Jak Matka Boża dała światu nowennę pompejańską?

Poniższy fragment jest cytatem z książki „Cuda i łaski Królowej Różańca Świętego w Pompejach”, autorstwa bł. Bartola Longo. Książka liczy 368 stron, jest to najlepsze kompendium wiedzy o nowennie pompejańskiej, to także historyczny zapis pierwszych cudów Królowej Różańca w Pompejach i wielkich dzieł miłosierdzia w tym mieście. Zachęcamy do lektury tej pasjonującej książki! Napisana żywym językiem, pełna wiary i cudów!


Fragment książki „Cuda i łaski Królowej Różańca świętego w Pompejach”

Drugie objawienie Matki Bożej

Cofnijmy się do 8 maja 1884 roku. W sypialni położonej na pierwszym piętrze pałacu Rocco przy Via Settembrini 5 w Neapolu, spoczywa na fotelu dziewczyna licząca 21 lat. Wygląda niezwykle mizernie. Na bladej twarzy widać ślady długiej i ciężkiej choroby, która przez 13 miesięcy przykuwała ją do łóżka. Ma na imię Fortunatina. Imię to było może dla rodziców zapowiedzią szczęśliwej przyszłości córki. Pochodzi ono od łacińskiego wyrazu fortuna, szczęście. I rzeczywiście, czekało ją wielkie szczęście, choć nie według kryteriów tego świata. Dziewczyna została hojnie obdarzona dobrami duchowymi, odznaczała się wrażliwym sercem, prawdziwą miłością Boga i Maryi. Natina rosła szybko i zdrowo, lecz gdy skończyła 19 lat, zaczęła dostawać ataków dziwnej choroby i doświadczyła ciężkich cierpień.

Fortunatina bardzo przywiązała się do swojej krewnej, Almarindy Galassy, kobiety niezwykle pobożnej. Zmarła ona w święto Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w 1883 r., pozostawiając rodzinę w wielkim żalu. Delikatna Natina odczuła stratę tak boleśnie, że od tego dnia nie odzyskała już dawnej wesołości, a jej młodość więdła pod ciężarem żałoby.

Do tego doszła jeszcze straszna choroba, objawiająca się w silnych konwulsjach, które powtarzały się codziennie od godziny drugiej po południu i trwały nieustannie przez 10 godzin do północy. Najbardziej bolesne było ściśnięcie gardła – czuła co wieczór w krtani coś w rodzaju kłębka, który ją dusił i nie pozwalał wypowiedzieć ani słowa. Trzymała się za usta i gardło, żeby się uwolnić od tego dławiącego przedmiotu; rzucała się na łóżku i uderzała tak silnie, że cztery osoby nie mogły jej utrzymać. W takich chwilach cierpienia wyrywała sobie włosy z głowy, usiłowała gryźć siebie i innych. Potrzeba było dużej ostrożności, by nie dopuścić chorej do okaleczenia siebie lub opiekunów, którzy w wielkim smutku jej towarzyszyli. Po uderzaniu rękami popadała w zupełny bezwład, po czym wracały drgawki. Dziewczyna cierpiała też na ustawiczny ból głowy, bóle w nogach, jamie brzusznej, zwłaszcza po lewej stronie ciała, i na nawracającą gorączkę z dreszczami, która zaczęła zagrażać jej życiu.

To wszystko trwało cały rok i zupełnie wyczerpało jej siły. Niechęć do jedzenia tak osłabiła żołądek, że przez kilka miesięcy nie spożywała żadnych stałych potraw, a płynny pokarm wywoływał silny ból brzucha. Nietrudno się domyśleć, że opłakany stan chorej przysparzał wielu zmartwień i trosk rodzicom oraz krewnym. Wszyscy otaczali ją czułą opieką. W smutku zrezygnowano ze wspólnych obiadów i kolacji, w rodzinie panował niepokój. Wszelkie próby ulżenia cierpieniom nieszczęśliwej Natiny okazywały się bezskuteczne. Także leczenie profesora Vincenta Belmontego nie przyniosło chorej ani polepszenia, ani najmniejszej ulgi. Wzywano także innych sławnych lekarzy i chirurgów, ale i ci byli zupełnie bezradni. Natina modliła się często do Matki Bożej prosząc Ją o pomoc. Modlitwy do Maryi z Lourdes, jak to określiła, wprawdzie nieco łagodziły cierpienia, lecz ich nie usuwały.

Tak nadszedł 16 lutego 1884 roku. Pan Mariano Rosati, gorliwy pomocnik w budowie świątyni, przybył do mnie i poprosił o poświęcony medalik Matki Bożej Pompejańskiej. Chciał go wręczyć swojemu przyjacielowi, doktorowi Belmontemu dla jego ciężko chorej pacjentki.

– Jeżeli Najświętsza Panna Pompejańska uzdrowi pannę Agrelli – powiedział do mnie – to do grona jej czcicieli na pewno dołączy wielu neapolitańczyków. Ojciec chorej ma sporo przyjaciół. Wyślę jej także książeczkę z nowenną, niech rodzina się modli, a obrazek Matki Bożej Pompejańskiej niech zawieszą nad łóżkiem chorej.

Kiedy Natina odebrała obrazek, medalik i nowennę od swojego lekarza, poczuła przypływ miłości i jakąś tajemniczą ufność ku nabożeństwu do Matki Bożej Pompejańskiej. Przejęta tym pobożnym uczuciem zapragnęła napisać prośbę do Matki Bożej. Ponieważ była bardzo osłabiona i nie mogła utrzymać pióra, podyktowała następujące słowa:

Ciężko chora Fortunatina Agrelli prosi o uzdrowienie Najświętszą Pannę Różańcową w Pompejach. Jeżeli zostanie wysłuchana, przyrzeka osobiście przybyć do Pompejów, złożyć swoje podziękowanie i przekazać ofiarę na Jej kościół.

Pan Rosati odesłał mi tę prośbę, abym złożył ją na ołtarzu, u stóp Matki Bożej Pompejańskiej. Tymczasem Fortunatina zwołała całą rodzinę i rozpoczęto nowennę w intencji odzyskania zdrowia. Stan chorej nie ulegał poprawie, a nawet zaczął się pogarszać z dnia na dzień tak, że zaczęła ona wątpić w pomoc Maryi. Gdy upłynęły dwa dni od zakończenia nowenny, zaczęły dziać się nadzwyczajne zdarzenia, które obszernie opisała sama panna Agrelli, a potwierdzili liczni świadkowie, w tym jej ojciec, adwokat Camil Agrelli, ksiądz Salvator Nisio oraz lekarz Vincent Belmonte z Neapolu.

3 marca po godzinie 14 na nowo zaczęły się konwulsje, które po godzinie jednak niespodziewanie ustąpiły. Concettina, która siedziała przy łóżku chorej, usłyszała nagle głos Fortunatiny, która zupełnie głośno i wyraźnie wypowiedziała następujące słowa:

– Królowo Różańca z Pompejów, udziel mi tej łaski! Wystraszyło to Concettinę i zaczęła uważnie przysłuchiwać się słowom chorej. Pragnąc by także inni członkowie rodziny byli świadkami tego nadzwyczajnego wydarzenia, pociągnęła za dzwonek. Przybyła natychmiast jej matka, Teresa oraz inni domownicy. Concettina była przerażona i zdziwiona zarazem, dała im znak, by zbliżyły się po cichu i szepnęła:

– Natina rozmawia z Najświętszą Panną!

Wszyscy zaczęli przysłuchiwać się tej tajemniczej rozmowie. Do ich uszu docierały tylko odpowiedzi chorej ale nie słyszeli słów niewidzialnej Rozmówczyni. Zauważyli, że podczas rozmowy Natina szukała czegoś na szyi, jakby pragnęła wziąć do ręki medalik Matki Bożej. „Zabrano mi go!” – zawołała głosem pełnym bólu. Potem zaczęła składać różne obietnice, że będzie ten medalik nosiła na szyi i zawiesi obrazek nad łóżkiem. W końcu usłyszeli takie słowa: „Pozwól mi, Matko, ucałować koniec Twojej szaty!” Zapadła cisza. Fortunatina przeżegnała się tak dokładnie i z taką swobodą, jakby odzyskała wszystkie siły. Lecz zaraz potem znów wpadła w konwulsje.Fortunatina później zrelacjonowała swoje widzenie:

Leżałam w półśnie gdy ukazała mi się Matka Boża Różańcowa. Gdy ją ujrzałam, natychmiast uczyniłam znak krzyża. Najświętsza Panna jedną ręką trzymała Dzieciątko Jezus a drugą różaniec. Siedziała na tronie, który otaczali aniołowie. Maryja i Jezus byli ubrani w biało-złote szaty z jedwabiu, na głowach mieli korony wysadzane drogimi kamieniami. Towarzyszyli im zakonnik i zakonnica św. Dominika. Tron, piękno Maryi i wspaniałość nieba mnie zachwyciły. Maryja patrzała na mnie czułym, macierzyńskim wzrokiem. Wzbudziło to moje zaufanie i zaczęłam ją natychmiast błagać:

– Królowo Różańca Świętego w Pompejach, udziel mi łaski zdrowia! Już złożyłam Ci tę prośbę, odmówiłam nowennę, ale nie doświadczyłam jeszcze Twojego Miłosierdzia. O Maryjo, dotąd nie wyświadczyłaś mi jeszcze żadnej łaski. Chcę być zdrowa!

