem tylko wykonawcą jego programu. Pracuję nad tym, aby to zwycięstwo przyszło i aby było to zwycięstwo Matki Najświętszej. Ono przyjdzie i będzie Jej zwycięstwem.

 

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
29 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Barbara Łazowska Kowtun.
Barbara Łazowska Kowtun.
18.06.12 12:01

W naszej Parafii, Jadwigi Ślaskiej w Milanówku od 5 czerwca 1997 roku, prawie w każdy czwartek, (poza świętami liturgicznymi i np. I komunią dzieci), odprawiana jest MSZA. ŚWIETA ZA OJCZYZNĘ ZA POŚREDNICTWEM MATKI I KRÓLOWEJ Z JASNEJ GÓRY I MĘCZENNIKÓW POLSKICH, KTÓRZY ODDALI SWE ŻYCIE ZA WIARĘ I OJCZYZNĘ”. W 15 rocznicę Mszy św, to jest 14 czerwca 2012 r., na Mszy św., powstała grupa założycielska, całodobowej adoracji Najświetszego Sakramentu, (w każdy czwartek, po Mszy św. porannej o godz 9.00 – do godz. 7.00 w piątek, dnia następnego). Koncelebrę prowadził ks. infułat Jan Sikorski, który wygłosil homilię, w którei między… Czytaj więcej »

IJMaria
IJMaria
19.11.13 21:22

A nie można by było opracować broszurki, którą można by było rozpowszechniać i włączać do Krucjaty modlitewnej za ojczyznę każdego Polaka. Panie Marku – proszę pomyśleć, taka broszurka byłaby trwalsza, niż kserówki i bardziej mobilizująca i łatwiejsza do rozpowszechniania, i bardziej zachęcająca, a warto bo cel jest szczytny-dobro naszej ojczyzny. Na Węgrzech uzbierało się 10 % i są pozytywne wyniki. W Polsce przy dużym zaangażowaniu też na pewno udałoby się wskórać wiele pozytywnych przemian. Tak łatwo narzekamy, że żyje nam się źle lub jest coraz gorzej, a wiadomo wszyscy do parlamentu się nie nadają, ale różaniec do ręki może wziąć… Czytaj więcej »

JOANNA
JOANNA
20.11.13 13:18

Krucjata różańcowa za Polskę ZAWIĄZANIE KRUCJATY RÓŻAŃCOWEJ W POLSCE NA WZÓR WĘGIERSKI – PROSIMY PRZEKAZYWAĆ DALEJ Hasło Krucjaty Różańcowej: Maryjo Królowo Polski pomóż tej ziemi! – Krucjata Różańcowa za Ojczyznę. Intencja modlitewna (samodzielna lub dodawana do dotychczasowych intencji odmawianych na Różańcu, przynajmniej jedna dziesiątka dziennie): Z Maryją Królową módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu! August Hlond (1881–1948) Pierwszy biskup śląski, arcybiskup Gniezna, Poznania i Warszawy, prymas Polski w latach 1926-1948 i kardynał. – Polska to naród wybrany przez Boga do wielkiego posłannictwa, dlatego oczyści go Bóg przez cierpienie. Bóg ześle Polsce pomoc… Czytaj więcej »

JOANNA
JOANNA
30.12.13 13:35

o Krzyżu Św. Benedykta. → Ks. Adam Skwarczyński – APEL DO BOŻYCH PRACOWNIKÓW MEDIÓW Posted on 22 Lipiec 2012by wobroniewiary APEL DO BOŻYCH PRACOWNIKÓW MEDIÓW Powierzając każde swoje słowo Jezusowi Królowi Polski oraz naszej Królowej i Matce, ośmielam się zwrócić do pracowników mediów, zwłaszcza radia i telewizji – tych, którzy dzisiaj czują się uczniami Chrystusa i są gotowi walczyć o Jego Królestwo – będących w służbie czynnej, emerytowanych, ale i odsuniętych od pracy i wpływu na życie publiczne. Każdy dzień przybliża nas do Powtórnego Przyjścia Chrystusa, zwanego Paruzją, i wymaga od nas zarówno osobistego przygotowania – życia w łasce uświęcającej… Czytaj więcej »

