Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Nowenna pompejańska krok po kroku

Nowenna pompejańska zwana jest nowenną nie do odparcia z tego powodu, ponieważ Matka Boża dała obietnicę, że każdy, kto odmówi przez 54 dni różaniec modląc się o konkretną łaskę, ten ją otrzyma.Objawienie Matki Bożej z tą obietnicą zostało opisane przez bł. Bartola Longa i możesz przeczytać je tutaj.

Jeśli potrzebujesz pomocy – módl się tą nowenną! Zaproś do tej modlitwy innych! Podziel się otrzymanymi łaskami!

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

To proste! Przez 54 dni odmawiamy codziennie 15 tajemnic różańca modląc się w jednej intencji oraz dodając do „standardowych” modlitw różańca kilka krótkich modlitw początkowych i końcowych.

Aby się nie pogubić, warto zaznaczyć sobie w kalendarzu dni rozpoczęcia i zakończenia nowenny wraz z dniami przejścia części błagalnej (pierwsze 27 dni) w dziękczynną (drugie 27 dni).

Bezpłatna aplikacja do nowenny pompejańskiej na telefon!

UWAGA: jeśli masz smartfona, po prostu uruchom aplikację do nowenny pompejańskiej! Z nią przejdziesz kolejne dni modlitwy, a telefon przypilnuje, by niczego nie przeoczyć! 

nowenna pompejańska app store stacks_image_4646

Instrukcja nowenny pompejańskiej

Poniżej przedstawiamy krótkie instrukcje różańca i nowenny pompejańskiej.

Jeśli masz jakieś wątpliwości, zajrzyj do tego poradnika „Najczęstsze pytania„!

Różaniec – czym jest i jak się na nim modlić?

Każdy widział różaniec, lecz nie każdy umie się nim posługiwać. Zatem przypomnijmy, czym jest modlitwa różańcowa.

 1. Różaniec składa się z trzech części (radosna, bolesna i chwalebna). W 2002 r. Jan Paweł II dodał część światła, której nie musimy odmawiać w nowennie pompejańskiej (chociaż warto! –  więcej…).
 2. Każda część różańca liczy 5 tajemnic – wymienione są one niżej.
 3. Z kolei każda tajemnica to jedna dziesiątka różańca. Tajemnice te rozważamy modląc się na danej dziesiątce.
 4. Tak więc policzmy: 3 części różańca x 5 tajemnic daje 15 dziesiątek do odmówienia codziennie w nowennie pompejańskiej.

Jeśli nie znasz wcale różańca i jego modlitw, to zobacz, tutaj jest wszysto wyjasnione.

Nowenna pompejańska krok po kroku 

 1. Najpierw żegnamy się znakiem krzyża.
 2. Potem podajemy intencję i mówimy: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego”.
 3. Przechodzimy do modlitw początkowych różańca (Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) – odmawiamy jeden raz, na początku nowenny w danym dniu.
 4. Następnie odmawiamy różaniec – piętnaście tajemnic (15 dziesiątek) – nie musisz wszystkich na raz.
 5. Po skończeniu różańca modlimy się krótką modlitwą (błagalną lub dziękczynną – zobacz niżej). Wystarczy tę modlitwę odmówić raz na dzień, na końcu różańca.
 6. Na samym końcu modlimy się modlitwą „Pod Twoją obronę” oraz trzy razy z ufnością i wiarą mówimy: „Królowo Różańca świętego, módl się za nami!”

Modlitwy błagalne i dziękczynne w nowennie pompejańskiej

Modlitwy końcowe w trakcie części błagalnej – modlimy się tą modlitwą przez pierwsze 27 dni nowenny.

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Modlitwy końcowe w trakcie części dziękczynnej – modlimy się tą modlitwą przez drugie 27 dni nowenny.

