Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Nowenna pompejańska

Nowenna pompejańska krok po kroku

Nowenna pompejańska zwana jest nowenną nie do odparcia z tego powodu, ponieważ Matka Boża dała obietnicę, że każdy, kto odmówi przez 54 dni różaniec modląc się o konkretną łaskę, ten ją otrzyma.Objawienie Matki Bożej z tą obietnicą zostało opisane przez bł. Bartola Longa i możesz przeczytać je tutaj.

Jeśli potrzebujesz pomocy – módl się tą nowenną! Zaproś do tej modlitwy innych! Podziel się otrzymanymi łaskami!

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

To proste! Przez 54 dni odmawiamy codziennie 15 tajemnic różańca modląc się w jednej intencji oraz dodając do „standardowych” modlitw różańca kilka krótkich modlitw początkowych i końcowych.

Aby się nie pogubić, warto zaznaczyć sobie w kalendarzu dni rozpoczęcia i zakończenia nowenny wraz z dniami przejścia części błagalnej (pierwsze 27 dni) w dziękczynną (drugie 27 dni).

Poniżej przedstawiamy krótkie instrukcje różańca i nowenny pompejańskiej.

Jeśli masz jakieś wątpliwości, zajrzyj do tego poradnika „Najczęstsze pytania„!

Różaniec – czym jest i jak się na nim modlić?

Każdy widział różaniec, lecz nie każdy umie się nim posługiwać. Zatem przypomnijmy, czym jest modlitwa różańcowa.

 1. Różaniec składa się z trzech części (radosna, bolesna i chwalebna). W 2002 r. Jan Paweł II dodał część światła, której nie musimy odmawiać w nowennie pompejańskiej (chociaż warto! –  więcej…).
 2. Każda część różańca liczy 5 tajemnic – wymienione są one niżej.
 3. Z kolei każda tajemnica to jedna dziesiątka różańca. Tajemnice te rozważamy modląc się na danej dziesiątce.
 4. Tak więc policzmy: 3 części różańca x 5 tajemnic daje 15 dziesiątek do odmówienia codziennie w nowennie pompejańskiej.

Jeśli nie znasz wcale różańca i jego modlitw, to zobacz, tutaj jest wszysto wyjasnione.

Nowenna pompejańska krok po kroku 

 1. Najpierw żegnamy się znakiem krzyża.
 2. Potem podajemy intencję i mówimy: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego”.
 3. Przechodzimy do modlitw początkowych różańca (Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) – odmawiamy jeden raz, na początku nowenny w danym dniu.
 4. Następnie odmawiamy różaniec – piętnaście tajemnic (15 dziesiątek) – nie musisz wszystkich na raz.
 5. Po skończeniu różańca modlimy się krótką modlitwą (błagalną lub dziękczynną – zobacz niżej). Wystarczy tę modlitwę odmówić raz na dzień, na końcu różańca.
 6. Na samym końcu modlimy się modlitwą „Pod Twoją obronę” oraz trzy razy z ufnością i wiarą mówimy: „Królowo Różańca świętego, módl się za nami!”

Modlitwy błagalne i dziękczynne w nowennie pompejańskiej

Modlitwy końcowe w trakcie części błagalnej – modlimy się tą modlitwą przez pierwsze 27 dni nowenny.

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Modlitwy końcowe w trakcie części dziękczynnej – modlimy się tą modlitwą przez drugie 27 dni nowenny.

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Tajemnice różańcowe wg kolejności w nowennie pompejańskiej

Część pierwsza — Tajemnice Radosne

 1. Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
 2. Nawiedzenie świętej Elżbiety
 3. Narodzenie Pana Jezusa
 4. Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni
 5. Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni

Część druga — Tajemnice Światła (nie obowiązkowe)

 1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
 2. Objawienie się Pana Jezusa w Kanie Galilejskiej
 3. Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia
 4. Przemienienie Pańskie na górze Tabor
 5. Ustanowienie Eucharystii

Część trzecia — Tajemnice Bolesne

 1. Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu
 2. Biczowanie Pana Jezusa
 3. Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa
 4. Dźwiganie krzyża na Kalwarię
 5. Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa

Część czwarta — Tajemnice Chwalebne

 1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa
 2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa
 3. Zesłanie Ducha Świętego
 4. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
 5. Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi

1 773 przemyślenia nt. „Jak odmawiać nowennę pompejańską?

