Beata: Zgoda w rodzinie

Moją pierwszą nowennę odmówiłam prosząc o łaskę zgody między moim mężem, a mężem siostry. Miało to miejsce trzy lata temu, doszło wówczas do nieporozumienia, które nie udało się po ludzku rozwiązać przez około następnych dziewięć miesięcy. Każde uroczystości rodzinne były bolesne dla mnie i dla siostry, gdyż atmosfera była napięta. Dwóch upartych mężczyzn, żaden nie widział swojej winy i żaden nie chciał pierwszy wyciągnąć ręki do zgody.
Read More

Amanda: dostrzegłam jak ważna jest wiara

Nie będę pisać o tym,czego doświadczyłam podczas odmawiania Nowenny,bo są to osobiste przeżycia,które tak naprawdę zrozumie jedynie ten kto ją odmawia..Ktoś inny je uzna po prostu za niemożliwe,bądź będzie szukał innego wytłumaczenia..Dlaczego?Dlatego,ze po ludzku takich przeżyć nie da się wyjaśnić...Bo po ludzku czlowiek szuka logicznego wyjaśnienia,które miałoby sens.. A w wierze nie chodzi o to... 'Błogosławieni,którzy nie widzieli a uwierzyli'...
Read More

Małgorzata: Królowo, strzeż od wszelkiego złego

Królowo pełna miłości czuwaj nad nami, broń nas, strzeż od wszelkiego złego, pomagaj w czynieniu dobra. Ile mi sił starczy, rozszerzać będę cześć Twoją o Królowo Różańca Świętego.
Read More

Bartek: Pierwsza nowenna pompejańska

Witam. To moja pierwsza nowenna. Od samego poczatku zly mi przeszkadza, ale nie daje za wygrana. Intencja w ktorej sie modle jest wysluchiwana. Moja zona chorue alr, od kiedy sie modle lepiej sobie radzi w tej chorobie. Ja natomiast stalem sie innym czlowiekiem i nawet stwierdzaja to osoby ktore nie wiedza ze sie modle.
Read More

Franciszka: O łaskę czystości w małżeństwie

Od dość dawna czytam świadectwa innych osób, a opowiadane historie miały wpływ i na mnie. Postanowiłam odmawiać różaniec, ale wciąż brakowało mi czasu, nie potrafiłam, nie miałam dość silnej woli, nie… Dopiero w Gietrzwałdzie, w miejscu objawienia Matki Bożej, po raz pierwszy odmówiłam pięć dziesiątek, a potem kolejne i kolejne. Dość szybko zdecydowałam się odmawiać Nowennę Pompejańską. Trudno mi było dokonać wyboru intencji, ponieważ było ich wiele. Wreszcie podjęłam decyzję. Nie byłam pewna czy udźwignę ten ciężar (tak długo i tak dużo), ale okazało się, że modlitwa nie była uciążliwa i wkrótce nie wyobrażałam sobie dnia bez trzech tajemnic różańcowych.
Read More

Danuta: Modlitwa o łaskę wiary

Różaniec był zawsze dla mnie modlitwą, której nie lubiłam. Wydawało mi się, że jest to bezmyślne „klepanie zdrowasiek” i uważałam tę modlitwę za odpowiednią najwyżej dla emerytek, które muszą jakoś zapełnić czas. Nigdy też nie mogłam spamiętać po kolei wszystkich tajemnic różańcowych, chociaż z zapamiętywaniem innych rzeczy nie miałam problemów. Przyszedł jednak taki moment w moim życiu, kiedy miałam bardzo ważną dla mnie intencję – o łaskę wiary dla bliskiej mi osoby niewierzącej (nawet nie ochrzczonej). Poszukiwałam sposobu, w jaki mogę zwrócić się do Boga w tak ważnej sprawie. Ktoś życzliwy zasugerował mi nowennę pompejańską. Poszukałam, poczytałam … No nie! Codziennie jedną część różańca – już to było dla mnie za wiele! A tu trzy części przez 54 dni! Wydawało mi się to niemożliwe, niewykonalne. Każda inna modlitwa, tylko nie ta! Jednak kiedy poczytałam, że to modlitwa „nie do odparcia”, że jest zawsze wysłuchiwana, że jest ostatnią deską ratunku, że przynosi wspaniałe owoce pomyślałam, że nie tylko muszę spróbować, ale nawet muszę wytrwać. I wytrwałam. Pierwszym owocem tej modlitwy – owocem, którego się nie spodziewałam, a który zauważyłam już po kilku dniach – było uświadomienie sobie, że na różańcu modlę się z przyjemnością, że modlitwa ta nie wydaje mi się już bezmyślna oraz – o dziwo! – znam na pamięć wszystkie tajemnice po kolei (nie potrzebowałam modlitewnika!). A do tego potrafiłam znaleźć czas na odmawianie nowenny mimo, że jestem osobą pracującą, mam rodzinę i sporo obowiązków. Muszę szczerze przyznać, że pokochałam różaniec i będzie on teraz moją codzienną modlitwą. Czułam obecność Matki Najświętszej przy mnie i jej opiekę, i miałam świadomość, że jest mi z tym wspaniale. Czułam, że moja własna wiara staje się silniejsza i umacnia się moje zaufanie do Boga.
Jeśli chodzi o moją główną intencję, tj. „o łaskę wiary dla bliskiej memu sercu osoby niewierzącej”, to pewną zasadniczą zmianę w tej osobie zauważyłam dokładnie po zakończeniu pierwszej (błagalnej) części nowenny. Była to delikatna zmiana w stosunku tej osoby do Kościoła, jednak zmiana wyczuwalna. Widzę, że jakaś pierwsza bariera została przełamana. Będę nadal zanosić moją prośbę do Boga przez Matkę Najświętszą i wierzę gorąco, że Maryja pomoże osobie, za którą się modlę odnaleźć drogę do Jezusa.
Dziękuję Ci Maryjo, Królowo Różańca Świętego.

Regularny biuletyn pompejański!

Otrzymuj wiadomości pompejańskie na e-mail

Zapisując się do tego biuletynu, będziesz otrzymywać informacje związane z nowenną pompejańską, Pompejami, sanktuarium w Pompejach, ważnymi wydarzeniami oraz wyjątkowymi promocjami. Zostań z nami w kontakcie!

A Ty co o tym myślisz? – Napisz komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Obrazki z nowenną pompejańską?