Maryja odpowiedziała:

– Modliłaś się do mnie pod różnymi wezwaniami i zawsze odbierałaś łaski. Teraz, gdy mnie wzywasz pod imieniem Królowej Różańca Świętego z Pompejów, które mi jest bliższe ponad wszystkie inne, nie mogę ci odmówić. Odpraw trzy no­wenny, oddawaj mi cześć, a wyzdrowiejesz. – A po chwili zapytała mnie czule: – Dlaczego zdjęłaś mój medalik?

Odpowiedziałam, że mi go zabrano i przyrzekłam, że zawsze będę go nosiła, a obrazek powieszę na wezgłowiu łóżka. Obiecałam, że kiedy wyzdrowieję, przybędę do Pompejów, zdejmę obuwie przed wejściem do kościoła i wejdę do niego boso, aby uklęknąć przed ołtarzem, który Bóg przeznaczył na Jej tron. Na końcu powiedziałam:

– O Matko, pozwól mi ucałować koniec Twojej szaty! – Tego życzenia Maryja nie spełniła. Zniknęła, ledwie zdążyłam się przeżegnać i ogarnęło mnie cierpienie.

Z wiarą, że modlitwy do Maryi nigdy nie są daremne, zaczęłam trzy nowenny. Przy końcu drugiej nowenny, 15 marca tego roku, Najświętsza Panna ukazała mi się ponownie. Zasnęłam lekkim snem, a gdy ujrzałam Matkę Bożą, pozdrowiłam ją kilka razy słowami: Monstrate esse Matrem, Okaż że jesteś Matką. Potem zebrawszy się na odwagę, zaczęłam błagać Ją słowami:

– O Maryjo, wskaż mi dzień, w którym skończą się moje cierpienia. Nie mam już ani odwagi, ani sił. Wspomożycielko wiernych, ulecz mnie!

Najświętsza Panna, zawsze uśmiechnięta i o radosnej twarzy, odpowiedziała:

– Na końcu trzeciej nowenny ustaną konwulsje. Wszystkie inne cierpienia skończą się w uroczystość różańcową w październiku.

Potem pobłogosławiła mnie i zniknęła, a ja zdążyłam się tylko przeżegnać i znowu ogarnęło mnie cierpienie. O wszystkim opowiedziałam rodzinie.

Wkrótce Najświętsza Panna ukazała się szczęśliwej chorej po raz trzeci. Byli przy tym obecni jej brat Giuseppe i siostra Teresa. Oboje widzieli, jak Fortunatina przechodziła od konwulsji w stan lekkiego snu. Następnie gestykulowała, a jej blada twarz nabrała rumieńców i wyrazu błogości. Jej zazwyczaj słaby i niesłyszalny głos brzmiał donośnie, a słowa ­wychodziły z ust bez najmniejszego trudu. Gdy brat i siostra usłyszeli, że chora rozmawia, zaczęli płakać ze wzruszenia. Fortunatina tak opowiedziała o trzecim widzeniu:

26 marca, nazajutrz po uroczystości Zwiastowania, leżałam w chorobie. Najświętsza Panna przyszła o tej samej godzinie co ostatnio. A ja, jakby przez sen, powiedziałam do Niej:

– Pozdrawiam Cię, o Maryjo, Królowo Łaski, Błogosławiona jesteś między niewiastami. Tak jak anioł Gabriel zwiastował Ci wielką radość, tak i Ty zwiastujesz koniec moich cierpień. Nie chcę czekać aż do święta różańcowego. Ty wszystko możesz, udziel mi łaski zdrowia wcześniej.

A Błogosławiona między niewiastami odpowiedziała z wielką miłością:

– W trakcie ostatniej nowenny pogorszy ci się tak bardzo, że lekarz potwierdzi beznadziejny stan. A gdy już wszyscy zwątpią w twoje wyzdrowienie, ty tym bardziej w to ufaj. 15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia, będziesz zupełnie zdrowa.

Usłyszawszy to zawołałam radosnym głosem: In te, Domina, speravi, non confundar in aeternum, W Tobie Pani zaufałam, nie zawiodę się na wieki. Wierzę w Twoje słowa. I choćbym miała ujrzeć kapłana idącego z ostatnim namaszczeniem, zachowam wiarę. Wiem, że Matka Wszechmocnego spełnia Swoje obietnice.

 

Widzenie minęło. Fortunatina odzyskała na moment przytomność, otworzyła oczy i przyjrzała się płaczącemu rodzeństwu. Szczęśliwa opowiedziała im o obietnicy Maryi. Potem znowu wpadła w konwulsje. Brat i siostra natychmiast przekazali to wszystko rodzicom i domownikom, a ci dalej krewnym i przyjaciołom. Wszyscy oczekiwali skutków tego objawienia i wyzdrowienia Fortunatiny.

28 marca cierpienia chorej rzeczywiście gwałtownie się zaostrzyły. Ból głowy i omdlenia były tak silne, że konwulsje trwały od dziewiątej rano i utrzymywały się 20 godzin. Następnie straciła przytomność i majaczyła w gorączce, aż obawiano się zapalenia mózgu. Okładano jej głowę lodem i używano innych wypróbowanych metod. Po północy zawołano lekarza. Profesor Belmonte przybył natychmiast i zastosował odpowiednie środki. Chora otworzyła oczy i powiedziała słabym choć pewnym głosem:

– Najświętsza Panna powiedziała, że pogorszy mi się przy końcu trzeciej nowenny i wszystko się sprawdziło. Tak samo sprawdzi się też to, że odzyskam zdrowie.

Pierwszy dzień kwietnia przypadał na wtorek i był ostatnim dniem trzeciej nowenny. Pojawiły się znowu straszne konwulsje. Po półtorej godzinie matka chorej, pani Concetta Zuccala, spostrzegła, że chora się przeżegnała. ­Pomyślała, że zaczyna się nowe widzenie i zwołała natychmiast całą rodzinę.

– Chodźcie, Natina rozmawia z Najświętszą Panną! – Wszyscy przybiegli, ale jak poprzednio, do ich uszu docierały tylko słowa chorej, nie słyszeli odpowiedzi Tej, do której były skierowane. Odzyskawszy przytomność Fortunatina opisała kolejne spotkanie z Maryją.

– Widziałam znowu Najświętszą Pannę. Obiecała, że te smutne dni wkrótce się skończą. Powiedziałam Jej, że dziś cały Kościół wielbi Jezusa i wspomina Jego mękę i śmierć. Że zaufałam Jej słowom i zakończyłam trzecią nowennę. Maryja odpowiedziała, że w dniu, w którym Kościół czci Ją jako Matkę Bolesną, ustaną codzienne ataki, a cała rodzina odzyska utracony spokój. W Wielką Środę po raz pierwszy wyjdę z łóżka, na Wielkanoc będę siedziała z rodziną przy stole, a 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia, ustanie reszta cierpień. Wtedy odeszła.

Nadszedł 4 kwietnia, piątek przed Niedzielą Palmową, święto Matki Bolesnej. Wszyscy krewni i znajomi oczekiwali z niepokojem spełnienia się pierwszej obietnicy Najświętszej Panny. „Czy powtórzą się konwulsje? Czy spełni się obietnica Matki Bożej?” – Te słowa były na ustach bliskich Natiny. W ich sercach nadzieja toczyła walkę z obawą. Zbliżała się godzina, w której biedna dziewczyna popadała w straszliwe cierpienia i pozostawała w nich przez dziesięć długich godzin. Concettina siedziała przy łóżku chorej, a ojciec Fortunatiny wrócił do domu wcześniej niż zwykle. Na jego twarzy uwidaczniało się cierpienie i niepokój.

– Czy zaczęły się konwulsje? – spytał przestąpiwszy próg mieszkania.

– Jeszcze nie – odpowiedziano.

– Kto wie, czy cud się spełni…

Zegar w sypialni chorej wskazywał godzinę 13.15. Oczy wszystkich zgromadzonych w sąsiednim pokoju kierowały się przez otwarte drzwi na tarczę zegara. Panowała cisza. Napięcie rosło w miarę upływającego czasu.

Wybiła druga! Wskazówka posuwała się coraz dalej, a atak nie następował. Z każdą upływającą minutą serca wszystkich obecnych biły coraz silniej, nikt nie potrafił ukryć wzruszenia.

Upłynął kwadrans… Ale konwulsje nie nadchodziły. Pobiegli do sypialni chorej. Natina płakała i śmiała się równocześnie. Zapanowała ogólna radość. Tylko ojciec nie miał odwagi wejść do sypialni. Nie wierzył w cud, obawiał się, że to wszystko jest złudzeniem. „Kto wie, czy choroba nie wróci za godzinę?” – myślał.

