Mateusz: Paciorek za paciorkiem, jak kropla za kroplą, drążymy nasze kamienne serca

Pierwsza nowenna rozpoczęta 01 listopada 2016 zaowocowała szczerą spowiedzią w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w którym byłem pierwszy raz (część błagalna), i spotkaniem z Maryją w Sanktuarium Różańcowym w Pompejach (część dziękczynna). Czułem euforię, szczęście, radość, bo podróż sama się układała, a nigdy wcześniej nie myślałem, że zdecyduję się jechać w pojedynkę. Nawet przez moment nie czułem, że jestem tam sam.
Przeczytaj całość

Alina: cud uzdrowienia z choroby nowotworowej

Matka Najświętsza przyszła z pomocą, niemożliwe stało się możliwe. Mąż odzyskał zdrowie choć sytuacja w oczach lekarzy wydawała się beznadziejna.
Przeczytaj całość

Maria: W tej chwili nie wyobrażam sobie dnia bez nowenny

We wrześniu ubiegłego roku minął rok,jak odmawiam nowennę pompejańską,ale nie tylko.To właśnie na tej stronie, czytając świadectwa i komentarze, dowiedziałam się o innych wspaniałych modlitwach, np. o różańcu rodziców za dzieci, czy Tajemnicy szczęścia. Przeczytaj Maria: W tej chwili nie wyobrażam sobie dnia bez nowenny
Przeczytaj całość

Judyta i Adam: Zdrowie Wojtusia

Chcielibyśmy podzielić się ze Światem informacją o tym, jak wielkiej łaski i błogosławieństwa doświadczyliśmy od Boga. Pragniemy dać świadectwo o sile wiary i modlitwy. Radosny czas oczekiwania na naszego drugiego syna przerwał nieszczęśliwy wypadek. W jego wyniku nasz syn Wojtek przyszedł na świat dużo za wcześnie.
Przeczytaj całość

Ola: Matka podarowała mi najpiękniejszy dar

Od 16 roku życia choruje na zespół policystycznych jajników. Choroba powoduje m.in. niepłodność. Moim marzeniem zawsze było mieć dzieci. Zaraz po ślubie zaczęłam się starać o dziecko. Niestety jak okazalo sie mąż również miał problemy... Załamalam się. Miałam problemy psychicznie i fizyczne.
Przeczytaj całość

Teresa: Wiara Nadzieja Miłość

O Nowennie Pompejańskiej dowiedziałam się dwa lata temu w pracy. Szefowa powiedziała mi, że wszystko mogę wyprosić tą modlitwą. Byłam zaskoczona, że jest taka nowenna, że trzeba zmawiać przynajmniej trzy części różańca.

Pamiętam, jaka myśl przemknęła mi wtedy po głowie, że chyba za karę albo pokutę trzeba ją zmawiać. Przyznam się, iż wtedy nie pomyślałam poważnie o tym. Jedna część różańca sprawiała mi trudność w modlitwie a co dopiero trzy bądź cztery. Mimo to w krótkim czasie zaczęłam myśleć o tym, by, choć spróbować podjąć się tego ‘wyzwania’. Bardzo chciałabym założyć rodzinę, więc modliłam się Nowenną Pompejańską o łaskę dobrego męża. Zmawiałam cztery części różańca świętego. Upłynęły od tamtego czasu 1, 5 roku i choć nadal nie pojawił się odpowiedni kandydat nie tracę nadziei, że Matka Boża udzieli dla mnie tej łaski. Po tej pierwszej nowennie zmawiałam jeszcze cztery. O przemianę duszy dla pewnej osoby. Wolę Bożą. Za ojczyznę. Ostatnią nowennę zmówiłam za dzieci, którymi opiekowałam się w rodzinie zastępczej o potrzebne łaski dla nich. Kiedy kończąc część błagalną i zaczynałam dziękczynną okazało się, że cała czwórka dzieci idzie do adopcji. Oczywiście cieszyłam się tym, bo to dla nich nowe, lepsze życie. Dwa lata były w rodzinie zastępczej, a gdy podjęłam tę modlitwę wszystko zaczęło się nagle zmieniać. Decyzja sądu, iż dzieci mają status adopcyjny, szybko pojawiły się rodziny adopcyjne, spotkania aż w końcu sąd zdecydował, iż dzieci przechodzą do rodzin adopcyjnych. Na chwilę obecną szefowa nie ma innych dzieci, więc jestem osobą bezrobotną, ale wieżę, że Maryja dając dzieciom nowy dom, nie zostawi mnie bez pomocy.
W ciągu tych dwóch lat przeżywałam różne trudne chwile, a nawet myślałam, że ta nowenna nie działa, jest bez sensu. Ale pomimo to, gdzieś głęboko w serduszku czuję, że Maryja daje mi wpracie i chce dla mnie jak najlepiej.
Dlatego wszystkim, którzy przeżywają różnego rodzaju kryzys. Macie problemy większe lub mniejsze. Życzę abyście znaleźli pokój ducha w tej modlitwie. Abyście oddali to wszystko Matce Bożej a Ona na pewno nie zostawi was samym sobie.

Regularny biuletyn pompejański!

Otrzymuj wiadomości pompejańskie na e-mail

Zapisując się do tego biuletynu, będziesz otrzymywać informacje związane z nowenną pompejańską, Pompejami, sanktuarium w Pompejach, ważnymi wydarzeniami oraz wyjątkowymi promocjami. Zostań z nami w kontakcie!

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

1 Komentarz do "Teresa: Wiara Nadzieja Miłość"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Bożena Szpura
Gość

Piękny ,dobry uczynek zrobiłaś dla tych dzieci aby dobrze trafiły do właściwych domów.

Czy wiesz, że autor

nowenny pompejańskiej

napisał też…

Miesięczne nabożeństwo

do świętego Józefa

w sprawach trudnych

NA MARZEC!