Jak odmawiać nowennę pompejańską? 939

Nowenna pompejańska

Nowenna pompejańska krok po kroku

Nowenna pompejańska zwana jest nowenną nie do odparcia z tego powodu, ponieważ Matka Boża dała obietnicę, że każdy, kto odmówi przez 54 dni różaniec modląc się o konkretną łaskę, ten ją otrzyma.Objawienie Matki Bożej z tą obietnicą zostało opisane przez bł. Bartola Longa i możesz przeczytać je tutaj.

Jeśli potrzebujesz pomocy – módl się tą nowenną! Zaproś do tej modlitwy innych! Podziel się otrzymanymi łaskami!

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

To proste! Przez 54 dni odmawiamy codziennie 15 tajemnic różańca modląc się w jednej intencji oraz dodając do „standardowych” modlitw różańca kilka krótkich modlitw początkowych i końcowych.

Aby się nie pogubić, warto zaznaczyć sobie w kalendarzu dni rozpoczęcia i zakończenia nowenny wraz z dniami przejścia części błagalnej (pierwsze 27 dni) w dziękczynną (drugie 27 dni).

Poniżej przedstawiamy krótkie instrukcje różańca i nowenny pompejańskiej.

Jeśli masz jakieś wątpliwości, zajrzyj do tego poradnika „Najczęstsze pytania„!

Różaniec – czym jest i jak się na nim modlić?

Każdy widział różaniec, lecz nie każdy umie się nim posługiwać. Zatem przypomnijmy, czym jest modlitwa różańcowa.

 1. Różaniec składa się z trzech części (radosna, bolesna i chwalebna). W 2002 r. Jan Paweł II dodał część światła, której nie musimy odmawiać w nowennie pompejańskiej (chociaż warto! –  więcej…).
 2. Każda część różańca liczy 5 tajemnic – wymienione są one niżej.
 3. Z kolei każda tajemnica to jedna dziesiątka różańca. Tajemnice te rozważamy modląc się na danej dziesiątce.
 4. Tak więc policzmy: 3 części różańca x 5 tajemnic daje 15 dziesiątek do odmówienia codziennie w nowennie pompejańskiej.

Jeśli nie znasz wcale różańca i jego modlitw, to zobacz, tutaj jest wszysto wyjasnione.

Nowenna pompejańska krok po kroku 

 1. Najpierw żegnamy się znakiem krzyża.
 2. Potem podajemy intencję i mówimy: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego”.
 3. Przechodzimy do modlitw początkowych różańca (Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) – odmawiamy jeden raz, na początku nowenny w danym dniu.
 4. Następnie odmawiamy różaniec – piętnaście tajemnic (15 dziesiątek) – nie musisz wszystkich na raz.
 5. Po skończeniu różańca modlimy się krótką modlitwą (błagalną lub dziękczynną – zobacz niżej). Wystarczy tę modlitwę odmówić raz na dzień, na końcu różańca.
 6. Na samym końcu modlimy się modlitwą „Pod Twoją obronę” oraz trzy razy z ufnością i wiarą mówimy: „Królowo Różańca świętego, módl się za nami!”

Modlitwy błagalne i dziękczynne w nowennie pompejańskiej

Modlitwy końcowe w trakcie części błagalnej – modlimy się tą modlitwą przez pierwsze 27 dni nowenny.

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Modlitwy końcowe w trakcie części dziękczynnej – modlimy się tą modlitwą przez drugie 27 dni nowenny.

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Tajemnice różańcowe wg kolejności w nowennie pompejańskiej

Część pierwsza — Tajemnice Radosne

 1. Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
 2. Nawiedzenie świętej Elżbiety
 3. Narodzenie Pana Jezusa
 4. Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni
 5. Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni

Część druga — Tajemnice Światła (nie obowiązkowe)

 1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
 2. Objawienie się Pana Jezusa w Kanie Galilejskiej
 3. Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia
 4. Przemienienie Pańskie na górze Tabor
 5. Ustanowienie Eucharystii

Część trzecia — Tajemnice Bolesne

 1. Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu
 2. Biczowanie Pana Jezusa
 3. Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa
 4. Dźwiganie krzyża na Kalwarię
 5. Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa

Część czwarta — Tajemnice Chwalebne

 1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa
 2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa
 3. Zesłanie Ducha Świętego
 4. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
 5. Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi

939 komentarzy

 • Witam! mam jedno pytanie które pewnie już kiedyś gdzieś padło. Ile razy w ciągu dnia można odmawiać nowennę. Można więcej niż jeden raz jeśli ma się czas i czy liczy się do do ogółu 54 nowenn?