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Tajemnice różańcowe wg kolejności w nowennie pompejańskiej

Część pierwsza — Tajemnice Radosne

 1. Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
 2. Nawiedzenie świętej Elżbiety
 3. Narodzenie Pana Jezusa
 4. Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni
 5. Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni

Część druga — Tajemnice Światła (nie obowiązkowe)

 1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
 2. Objawienie się Pana Jezusa w Kanie Galilejskiej
 3. Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia
 4. Przemienienie Pańskie na górze Tabor
 5. Ustanowienie Eucharystii

Część trzecia — Tajemnice Bolesne

 1. Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu
 2. Biczowanie Pana Jezusa
 3. Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa
 4. Dźwiganie krzyża na Kalwarię
 5. Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa

Część czwarta — Tajemnice Chwalebne

 1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa
 2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa
 3. Zesłanie Ducha Świętego
 4. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
 5. Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi

nowenna-pompejanska-cd-mp3-pompejanska+streeam

1 949 thoughts on “Jak odmawiać nowennę pompejańską?

 1. Dziś jest mój 5 dzień i bywa różnie w kwesti mojego zaangażowania w modlitwe (to znaczy, że mi zależy) ale moja intencja jest dla mnie najważniejsza. Modle się za mojego tate, ktory ma raka z przerzutami. Z każdym dniem czuje się coraz gorzej a ja modle się o jego wyzdrowienie, o cud. Bardzo proszę o modlitwę w jego intencji.

  • Witaj Karolino….prosze podac imie taty bede sie modlic.Pozdrawiam serdecznie i wierz w te modlitwe.Osobiscie odmawiam juz 6-ty raz i za kazdym razem zostaje wysluchana.moze nie zawsze tak jak bym chciala,ale widze w tym reke Bożą…..bardzo mocno.Pozdrawiam serdecznie.Irena

 2. Witam ! Ja odmawiam nowennę już 16 dzień w intencji uzdrowienia mojego męża Mirosława z choroby nowotworowej z przerzutami wierzę że Matka Boska nam pomoże i że uda się zahamować chorobę na długie lata ( choć bywają ciężkie dni i mam chwile zwątpienia jednak nie ustępuję w modlitwie ) .Błagam o modlitwę w jego intencji aby choroba się zatrzymała i ból ustąpił.

  • Wiem ,ze cuda się zdarzają ,ale warto się modlić do Sw.Peregryna o cud uzdrowienia choroby raka ,bo On jest patronem chorych ludzi na raka .Mój przyjaciel niedawno zmarł na raka .Przeczytałam mikstura ojca zakonnika ,który mieszka w biednym kraju i jest sprawdzony sposób na ludziach chorych na raka .Mój Piotrek pił ta miksturę ,ale niestety nie umiał przestać palić ,więc rak się cofnął.Mikstura -40 dkg liści aloesu ,ale musi mieć 5lat ,oczyścić sucha ścierką z igieł i kurzu ,połamać i dodać do naczynia wraz pół kilo miodu akacjowego ,6 łyżek brandy lub koniaku ,to razem zmiksować ,wlać do ciemnego słoika i pić 3 razy po 1 łyżce na pól godziny przed posiłkiem .No i tego modlić się tak powiedział zakonnik .

 3. Dzisiaj dowiedziałam się o tej modlitwie, już dzisiaj zacznę. Proszę o pomoc, moja mama, mimo młodego wieku dostała udaru mózgu, stan jest ciężki. Proszę o każdą możliwą modlitwe, wierzę, że to pomoże.

 4. Droga Mario, napisz skąd masz ten przepis na miksturę i czy przy białaczce też pomaga? Proszę odezwij się! Dziękuję

  • PRZEPIS ojca Romano Zago :

   1. Pół kilograma czystego miodu akacjowego (tj. NIE syntetycznego lub rafinowanego).

   2. 2,35 g liści aloesu drzewiastego (około 3 lub 4 liście w zależności od ich wielkości).

   3. 34 do 50 ml (6-8 łyżeczek) destylatu (whisky, koniak lub inny czysty alkohol) do konserwacji produktu i otworzenia drogi do głównego leczenia, aby na całym ciele spowodować rozszerzanie naczyń krwionośnych. Destylat to tylko 1% składu, ale jest to bardzo ważne.