joanna
joanna
18.03.15 10:49

Jeśli się nie mylę-sprawdzę…- nie, nie mylę się. Zaczynając w dniu dzisiejszym Nowennę Pompejańską – trwającą 54 dni – kończymy ją w dniu 10 maja 2015 r – Dzień wyborów na Prezydenta. Ja rozpoczęłam już – właśnie w dniu dzisiejszym Nowennę, żeby Pan Bóg zechciał Polaków oświecić na kogo powinniśmy zagłosować, żeby Polska mogła się pod nowymi rządami stać krajem mlekiem i miodem płynącym, żeby wyeliminować z polityki fałsz, zakłamanie, korupcję, upatrywanie własnych korzyści z pominięciem dobra i sprawiedliwości dla interesu wszystkich uczciwych i pracowitych Polaków. Prosić zamierzam gorliwie, by Pan Bóg za wstawiennictwem modlitwy różańcowej dał Polsce szansę na… Czytaj więcej »

joanna
joanna
18.03.15 12:00

A w dzisiejszej „Gazecie Polskiej”- tygodniku srodowym – jeśli nie jedynej, to w jednej z nielicznych prawdziwie polskich, pomimo, że inne też pisane w języku polskim, ale pozostają jednak poza zasięgiem zarządzania przez Polaków, ciekawe rzeczy piszą ujawniając min. szczegóły z nagrań „naszej” – choć nie mojej – śmietanki towarzyskiej. Tak, dla niektórych – nie wiem przez kogo wybranych i dlaczego, Polska to terytorium do rozkradzenia i pogardzania nim jednocześnie. Można tak długo bezkarnie funkcjonować jak pasożyt ?- można , dopóki my – wyborcy będziemy na to przyzwalać.

AlaJ
AlaJ
18.03.15 12:11
Reply to  joanna

Joanno, my wyborcy nie wybieramy za to „gwiazd” celebrytów, a jest to grupa najbardziej okradająca nas, zresztą w pewnym sensie rządząca. Cóż, media..

joanna
joanna
02.04.15 16:50

No tak, celebryci …….Na ile można liczyć, że odniosą sukces w karierze politycznej, ale ambicje każdy mieć może. Pytanie tylko, co uczynić może mając sławę i poklask z chwilą wyborów. Albo ma się talent w kierunku muzycznym i pomnaża się ten gatunek uprawiania życia, albo marnuje szanse na poprawę życia narodu pod skrzydłami doświadczonego polityka mającego wykształcenie ekonomiczne itd. i zna się język w którym można rozmawiać z wielkimi tego świata, by forsować swoje poglądy, by dążyć do wypełniania powinności wobec narodu, by dać się pokierować woli Bożej, by nie dać się zastraszyć i traktować swą pracę – karierę polityczną… Czytaj więcej »

joanna
joanna
10.04.15 14:59

Dziś 5 rocznica powiedzmy, że tylko katastrofy Smoleńskiej. Tragedia, która się wydarzyła jest na tyle bolesna, że aż strach uzmysłowić sobie, że ktoś mógł do tego się przyczynić. Jeśli działając w dobrzej wierze, żeby jednak wylądować, jeśli wskaźniki nie były sfałszowane, jeśli wieża podała właściwe parametry, jeśli z doświadczeń pilotów wynikało, że dadzą radę, nawet w mgle, bo przecież aparatura nie kłamie, a wystarczy zweryfikować ją z namiarami udostępnionymi przez wieżę, jeśli ta bomba nie wybuchła, bo nie ma dobrej woli by udowodnić, że jej nie było, bo niestety dużo faktów wskazuje na to, że jednak była, pomijając strach przed… Czytaj więcej »