Do wieczora nie zdobył się na spotkanie z córką. Ale gdy po kolejnych godzinach jest stan się nie pogarszał, nie mógł dłużej się powstrzymać i wszedł do sypialni. Wzruszenie odebrało mu mowę i wycisnęło morze łez. Usiadł przy łóżku i nie wyrzekł ani słowa, tylko płacząc wpatrywał się w swoje ukochane dziecko.

Fortunatina przed trzecią powiedziała do siostry zdrowym głosem:

– Zacznijmy odmawiać nowennę dziękczynną do Matki Bożej Różańcowej w Pompejach!

Natychmiast zapalono świece przed ołtarzykiem Maryi i odmówiono nowennę. Serce i umysł Natiny przepełnione były wdzięcznością i miłością ku Królowej Nieba. Jedynym jej zajęciem było teraz składanie podziękowań.

Czas upływał jej teraz bardzo szybko a dni wydawały się za krótkie. Nadeszła Wielka Środa. Natina po raz pierwszy po długim czasie opuściła łóżko. W święta wielkanocne siedziała szczęśliwa z rodziną przy stole. Tak więc spełniły się wszystkie obietnice, które Najświętsza Panna dała jej czwartego kwietnia.

Upłynęły dwa tygodnie. W nocy z 19 na 20 kwietnia, Fortunatina zasnęła i ujrzała ponownie Matkę Bożą Różańcową. To widzenie dodało jej nowej otuchy i odwagi.

– Najświętsza Panno Pompejańska, nie chcę czekać do 15 sierpnia na całkowite wyzdrowienie.

Pocieszycielka strapionych raczyła i tym razem wysłuchać Natinę, którą otoczyła szczególną opieką.

– Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się woli Bożej, Bóg udzieli ci tej łaski na Moją prośbę. W 26 dniu tego miesiąca zostaniesz uzdrowiona z porażenia. 30 kwietnia ustaną wszystkie inne cierpienia. Od tego dnia będziesz mogła chodzić. Kiedy znów staniesz na nogi, uklęknij i odmów trzy razy Zdrowaś Maryjo w podziękowaniu. Zanim upłynie się maj wyjdziesz z domu.

Zanim odeszła dodała głosem pełnym przychylności i dobroci:

– Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć trzy nowenny odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne.

26 kwietnia, w święto Matki Bożej Dobrej Rady, około godziny 3 nad ranem, całkowicie ustało wewnętrzne porażenie, któremu medycyna nie mogła w żaden sposób zaradzić. Fortunatina Agrelli cierpiała na nie przez rok i dwa tygodnie bez przerwy. Tak spełniła się zapowiedź Najświętszej Panny.

Concettina, która stale przebywała przy siostrze, natychmiast powiadomiła matkę i ojca. Ten nagle zbudzony wesołymi okrzykami, wyskoczył z łóżka pełen wielkiej radości i najgłębszej wdzięczności dla Matki Bożej, upadł na kolana, ucałował podłogę i zawołał ze łzami w oczach:

– Panie, dziękuję Ci za ten cud! Najświętsza Panno Pompejańska, podarowałaś mi córkę na nowo!

Zgodnie ze słowami Maryi, 30 kwietnia ustały wszystkie inne cierpienia.

Nadszedł maj. Fortunatina była zdrowa ale tak osłabiona, że nie mogła się wyprostować ani stać bez laski. Nawet siedząc była zgarbiona. W pierwszych dniach maja wychodziła z łóżka na dwie do trzech godzin, ale poza tym głównie siedziała na krześle. Aby dojść z pokoju na taras i zaczerpnąć nieco powietrza, musiała opierać się na dwóch osobach i po drodze kilka razy odpocząć.

Nadszedł oczekiwany ósmy dzień maja. „Modlitwa błagalna do potężnej Królowej Różańca w Pompejach” była już znana Fortunatinie. Modlitwę tę odmawiają 8 maja w południe wszyscy czciciele Matki Bożej Różańcowej na całym świecie i wyjednuje ona niezliczone łaski u Serca Matki. Natina wstała jak co dzień, przy pomocy siostry usiadła w sypialni i oczekiwała na godzinę modlitwy. Powiedziała:

– Dzisiaj Najświętsza Panna na pewno mi pomoże bo czytałam, że tego dnia zawsze udziela łask.

Wpatrywała się w obraz Matki Bożej Pompejańskiej wiszący na przeciwległej ścianie, przed którym paliły się od rana dwie świece. Wystrzał armatni oznajmiający południe odbił się silnym echem w sercu dziewczyny. Była to od dawna wyczekiwana godzina modlitwy błagalnej. W tej samej chwili Concettina uklękła przed obrazem i zaczęła wraz ze swoją ciocią odmawiać modlitwę znaną na całym świecie: O można Królowo Zwycięska. Po modlitwie wyszły z pokoju. Natina pozostała sama siedząc na krześle w pobliżu drzwi balkonowych. Jej dusza była pełna nadziei i ufności w słowa Najświętszej Panny, że w maju będzie mogła wyjść z domu. Chciała się przekonać, czy otrzymała już obiecaną tak dawno łaskę.

Wstała z krzesła i… stanęła prosto! Ogarnęło ją zdziwienie, serce zaczęło mocno bić. Spróbowała zrobić kilka kroków i zauważyła, że chodzenie nie sprawia jej żadnej trudności. Nie było wątpliwości, uzdrowienie nastąpiło w jednej chwili. Jej duszę napełniło wielkie uczucie wdzięczności i radości. Natychmiast przypomniała sobie słowa Najświętszej Panny: „Kiedy zaczniesz znów chodzić, uklęknij i odmów trzy razy Zdrowaś Maryjo w podziękowaniu.” Pierwsze kroki skierowała więc do obrazu Maryi. Ze wzruszeniem uklękła przed nim i płacząc odmówiła modlitwy. Potem wstała i poszła oznajmić całej rodzinie o cudzie.

Trudno opisać wrażenie krewnych na widok dziewczyny, która jeszcze kilka minut wcześniej nie mogła poruszyć się o własnych siłach. Z wielką radością wołano: „Prawdziwy cud! Prawdziwy cud!”

Natinie zdawało się, że straciła przytomność umysłu i nie wiedziała, czy to wszystko co ją spotkało nie jest złudzeniem. Kilka razy przeszła przez pokój aby się przekonać, że nic jej nie dolega. Od tej chwili zawsze chodziła swobodnie. Widzieli to wszyscy, którzy ją odwiedzali. To, co jej Matka Boża przyrzekła, otrzymała w obiecanej kolejności. Wyzdrowiała i nie pozostał na jej ciele żaden ślad choroby. Stała się żywym świadectwem cudów Królowej Nieba, która z upodobaniem przyjmuje cześć, jaką wierni oddają Jej pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej z Pompejów.

Następnego dnia Fortunatina Agrelli spisała historię nadzwyczajnego uzdrowienia, które dokonało się 8 maja 1884 roku. Dwa dni później mogła normalnie spożywać posiłki. Wkrótce na jej twarzy nie było śladu ciężkiej choroby, mogła wchodzić i schodzić po wysokich schodach i zgodnie z obietnicą Najświętszej Panny, jeszcze w maju wyszła z domu.

18 czerwca 1884 roku Natina przyjechała do Doliny Pompejańskiej w towarzystwie całej rodziny, aby tam dać świadectwo cudu. Wtedy jeszcze nie odprawiano w nowym kościele publicznych nabożeństw i nie było w nim ołtarza. Cudowny obraz wisiał w kaplicy przylegającej do nowej świątyni, która obecnie poświęcona jest św. Katarzynie ze Sieny. Szczęśliwa dziewczyna weszła do kaplicy boso, uklękła przed ołtarzem Matki Bożej Różańcowej, przyjęła Komunię świętą i spełniając wszystkie obietnice złożyła ofiarę na kościół. Wraz z nią klęczeli jej krewni, którzy nie mogli powstrzymać łez radości. Potem odwiedził mnie jej ojciec, który jednak z powodu silnego wzruszenia, nie mógł wymówić ani słowa.

Na potwierdzenie prawdziwości tego cudu pod świadectwem podpisali się m.in. ksiądz Nisio, biskup z Amorio, lekarz prof. Vincent Belmonte z Neapolu i różne inne osoby, które odwiedzały Natinę w czasie jej choroby i były świadkami jej cudownego uzdrowienia.