   Dawki są mierzone w łyżkach, czyli jedna łyżka stołowa to pojedyncza dawka. Osoba otrzymuje jedną dawkę, trzy razy dziennie (tj. trzy łyżki dziennie). Dawki są brane od 10 do 20 minut przed posiłkiem, na czczo. Wstrząsnąć butelką bardzo dobrze tuż przed podaniem łyżką. I pamiętać, że butelka nigdy nie powinna mieć bezpośredniego kontaktu ze światłem słonecznym. W rzeczywistości, przyjmując ten produkt starać się unikać wszelkiego rodzaju światła. Na przykład, po zapełnieniu łyżeczki natychmiast ją wypić. Ogólnie rzecz biorąc, należy go przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu. Zabieg ten będzie oczyszczać Twoje ciało (tzw. detoks).

   Może być odczuwany szeroki zakres objawów detoksykacji. Ważne jest, aby pacjent nie kończył kuracji, dopóki rak nie cofnie się całkowicie. W przeciwnym razie, rak prawdopodobnie wróci. Robiona samodzielnie mikstura połączona w blenderze, jest produktem roślinnym (z miodem i destylatem) i może być łączona z innym nietoksycznym leczeniem. Jeśli zdecydujesz się wykonać miksturę w domu, polecam książkę Zago pt.: „Raka można wyleczyć!”.

   Co do przygotowania rośliny Ojciec Zago mówi:

   „Usunąć ciernie z brzegów liści i zgromadzony na nich kurz za pomocą suchej szmatki lub gąbki. Następnie pociąć liście na kawałki (bez zdejmowania skóry) i umieścić w blenderze razem z miodem i wybraną brandy. Dobrze zmiksować i preparat jest gotowy do spożycia. Nie należy go filtrować ani gotować, tylko umieścić w lodówce w dobrze zamkniętym ciemnym pojemniku”.

   Dawki zalecane przez Ojca to jedna łyżka od zupy pół godziny przed każdym z trzech głównych posiłków. Produkt należy wstrząsnąć przed użyciem. Po zakończeniu pierwszej dozy jest zalecane poddanie się badaniom lekarskim, by sprawdzić stan choroby. W zależności od lekarza, po przerwie kilku dni, można powtórzyć cykl leczenia, w celu eliminacji choroby.

   Aloes należy używać dojrzały, który ma co najmniej cztery lata i ważne jest by miód był także wysokiej jakości i naturalny, a to właśnie ze względu na swój charakter jako „nośnik” korzystnych substancji zawartych w aloesie.

   W odniesieniu do reakcji, jakie może powodować aloes, Ojciec Romano Zago ostrzega by się nie przestraszyć. Istotnie, jest to wydalenie, kompletne oczyszczenie organizmu z nieczystych substancji, ale przede wszystkim, gdy mają one miejsce, mają ograniczony czas trwania, jednego do trzech dni.

   Dlatego osoba, przyjmująca napój Aloe może dostać wysypki lub biegunki mniej czy bardziej widocznych skutków ubocznych jak odruchy wymiotne ale, według Ojca Romano, oznacza to, że jesteś na właściwej drodze, a wysiłki zaczynają przynosić owoce. Preparat może być stosowany przez wszystkich ale nie jest zalecany kobietom w ciąży, ze względu na ich kondycję.

   Oczywiście, nie możemy ręczyć za jednakową skuteczność co do odrębnych osób. Jednocześnie, jesteśmy zaniepokojeni, że lekarze na ogół ignorują dowody i są oporni na produkty naturalne.

   Ale nie ma wątpliwości, że Bóg dał nam środki lecznicze w Swoim Stworzeniu.

