Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Nowenna pompejańska

Nowenna pompejańska krok po kroku

Nowenna pompejańska zwana jest nowenną nie do odparcia z tego powodu, ponieważ Matka Boża dała obietnicę, że każdy, kto odmówi przez 54 dni różaniec modląc się o konkretną łaskę, ten ją otrzyma.Objawienie Matki Bożej z tą obietnicą zostało opisane przez bł. Bartola Longa i możesz przeczytać je tutaj.

Jeśli potrzebujesz pomocy – módl się tą nowenną! Zaproś do tej modlitwy innych! Podziel się otrzymanymi łaskami!

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

To proste! Przez 54 dni odmawiamy codziennie 15 tajemnic różańca modląc się w jednej intencji oraz dodając do „standardowych” modlitw różańca kilka krótkich modlitw początkowych i końcowych.

Aby się nie pogubić, warto zaznaczyć sobie w kalendarzu dni rozpoczęcia i zakończenia nowenny wraz z dniami przejścia części błagalnej (pierwsze 27 dni) w dziękczynną (drugie 27 dni).

Poniżej przedstawiamy krótkie instrukcje różańca i nowenny pompejańskiej.

Jeśli masz jakieś wątpliwości, zajrzyj do tego poradnika „Najczęstsze pytania„!

Różaniec – czym jest i jak się na nim modlić?

Każdy widział różaniec, lecz nie każdy umie się nim posługiwać. Zatem przypomnijmy, czym jest modlitwa różańcowa.

 1. Różaniec składa się z trzech części (radosna, bolesna i chwalebna). W 2002 r. Jan Paweł II dodał część światła, której nie musimy odmawiać w nowennie pompejańskiej (chociaż warto! –  więcej…).
 2. Każda część różańca liczy 5 tajemnic – wymienione są one niżej.
 3. Z kolei każda tajemnica to jedna dziesiątka różańca. Tajemnice te rozważamy modląc się na danej dziesiątce.
 4. Tak więc policzmy: 3 części różańca x 5 tajemnic daje 15 dziesiątek do odmówienia codziennie w nowennie pompejańskiej.

Jeśli nie znasz wcale różańca i jego modlitw, to zobacz, tutaj jest wszysto wyjasnione.

Nowenna pompejańska krok po kroku 

 1. Najpierw żegnamy się znakiem krzyża.
 2. Potem podajemy intencję i mówimy: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego”.
 3. Przechodzimy do modlitw początkowych różańca (Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) – odmawiamy jeden raz, na początku nowenny w danym dniu.
 4. Następnie odmawiamy różaniec – piętnaście tajemnic (15 dziesiątek) – nie musisz wszystkich na raz.
 5. Po skończeniu różańca modlimy się krótką modlitwą (błagalną lub dziękczynną – zobacz niżej). Wystarczy tę modlitwę odmówić raz na dzień, na końcu różańca.
 6. Na samym końcu modlimy się modlitwą „Pod Twoją obronę” oraz trzy razy z ufnością i wiarą mówimy: „Królowo Różańca świętego, módl się za nami!”

Modlitwy błagalne i dziękczynne w nowennie pompejańskiej

Modlitwy końcowe w trakcie części błagalnej – modlimy się tą modlitwą przez pierwsze 27 dni nowenny.

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Modlitwy końcowe w trakcie części dziękczynnej – modlimy się tą modlitwą przez drugie 27 dni nowenny.

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Tajemnice różańcowe wg kolejności w nowennie pompejańskiej

Część pierwsza — Tajemnice Radosne

 1. Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
 2. Nawiedzenie świętej Elżbiety
 3. Narodzenie Pana Jezusa
 4. Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni
 5. Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni

Część druga — Tajemnice Światła (nie obowiązkowe)

 1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
 2. Objawienie się Pana Jezusa w Kanie Galilejskiej
 3. Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia
 4. Przemienienie Pańskie na górze Tabor
 5. Ustanowienie Eucharystii

Część trzecia — Tajemnice Bolesne

 1. Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu
 2. Biczowanie Pana Jezusa
 3. Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa
 4. Dźwiganie krzyża na Kalwarię
 5. Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa

Część czwarta — Tajemnice Chwalebne

 1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa
 2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa
 3. Zesłanie Ducha Świętego
 4. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
 5. Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi

1 711 przemyśleń nt. „Jak odmawiać nowennę pompejańską?