Joanna K.
Joanna K.
10.04.15 17:26
Reply to  joanna

Może się mylę, ale mało prawdopodobne jest, że wybory nie zostaną sfałszowane. Wczoraj przeczytałam, że wprowadzenie nowych dowodów osobistych od 1 marca, a więc przed wyborami nie jest przypadkowe. System nie był na to przygotowany, urzędy też, a jednak się bardzo spieszono.Otóż nowe dowody nie zawierają adresu i tu jest brzydko mówiąc pies pogrzebany, ponieważ mają być podstawione tzw.osoby- „szczury”, które będą na różnych listach i mogą podpisywać się nawet w 50 miejscach. Ustawa o nowych dowodach os. powstała w sierpniu 2010 r., więc b.prawdopodobne jest, że ktoś już po „Smoleńsku” zabezpieczał swoje jestestwo. Poprzednia kompromitacja z liczeniem głosów też… Czytaj więcej »

joanna
joanna
13.04.15 11:18

Jeśli ktoś, kto nie ma adresu zameldowania w dowodzie osobistym, co umożliwia prawo, nie zadba o to w miejscu przebywania, by zostać wpisanym na listę wyborców w konkretnym upatrzonym przez siebie lokalu, to pozbawi się możliwości głosowania w ogóle. Chyba, że zgłosi się zgodnie ze swoim ostatnim miejscem zameldowania do urzędu z wnioskiem o wystawienie zaświadczenia na głosowanie w dowolnym lokalu. Ale zaświadczenie będzie jedno – oryginalne. Kserówki nie będą brane pod uwagę. Przewodniczący komisji ma obowiązek w przypadkach podejrzanych kontaktować się z urzędem i uzyskać potwierdzenie, że dana osoba ma wydane zaświadczenie umożliwiające dopisanie go do listy wyborczej w… Czytaj więcej »

Joanna K.
Joanna K.
13.04.15 17:43
Reply to  joanna

Oficjalnie jest tak jak piszesz. Nie chcę siać zamętu, ale w artykule, który czytałam chodziło raczej o nieoficjalne listy, Nie rozciągam tematu, bo to nie to forum. Można poszperać w necie. Polecam też na yt posłuchać kandydata na prezydenta Grzegorza Brauna o różnych ważnych dla Polski sprawach.

joanna
joanna
14.04.15 16:53

Wolałabym jednak, żeby prezydentem został jednak ktoś, kto ma już doświadczenie polityczne większe, jak Pan Duda, który jest w europarlamencie, ale radzi sobie z obowiązkami w sposób logistyczny bardzo zaradnie, nie rezygnując z kampanii wyborczej. W moich oczach Paweł Kukiz zyskałby, gdyby swoje poparcie oddał w prezencie poważniejszemu kandydatowi i go wspierał, by nie musiało dojść do 2-iej tury wyborów, tylko 10 maja mielibyśmy już okazję cieszyć się z nadchodzących przemian, jakie są niezbędne do tego, by zaprzestać walki z krzyżem, jak również wyeliminować premiera, który swoje poglądy religijne zostawia przed drzwiami do parlamentu, czyli zaprzedaje duszę diabłu.

Joanna K.
Joanna K.
14.04.15 19:09
Reply to  joanna

Też myślałam o wymienionym przez Ciebie kandydacie, ale zanim podejmę decyzję b. dużo czytam na określony temat, żeby wiedzieć więcej i poznać dogłębnie. Muszę powiedzieć, że kandydata, którego już wcześniej wymieniłam(G.B) odkryłam niedawno i ponieważ „władza” go nie kocha, to mnie zaintrygował jako człowiek. Zaczęłam słuchać jego wykładów i jestem pod ogromnym wrażeniem tej osoby. To b.odważny i wyjątkowo inteligentny człowiek, patriota, żywo zainteresowany geopolityką, sytuacją ekonomiczną na całym świecie, znający i uświadamiający ludziom prawdę na podstawie niezbitych faktów historycznych. Wiedzę ma ogromną i widać, że pragnie zaoferować Polakom prawdziwą wolną i silną Polskę, ale szans na przebicie nie ma,… Czytaj więcej »

BASIA
BASIA
14.04.15 19:06

Prezydentem powinna zostać kobieta w naszym kraju doskonała kandydatura Pani Magdaleny niedość że ładna i reprezentacyjna to jeszcze bardzo mądra wreszcie powinno zacząć rządy młode pokolenie a Ci starsi Panowie powinni ustąpić bo nic dobrego nie robią i nie zrobili . Ładna i madraPani Madzia doskonaleby nas reprezentowała na arenie światowej polityki na takich ludzi aż miło popatrzeć .