   Może nadszedł czas, by „myśleć poza schematami” (kiedy rak jest tak rozpowszechniony a konwencjonalne metody są trudne). Według autora książki, aloes można łączyć nawet z chemioterapią „może on znacznie zredukować efekty uboczne. Wykazano również, że ten specyfik łagodzi również oparzenia z powodu radiacji.” Ojciec Zago cytując prace naukowe

 5. KOCHANI BARDZO PROSZE O MODLITWE ZA MOJEGO UKOCHANEGO MEZA ; DZISIAJ DOWIEDZIELISMY SIE O STRASZNEJ DIAGNOZIE : RAK NERKI Z PRZERZUTAMI DO KREGOSLOPA ; NASZE ZYCIE W JEDNEJ SEKUNDZIE LEGLO W GRUZACH TYM BARDZIEJ ZE MAMY MALE DZIECI ; DZISIAJ ZACZNE MODLITWE ROZANCOWOM ;TO BEDZIE MOJ PIERWSZY RAZ ALE I WAS DOBRZY LUDZIE PROSZE O MODLITWE

  • Aga, podołasz modlitwie (moja przygoda z NP zaczęła się bardzo podobnie, nie umiałam nawet odmawiać Różańca) i tym ciężkim wyzwaniom, w jedności z Bogiem, Maryją i Jezusem. Oddaj Im wszystkie Wasze cierpienia, krzyż, który przyszło Wam nieść, i zobaczysz, że poczujesz się lepiej. Polecam tzw. akty zawierzenia Bogu, Jezusowi i Maryi.
   Będziemy się modlić za Was w mojej wspólnocie. O ile można, proszę o imię Twojego Męża.
   Pokój z Wami

 6. Dziekuje kochani za wsparcie i modlitwe ! Moj ukochany ma na imie Dieter , to juz jego druga walka z nowotworen nerki , pierwsza byla 7 lat temu ,myslelismy ze jom wygralismy ….

 7. Bardzo proszę o modlitwę za naszego malutkiego synka Natana, którego na koniec marca czeka bardzo ryzykowna operacja. Bardzo dziękuję za wszelkie wsparcie w modlitwie, Bóg zapłać.

 8. Ja mam zamiar tez sie modlić o moje małżeństwo i mojego meża….
  Moze pomożecie mi …,bo nie wiem jak sie do tego zabrać

 9. Kochani, proszę o modlitwę za mojego Tatę u którego pojawił się rak płuca z możliwym przerzutem do kręgosłupa. Tato ma na imię Jerzy. Bóg Zapłać.

 10. Odmawiam nowenne w imieniu mojego meza, ktoremu wykryto raka prostaty z przerzutami na kosci..Niedawno wyszlam za maz, wyjechalam za granice, wychowujemy dwojke Jego nieletnich dzieci. Boje sie! Strach mi wszystko maci. Prosze o modlitwe za mojego meza Grzegorza..

 11. Pisałam wcześniej, że modle się za mojego tatę Krzysztofa. Modlitwa jest wielkim ukojeniem, powoduje że staje się wyciszona i mogę wspierać tatę. Czasami odmawiam różaniec i zapominam o wezwaniu do Maryi ale Matka jest wyrozumiała i wie, że ją kocham i czczę na swój sposób. Czuję, że Bóg jest z naszą rodziną, tata czuje się lepiej i możemy wspólnie żartować i spędzać rodzinnie czas. Rodzina się na nowo zjednoczyła i wiemy co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze. Bóg zapłać za modlitwę.