 1. Basiu, jestem osobą, która wychodzi z depresji. Jest naprawdę coraz lepiej. Nie będę negować zaleceń lekarzy, ale powiem Ci jedno, bo może masz tak samo: w moim przypadku w 100% to był/jest problem duchowy. Mogłabym o tym napisać książkę, bo rozegrała się/rozgrywa się wokół mnie naprawdę wielka walka duchowa, a w skrócie: „straciłam” lata, a ruszyłam z kopyta dopiero, gdy zaczęłam zagłębiać się w problem, rozmawiać o tym z Panem Bogiem („dlaczego? co chcesz mi przez to powiedzieć? co mam robić?”). Wtedy Pan pokazał mi poważne zranienia z mojego życia, które (by zapomnieć o bólu) skrzętnie zamiotłam pod dywan, pokazał mi, jak okłamałam samą siebie w wielu sprawach. Ale pokazał mi też własne winy i to, że skutki grzechów, nawet tych dawno wybaczonych w konfesjonale, naprawdę potrafią iść w lata… Tu muszę poczynić małą dygresję: kochani, nie ma czegoś takiego jak mały grzeszek. Pamiętajmy: pora w radykalny sposób opowiedzieć się po stronie Boga! A wracając do sedna: walcząc o sobie musiałam skonfrontować się z całym swoim, wcale nie tak długim życiem (jestem dość krótko po trzydziestce). Wypłakałam morze łez, aż na twarzy popękały mi chyba wszystkie naczynka ;-))). Jednocześnie ten płacz nie bolał tak bardzo… Płakałam, ale czułam, że w ten sposób następuje oczyszczenie… Jakbym miała jakiś limit do wypłakania… I chyba rzeczywiście tak było: dziś już wiem, kim jestem i zaczynam czuć, dokąd zmierzam.
  Droga Basiu, wejdź na tę samą drogę. Będzie Ci trzeba wiele odwagi, bo nie łatwo staje się w prawdzie. Ale prawda naprawdę wyzwala i jestem pewna, że wyzwoli z depresji i Ciebie. Tylko uważaj ;-): któregoś dnia wykrzyknęłam do Boga: daj inne życie!! I się zaczęło ;-). Od tego akurat momentu minęło zaledwie kilka miesięcy i moje życie zmieniło się o 180 stopni – głównie dlatego, że zmieniłam się ja :-). Zresztą wkrótce prześlę tu swoje świadectwo, bo śmiem twierdzić, że kluczową rolę w tym wszystkim odegrała Matka Boża poprzez Nowennę Pompejańską :-).
  Ponadto pragnę doradzić Ci korzystanie z naprawdę realnych narzędzi, które ma każdy uczeń Chrystusa. Gdy jest Ci źle, gdy czujesz, że zapadasz się w ciemność, natychmiast proś, by Pan Jezus oblał Cię swoją Najświętszą Krwią. Odmów chociaż 10. różańca. Wyślij telegram do św. Józefa. Proś o pomoc trzech Archaniołów. Wzywaj wstawiennictwa o. Pio (on jest bardzo szybki i możesz być pewna, że z miejsca pospieszy na ratunek!!!!!!!). Z ręką na sercu zalecam Ci odmawianie jedna po drugiej Nowenny do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły.
  Pamiętaj: depresja jest wielką szansą, by poukładać swoje życie.
  Jezu Chryste, błagam za Basią, niech w jej życiu rozbłyśnie Twoje Światło, bo tylko Ty jesteś Drogą, Prawdą i Życiem!
  Boże, błogosław nam wszystkim!