Joanna K.
Joanna K.
14.04.15 19:16
Reply to  BASIA

Oj Basiu widać, że nie wiesz jakie zaplecze szykuje nam świat (USA, Rosja, Niemcy) jak również nie znasz życiorysu Pana L. Millera, który wystawił swoją kandydatkę. To byłaby kukiełka, nic nie znacząca w tym świecie hien. I na to liczy Miller, że naród wybierze ładną panią, bo nie ma lepszego kandydata. Ludzie zacznijcie interesować się waszym własnym krajem i kogo wybieracie. Polonia na obczyźnie zna bardziej kulisy naszej polityki niż my tu na miejscu. Żenada

Kinia
Kinia
07.05.15 13:30
Reply to  BASIA

problem w tym ,że ona (p.Ogórek) popierałaby in vitro czy aborcji, bo to decyzja kobiet itp. a to nie leży dobrze dla katolików.

Zadowolona
Zadowolona
07.05.15 14:16
Reply to  Kinia

Panią Magdą Ogórek mogą się zachwycać jedynie osoby hołdujące zasadzie ” Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek”…To prawda, że jest śliczna ale co z tego?

BASIA
BASIA
14.04.15 19:59

gorsza jest żenada obecnej polityki czas na nowe partie i nowych ludzi bo jestęmy juz zmęczeni tą obecną i ta która ciagnie si przez 10lat czas na zmiany

Joanna K.
Joanna K.
14.04.15 20:37

To jest tragedia naszego narodu. Dlatego powinniśmy rozważnie wybierać.

joanna
joanna
17.04.15 11:01

Wszystko w rękach Boga. Niech nami mądrze pokieruje, a potem da siłę nowemu prezydentowi i odwagę, by wprowadzał zmiany mogące podobać się uczciwym ludziom i przede wszystkim samemu Bogu. Niech Boga się boi, a do zwalczania zła i eliminowania go z życia ma odwagę i pomocników, którzy będą wprowadzać ustawy zabezpieczające uczciwym ludziom godne życie, w którym korupcja, kłamstwa, oszukiwanie, wyzyskiwanie, mordowanie przestaną istnieć, a Polacy zaczną wracać do ojczyzny, bo w niektórych miejscach na ziemi zaczynają przygniatać swoją obecnością inne, rodowite nacje.

joanna
joanna
04.05.15 11:33

8 dnia ( licząc od końca mojej NP) za mądry wybór przez Polaków najlepszego dla nas Polaków, zdaniem Pana Boga prezydenta i następnie mądre i wspierane pomocą Bożą rządy prezydenckie, żeby nam się wszystkim – uczciwym i pracowitym Polakom dobrze żyło, miałam okazję zmówić częściowo w Gidlach – na „Kąpiołce” (uroczystości, poza mszą św. polegającą m.in. na zamaczaniu figurki Matki Boskiej z Panem Jezusem na rękach w przywiezionym przez pielgrzymów z całej Polski winie) , gdzie dominikanie obchodzili 400-letni jubileusz przybycia do Gidli. To właśnie święty Dominik, założyciel tego zakonu, jest twórcą modlitwy różańcowej. Od dziś włącznie pozostało już tylko… Czytaj więcej »

joanna
joanna
04.05.15 11:39
joanna
joanna
06.05.15 14:05

Po debacie kontrkandydatów obecnego prezydenta wiemy, że nic nie wiemy, no może z wyjątkiem tego, w moim odczuciu, że obecnie nam panujący nie ma już nic do zaoferowania – nie zgłosił się nawet na umowny słowny pojedynek – chowając głowę w piasek. Licząc na brak zdecydowania, na brak odwagi ze strony społeczeństwa zniechęconego do wiary, że może nam się polepszyć, obecnie nam panujący może mieć nadzieję, że nam da nadzieję, że wybierając ponownie właśnie jego przynajmniej się nam nie pogorszy. A ja uważam, że nie możemy być tchórzami i musimy zaryzykować, bo tak dalej, jak jest za obecnych rządów, być… Czytaj więcej »