 12. Witam Wszystkich,

  Każdy z nas czegoś potrzebuje, czegoś szuka i za coś, lub kogoś się modli. Niczym, pod tym względem się nie różnię od osób odwiedzających tą stronę poświęconą NP. Również mam swoje potrzeby, marzenia i również się modlę jednak ostatnio już z mniejszym zapałem, niż robiłam to wcześniej. Moje dwie nowenny nie zostały wysłuchane ( wiem to na pewno więc nie piszcie proszę, abym była cierpliwa). Nie mam żalu, ani do Maryi, ani do Boga co najwyżej mogę mieć żal jedynie do siebie. Czytałam co niektóre świadectwa uproszonych łask i szczerze w nie wierzyłam, teraz jednak jestem zagubiona i boję się więcej prosić o cokolwiek. Odmawiam moją trzecią nowennę, ale nie wypowiadam żadnej prośby, jest wiele rzeczy o które chciałabym prosić jednak wydaje mi się, że nie mam do tego żadnego prawa. Po tym co mnie spotkało straciłam zaufanie do swojej skuteczności w modlitwie. Nadal wierzę i ufam Bogu, ale nie ufam sobie. Boję się nawet myśleć, że mogłabym jeszcze o cokolwiek prosić bo skoro Bóg nie odpowiedział na tak ważną, dla mnie prośbę to mam wrażenie, że nie zasługuję na nic dobrego. Nie myślcie teraz proszę o mnie jak o kolejnej zrozpaczonej osóbce, która spodziewała się gwiazdki z nieba za sprawą Maryi,a teraz szlocha i pyta dlaczego. Nie wcale się nie użalam, nad swoim losem martwię się tylko swoją relacją z Bogiem i z Matką Bożą bo ja tak bardzo wierzyłam w skuteczność nowenny, że nic mnie nie martwiło. Teraz jest już wszystko skończone, moje dziecko odeszło, a ja zostałam pełna obaw, beznadziei i zmieszania. Nie wiem co o tym myśleć z jednej strony wierzę że Bóg wie co robi, a z drugiej nie rozumiem jak to się mogło stać skoro jest to nowenna nie do odparcia bo Matka Boża przecież obiecała.

  • Droga Iwono! Bardzo Ci wspolczuje z powodu Twoich tragicznych doswiadczen. Ale prosze Cie, nie zalamuj sie. Chcialabym Ci zaproponowac wspolne odmawianie nowenny – ja za Ciebie, a Ty za mnie. Ja tez mam swoje powazne problemy zdrowotne. Juz dwa lata walcze z rakiem, przeszlam dwa razy lumpektomie, a teraz jeszcze stracilam jedna piers. Na poczatku – po diagnozie odmowilam cala czesc blagalna nowenny – nic nie nie wydarzylo, powtorzylam wiec i nadal nic. Zmowilam wiec czesc dziekczynna… i na tym zakonczylam. Oprocz tego mdlilam sie prawie do upadlego do wielu innych swietych, w tym Sw. Peregryna. I nic. W koncu powiedzialam do Pana Boga : „Dobry Boze, jezeli nie chcesz mnie uleczyc, to daj mi prosze sily do dzwigania tego wszystkiego”. Nie wiem jak teraz po operacji – czekam na wynik. Ja nie poddaje sie i caly czas wierze, ze bede zdrowa. Lecze sie ile moge naturalnymi srodkami i wygladam nawet niezle. Moje jedyne dorosle dziecko odsunelo sie nieco od Boga – nie modli sie, nie chodzi do spowiedzi ani do Komunii Swietej. Malzenstwo moje upadlo i jestem sama. Oprocz kilku znajomych kolezanek nie mam nikogo. Ale ciagle walcze! I WIERZE ZE BOG W SWOIM CZASIE SPELNI MOJE BLAGANIA!
   Teraz na nowo nabralam duzej checi na odmowienie nowenny.
   Czy chcialabys odmawiac nowenne tak jak mowilam – ja za Ciebie a Ty za mnie. (Znak zapytania mi nie dziala 🙂

   • Witam,

    W piątek kończę moją trzecią nowennę. Chciałabym, ale na razie muszę sobie zrobić przerwę bo mam malutkie dziecko ( siostrę bliźniaczkę mojej zmarłej córeczki) i jest mi ciężko pogodzić 3 różańce dziennie z obowiązkami wobec małej i prowadzeniem domu :(. Jednak obiecuję, że się zastanowię tylko nie wiem jak mam Cię
    wtedy o tym poinformować.