 

 • Ja z Nowenną Pompejańską zetknęłam się pierwszy raz kiedy bardzo zachorowała moja bratowa.Kiedy zobaczyłam ją w chorobie to się rozpłakałam bo była bardzo chuda,załamana psychicznie,nie chciała z nikim się spotykać,a nawet powiedziała do męża żeby wykupił miejsce na cmentarzu bo póżniej nie będzie wiedział c o robić.Koleżanka mi podsunęła tę nowennę,ale ponieważ ja jeszcze pracuję więc wydało mi się ,że nie dam rady części w ciągu dnia odmówić bo jeszcze inne zobowiązania modlitewne miałam.Poprosiłam więć moją sistrę i dwie inne bratowe i modliłyśmy się tą nowenną o zdrowie dla niej.Zaczęłyśmy 23 czerwca a skończyłyśmy akurat 14 sierpnia przed świętem Wniebowzięcia Matki Bożej, no i czekaliśmy również na poprawę zdrowia, aż przed 1 listopada zadzwonił mój brat ,że przyjadą na Święto Zmarłych i od tamtej pory było już tylko lepiej,oczywiście choroba jest nieuleczalna ale nauczyła się z nią żyć i normalnie funkcjonować,A obecnie zachorował na chorobę nowotworową mój mąż i również odmawialiśmy w rodzinie Nowennę Pompejańską w jego intencji od 19 czerwca do 11 sierpnia, a 15 sierpnia pojechałam w jego intencji do Matki Bożej w Licheniu i po głownej mszy odpustowej jak zadzwoniłam jak się czuję(był już po 2 chemiach) – powiedział ,że wyjątkowo dobrze i o tego dnia zaczął dobrze jeść i nabierać sił i wagi i powiedział”wiesz ja myślę ,że ze mną będzie dobrze”.Leczenie jest jeszcze w trakcie ,ale mamy ogromną nadzieję ,że Matka Boża z Pompejów nam i tym razem pomoże bo ufam jej słowom.Z panem Bogiem

 • Moi drodzy bracia i siostry…wszystkim Wam bardzo dziekuje za tak ogromna rzeke modlitwy jaka plynie do naszej Mamusi Niebianskiej…bardzo jestem szczesliwa!!! Ja otrzymalam ogromna laske od Pana Jezusa.Musze Wam wszystkim sie przyznac,ze juz jestem szczesliwa poniewaz podjelam te piekna i cudowna modlitwe jaka jest wlasnie ta Nowenna.Zaledwie zaczelam a juz czuje obecnosc tej ogromnej mocy i sily jaka w niej jest.Tak bardzo kochani moi zycze abyscie wytrwali do konca bo przeciez nie mozemy pozwolic aby brat ,,siarka,, nam dyktowal warunki…to,ze nam przeszkadza to jest znak,iz jest w jakims stopniu pokonany.Z Maryja polozymy go na lopatki.To jest dopiero satysfakcja!!!!!!!!!! Pamietajmy kochani,ze gdy tylko biezemy Rozaniec do reki on trzesie porami…….Wszystkiego dobrego.

 • Pragne.odmawiać Nowennę Pompejańska od środy popielcowej.Bede modlić się w intencji,o uzdrowienie duchowe i przemienie serca ,chłopaka,który wydawało sie że,posiada uczucia,lecz niestety serce Mu zrobiło się zimne jak głaz,nieppoznaję Go.Stał się jakby inną osobą się stał…..Wierze w moc mej modlitwy,ze Najświętsza Panienka mnie wysłucha,bardzo mi zależy na tym mezczyżnie,żebyśmy stworzyli w przyszłości udana kochająca sie rodzinę,bez wzgledu na wszystkie kłopoty.Matuchno,Pompejsńska w Tobie cała ma nadzieja!

 • Witam,czy mogę modlic sie o nawrócenie męża i jego powrót do domu?od wielu lat jesteśmy po rozwodzie,on ma dziecko z inna kobietą.wiem,ze im sie nie układa,sam o tym mówi. nie wiem,może wolą Boga jest,aby on był z nią.nasza córka bardzo cierpi bez taty,płacze, porównuje się,ma do niego żal.rozmawiamy dużo,mówię jej,ze na ten czas jest dla nas tak przewidziane,zeby zyc osobno.ona chciałaby miec swojego tate w domu.

  • myślę, że możesz się o to modlić ale i w to o co się będziesz modlić wierzyć. Czy to jest człowiek którego znasz? Jestem w podobnej sytuacji. Moja córka też ma żal do swojego ojca że nie jest z nami, chociaż to ja uciekałam aby nas przestał krzywdzić. Ja się modlę o to, aby już nigdy mój były małżonek nie skrzywdził dziecka i aby Bóg pokierował naszymi ścieżkami wg swojej woli. Polecam Ci modlitwę w intencji zjednoczenia rodziny lub nawiązania kontaktów ojca z dzieckiem. Sama zdecyduj co wybierasz. Ja poddaję się Woli Bożej

 • Od 27 marca zaczęłam Nowennę-jestem na skraju wyczerpania mam długi, a mąż w niczym mi nie pomaga,bo chce mnie doprowadzic abym opusciła nasz dom i pije- zaczęłam sie modlic o pomoc w sprawach finansowych o ratunek dla mnie czy moge o to sie modlic.

  • Wierze ze Matka Boza ci pomoze.Zeby pomoc ci w sprawach finansowych Ona da ci sile do dzialania, zdrowie i pewnosc w podjetych pracach . Dalej sama doswiadczysz cudow i zadziwisz sie .

  • módl się raczej o nawrócenie męża jeśli Mąż się zmieni i finansowo będzie Wam lżej. Tak myślę… Co z pieniędzy jeśli mąż zatraca swoją duszę.

 • SWIETA MATKO BOZA SPRAW,ABY OPERACJA PRZEBIEGLA BEZ POWIKLAN I KOMPLIKACJI.NAJSWIETSZA MATENKO SZKAPLERZA SW URATUJ JA,WYPROS LASKE U SYNA SWEGO ,ABY NIC NIE ZAGRAZALO JEJ ZYCIU I ZDROWIU,OSLANIAJ JA SWOIM PLASZCZEM,OTOCZ JA OPIEKA .PANIE JEZU TWOJE MILOSIERDZIE NIE MA GRANIC,UDZIEL JEJ SWOJEGO MIOSIERDZIA I BLOGOSLAWIENSTWA ,ABY MOGLA ZYC I WYCHOWAC SWOJEGO MALENKIEGO SYNKA.PANIE JEZU UFAM TOBIE. MATKO BOZA ZAWIERZAM CI.Z CALEGO SERCA DZIEKUJE ZA MODLITWE BOG ZAPLAC.

 • Małgorzato jest też nowenna do bożej opatrzności w której można się modlić o wsparcie materialne:)

 • Pragnę podzielić się z Wami kochani, którzy pokładacie ufność w Panu i Maryi, otóż wszystkie trudne sprawy życia mojego i mich bliskich oddaję Matce Bożej Pompejańskiej.
  Do Niej to zanoszę modlitwę Różańcową w wielorakich potrzebach ważnych dla mnie.
  Zaświadczam że bez pomocy Matuchny Różańcowej Pompejańskiej, moja mama na pewno by już teraz nie żyła, moje dzieci już dorosłe nie kończyłyby studiów, zdawały kolejne egzaminy.

 • Moja mama gdy zachorowala na raka zaczelam sie modlic Nowenne Pompejanską aby wyzdrowiala..niestety gdy choroba wróciła poczułam smutek lekkie rozczarowanie ale wiedzialam ze nie moge tracić nadziei..bałam sie bardzo chemioterapii wiec zaczelam kolejny raz inna intencję aby moja mama zniosła bardzo dobrze do konca wszystkie cykle chemii..około miesiąc temu skonczyłam Nowenne,był to poniedziałek a mama w środe miała miec chemioterapie..gdy zajechała na miejsce dostała wyniki z rezonansu o braku wznowy..a pani doktor powiedziala jej-kończymy leczenie bo nie ma już czego leczyć i nie dostała więcej chemioterapii..dostałam podwojny prezent..nie dość że zniosła tak dobrze leczenie to cudownie wyleczona została..w dodatku dowiedzielismy sie o tym w srode ktora poswiecona jest Matce Bozej Nieustającej Pomocy..wiem ze ta Łaska to rowniez dlatego ze nie straciłam nadziei..dlatego nie traćcie nadziei nigdy..Matka Boża naprawde nas słyszy i pomaga.. bardzo Cie kocham moja Najdroższa Maryjko i dziękuje.BÓG ZE SWOIM MIŁOSIERDZIEM PRZYCHODZI ZAWSZE DO TYCH KTÓRZY SIE DO NIEGO UCIEKAJĄ.

 • Witajcie. Ja modle sie za moje malzenstwo. Wlasnie dZis mija 8 miesiecy I jest niedobrze… Nowenne odmawiam 29 Dzien dzisiaj, daje mi to duzo radosci I spokoju, bez niej bym chyba zwariowala.. Zaraz IDE na Msze Swieta do pobliskiego Kosciolka. Moj maz chce mnie opuscic.. Kocha mnie bardzo ale mowi, Ze Milosc to nie wszystko.. Matko Najswietsza Prosze wlej w Jego serce wiare, Ze mimo bolu, rozczarowan, mozemy stworzyc szczesliwa kochajaca sie rodzine. Ja bardzo Go Kocham I bede walczyc o to malzenstwo !!!! Bog zaplac..