joanna
joanna
07.05.15 11:17

Wczoraj usłyszałam w telewizji, że PiS sieje nagonkę na PO, a ja do partii nie należę, ale zgodnie ze swoim sumieniem zabieram głos, że trzeba nie bać się zmian, bo obecne rządy tylko dla nielicznych są zadowalające. Tu chodzi o rozwój kraju, przemysłu, o zahamowanie bezrobocia, o to by opłacało się nam być aktywnymi w naszym kraju, a nie tylko za granicą. Przydałby się lepszy socjal, ale czy to nie ściągnęłoby na san inwazji innych nacji szukających lepszych warunków, niż w ich kraju. Przydałaby się wyższa kwota wolna od podatku, ale tego wcale nie gwarantuje nam dojście do władzy przez… Czytaj więcej »

joanna
joanna
07.05.15 14:15

Jestem daleka od zaszkodzenia panu Dudzie – bo na niego właśnie stawiam. Ale chciałabym, żeby ustosunkował się publicznie do zamiarów względem Żydów, w kontekście spraw jakie wychodzą na jaw dzięki np. P. Braunowi i o odszkodowaniach dla Żydów. Chciałabym mieć pewność, też kochając jednego Żyda, jakim jest Jezus Chrystus, czy w swej prezydenturze, którą mam nadzieję obejmie, bo moim zdaniem jest najodpowiedniejszy, nie przestanie w 1-szej kolejności być Polakiem, zaś Żydom wytłumaczy – mając Żydów w rodzinie, że tu jest Polska i że to nie Polacy są winni za Holokaust i II wojnę św. i nie Polacy powinni wypłacać odszkodowania… Czytaj więcej »

joanna
joanna
13.10.15 07:40

„Pragnę Być Ogłoszony Przez Kościół i Rząd Polski Chrystusem Królem”- Orędzie Pana Jezusa, przekazane Annie Argasińskiej w Warszawie w czerwcu 2013 r.

joanna
joanna
13.10.15 07:59

Orędzie Pana Jezusa podane przez Annę Argasińską z Warszawy Pan Jezus: Nie ma wypadków w całym Wszechświecie. Pisz, Anno: Sam Bóg dopuszcza zło, aby dotknąć ludzkość poprzez cierpienie (wtedy najczęściej człowiek nabiera pokory i schodzi ze złej drogi), lub czyniąc zło, sam człowiek zabija brata, tak jak Kain zabił Abla. Potrzeba było tej ofiary, tak jak trzeba było Mojej Ofiary. Anna: Jeżeli ofiara to musi być i kat? Pan Jezus: Tak; Anna: A w tej tragedii dla Narodu Polskiego? Pan Jezus: Jest i kat. Dlatego potrzeba, aby narody w całym świecie padały na kolana przed Bogiem, bo w każdym państwie… Czytaj więcej »

joanna
joanna
13.10.15 08:57

Serce Jezusa ( modlitwa z obrazka ) ” Nie przychodzę do was , by budzić w was lęk – jestem bowiem Bogiem miłości , Bogiem, który przebacza i chce was wszystkich zbawić ‚. ” Wszystkim grzesznikom , którzy uklękną przed obrazem Mego Serca startego dla nieprawości waszych – nawet bez żalu doskonałego – udzielę skutecznej łaski nawrócenia ”. ” Tym, którzy z prawdziwą miłośćią ucałują obraz Mego Serca startego dla nieprawości waszych , udzielę przebaczenia win , nawet przed sakramentalnym rozgrzeszeniem ”. ” U obojętnych samo Moje spojrzenie wzruszy ich serca , tak że zapłoną gorliwością , by czynić dobro… Czytaj więcej »

29
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x