   • Witam was (Marta i Iwona) i wszystkich tutaj.
    czytam wasze opowiedzi i troszke mi smutno. Moze jesli macie ochote to ja dolacze sie do Nowenny i zaczniemy razem w trzy a jak ktos chce dolaczyc to pewnie ze moze. Czasem w grupie jest razniej i wiem ze tez dziala. Zostawie to dla was jesli macie ochote. na email mi napiszcie jesli chcecie i jesli ktos chce dolaczyc to czemu nie i bardzo zachecam. moj email: magdalena.sroka@hotmail.com

 13. Witam dzisiaj moja pierwsza nowenna zaczęta,modlę się o nawrócenie i powrót mojej żony do naszego małżeństwa która po 16 latach(w tym 10 sakramentalnego małżeństwa) niespodziewanie mnie opuściła.Jak twierdzi wypaliło się w niej coś a do tego zakochała się w kimś innym,ale wiem gdyż z nią rozmawiam przez telefon ,że na tą chwile jest rozbita i nie wie co dalej robić,chociaż stanowczo odrzuca powrót do mnie.Proszę Was wszystkich o wsparcie dla mnie w mojej modlitwie i o modlitwę za moją żonę.Wieżę ,że Matka Boża wysłucha tych modlitw.

 14. Witam.

  Mam na imię Ola i mam prawie 26 lat. Odmawiam Nowennę pierwszy dzień, pierwszy raz w życiu. Modlę się o powrót mojego chłopaka, o to, by zrozumiał swój błąd i wrócił do mnie jeszcze w lutym z Miłością w sercu do mnie i jako lepszy partner dla mnie. Bardzo cierpię, ciągle płaczę… Próbowałam codziennie skontaktować się z Nim, ale nie chce rozmawiać. Nawet nie wiem dlaczego zerwał. Obwinia mnie o wszystko, choć wiem, że dużo jest Jego winy. Bardzo mi Go brakuje… Proszę o pomoc i modlitwę.

 15. Pan Bóg podobno wysłuchuje modlitw, ale nie zawsze tak jakbyśmy chcieli. Ja nie wierzę w 100% wysłuchana modlitwę, że każdy otrzyma to o co prosi. Ja sama dwa lata temu zmówiłam całą nowennę nawet dwa razy pod rząd. Prosiłam wtedy o pracę. I rzeczywiście ja dostałam, tylko za tak nędzne pieniądze, że trudno by mi było wyżyć. Gdyby nie pomoc mojej mamy czekalaby mnie ulica. Nie tylko to, w tej pracy wykorzystywano mnie do innych robót niż było w umowie. Pracodawca nie liczył się z pracownikiem. Na zewnątrz była to osoba bardzo wierząca, poważają, ale w rzeczywistości fałszywa. Ja doznałam szoku. Dziwnie mnie Maryja wysłuchała, nie tego oczekiwałam. Straciłam tą pracę, właściwie to był prawie wolontariat. Teraz kiedy nie mam znowu za co żyć i jeszcze na dodatek jestem dość ciężko chora, choroba jest bolesna. Muszę się zdecydować na operację. I teraz nie wiem czy chcę modlić się ta nowenna, znowu się rozczarować …

  • Witaj Basiu ja również modlę się o pracę od ponad roku już zmówiłam kilka nowenn jedna kończę drugą zaczynam i pracy jak nie było tak nie ma też nie mam za co żyć jestem na utrzymaniu rodziców a mam już 30 lat. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że jak już tracę całą nadzieję i chce przerwać modlitwę wtedy ktoś zaprasza mnie na rozmowę ja oczywiście pełna w skowronkach jadę z nadzieją i wracam jeszcze bardziej załamana bo nic z tego a ostatnio to proponują mi pracę dosłownie za darmo. Coraz bardziej zaczynam wątpić, że przyjdzie mi pomoc z nieba nic na to nie wskazuje i jeszcze bardziej mnie boli jak ja się już tyle czasu modle i nic (a przecież nie proszę o wygrana w totka), a są osoby które nawet nie dokończą nowenny a pracę dostają i tu nie chodzi o to że komuś źle życzę ale przykro jest czuć się pominiętą… Gdy brak już nadziei i wiary we własne możliwości wtedy modlimy się prosząc o pomoc Świętych i naprawdę boli gdy ta pomoc nie przychodzi.