 2. O?faktycznie,zapomnialam o niacynie,jednak teraz pisząc pzypomnialam sobie ,ze juz kiedyś zazywalam,i nie pamiętam z jakim skutkiem.spróbuje ponownie,aaaa no na zawroty głowy,nie pomagało i odstawilam.jem dużo owoców,itd,będę robić badania na dniach i zobaczymy co i jak,uważam jednak ze to rodzaj,,załamania nerwowego”no temat nie na forum.
  Dzięki Sunny i Tereniu.

 3. dzis wieczorem na antenie TVP1 o godz. 22.15 zostanie premierowo wyemitowany wstrzasajacy dokument o bohaterstwie chrzescijan w Iraku i Syrii oraz ich oprawcach z ISIS.

 4. Witam wszystkich. Chciałabym sie podzielić swoją historia. Jestem w małzeństwie 10 kat bedzie w sierpniu. Mamy 2 dzieci. Zawsze byliśmy szczęśliwa rodzina bynajmniej tsk mi sie wydawało. Mój maz zawsze był do ty dla nas. Nie pije nie pali wsxystko robił co chciałam. Od listopada tamtego roku zmienił sie. Chował telefon, zaczął ćwiczyć wychodzić z domu…. Zaczęłam coś podejrzewać. W lutym powiedział mi Żr kogoś poznał. Ze rozmawia z nia od września. ( ona mieszka w pl a my w Uk) nie mogłam tego przeżyć. Bardzo sie załamałam. Schudłam 15 kg. Zaczęłam palić… Koleżanka powiedziała mi o nowennę. Odrazu zaczęłam odmawiać. Zostało mi jeszcze 4 dnu do konca!!!! Na początku kwietnia maz oznajmił mi ze jego niby romans został zakończony!! Matenka pomogła!!! Ale powiedział Żr jyz mnue nie kocha i sie wyprowadza !! Ja bardzo kocham mojego męża i tsk bardzo bym chciała zeby został i jego miłość powróciła. Modlę sie o to Co dzień. Powiedział mi ze ja byłam za zimna, nie dawałam uczucia. Ale przecież każdy zasługuje na 2 szanse. Moja nowenna sue kończy a ja nie wiem co począć! Tak bardzo bym chciała aby Maryja mi pomogła. Bardzo sie boje Żr moja modlitwa nie zostanie wysłuchana. Prosze o modlitwę za moje małżeństwo zeby zostało uratowane. Dziekuje

 5. Dzisiaj sie kończy moja nowenna. Mój maz mi powiedział ze sie wyprowadza. Czy można jeszcze raz odmówić nowennę w tej samej intencji? Czy juz nie ma takiej potrzeby? Jestem załamana! Czuje ze Mateczka mnie opuściła Co mam zrobic?

 6. Szczęść Boże. … dziś jest 7dzien jak rozpoczęłam moją pierwszą Nowennę w intencji mojego Męża z którym zmagamy się z jego uzależnieniem od alkoholu… i mam pytanie takie z gatunku ” technicznych” : czy Różaniec odmawiany bez różańca w trakcie haftowania jest „wazny”? Często zajmuję się haftem i wtedy dłonie są zajęte ale myśli i są wolne i gotowe do mmodlitwy. …

 7. Witam serdecznie.Opowiem Wam moją historię.Na początku marca zdecydowałam,ze będę robić kurs na prawo jazdy.Gdzieś podświadomie potrzebowałam też pomocy z :góry;.W ten sposób odkryłam Nowennę Pompejańską,zaczęłam odmawiać,mając ogromną nadzieję,że Matka Najświętsza mnie wysłucha.Przez ostatnie dni dołączyłam modlitwę do św.Rity.Wczoraj miałam egzamin i wiecie co?Zdałam za pierwszym razem!Proszę uwierzcie mi, miałam wrażenie ,że ktoś pomaga mi w jeżdzie.Nowennę kończę 12 maja,ale teraz zamiast prosić ,z całego serca dziękuję naszej Matce.Wiem ,że Jej można powierzyć wszystkie nasze troski ,a napewno będzie nam lżej.

Dodaj komentarz

Facebook IconYouTube IconTwitter IconNowa gazeta o różańcuNowa gazeta o różańcu