  • Ja też modlę się do Matuchny Pompejanskiej, w intencjii mojego męża który bardzo się zmienił proszę o mego nawrócenie powrot do rodziny, mołości oraz wartości którym slłóżył. Rozpoczelam nowenne ale ustałam jednak mimo wielkiego załamania i bólu jaki przeżywam rozpoczęłam na nowo modlę się już 21 dnii wiem że tylko za wstawiennictwem Maryi mogę wybłagać tę łaskę. W pełni wierze że Mateczka Pompejańska pomorze naszej rodzinie

  • Droga Ewelino,
   nie poddawaj się ! Módl się diami i nocami ile tylko możesz.Jestem po ślubie ponad dwadzieścia lat. Byłam pewna na tysiąc procent,że jestesmy szczęsliwym małżeństwem. Nie będę wszystkiego pisać,bo zabrakłoby strony, w każdym razie, pewnego dnia mój mąż też oświadczył mi,że odchodzi ode mnie.świat mi się zawwalił! To za mało powiedziane. Modliłam się nieustannie koronką do Miłosierdzia Bożego – przez Sakrament Małżeństwa, Niepokalane Serce Maryi, Przez Aniołów i Archaniołów, przez wszystkich Świętych i dobre Dusze. Nie ustawałam w modlitwie. Starałam się być dobrą żoną jak zawsze, nie wychodziłam z małżeńskiego łóżka. Minęły trze lata. Dziś myślę, że z pomocą Bożą kryzys zażegnany. Znów jesteśmy dobrym małżeństwem. \nie przestałam się modlić. Miej nadzieję, módl się i odzywaj się z milościa

 • Ja też się modlę o odrodzenie miłości, przebaczenie ze strony mojego ukochanego, o zmianę jego nastawienia do mnie. Najtrudniejsze w tym wszystkim jest jednak dla mnie zrozumienie, gdzie jest wola Boża. Bo przecież gdy wola Boża jest inna to modlitwa nie zostanie wysłuchana…

 • Dzis zaczełam odmawiac nowennę o powrot do zdrowia mojego syna , wierzę ,ze PANNA ŚW ROZANCOWA z POMPEI wyslucha mnie .

 • Ja modlę się od 15 dni. Miesiąc temu zostawił mnie chłopak, którego prawdziwie pokochałam kilkanaście lat temu. W związku byliśmy dwa lata, ale ostatnio coś się między nami popsuło i On się poddał. Nie wyobrażam sobie bez Niego życia. W momencie kiedy całkowicie straciłam nadzieję, dowiedziałam się o nowennie pompejańskiej. Proszę Matkę Boską, aby na nowo zasiała w nim ziarno miłości, którą kiedyś mnie darzył. Modlę się także do Świętej Rity, która jest orędowniczką w sprawach trudnych i beznadziejnych. Ufam, że Matka Boska wraz ze św. Ritą wyproszą dla mnie potrzebne łaski u Boga.

  • Agnieszko, Bóg udziela łask, które są zgodne z Jego wolą. Zdrowie człowieka zazwyczaj jest zgodne z Jego wolą. Pomyślność w przedsięwzięciach ofiarnych dla innych – także.

   Jeśli prosisz o miłość chłopaka, powinnaś mieć pewność, że Wasz związek jest zgodny z wolą Boga. Odpowiedzieć sobie na pytanie – dlaczego chcesz z nim być? Czy planujecie małżeństwo? Ważne też, czy żyliście po chrześcijańsku. Inna sprawa, że Bóg nie zmusza nikogo do miłości nawet do Siebie Samego. Jesteśmy wolni i wolna jest nasza miłość. Jeśli mowa o ziarnie miłości, to jest tak jak ze Słowem Bożym – ono może paść na skałę i cóż wówczas ma Bóg począć?

   Z pewnością miłość do chłopaka nie powinna być większa niż miłość do Pana Boga. Jeśli mówisz „nie wyobrażam sobie życia bez niego”, to już chyba jest coś nie tak, bo jeśli on lub Bóg zdecyduje, że nie możecie być razem, to i tak powinnaś żyć z radością dla Pana Boga i ku Jego Chwale. Twoje serce powinno być zawsze najbliżej Pana Boga – Jemu bliskie, wszystko inne jest mniej ważne. Jeśli miłość do innego człowieka przesłaniałaby Ci prawdziwy Sens istnienia, to czy byłoby zgodne z wolą Bożą, aby ten stan rzeczy trwał wiecznie?

   Czy raczej wolą Bożą byłoby, abyś odkrywała Prawdziwy Sens, niezależnie od warunków w jakich się znajdziesz? To dotyczy wszystkiego – współżycia z ludźmi, warunków materialnych, uczuć. Nic z tych rzeczy nie jest ważniejsze niż Bóg. „Nie wyobrażam sobie życia bez Boga” – myślę, że wolałby ON od nas takie słowa usłyszeć, gdyż każde inne zdanie tego typu jest złamaniem Najważniejszego Przykazania. Nr 1. „Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną” – „Będziesz Mnie miłował z całego serca swego z całych sił swoich, z całej duszy swojej, całym swoim rozumem”.

   Pamiętaj o tym. Bóg jest wymagający, a lekcje, które On daje – trudne. Życzę Wam – Tobie i Twojemu chłopakowi wszystkiego co najlepsze! Obyście obydwoje żyli zawsze jak najbliżej Pana Boga!

 • To juz 51 dzień Nowenny. Modlę się w intencji mojego uzdrowienia. Po komplikacjach pooperacyjnych ciągle źle się czuję i dolegliwości odbierają mi radość życia. Wierzę,że Matka Boża mi pomoże,choć przynam ,że czasem nachodzą mnie wątpliwości,bo ciągle czuję się źle. Mimo wszystko cieszę się,że dowiedziałam sie o Nowennie.

 • Rozpoczelam Nowenne w intencji o zwrucenie klasztoru dla Braci Franciszkani w Wilnie…juz ponad 9 lat trwaja procesy sadowe, kurupcja….i wszystko w celu azeby nie zrwucic braciom klasztoru, poniewaz klasztor znajduje sie w starowce Wilna, przynosi dobre pieniadze przedsiebiorcom, w czyjej wlasnosci teraz znajduje sie klasztor….
  Matka Boza jest jedyna nadzieja w tej sprawie i ufam, ze nie zawiedzie…..

 • Witajcie. Ja zaczynam nowenne z nadzieja uzdrowienia z choroby, wiem,ze tylko niebiosa mogą mi pomóc. Módlcie się za mną kochani. Bóg zapłać

 • Ja odmawiam juz drugi raz nowenne pompejanska, ta sama intencja. Za pierwszym razem nie zostalam do konca wysluchana a teraz juz 27 dzien i jest coraz lepiej, wiem ze Najswietsza Maryja mi pomaga i efekty widoczne sa z dnia na dzien. Juz teraz bardzo dziekuje, bo nie tylko pomaga mi w jednej sprawie ale uklada mi zycie na lepsze. Bardzo jej dziekuje :-*

 • Dzis zaczelam trzecia nowenne pompejanska.
  Juz nie moge przestac jej odmawiac. Stala sie dla mnie czescia mojego zycia. Jest pokarmem duchowym dla mnie.
  Zaczelam ja odmawiac tego samego dnia, w ktorym sie o niej dowiedzialam, no i od tamtej pory dzien w dzien zywię sie tym niesamowitym pokarmem.
  Odmawiam ją idac do sklepu, idac na spacer, sprzatajac, gotujac, jadac samochodem itp.
  Dzieki niej podjelam kroki, o ktorych jeszcze kilka mies temu w ogole nie myslalam.
  Napisalam swoje swiadectwo. Moze wkrotce pojawi sie na stronie.
  Pozdrawiam.

  • Matka Boża Pompejańska bardzo mi pomogła otrzymałem zdrowie oraz inną łaskę o którą nie prosiłem.

 • Modlę się w intencji uzdrowienia z homoseksualizmu mojego syna. Dopiero 4 dzień. Dużo jeszcze przede mną. Obym wytrwała.Z Bogiem.

  • Droga Mariolu,nie wiem czy wiesz,ale homoseksualizm to nie jest choroba.I skoro Twoj syn czuje sie z tym szczesliwy to moze lepiej niech tak zostanie.Widocznie ci ludzie sa rowniez potrzebni Bogu 🙂

   • Owszem, nie jest to choroba, ale zespol cech, ktore sprowadzaja sie do wolnej woli. Cechy, ktore sa sprzeczne z prawem naturalnym, ktore dal nam Bog, a takze sprzeczne z jego przykazaniami. Wiec sugerowanie, ze Bog powoluje do homoseksualizmu jest malo powazne.

    • Dzięki, za mądry wpis.Wszystko , co jest inaczej niż Bóg zaplanował jest do poprawienia poprzez prośbę kierowaną do Boga. Reszta zależy od Niego, ale to przykre że homoseksualizm nie jest jeszcze rozumiany przez ludzi modlitwy, to podobnie jak bezpłodność, brak słuchu,czy kalectwo lub inne anomalia. Zawsze trzeba liczy na Boże miłosierdzie przywrócenia zdrowia.

