Michał: Moje dziecko stało się spokojniejsze

Szczęść Boże. Obecnie jestem w trakcie odmawiania po raz drugi Nowenny Pompejańskiej. Pierwsza była w intencji mojego 5-letniego synka, który bardzo długo nie mógł odnaleźć się w przedszkolu. Mieszkamy w Niemczech i przyczyną poniekąd była bariera językowa. Sytuacja była bardzo ciężka, codziennie płacz. W pewnym momencie byliśmy już z żoną bezradni. Z każdym dniem opór do przedszkola narastał. Wtedy postanowiłem oddać nasze zmartwienie Matce Boskiej.
Przeczytaj całość

Anna: dar rodzicielstwa

Kochani, chciałam podzielic sie z Wami moim swiadectwem. Nie sadziłam, ze tak szybko bede mogla cieszyc sie tym, ze Bóg wysłuchał mojej modlitwy. Pod koniec kwietnia po raz pierwszy w zyciu zaczełam Nowenne Pompejanska. Miałam wiele watpliowsci przed podjeciem - czy podołam, czy wytrwam, jaka intencja, skoro tak wiele jest...
Przeczytaj całość

Renata: „Musi Pan mieć znajomości w niebie…”

Ponieważ mój mąż żyje tylko i wyłącznie dzięki wstawiennictwu Matki Bożej Pompejańskiej i cudów z jej strony doświadczył w minionym roku trzy razy, czuję się zobowiązana do napisania tego świadectwa. Już na początku roku 2014 wiadomo było, że przeszczepiona przed 19 laty nerka u mojego męża przestaje funkcjonować i perspektywa...
Przeczytaj całość

Iza: Nie potrafiłam sobie wyobrazić życia bez papierosa…

Dwadzieścia trzy lata byłam nałogowym palaczem. Jestem w trakcie odmawiania pierwszej nowenny pompejańskiej; za dwa dni kończę część błagalną. Nie otrzymałam jeszcze łaski, o którą proszę Matkę Najświętszą, ale myślę, że przyjdzie jeszcze na to czas. Chciałabym się jednak podzielić z Wami łaską, jaką otrzymałam od Maryi. Przez dwadzieścia trzy lata byłam nałogowym palaczem, a papieros był dla mnie zawsze na pierwszym miejscu.
Przeczytaj całość

Katka: Jeśli Bóg z nami…

Pierwszą Nowennę odmawiałam w intencji mojej nastoletniej córki. Kiedyś dobrze ucząca się i grzeczna, uczennica gimnazjum katolickiego stała się potworem w domu.
Przeczytaj całość

Bożena: moja pierwsza w życiu nowenna pompejańska

Od dnia śmierci Św. Jana Pawła II obiecałam Bogu codziennie do końca mojego życia odmawiać dziesiątkę różańca świętego. Tak też czyniłam. Po przeczytaniu książki o Św. Ojcu Pio zostałam przez tego świętego zakonnika wprost zawstydzona i od tego czasu zmieniłam postanowienie na: jedną część różańca świętego codziennie do końca mojego życia. Nigdy nie wątpiłam w to, że warto odmówić nowennę pompejańską i że jest ona modlitwą nie do odparcia, jednak przez parę lat bałam się rozpocząć jej odmawianie ponieważ myślałam, że temu nie podołam.

Wreszcie przyszedł czas, kiedy moja córka wychodzi za mąż. Pragnieniem mojego serca było podarowanie w dniu przyjęcia przez nią sakramentu małżeństwa prezentu niezniszczalnego, najcenniejszego jaki mogą otrzymać młodzi ludzie na nową drogę życia. Duch Święty podpowiedział mi, co może być takim prezentem. Odmówiłam więc nowennę pompejańską w intencji mojej córki i jeszcze wtedy jej narzeczonego, aby stworzyli rodzinę świętą, w której na pierwszym miejscu zawsze będzie Bóg. Matka Boża pomogła mi w tym w sposób wręcz odczuwalny i dziś bardzo żałuję, że tak długo zwlekałam z odmówieniem nowenny pompejańskiej. Okazało się (jak zawsze zresztą), że z pomocą Bożą wszystkiemu się podoła. Głęboko wierzę, że Matka Najświętsza będzie pośredniczką wszelkich łask od Boga dla mojej córki i jej męża oraz ich przyszłego potomstwa ( jak Bóg da ), że dzięki Jej wstawiennictwu będą silni Bogiem i stworzą wspaniałą, chrześcijańską rodzinę, a czekające ich trudności tylko przybliżą ich do świętości. To wszystko będzie, bo ich wspólne życie dopiero się rozpoczyna. A teraz – to ja otrzymuję ogrom łask przez ręce Matki Bożej dzięki odmówieniu tej skutecznej modlitwy pomimo, że intencja wprost mnie nie dotyczyła. Odczuwam większy pokój wewnętrzny i większą ufność Bożym planom. Moja wiara została umocniona. Ponad to rozpaliła się we mnie miłość do Matki Bożej w sposób trudny do opisania. Modlitwa różańcowa stała się zaś treścią mego życia, już nie obietnicą lecz świętą przyjemnością. Bogu w Trójcy Przenajświętszej Jedynemu część, chwała i uwielbienie za Matkę Pana naszego Jezusa Chrystusa i za Jej modlitwę różańcową. Zdaję sobie sprawę, że moje świadectwo nie jest jakieś porywające, nikt nie wyzdrowiał, nikt się nie pogodził, niby się nic nie zmieniło – to również za przyczyną mojej intencji – rodzinę silną Bogiem nie stworzy się w dzień po odmówieniu nowenny pompejańskiej – chyba każdy zdaje sobie z tego sprawę. Natomiast moje odczucia, mój wzrost duchowy, których doznawałam każdego dnia w trakcie odmawiania nowenny i nadal doznaję już po jej odmówieniu – są bezcenne i nie do opisania słowami. Po prostu znalazłam się bliżej Nieba. Tego odczucia nie zastąpią żadne bogactwa ani piękno tego świata. Takiego właśnie odczucia i zbliżenia się do Nieba z całego serca życzę każdemu. Odmawiajmy NOWENNĘ POMPEJAŃSKĄ. Niech Matka Najświętsza uczy nas żyć w coraz większym zjednoczeniu z Bogiem. Szczęść Boże!

Regularny biuletyn pompejański!

Otrzymuj wiadomości pompejańskie na e-mail

Zapisując się do tego biuletynu, będziesz otrzymywać informacje związane z nowenną pompejańską, Pompejami, sanktuarium w Pompejach, ważnymi wydarzeniami oraz wyjątkowymi promocjami. Zostań z nami w kontakcie!

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

1 Komentarz do "Bożena: moja pierwsza w życiu nowenna pompejańska"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
jola
Gość

prosze o modlitwę w intencji taty ma nowotwór, o wytrwałość przy odmawianiu nowenny, znalezienie sensu codzienności, polepszenie relacje z mężem. Matko pomóc mi w znalezieniu pracy.

Obrazki z nowenną pompejańską?