Justyna: Zdrowie syna

Nowennę Pompejańską odmówiłam za zdrowie mojego syna. Urodził się w 33 tygodniu ciąży, jako wcześniak. Kiedy miał 6 miesięcy zaczęło pojawia się zagrożenie poszerzenia komór - wodogłowie. Dziś ma 3 latka i jest zdrowy. Bardzo długo zwlekałam z daniem świadectwa, przepraszam Przenajświętsza Panienko.
Read More

Bożena: wierzymy Matce Bożej

Dzięki Ci Maryjo nasza najukochańsza Matko , modliłam się w intencji błogosławieństwa Bożego dla córki i dar macierzyństwa. Minęło trochę czasu od ukończenia Nowenny Pompejańskiej ale córka jest w ciąży. Dziś zaczełam kolejną Nowenny Pompejańskiej w intencji szczęśliwego donoszenia ciąży .Chwała Panu i Matce Najświętszej.
Read More

Mariola: Nawrócony grzesznik i wielka przemiana

Kochane Siostry i Bracia, dziś stały się cud i łaska, którą otrzymałam od Matki Bożej. Przez 20 lat odwracałam się od wiary i Kościoła. Żyłam jak prawie każdy korporacyjny ludzik. Praca i zabawa, reszta nieważna. Aż w końcu straciłam pracę, zwolniono mnie dyscyplinarnie, przeszłam stan przedzawałowy, a po dwóch dniach potrącił mnie samochód, kiedy jechałam na...
Read More

Katarzyna: Jak wiele łask otrzymujemy poprzez tą modlitwę!

Witam serdecznie! Nie jestem jeszcze w połowie odmawiania nowenny, ale chciałabym już podzielić się tym, co otrzymałam od Matki Najświętszej... Problemy, z którymi mierzy się obecnie mój brat odbijają się na całej rodzinie. Jesteśmy praktycznie bezradni... pewnego dnia, spadło na mnie tak wielkie poczucie beznadziejności, że postanowiłam chwycić jedynej deski...
Read More

Reni Joki: Dziękuję za opiekę nad moim synem

Chcę podziękować Matce Bożej z Pompejów za już otrzymane łaski podczas odmawiania Nowenny.Dziękuję za opiekę nad moim synem,który przeżywa kłopoty życiowe.Modle się o jego nawrócenie, o łaske wiary dla jego dziewczyny i rozeznanie ich uczucia. Matka Boża czuwa nad nimi. Marianna
Read More

Martyna: Łaski duchowe, przemiana wewnętrzna

Jakiś czas temu rozstałam się z chłopakiem w okolicznościach, jakich po ludzku nie da się wytłumaczyć. Ta bolesna sytuacja i wielkie pragnienie mego serca, aby założyć rodzinę skierowało moje kroki bliżej Boga. Modliłam się do Św. Rity i Św. Józefa, a następnie zaczęłam odmawiać Nowennę Pompejańską. Ta kolejność nie jest z pewnością przypadkowa. Czytałam na stronie Św. Rity, że wiele osób tak ma. Dziś jest dopiero 1 dzień części dziękczyniennej mojej 1 Nowenny. Choć w sprawie intencji nie zdarzyło się nic spektakularnego chciałabym już teraz opisać zmiany w swoim życiu, które zaszły w trakcie tych 28 dni.

Po pierwsze to, że codziennie prawie 2 h poświęcam na tę modlitwę. Wcześniej było to dla mnie nie do pomyślenia. Były i są nadal trudne chwile, ale trwam. Potwierdzam to, o czym wiele osób pisze – zło atakuje podczas różańca. Próbuje zniechęcić. Udaje mi się póki co je zwyciężać. W ogóle moja wiara i relacje z całym Niebem się pogłębiły. To w trakcie Nowenny przeżyłam, jak do tej pory, najbardziej otwartą przed Bogiem spowiedź. Wielkanoc była naprawdę Wielka. W Niedzielę Miłosierdzia z kolei podczas Mszy czułam tak potężną radość w sercu, że trudno to opisać… Ja także poznaję „nowych” Świętych. Poznaję Kościół na nowo. Mimo, że wydawało mi się, że wcześniej byłam Niego blisko. W trakcie Nowenny pierwszy raz pomyślałam o sobie jako Dziecku Bożym umiłowanym przez Najwyższego. To zmienia spojrzenie na siebie samego. Mimo świadomości własnej niedoskonałości.

Ciekawostką jest też fakt, że w ciągu tych 28 dni chyba ani razu na głos nie przeklęłam, co wcześniej zdarzało mi się nagminnie. Mam też wrażenie, że mniej palę.

Kolejna sprawa – poprawiły się moje relacje z rodzicami, wcześniej bardzo…trudne. Nowenna, czy raczej Maryja za jej sprawą, wyciszyła mnie, uspokoiła. Modliłam się też inną modlitwą o rozwiązanie węzłów i jest coś na rzeczy!

Także w tym czasie pierwszy raz w życiu miałam okazję bardzo otwarcie porozmawiać o moich problemach, wątpliwościach, przemyśleniach z osobą duchowną. Było to dla mnie zaskakujące, że byłam w stanie zdobyć się na coś takiego. Przełamać te nieco oficjalno-obrzędowe podejście, a jednocześnie zbliżyć się do Boga, takiego, jakim jest w istocie, a jest Miłością.

Odnalazłam sens w cierpieniu, które mnie dotknęło, bo zbliżyło mnie do Boga i obróciło się w wiele dobra.

No i na koniec – często „napotykam przypadkiem” róże. Św. Rita „miała przygodę” z różą, która jest przecież symbolem Królowej Różańca Świętego, dlatego tym bardziej uważam, że to wszystko nie jest przypadek. Św. Ojciec Pio, do którego aktualnie odmawiam Nowennę wysłał różę do Pompejów… Św. Katarzynę z Sieny i Św. Dominika też nie poznałam przypadkiem.

Piszę to wszystko, aby po pierwsze dać świadectwo. Maryja – zaproszona do życia – działa. Mam nadzieję, że po ukończeniu Nowenny dam kolejne świadectwo.

Po drugie – daleko mi do stereotypej członkini kółka różańcowego. Chcę zachęcić takich, jak ja, tych, którzy się wahają lub ociągają, aby zaczęli.

Dziękuję przy okazji Wszystkim, którzy angażują się w życie tej strony. Niech Bóg ma Was w swojej opiece! A Królowej Różańca Świętego niech będą chwała i cześć!

Regularny biuletyn pompejański!

Otrzymuj wiadomości pompejańskie na e-mail

Zapisując się do tego biuletynu, będziesz otrzymywać informacje związane z nowenną pompejańską, Pompejami, sanktuarium w Pompejach, ważnymi wydarzeniami oraz wyjątkowymi promocjami. Zostań z nami w kontakcie!

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

2 komentarzy do "Martyna: Łaski duchowe, przemiana wewnętrzna"

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Gabriela
Gość
Gabriela

Bardzo dziękuję za piękne świadectwo. Uświadomiłam sobie, że u mnie też zaczęło się od św. Rity i Józefa.Szczęść Boże!

Martyna
Gość
Martyna

Nie ma przypadków 🙂

Obrazki z nowenną pompejańską?