Nowenna pompejańska

Zawierz swój problem Maryi

Historie pompejańskie – cz. 3

Pamiętacie nasz projekt audiobooka pompejańskiego? Oto kolejne trzy świadectwa związane z Matką Bożą Pompejańską, które opisał sam bł. Bartolo Longo! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy te nagrania –  zapraszam do odsłuchania.

1. Najpiękniejsze wydarzenie 1879

W czytanym fragmencie Bartolo Longo (www.bartolo-longo.pl) opowiada o cudownym uzdrowieniu młodej dziewczyny, Marianniny Martini, której podczas choroby objawiła się Matka Boża i poleciła udać się do pompejańskiego sanktuarium:

Dnia 9 października 1879 roku dzień miał się ku wschodowi […]. Wszyscy spali, oprócz młodej, pięknej Marianniny, bo dobroczynny sen nie chciał ulżyć jej zmęczonym oczom. Leżała blada na łóżku, w bólu, z na wpół zamkniętymi oczyma, z twarzą w dziwnych żółtych plamach i sińcach, nie mogąc już opierać się nadchodzącej śmierci.

Posłuchaj tej fascynującej historii:

2. Archanioł z góry Gauro

W kolejnym fragmencie bł .Bartolo opowiada o położeniu kamienia węgielnego pod budynek sanktuarium, które odbyło się w święto Michała Archanioła:

Zanim jeszcze podpisaliśmy umowę kupna, zaproponowałem biskupowi z Noli, aby zechciał wyznaczyć dzień na położenie kamienia węgielnego.

– Najlepiej w dzień świąteczny – odpowiedział – aby w tej ceremonii mogli uczestniczyć mieszkańcy Doliny. Niech to będzie pierwsza niedziela maja, czyli siódmy dzień tego miesiąca.

– Przepraszam – wtrąciłem – ale pozwolę sobie zaproponować ósmy dzień maja chociaż to poniedziałek. Ten dzień jest poświęcony świętemu Michałowi Archaniołowi. Książę Niebiański wypędził buntownika Lucyfera z nieba, tak też wypędzi go z tej pogańskiej okolicy, w której panuje już zbyt długo.

Zapraszamy do odsłuchania audiobooka:

3. Znak z nieba: uzdrowienie ks. Antonia

Ks. Antonio z Neapolu zachorował w 1876 roku na dur brzuszny. Jak pisze Bartolo Longo:

W połowie kwietnia 1876 roku, ksiądz Antonio Varone z Neapolu, który liczył sobie 56 lat, zachorował na dur brzuszny połączony z krwawą biegunką. Nogi do kolan, twarz, język i ręce były pokryte zmianami skórnymi. Doktor Vincenzo Marsilia i inni przyjaciele chorego czynili wszystko, aby przynieść kapłanowi ulgę w cierpieniach. Ale 23 kwietnia lekarze rozłożyli bezradnie ręce. Profesorowie Raffaele Valieri i Clemente del Gaudio orzekli, że wiedza medyczna nie jest zdolna go uratować, a przed pewną śmiercią ocalić go może tylko cud.

Reszta na nagraniu:

Chcesz poznać więcej takich historii?

Powyższe nagrania zrealizowano na podstawie książki Historia sanktuarium w Pompejach”. Pamiętaj, że są dostępne też wcześniejsze nagrania na naszym kanale na Youtube! Zobacz tutaj.

Książka: Historia Sanktuarium w Pompejach

Historia Sanktuarium w Pompejach Bartolo Longo

Nowenna pompejańska, Sanktuarium w Pompejach, Obraz Matki Bożej Pompejańskiej… Nie mielibyśmy tego bez Bartola Longo! Pozycja obowiązkowa dla każdego czciciela różańca. Jeśli chcesz poznać, kim był Bartolo Longo i o czym pisał, powinieneś poznać jego wielkie, poruszające dzieło życia. "Historia sanktuarium w Pompejach" to opis błogosławieństw i przewodnictwa Matki Bożej Pompejańskiej - tego, jak opuszczone i biedne Pompeje zamieniły się w kwitnące wiarą i miłosierdziem miejsce, z którego łaski zaczęły promieniować na cały świat!

Zobacz

0 0 głosów
Oceń wpis
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x