 • litosciwa Matenko z POpejow blagam cie o solidnre rozpoczecie i wytrwanie nowwenny Popejanskiej abym dotrwala do konca z twojom opieka twoja czcicielka kkinga

 • SWIETA MATKO BOZA SPRAW aby mój braciszek odzyskał zdrowie (15-letni Kacperka),który już ponad 6 tygodnie przebywa w szpitalu na intensywnej terapii w ciężkim stanie w śpiączce.Ma poważny uraz głowy.Prosimy by wrócił do zdrowia i do życia przed wypadkiem.Żeby wybudził się ze śpiączki i sam zaczął oddychać bez pomocy respiratora.Pomódlcie się o Jego życie. O cud. lekarze robia wszystko co mogą .Boże, proszę spójrz na jego cierpienie ciała i duszy i okaż mu miłosierdzie. Spraw by doznał potęgi Twojej dobroci i w zdrowiu i radości mógł wrócić do normalnego życia. Nam jego rodzinie daj wiarę, nadzieje i mnóstwo sily. Wysłuchaj błagań całej Naszej rodziny i przyjaciół.NAJSWIETSZA MATENKO SZKAPLERZA SW URATUJ KAcperka,WYPROS LASKE U SYNA SWEGO ,ABY NIC NIE ZAGRAZALO JEgo ZYCIU I ZDROWIU,OSLANIAJ go SWOIM PLASZCZEM,OTOCZ OPIEKA .PANIE JEZU TWOJE MILOSIERDZIE NIE MA GRANIC,UDZIEL SWOJEGO MIOSIERDZIA I BLOGOSLAWIENSTWA.PANIE JEZU UFAM TOBIE. MATKO BOZA ZAWIERZAM CI.Z CALEGO SERCA DZIEKUJE ZA MODLITWE BOG ZAPLAC

 • Rozpoczynam dziś kolejną Nowennę. Matko Boża Różańcowa z Pompei, spraw by ta moja modlitwa dotarła za Twoim pośrednictwem do Jezusa Miłosiernego, bo o miłosierdzie proszę dla mojej rodziny.

 • O nowennie dowiedziałam się już ponad rok temu, ale sądziłam wtedy, że nie będę w stanie modlić się tak długo różańcem, ta modlitwa zawsze była dla mnie trudna i szybko się zniechęcałam. Informacja o nowennie wróciła do mnie w bardzo trudnym momencie mojego życia. Zostawił mnie narzeczony na miesiąc przed ślubem, bardzo go kocham, on twierdzi, że jestem tą jedyną, a jednak istnieją okoliczności, które uniemożliwiają nam bycie razem i usłyszałam od niego, że już nigdy nie będziemy razem. Dużo mojej winy jest w przyczynach naszego rozstania, bardzo żałuję tego, że zachowywałam sie bardzo egoistycznie i nie potrafiłam pokazać mu jak bardzo go kocham. Powiedział mi też, że zastanawia się nad wstąpieniem do zakonu. To dodatkowo sprawia, że nie wiem, co robić, jak postępować. Dla nas obojga bardzo ważny jest Pan Bóg. Nie chcę walczyć z Panem Bogiem, ale prosić Maryję o pomoc, bo bardzo chciałabym, abyśmy byli chrześcijańskim małżeństwem, kocham go i bardzo mi go brakuje, mieliśmy tyle planów. Ta rozłąka wiele we mnie bardzo zmieniła, dojrzałam do decyzji, których wcześniej się bałam, które były punktem zapalnym między nami. Informacja o nowennie wróciła do mnie, kiedy byłam na skraju załamania i poczułam wtedy, że wróciła do mnie nadzieja i spokój. Modlitwa do Matki Bożej dodaje mi sił. Dziś 12 dzień nowenny i przeżywam kryzys, bo cała ta sytuacja jest dla mnie bardzo trudna. Staram się z pokorą podchodzić do tego, co mnie spotyka, ale jest to bardzo trudne, kiedy serce tęskni i kocha. Nie chcę wymuszać na Maryi łaski, o która ją proszę, ale właśnie bardzo prosić, po prostu bardzo prosić w nadziei, że w przyszłości staniemy się małżeństwem na chwałę Pana Boga.
  Przeczytałam Wasze wpisy i cieszę się, że macie tak silną wiarę, nadzieję i zaufanie do Matki Bożej.
  Z Panem Bogiem.

  • Bardzo mnie zaciekawił Twój wpis, sama też jestem w bardzo podobnej sytuacji. Czy mogłabyś podzielić się ze mną jak rozwiązała się twoja sytuacja 🙂

 • Ludzie wytrwajcie w tej modlitwie !
  Jest naprawdę skuteczna. Dziś skończyłam odmawiać swoją pierwszą nowennę. Na początku nie było łatwo, próbowałam aż trzy razy ale w końcu coś we mnie drgnęło i skończyłam ją 🙂 Modliłam się o silę wytrwałość oraz efektywność w nauce, i już w trakcie nowenny zauważyłam duże zmiany, nauka była łatwiejsza itd.Jestem Jej za to bardzo wdzięczna.
  Tak więc odmawiajcie Nowennę Pompejską.
  Pozdrawiam :))

 • MATKO BOŻA POMPEJAŃSKA <3
  Od dziś zaczynam odmawianie nowenny, mam nadzieję, że mi się uda. Gorąco wierzę, że TY mnie wysłuchasz i uzdrowisz. Może moja intencja w przeciwieństwie do innych jest trochę błaha, ale ty interesujesz się każdą sprawą swojego ukochanego dziecka. Obiecuję, że od dziś będę nosić medalik ku Twojej czci, a za moje uzdrowienie w wakacje pójdę na PPT do Częstochowy.
  Kocham Cię, amen.

 • Zbyszek
  Dlaczego jest tak mało męskich komentarzy na temat tej przedziwnej modlitwy? Przecież odmawiają ją nie tylko kobiety. Myślę że panowie są mniej wylewni , a szkoda.
  Nowennę Pompejańską odmawiam od 31 dni . Nie jest łatwo ale owoce są widoczne , nawet dla takiego mało spostrzegawczego gościa jak ja.
  Zachęcam do podjęcia trudu .

 • Jadwiga Kiedy tylko postanowilam w myślach , że zacznę dziś odmawiać nowennę pompejańską odmówiłam jedną cześć różańca świętego i iod razu poczułam się uzdrowiona.Błagam Was odmawiajcie wszyscy Nowennę Pompejańską,MATKA BOŻA cieszy się z nas i opiekuje się każdym człowiekiem.Niech każdy doświadczy tego szczęścia.AMEN!!!

 • postanowiłam dziś, że będę odmawiać nowennę… dla mojego synka. Proszę o wytrwałość i czas potrzebny do jej odmawiania. Wierzę w jej moc.

 • Matko Boska Królowo Różańca Świętego polecam Ci siebie i proszę Cię bardzo miej mnie w Swojej opiece podczas odmawiania nowenny, abym wytrwała w codziennym odmawianiu, znalazla na nią zawsze czas, abym poprzez nią odmieniła swoje życie. Maryjo pomóż mi w skupieniu się podczas modlitwy i udziel łaski, o którą Cię poprzez tę nowennę proszę.A ja obiecuję, że jeśli mnie wysłuchasz będę mówiła wszystkim których spotkam o tej nowennie, abyś była Maryjo uwielbiona.Pomóz mi codziennie wzrastać w miłości do Ciebie i Twojego Syna Jezusa i daj mi głód eucharystii. Twoja Benadka

 • Matko Boża z całego serca jestem Tobie wdzięczna za otrzymaną od Ciebie pomoc, za którą będe Ci wdzięczna do końca życia. Dziękuje że mnie nie opuściłaś i byłaś przy mnie.Kocham Ciebie!!!!!!!!!!!

 • Niedawno – wczoraj – zaczęłam odmawiać trzecią nowennę o uzdrowienie ze stwardnienia rozsianego, na które choruję już czternasty rok. Choroba dosyć agresywna, bo niereagująca na dostępne leczenie. Od prawie 3 lat nie wychodzę z domu. Jestem stosunkowo młoda (32 lata), tym trudniejsza jest dla mnie taka stagnacja. Rok temu zaczęłam odmawiać nowennę. Usłyszałam o niej przypadkiem, od czytelniczki mojego bloga, zatem od osoby mi nieznanej. Poczytałam pobieżnie w internecie i zaczęłam odmawiać. Kiedy nowennę skończyłam, nie zauważyłam wyzdrowienia, zrobiłam przerwę na prawie rok. Terminów dokładnych nie pamiętam, ale 19 lutego skończyłam drugą nowennę. W międzyczasie dokładnie przeczytałam tą stronę, historię Fortunatiny, której Matka Boska obiecała uzdrowienie po odmówieniu trzech nowenn. Wydrukowałam sobie obrazek Matki Boskiej Pompejańskiej i położyłam w łóżku. I kiedy ucieka mi myśl, patrzę na podobiznę Najświętszej Panienki i wracam do modlitewnego skupienia. I myślę o Fortunatinie – ona chorowała 13 miesięcy, ja 13 lat – 3 nowenny…Może wreszcie zrozumiałam jak trzeba się modlić? Wydaje mi się, że teraz, wreszcie, wiem o co chodzi. I czuję spokój. Wreszcie. I pełna nadziei odmawiam trzecią nowennę…

  • Droga Aniu, zachęcam Cię do modlitwy do bł. Bartola Longo w intencji jego kanonizacji. Do niego – i tylko do niego, jeśli już się zdecydujesz do tej modlitwy, w takiej intencji i takim zamiarem.