 16. A moze bylo tak, ze nie do konca ,,odczytalas znak,, czy to wlasnie ta praca byla dla ciebie, moze byla jeszcze inna szansa w tym czasie, a ty tego nie zauwazylas….a moze ja nie dostalas, bo Maryja najpierw chce, zebys wyzdrowiala, byla zooperowana, i pelna sily znalazla prace…..zaczekaj i badz cierpliwa Maryja i Bog rzadza sie swoim czasem, mysle i jestem przekonana, ze Twoja modlitwa jest wyslchana, ale nie tak jakbys od razu chciala….Ona wie, co dla nas dobre….

  • Może masz Kasiu rację. Na razie jestem cała obolała, mam pewnie depresję . Nawet nie mogę wsiąść przeciwbólowych leków, bo od poprzednich leków mam zniszczony układ pokarmowy, więc nawet nie mogę sobie pomóc. Bardzo dziękuję za dobre słowo i modlitwę. Trzymajcie z mnie kciuki bym się nie zalamywala.

  • Dusze Czyśćcowe są ukochanymi duszami Pana Boga, ponieważ bardzo cierpią i Bóg poprzez swoje miłosierdzie często wysłuchuje Ich próśb. Te Dusze nie chcą, byśmy musieli przechodzić podobne męki, jak one, więc starają się jak tylko mogą, byśmy byli jak najbliżej Boga, a jak najdalej od grzechu, bo przez grzechy właśnie trafiły do Czyśćca na oczyszczenie. Dodatkowo są niezwykle wdzięczne za każdą modlitwę, ofiarowane cierpienie, post, jałmużnę, Mszę za Nie, co pomaga Im ulżyć w cierpieniu. To wszystko sprawia, że Ich wstawiennictwo jest zdumiewająco skuteczne. Prośba tylko wtedy nie zostanie wysłuchana, jeśli nie będzie zgodna z wolą Bożą wobec nas.

 17. Monika można , jak najbardziej .Ja teraz też NP odmawiam za dusze czyśćcowe , właśnie dostałam odpowiedź że Msza św była odprawiona za nie , bo zamawiałam
  Ponad dwa tygodnie temu cos złego się działo i prosiłam dusze aby mi pomogły , do godziny dosłownie była pomoc .Obiecałam tym duszom że zaczynam za nie NP i Msze zamawiam zaraz , niech mi pomogą swoją modlitwą.

 18. Witam. Jestem na początku odmawiania modlitwy bo to mój drugi dzien. Modlę się o to abym zaszła w ciążę. Staramy się z mężem od 8 lat o nasze dzieciątko jest mi bardzo ciężko boje się ze nie bedzie mi dane być mama. Proszę o modlitwe.

 19. Enia, Mari dziękuję za odpowiedź. Zdarzało mi się ofiarowywać cierpienie za dusze czyśćcowe (cierpienie spowodowane brakiem ukochanego mężczyzny – dla 37-letniej panny to wielki ból). Trzykrotnie dostałam rozpoznanie o tym że to pomogło tym duszom, za każdym razem chodziło o osoby które za życia grzeszyły przeciwko VI Przykazaniu…

 20. W ogłoszonym niedawno konkursie/pisaliśmy ile kto odmówił N.P./ otrzymałam Nowennę Pompejańską z Różańcem na płycie CD, Ktoś:)) odstąpił mi swoją nagrodę,dziękuję bardzo i informuję,że przekazałam dalej-koleżance,która przed 5 laty powiedziała mi o N.P.,a sama już wtedy z wielką pobożnością odmawiała przez rok z dorosłym,autystycznym Synem.

A Ty co o tym myślisz? Napisz!