  • Dodam Jeszcze ze nie chodzi mi o to żeby cos hurtem załatwić tylko żeby się nie pogubić. Bo odczuwam bardzo silna potrzebę modlitwy o ukochana kobietę i na dodatek dużo lepiej znosić mi trudy tej całej sytuacji gdy odmawiam różaniec. Prosiłbym o szybka odpowiedz

 • Szczęść Boże
  Mam pytanie. Czy intencje muszę powtarzać każdego dnia Nowenny, przed każdą częścią Różańca czy raczej jeden raz na wszystkie dni nowenny. Bo właśnie skończyłem swoją pierwszą Nowenne i trochę targają mną wątpliwości bo swoją intencje podałem tylko raz w pierwszy dzień Nowenny a chciałbym już zacząć kolejną i chce się upewnić

 • moje świadectwo nie przeszło:( już dawno wysłałam

 • Drogi Marku co mam robić Wiem wszyscy składają intencję i otrzymują łaski , nawet nie wiem czy to co pisze będzie opublikowane , zostały mi 2 dni do dokończenia Nowenny Pompejańskiej w intencji ale spełniła się tylko po części.Była i jest nadal dla mnie bardzo ważna bo była to intencja aby wypłacono mi pieniądze za wykonaną pracę, nawet na Mszę dałam do Pompejów Co dalej robić ? , prócz tej której odmawiałam, mam jeszcze jedną bo moje małżeństwo lega w gruzach i w następnej Nowennie chciałam poświecić właśnie o uzdrowienie mojego małżeństwa , lecz te zarobione pieniądze też są ważne bo nie mam ani pracy ,ani nic . Pomóż Marku co ty byś zrobił ?

 • Mam pytanie: czy jeśli będę się modlić za osobę, która się powiesiła, to jest nadzieja, że Matka Najświętsza, którą tak kochał przytuli go do Siebie?

 • Razem z narzeczoną odmawiamy Nowennę Pompejańską. W sumie to ją kończymy;). Martwi mnie jednak to, czy odmawiamy ją dobrze. Modlitwę dziękczynną/błagalną mówimy 3 razy po każdej części różańca. Podobnie postępujemy z modlitwą Pod Twoją obronę i intencją. Ile razy mówić intencję, modlitwę błagalną/dziękczynną i Pod Twoją obronę? Czy jeśli mówiliśmy więcej razy te modlitwy w tej nowennie to nie przeszkadza? Ale w moim przypadku muszę powiedzieć, że nowenna działa;). Z każdym dniem jej odmawiania było lepiej.

 • czy formuła 3 X królowo różańca świętego jest częścią składową nowenny, czy nie. odmawiam nowennę jakiś czas ale z 2, 3 razy zapomniałem dodać ten zwrot, lub dodałem go parę godzin później jak mi się przypomniało :). czy muszę od nowa zacząć całą nowennę
  , czy nie?

 • Proszę o odpowiedź, jeżeli ze wspólnotą zakonną odmawiam codziennie jedną część różańca, czy można ją zaliczyć do nowenny, tzn. modlić się następnie przez kolejne dwie części, czy trzeba zmówić trzy części oprócz tej wspólnotowej?

 • Witam
  Dzisiaj po raz pierwszy odmówiłam NP. Zmówiłam 4 tajemnice ( zajęło to prawie 1,5 godz.;) czyli od razu cały różaniec. Pyt 1 ) Znaczy to ,że już na dziś mam Nowenne zaliczoną ,tak ? Pyt2) A czy mogę modlić się zamienne, np ; jednego dnia całość innego zaś na 3 części ? Pyt 3) czy kiedy ,jak dziś,odmawiam całość na raz ,muszę części różańca przekładać modlitwą końcową,czy wystarczy raz na końcu.? I tu pyt 4 ) Czy odmawiając na części różaniec muszę po każdej z nich odmawiać modlitwę końcową,czy wystarczy raz przy ostatniej.? Pyt5) Czy intencje przypominamy ,modląc się na części,za każdym razem ?
  Odnośnie rozważań każdej z tajemnic . Co to dokładniej znaczy ? Czy ,jak dziś zrobiłam , czytając tajemnicę,przeczytałam z internetu tekst ,który nie zwyczjnie klepałam a przeczytałam go przeżywając w sobie. Czy chodzi o coś innego ?
  „Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie

  Oto ja Służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa (Łk 1,38).

  Tak odpowiedziała Maryja na słowa zwiastowane Jej przez Anioła, że – przez włączenie się w zbawcze plany Boże – zostanie Matką Mesjasza i Zbawiciela całej ludzkości.

  Wspieraj nas, Maryjo, abyśmy i my umieli podejmować Boże wezwania i świadomie współpracować w dziele zbawiania świata. Dla nikogo z nas nie ma piękniejszej drogi życia, jak potwierdzać każdego dnia swoją wolę wypełniania planów Bożych.”