  • Droga Aniu jesteś jeszcze bardzo młoda, czy jesteś pewna że masz stwardnienie rozsiane? Czy byłaś diagnozowana w kierunku boreliozy? Obecnie ta choroba jest mylona z SM najczęściej znam mnóstwo takich przypadków…
   Wiem, że może to nie jest odpowiednie miejsce ale jakoś intuicja podpowiada mi, że masz boreliozę… nie wiem dlaczego. Czy miałaś kiedykolwiek kleszcza? Czy wiesz, że badania na boreliozę są często nieczułe i ciężko ją wykryć??
   takich pomyłek jest cała masa. Proszę abyś obejrzała ten film i pomyślała o tym…
   Tutaj są dwie części ta druga jest ważniejsza w Twoim przypadku proszę obejrzyj to…

   http://www.dailymotion.com/video/xplliu_under-our-skin-2008-1-2-napisy-pl_shortfilms

   http://www.dailymotion.com/video/xpllj9_under-our-skin-2008-2-2-napisy-pl_shortfilms

   • Droga Aniu .Trzeba odmówić 6 nowenn i to jedna po drugiej.Przeczytaj instrukcję odmawiania.

     • 3×9 blagalnych+3×9 chwalebnych=54 dni, tzn. 3 nowenny blagalne(nowenna 9 dni) i 3 nowenny dziekczynne

  • Witaj Aniu. Mam na imię Marek i też choruję na SM. Zdiagnozowano mnie 26.10.2004, więc to już jakiś czas temu. Pierwsze podejrzenia co do mojego stanu mówiły o nowotworze, ale nie o tym chciałem. Chciałem napisać o moim pierwszym spotkaniu z Nowenną Pompejańską. Powiedział mi o niej mój kolega po powrocie z Filipin. Kiedy stracił prace postanowił oddać się w opiekę Matce Bożej właśnie poprzez Nowennę Pompejańską. W miesiąc po odprawieniu Nowenny znalazł pracę, przeniósł się z rodzina z Krakowa do Warszawy i kilka tygodni temu urodziło mu się czwarte dziecko. Ale to mój kolega. My z moja kochaną żoną od 2007 roku staraliśmy się o drugie dziecko, ponieważ nie chcieliśmy aby nasz syn pozostał jedynakiem kiedy nas już zabraknie. Nic się nie udawało, Zaczęliśmy wędrówkę po lekarzach. U mojej żony stwierdzono endometriozę. Zaraz po pierwszej laparoskopii usłyszałem od lekarza: „Niech się państwo cieszą, że mają jedno dziecko”. To była tragedia dla mojej żony. Zaczęła myśleć i mówić o sobie, że jest felerna i do niczego. To był bardzo ciężki czas. Kolega, o którym pisałem wcześniej, polecił na profesora, który zajmuj się takimi przypadkami problemów z płodnością. To był pierwszy specjalista, który nie podszedł do problemu jako problemu kobiety, która jest niepłodna, tylko potraktował nas jako małżeństwo, które nie może mieć dzieci. Okazało się, że u mojej żony endometrioza endometrioza jest w dużo bardziej zaawansowanym stadium niż poprzednio. Kolejna laparoskopia i tym razem ja zostałem wzięty „na kanał”. Okazało się, że mam żylaki. Mniejsza o szczegóły, ale wystarczył krótki zabieg i usłyszeliśmy: „Maja państwo pół roku na zrobienie dziecka”.
   Uradowani rozpoczęliśmy starania. Minęło pół roku i nic się nie wydarzyło. Znowu załamanie. Wtedy wspominany już wcześniej kolega powiedział mi, że nie pozostaje już nic innego, tylko Nowenna nie do odparcia. Pod koniec lutego rozpocząłem modlitwę nic nie mówiąc mojej żonie. Moja żona w tym czasie pracowała jako przedstawiciel handlowy i w związku z tym dużo podróżowała. W drugiej połowie marca moja żona zadzwoniła do mnie do pracy z pytaniem: „Czy siedzę?”. Gdy potwierdziłem, to powiedziała tylko tyle: „Dwie kreski !” – to był 26 dzień Nowenny pompejańskiej. Nasz drugi synek urodził się w grudniu 2012 roku.
   Nie trać wiary i wytrwaj.
   Pozdrawiam Marek.
   Z panem Bogiem

 • Za tydzien koncze swoja pierwsza nowenne. Modle sie o calkowite nawrocenie bardzo bliskiej memu sercu osoby. Nie byl 3 lata u spowiedzi, wczesniej prowadzil zycie z Bogiem lecz pewne sytuacje sprawily ze zwatpil. Na poczatku nie bylo latwo, bo nowenna wymaga i czasu i dogodnych warunkow jej odmawiania. Bylo ciezko, poczatkowy brak checi, brak efektow. Wrecz przeciwnie, duzo zaczelo sie psuc. Lecz ja w glebi wierzylam ze Bog ma wielka moc i to co dla nas jest niewidoczne, nie znaczy ze w srodku tej osoby nic sie nie dzieje. Na obecna chwile ta osoba modli sie, walczy we wnetrzu swego serca, prosi by dawac jakies wskazowki drogi do Boga. Wierze ze Maryja wyjedna mu laske spowiedzi i Komunii Sw.

 • Witam wszystkich,mam zamiar odmawiac nowenne,chce prosic w niej o to abysmy z zoną nadal byli malzenstwem by nie doszlo do rozwodu,juz zlozyla pozew.Jest w tym tez czesciowo troche mojej winy ze podjela taka sytuacje,powiedzcie mi o jaka intencje mam prosic,o to bysmy z zona i dziecmi byli nadal rodzina i mieszkali wspolnie czy prosic by Maryja napelnila jej serce miloscia i wiarą,prosze o pomoc z gory bardzo dziekuje

  • pokory ci brakuje, piszesz „czesciowo troche mojej winy ” , wiec nalezy modlic sie o wlasne nawrocenie, aby wiecej rodziny nie krzywdzic, i aby ci rodzina wybaczyla… pokutuj za grzechy i ufaj w Boze Milosierdzie

 • Dzis zaczynam nowenne pompejanska w dniu kanonizacji naszego papieza Jana Pawla 2!prosze Najswietsza Panienke o wytrwanie w tej modlitwie!Blagam o zdrowie I wyzbyciu sie zlego myslenia!Mateczko kochana pomoz!Kocham CIE

 • Kilka dni temu zacząłem modlic się do Matki Bożej tą nowenną. Zostawiła mnie kobieta z którą znam sie już kilka lat i chciałem żeby była moją żoną. Teraz jest z kimś innym, ale ja mocno wierzę w to że to prawdziwa miłośc. Mielismy takie plany i tak bardzo chcielismy byc razem pomimo wielu zranien i rozstań w przeszlosci. Ona czuje sie rozczarowana mna i zawiedziona. Moze sie wydawac że skoro mnie zostawila dla innego to nie kocha i nie jest mi przeznaczona, ze Bóg ma wobec nas inne plany. Ale czuje ze w tym wszystkim macza palce zły duch ktory boi sie co by moglo byc z tego malzenstwa, dlatego mimo zalamania ostatkiem sił chcę prosi Matkę Bożą aby pomogła zniszczyc zło i zwyciężyc miłości. Pozdrawiam wszystkich w potrzebie, trzeba wierzyc, że wszystko ma swój sens.

 • Chcę prosić Matkę Bożą za mojego męża. Sama nie wiem, czy jest wierzący, wątpiący czy ma po prostu zbyt realistyczne podejście do życia. Nie chodzi do kościoła i nie przyjmuje sakramentów. Nasze życie nie jest całkiem takie, jakbym chciała. Często stoję przed dylematem czy robić tak jak on chce „dla dobra naszej rodziny” co mija się z niektórymi przykazaniami Bożymi, czy przeciwstawić się mu i wywołać kłótnie, wojnę w rodzinie, oskarżenia, że nie chcę dla nas dobrze… Myślę, że gdyby mój mąż się nawrócił byłoby nam lepiej, może żyłoby się ciężej (materialnie) ale wszyscy chyba bylibyśmy szczęśliwsi. Czasami jak rozmawiałam z mężem na temat wiary np jak zmarł jego ojciec to czuję, że jest w nim taka tęsknota. Kiedyś powiedział mi coś takiego, że chciałby poczuć jak to jest tak wierzyć jak ja (bardzo się staram, ale jestem bardzo słabym człowiekiem), jakie to uczucie.