 1. Kochani!

  Ostatnio pisalam o tym, ze jestem zagubiona (mialam tez taki nick). Rozstalam sie wtedy z chlopakiem, bylo mi ciezko. postanowilam odmowic nowenne pompejańska. Nie modlilam sie o to, aby moj byly ukochany powrocil, bo wiedzialam, ze nie mozna nikogo zmusic do milosci. Modlilam sie, aby mogla spotkac na swej drodze wspanialego i kochajacego mezczyzne. Otoz ostatnio poznalam fantastycznego mezczyzne, przy ktorym czuje sie szczesliwa. Odnalazlam szczescie. Jest nam dobrze ze soba, duzo rozmawiamy, spotykamy sie. Jeszcze nie jestesmy parą, ale wiem, ze nawet jesli nie bedziemy razem to i tak ciesze sie, ze zrobilam krok naprzod 🙂 Chcialabym Wam powiedziec, ze ta modlitwa naprawde dziala! Bardzo w to wierzylam. Nie wiem, co z tego bedzie, ale kazdego dnia dziekuje Bogu i Matce z Pompejow, ze wysluchali moja prosbe i dostrzeglam, ze zycie ma sens i moge byc szczesliwa. Dziewczyny! Jesli kiedykolwiek opusci Was facet to pamietajcie, ze on nie byl Was wart, jesli nie docenil wszystkiego, co robilyscie dla niego. Znajdzcie kogos, kto odwzajemni Wasze uczucie i da Wam milosc. Wiem, ze na poczatku jest bardzo ciezko (sama przezylam to dwa razy), trzeba swoje przeplakac ale z radoscia patrzyc w przyszlosc. Nie rozpamietywac wszystkiego co bylo, bo to tylko powoduje, ze jeszcze bardziej czlowiek sie zalamuje. Naprawde warto sie modlic! Dlatego wszystkim bede polecac tę modlitwę. Trzeba wierzyc, ze bedzie dobrze i robic wszystko, aby tak bylo! 🙂 Kochane, trzymajcie sie i badzcie wytrwale w modlitwie, a Matka Boska na pewno Was wyslucha! Zycie ma sens, trzeba go wytrwale szukac i sie modlic. Pan Bog i Jezus nikogo nie opuszczaja. Warto kazdego dnia powtarzac „Jezu, niech bedzie, jak Ty chcesz. Moje zycie powierzam Tobie!” I zyc terazniejszoscia. Nie rozpamietywac przeszlosci i nie rozdrapywac ran 🙂 nie uwazajcie kogos za priorytet, dla kogo Wy jestescie tylko jedna z opcji. Znajdziecie szczescie. Pewnie jest male i idzie wielkimi krokami 🙂 wytrwalosc, wiara ,modlitwa i nadzieja niech beda wyznacznikami zycia. Trzymam kciuki za wszystkich, ktorzy byli w podobnej sytuacji do mojej. Modle sie za wszystkich, ktorzy odmawiaja modlitwe pompejanska. Zycze Wam, aby Matka Boska uslyszala Wasze prosby. Musza one plynac prosto z serca. Wytrwalosci! I mam nadzieje ze za jakis czas bede Wam mogla napisac, ze Matka Boska z Pompejow w 100% wysluchala mojej modlitwy i bedziemy razem 🙂 pozdrawiam wszystkich i zycze Wam duzo szczescia! Nowenna Pompejanska to cos fantastycznego! 🙂