  Wybaczcie mi ,ale ja od dłuższego czasu z Panem Bogiem nie jestem zbyt blisko,czego żałuję, bo dostałam od niego bardzo dużo i mam Mu za co dziękować. Mimo to potrzebuję pomocy bo mój nastoletni syn pije, eksperymentuje z narkotykami ,podkrada pieniądze. Potem ojciec bo bije ,wyzywa , zresztą ja też. A na to wszystko jeszcze patrzy nasze młodsze dziecko . Ech. Moja intencja to aby syn zmądrzał, porzucił nałogi. Czy mogę tylko w tej Nowennie tą jedną intencję, czy mogę dołączyć do tego prośbę o nawrócenie i uzdrowienie całej naszej rodziny ?

 • tki BDzieki za instrukcje i budujace swiadectwa. dzis zaczynam Nowenne za Syna. Dzis = w 1sza Sobote, w swieto Matki Bozej Krolowej Polski = 02.Maja 2015. Prosze o Wasze wsparcie i z gory dziekuje / Bog Wam Zaplac – Przemyslaw, z lekka udreczony ojciec

 • Dzień dobry.
  Bije się z myślami, czy nowenna odnowiona na „raty” jest ważna? Pierwszą część różańca rano, ale pozostałe w nocy (3 rano) dnia następnego. Czy mam kontynuować nowenne czy zaczynać od nowa?

  • Witam. Dobrym sposobem na odmawianie nowenny jest nagranie sonie różańca na Mp3. Ja rozmawiałam z księdzem na ten temat i powiedział że oczywiście jest to dobry sposób dla zabieganych. Mam na komórce nagrany różaniec prowadzony przez Jana Pawła II , słucham go i odmawiam podczas różnych zajęć jak praca w ogródku, jadąc samochodem itp.Bardzo miło słyszeć do tego głos Papieża Jana Pawła II i łączę pracę z modlitwą. Polecam serdecznie. Z Bogiem.

 • Witam. Jakis czas temu zaczełam odmawiac nowenne. czy jesli intencję i słowa „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć…” mówilam tylko na początku, przed pierwszą Tajemnicą, nowenna jes ważna, czy powinnam zacząc od początku?

 • A ja dopiero dzisiaj doczytałam, że intencję należy wymawiać przed każdą tajemnicą różańca, dotychczas (tydzień) robiłam to tylko na początku, czyli przed pierwszą tajemnicą. Również końcowe modlitwy zamieniałam kolejnością – raz najpierw odmawiałam „modlitwę pompejską” a potem „pod twoją obronę”, innym razem znów odwrotnie. Czy ta nowenna jest ważna, czy powinnam zacząć od nowa?

  Pozdrawiam

 • Czy moze mi ktos wyjasnic, bo ja juz sie pogobilam w tym .Odmawiac trzeba rozaniec 3 x dziennie caly,czy jeden raz w nowennie pompejanskiej ? ( przyznaje sie ze nie bardzo rozumie)

 • Pytanie, pytanie. Trzynastego dnia nowenny odmówiłam 12 dziesiątek i pozostałe 3 wieczorem (po tym jak napiłam się wina z koleżanką). Następnego dnia jeszcze raz odmówiłam te 3 dziesiątki, ale mam obawy czy moja intencja zostanie wysłuchana. Zaczynać od nowa?

 • Proszę o Waszą pomoc w postaci modlitwy, o 9;00 dziś mój syn ma operację dość skomplikowaną, bardzo proszę pomódlcie się gdzie kol wiek jesteście,o udaną operacje i szybki powrót do jak największej sprawność,Boże Nasz Panie i stwórco bądź przy moim dziecku i przy lekarzach niech wszystko się uda za sprawą Twojej miłości .Amen

 • Aneta Tereszczyn

  Witam
  Na twoją intencję też szybciutko odmówiłam dziesiąteczkę (Przemienienie na górze Tabor). Nie tylko kilka lat lecz jeszcze całą wieczność będzie się twoja mama mogła cieszyć życiem w Bogu. Życzę ci wytrwałości i determinacji w modlitwie, reszty Pan sam dokona. Ja już niedługo kończę swoją nowennę, wcześniej tylko sporadycznie odmawiałam różaniec, a teraz uważam, że to piękna i najprostsza modlitwa
  Aneta

 • Dołącz prośbę o słownik ortograficzny.

 • miłosierni miłosierdzia dostąpią, a Tobie Bóg mam nadzieję też daruje

 • pomódl się lepiej a nie wytykaj innym błędy, bo chyba pomyliłaś strony

Dodaj komentarz