  • Ja rozpoczęłam cztery dni temu Nowennę do Matki Bożej z Pompeii, prosząc o prace jako nauczyciel której nie mogę znaleźć od dłuższego czasu, przez prawie rok odmawiałam codziennie różaniec w intencji znalezienia pracy, no i nie znalazłam, teraz pomimo takiego zniechęcenia rozpoczęłam odmawiać nowennę, no zobaczymy, ale nie tracę nadziei. Proszę Was o modlitwę w intencji znalezienia pracy przeze mnie, abym nie utraciła wiary w jej powodzenie jak skończę odmawiać nowennę, obym ją wreszcie znalazła.
   Proszę o modlitwe

   • Aniu może poszukaj pracy w innym zawodzie… to dziś zawód dla hard corowców 🙁 ja chętnie zmieniłabym tę pracę na inną. Z roku na rok jest to coraz bardziej wymagający zawód pod każdym względem 🙁 Poproś o pomoc w znalezieniu pracy wg woli Boga

 • Mam intencję, która dotyczy dwóch osób – czy to jedna intencja? czy każdą z tych osób powinnam objąć oddzielną nowenną?
  Chciałabym wiedzieć, jaką intencję przedstawiać Maryi…

  Będę wdzięczna za odpowiedź.

 • ja zaczełam odmawiac nowenne 4 dni temu ktoregos dnia napotkalam na ta strone i zaczelam czytac wasze uzdrowienia i poprostu zaczely mi az lzy leciec po policzku same z siebie to jest naprawde niesamowite w tym momencie jak potrzebuje pomocy jestem taka załamana jestem za granica ciagle jak znajde jakas prace natychmiast ja trace 🙁 to jest okropne przez to czeste kłotnie z mezem z tego powodu tak zaczłam odmawiac nowenne w intencji znalezienia pracy bo juz psychicznie nie potrafie wytrzymac siedzenia w domu jestem strasznie zalamana chcialabym aby i moje prosba została wysłuchana ale wiem ze ta nowenna ma moc to juz 4 dzien ale kazdego dnia jak nie odmowilam tej nowenny to nie mogam sobie miejsca znalesc w domu ciagle czegos mi jest brak dodatkowo troszke sie niepokoje poniewaz strasznie chcialam miec dziecko ale moj maz nie ciagle chodzilo o brak kasy nie wiem czy moge to powiazac z ta nowenna ale zauwazylam ze okres trwal 2 dni odczuwam poranne mdlosci i wciagu dnia rowniez nie wiem czy to jest jakas laska boze czy tylko popostu moje urojenia ale czuje sie bardzo szczesliwa od dnia kiedy zaczełam odmawiac rozaniec Dziękuje ci Matko !:)

 • Kochani prosze Was o pomoc . czy ktos byłby chętny odprawic ze mna Nowenne w intencji mojego męża, ktory od 4 lat ma kochanke i juz z nami nie mieszka. jestem z malym synkiem. wiele sie modlilam o powrot jego, takze odmawialam nowenny Pomejanskie i po skonczonej nowennie.. on wracal. jednak znowu odchodzil i tak prosze mi wierzyc bylo 5 razy. byly jeszcze msze, posty .. po ostatnim rozstaniu poddalam sie i zalamalam w wierze. Chcialabym wrocic do Nowenny, ale boje sie ze nie wytrwam.moze ktos byłby chetny odmawiac ja razem ze mna w intencji mojego meza, lub mojego rozeznania co robic.prosze odpisac na stronie albo najlepiej na mojego maila agnesawk@interia.pl

 • O Nowennie usłyszałam podczas Misterium Męki Pańskiej na Cytadeli Poznańskie.Szykowałam sie do tej modlitwy 3 tygodnie i wierzę,że odmawiam ją prawidłowo.Zaczęłam odmawiać Nowennę Pompejańską 18 kwietnia,dziś zakończyłam pierwszą część.Działo się w tym czasie dużo złego,byłam wystawiana na próbę,walki ze sobą i moim dzieckiem za które się modlę.Poleciało wiele łez,były zachowania do tej pory mi nieznane.Czuję walkę we mnie i wokół mnie,czuję obecność ZŁA w różnych postaciach i proszę Matkę Boską o pomoc w podejmowaniu prawidłowych decyzji,o pomoc w reakcjach.Wczoraj byłam pełna zwątpienia…Dziś nastąpił całkowity zwrot,dzień niepodobny do pozostałych,otrzymałam nowe siły,czułam obecność Matki Bożej przez cały dzień.Wczoraj byłam bliska głupich,pochopnych decyzji-dziś,gdy w wyniku zdarzeń do tego nie doszło jestem znów silna i radosna,ale nadal czujna,bo ZŁO czeka na moją chwilę słabości.A ja walczę i się nie poddaję.Od jutro część dziękczynna-jestem szczęśliwa,że się podjęłam i jak skończę,to podzielę się kolejnymi wrażeniami.

 • Niedawno dowiedziałam się że jestem chora, modlę się o uniknięcie operacji i o zdrowie ogólne nowenna wpadła mi do rąk przypadkiem , przyniósł ją mojej córce kolega z klasy .

 • Dzien dobry czytam komentarze odnosnie poszukiwania pracy, i tak sobie mysle ze fajnie by bylo gdybyscie sobie zainwestowali w jakis kurs który by was rozwinąl zawodowo. Ewentualnie jak brakuje pieniedzy na to to pojechac na zbiory teraz tego duzo zagranica. I pieniadze zarobione zainwestowac w swój rozwój mysle ze bardzo duzo to pomoze w dalszym zyciu pozdrawiam przepraszam za brak polskich znakow

 • Chce rozpocząc Nowenne od jutra , boje się czy wytrwam bo to jednak potrzebna jest ogromna chęć zeby odmowic 3 różańce . Musze ja zacząc – w intencji mojej córki . Jedynej , najukochańszej . Nigdy nie myslałam ze można tak kochac jak sie kocha dziecko a ona cierpi i ja razem z nią .Prosze pomożcie, moze ktoś pomodli sie za mnie i za nią . prosze

 • Ciekawe jakie były dalsze losy uzdrowionej Fortunitany,jak później żyła kim została,kiedy zmarła.Może ktoś wie ? bo nigdzie nie można znaleźć jej późniejszego życia.

 • Uwierzcie w moc modlitwy,odmawiajcie Nowennę Pompejańską.Moja trudna sytuacja,w jakiej się znalazłam była beznadziejna.Nie widziałam żadnego wyjścia,nie było żadnego wyjścia z mojej sytuacji,tak wtedy myślałam.Pewnego dnia na stronie internetowej dowiedziałam się o św. Ricie-przeczytałam,że pomaga w sprawach trudnych i beznadziejnych.Zaczęłam prosić św.Ritę by mi pomogła,wiem,że też miała duże problemy w małżeństwie,z synami kłopoty,więc myślałam,że mnie wysłucha.Najmłodszy syn popadł w alkoholizm i ma problemy z prawem,często nie wraca do domu.Córka związała się z alkoholikiem,wróciła do domu z długami i dzieckiem,które wymagało szczególnej opieki-wolniej się rozwijało.Mąż się odwrócił,odrzucił mnie jako żonę,żądał rozdzielności majątkowej .Pomagając dzieciom popadłam w długi.Martwiłam się,czy będę miała za co zrobić obiad i jak przeżyję następny dzień.Mówiłam do św.Rity.-dlaczego nie chcesz mi pomóc? I wtedy ,właściwie po kilku sekundach znalazłam w internecie Nowennę Pompejańską -i jej świadectwa odmawiania.Od tego dnia t.j. od 3 pażdziernika 2015 modlę się do Maryi Królowej Różańca Świętego ,wierzę ,że odmieni mój los.Już jest lepiej,czuję opiekę Mateczki Najświętszej.25 listopada syn ma w sądzie rozprawę,tego też dnia kończyć będę część dziękczynną,wierzę,że będzie dobrze…Mam wiele próśb i nie wyobrażam sobie zakończyć odmawianie Różańca Świętego po zakończeniu pierwszej Nowenny.W tej chwili zyskałam spokój i wiarę,że się wszystko ułoży.Ufam,Tobie Mateczko i niech się dzieje Twoja wola

 • Czyli tzn ze nalezy odmowic 3 nowenny po 54 dni i pozniej jeszcze 3 razy tylko czesc dziiekczynna??będę wdzieczna za odp.

 • Dziś rozpoczęłam Nowennę Pompejańską w intencji pracy i obrony pracy doktorskiej. Wierzę, że za wstawiennictwem Matki Różańca Świętego może zdarzyć się cud i moja modlitwa będzie wysłuchana.
  Życzę wszystkim wielu Łask i wytrwałości!

 • O dzisiaj rozpoczynam Nowennę Pompejską w intencji moich dzieci,które odeszły od Boga i Kościoła.Jako maka strasznie cierpię z tego powodu,jednak ufam w moc modlitwy.Panie dodaj mi sił i wytrwałości

  • Ilonko! Nie rozpacząj. Zamknij oczy i powiedz Jezu Ty sie tym zajmij i poproś Go z całego serca i duszy by byl przy Tobie i ochranial Twoje dzieci.Błogosław im na odleglosc .Z Maryja rozpocznij różaniec i proś Ją by była w tak trudnej chwili,by ocierala b Twoje matczyne łzy ,które są cenne w oczach Boga.Mają córka tez odeszła z starszym mężczyzna bez błogosławieństwa i żyje jak chce .Pracuje dla szatana jak to mówią egzorcysci,ale kiedyś te matczyne cierpienie się skończy i wróci Ci radość ogromna.Obiecuje Ci modlitewne wsparcie.

 • >