 2. Hej, ja sie modle codziennie tak jak potrafie az natrafilam na ta modlitwe, zreszta znajoma mi o niej opowiadala ze bardzo jej pomogla. Z tym ze cos ze mna jest nie tak bo nie wiem jak sie zabrac za modlenie Nowenny patrze codziennie na internecie strona za strona…poczatek juz zrozumialam, ale nie rozumiem o co chodzi z tymi czesciami chwalebnymi itp nie wiem jak sie modlic :((( jestem jakas glupia i nie potrafie tego zrozumiec, Przez to szukanie zniechecam sie i denerwuje…i trace czas na siedzenie i szukanie jak sie modli, Przeraza mnie ten fakt ze tak pozornie prostej rzeczy nie potrafie wykonac. PROSZE O POMOC

  • Zanim Św. JanPaweł 2 wprowadził tajemnicę światła, obowiazywały 3 części tajemnic: pierwsza-radosna, druga bolesna, trzecia chwalebna. W kazdej z nich jest 5tajemnic jak wyzej w artykule. Wspominajac kazdą tajemnice, odmawiasz 1 raz Ojcze nasz……, dziesiec razy Zdrowaś Mario….., 10 razy Święta Mario….., ( ogólnie 50 razy ZM, 50razy ŚM) i tak przez 27 dni jako modlitwę błagalną. Dalej punt 5 i 6. Przez kolejne 27dni odmaiasz tak samo ale jako modlitwe dziekczynna. I to wszystko 🙂

  • Jeden różaniec to pięć tajemnic, które odmawiasz -rozważasz na pojedynczych paciorkach.
   Drugi i trzeci rózaniec zaczynasz już od „Ojcze nasz ” + Tajemnica …Zdrowaś itd…
   Ja przepisałam sobie na zeszyt żeby mi było mi było łatwiej i już w połowie odmawiania pierwszej nowenny , nauczyłam się na pamięć.
   Tu masz link do czterech, z czego Tajemnice Światła nie są obowiązkowe.
   http://pompejanska.rosemaria.pl/2014/02/rozaniec-instrukcja-tajemnice-rozwazania/#5

   Powodzenia 🙂

  • Różaniec odmawia się tak: np.: odmawiajac pierwszą tajemnice chwalebną ustami szepczemy 10 zdrowaś Maryja, a w myslach rozwazamy Zmarwychwstanie Pana Jezusa. Czyli jeszcze raz, ustami wymawiasz zdrowaski, ale skupiasz się na myśleniu o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa . Staraj sie myśleć z miłością :). Potem kolejna 2 tajemnica chwalebna Wniebowstąpienie Pana Jezusa, potem 3, i tak do 5 tajemnicy. Zajrzyj jeszcze jakie modlitwy powinnas odmawiać w nowennie pompejanskiej. Gdzieś na tej stronie pisze.

   PS

   Powodzenia!

   • Damian, rozważania przed i po każdej dziesiątce różańca, a potem skupiamy się na odmawianiu ” Zdrowaś…” ” Chwała Ojcu..” . „Ojcze nasz” – dana tajemnica itd.
    Tak ja to zrozumiałam czytając jak odmawiać NP i tak zmawiam.
    Piszę o skupieniu, ponieważ tak należy się modlić, chociaż….. dla mnie jest to trudne , ciągle uciekam gdzieś myślami, a dzisiaj musiałam wrócić o jedną dziesiątkę…do tej pory nie wiem jakim cudem ją zgubiłam, a odmawiam już czwartą Nowennę !

    Przez te moje rozkojarzenia wydaje mi się, ż MB mnie nie wysłucha 🙁

 3. Do „zagubionej”- Pan Bog daje nam to czego nam brakuje, aby sie udoskonalic, Duch Swiety oswieca nas, aby z pomoca NMP i Swietych zblizyc sie do Chrystusa, ktory jest brama do nieba i Ojca w niebie. Byc moze modlenie sie o nastepnego „chlopaka” zostalo wysluchane, ale to nie on Ciebie uszczesliwi, a to jak potrafisz swoje cierpienie uszlachetnic i zwrocic tam gdzie powinno wrocic tzn z powrotem do cierpiacego Ciala Chrystusa. Prosba zostala wysluchana, pamietaj, ze sytulacja moze sie powtorzyc wiele razy czy aby Bog oczekuje od ciebie cos wiecej niz modlitwa o to aby wypelnic pustke po chlopaku.

 4. Jestem w bardzo trudnej sytuacji życiowej, zostawił mnie mąż , który był całym moim życiem. Zaczęłam odmawiać NP w intencji powrotu męża do domu, do rodziny , do dzieci. Mam ogromną wiarę że Matka Najświętsza mnie wysłucha i nie pozwoli zginąć mojej rodzinie . Bardzo proszę ludzi wiary żeby modlili się żeby Duch święty natchnął mojego męża do powrotu , bardzo potrzebuje tej modlitwy .Bóg zapłać

 5. W intencji córki Dominiki by wróciła do domu na zawsze. Polecam Maryji Was wszystkich,co prościej o łaski które czasami wydają się niemożliwe, Nigdy ale to nigdy nie odchodzciei od Maryji i Jezusa.Módlcie się wytrwale,a Maryja dopomóc, Pozdrawiam serdecznie,Szczęść Boże!

 6. Przeżywam kryzys małżeński, pomimo tego, że mężatką jestem niecały rok. Wszystko zawiodło, rozmowy, terapie, separacja. Liczę, że tu odnajdę ukojenie.

 7. Witam, 12 lipca skończyłem Nowennę Pompejańską. Modliłem się żebyśmy z byłą narzeczoną wrócili do siebie niestety póki co nie ma żadnych efektów. Kocham ją bardzo i chciałbym żebyśmy jakimś cudem wrócili do siebie w końcu byliśmy 7 lat razem i mieliśmy we wrześniu brać ślub. Już nie wiem co robić mam dość ciągle płacze i za Nią tęsknie wiem, że to jest Ta najważniejsza i jedyna osoba w moim życiu ale ja chyba już dla niej jestem nikim. Nie wiem czy znowu zacząć kolejną Nowennę czy już sobie odpuścić…. Proszę Was o wsparcie i modlitwę bo jestem totalnie rozsypany i nie wiem co robić…..

 8. Bardzo ale to bardzo uspokaja!!! Dodaje sił i wiary oraz sprawia, że świat naprawdę jest jeszcze piękniejszy. Mam wrażenie, że staram się wykorzystać każdą chwilę życia. I pomimo upadków ….jest z tą modlitwą pewniej!!!! A nie należę do zbyt narzucających się Panu Bogu. On i tak wie ….. .

 9. o nawrócenie syna, córki i męża na drogę wiary, aby syn, zwłaszcza on doznał natchnienia, wierzę w działania Ducha Sw,, obecnie nie da sie żyć normalnie, syn odzywa się i zachowuje jak jadowity gad wobec nas rodziców, proszę o modlitwę, wspólnie można więcej, nie mam już siły tak zyć,,,,,

 10. Witam, dzisiaj zaczynam modlić się Nowenna Pompejanska o zdrowie mojej chorej córeczki, która nie słyszy. Bardzo proszę o wsparcie w modlitwie.

  • Proszę się jakoś skontaktować z Witkiem Wilkiem, który prowadzi spotkania ewangelizacyjne i modli się o uzdrowienie. Wiem na 100 procent, że pomógł konkretnemu dziecku w takiej sytuacji, także własnemu. Proszę do niego dotrzeć pośrednio przez stronę dotykboga.pl (poprosić o jakieś informacje naprowadzające) lub – jak się nie uda – to ewentualnie napisać do mnie mgabriel1962 małpa wp.pl., to pomyślę nad tym dotarciem. W.Wilk jeździ z całą rodziną (sporo dzieci:-) i zoną po Polsce, zajmując się świecką ewangelizacją, można próbować sprawdzić w necie najnowsze trasy jego spotkań. Zawsze wspólpracuje z kapłanami, którzy go zapraszają – to nie jest poza Kościołem.

Dodaj komentarz

Facebook IconYouTube IconTwitter IconNowa gazeta o różańcuNowa gazeta o różańcu
Przejdź do paska narzędzi