Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Nowenna pompejańska krok po kroku

Nowenna pompejańska zwana jest nowenną nie do odparcia z tego powodu, ponieważ Matka Boża dała obietnicę, że każdy, kto odmówi przez 54 dni różaniec modląc się o konkretną łaskę, ten ją otrzyma.Objawienie Matki Bożej z tą obietnicą zostało opisane przez bł. Bartola Longa i możesz przeczytać je tutaj.

Jeśli potrzebujesz pomocy – módl się tą nowenną! Zaproś do tej modlitwy innych! Podziel się otrzymanymi łaskami!

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

To proste! Przez 54 dni odmawiamy codziennie 15 tajemnic różańca modląc się w jednej intencji oraz dodając do „standardowych” modlitw różańca kilka krótkich modlitw początkowych i końcowych.

Aby się nie pogubić, warto zaznaczyć sobie w kalendarzu dni rozpoczęcia i zakończenia nowenny wraz z dniami przejścia części błagalnej (pierwsze 27 dni) w dziękczynną (drugie 27 dni).

Bezpłatna aplikacja do nowenny pompejańskiej na telefon!

UWAGA: jeśli masz smartfona, po prostu uruchom aplikację do nowenny pompejańskiej! Z nią przejdziesz kolejne dni modlitwy, a telefon przypilnuje, by niczego nie przeoczyć! 

nowenna pompejańska app store stacks_image_4646

Instrukcja nowenny pompejańskiej

Poniżej przedstawiamy krótkie instrukcje różańca i nowenny pompejańskiej.

Jeśli masz jakieś wątpliwości, zajrzyj do tego poradnika „Najczęstsze pytania„!

Różaniec – czym jest i jak się na nim modlić?

Każdy widział różaniec, lecz nie każdy umie się nim posługiwać. Zatem przypomnijmy, czym jest modlitwa różańcowa.

 1. Różaniec składa się z trzech części (radosna, bolesna i chwalebna). W 2002 r. Jan Paweł II dodał część światła, której nie musimy odmawiać w nowennie pompejańskiej (chociaż warto! –  więcej…).
 2. Każda część różańca liczy 5 tajemnic – wymienione są one niżej.
 3. Z kolei każda tajemnica to jedna dziesiątka różańca. Tajemnice te rozważamy modląc się na danej dziesiątce.
 4. Tak więc policzmy: 3 części różańca x 5 tajemnic daje 15 dziesiątek do odmówienia codziennie w nowennie pompejańskiej.

Jeśli nie znasz wcale różańca i jego modlitw, to zobacz, tutaj jest wszysto wyjasnione.

Nowenna pompejańska krok po kroku 

 1. Najpierw żegnamy się znakiem krzyża.
 2. Potem podajemy intencję i mówimy: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego”.
 3. Przechodzimy do modlitw początkowych różańca (Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) – odmawiamy jeden raz, na początku nowenny w danym dniu.
 4. Następnie odmawiamy różaniec – piętnaście tajemnic (15 dziesiątek) – nie musisz wszystkich na raz.
 5. Po skończeniu różańca modlimy się krótką modlitwą (błagalną lub dziękczynną – zobacz niżej). Wystarczy tę modlitwę odmówić raz na dzień, na końcu różańca.
 6. Na samym końcu modlimy się modlitwą „Pod Twoją obronę” oraz trzy razy z ufnością i wiarą mówimy: „Królowo Różańca świętego, módl się za nami!”

Modlitwy błagalne i dziękczynne w nowennie pompejańskiej

Modlitwy końcowe w trakcie części błagalnej – modlimy się tą modlitwą przez pierwsze 27 dni nowenny.

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Modlitwy końcowe w trakcie części dziękczynnej – modlimy się tą modlitwą przez drugie 27 dni nowenny.

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Tajemnice różańcowe wg kolejności w nowennie pompejańskiej

Część pierwsza — Tajemnice Radosne

 1. Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
 2. Nawiedzenie świętej Elżbiety
 3. Narodzenie Pana Jezusa
 4. Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni
 5. Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni

Część druga — Tajemnice Światła (nie obowiązkowe)

 1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
 2. Objawienie się Pana Jezusa w Kanie Galilejskiej
 3. Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia
 4. Przemienienie Pańskie na górze Tabor
 5. Ustanowienie Eucharystii

Część trzecia — Tajemnice Bolesne

 1. Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu
 2. Biczowanie Pana Jezusa
 3. Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa
 4. Dźwiganie krzyża na Kalwarię
 5. Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa

Część czwarta — Tajemnice Chwalebne

 1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa
 2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa
 3. Zesłanie Ducha Świętego
 4. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
 5. Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi

1 833 przemyślenia nt. „Jak odmawiać nowennę pompejańską?

  • Czasami sytuacja jest bardziej skomplikowana i wymaga czasu na dojrzewanie do zmian, na rozsuplanie zawiłości – przy okazji – ks. Piotr Glas (egzorcysta, teraz jeszcze bardziej znany dzięki Wielkiej Pokucie) zaleca też odmawianie nowenny Rozwiązującej Węzły prócz NP.
   Inną przyczyną może być intencja, której spełnienie oddaliłoby Cię od zbawienia, a przecież ono jest najważniejszym celem naszej wędrówki.
   Bywa i tak, że jakiś grzech przeszkadza nam w wypełnianiu chrześcijańskich powinności i nie otrzymujemy tego, o co prosimy. Zmiany w nas, w otoczeniu (by usunąć grzech) już się dokonują, ale nie są dla nas jeszcze widoczne.
   Ja z własnego doświadczenia i obserwacji, wiem, że nie istnieją modlitwy niewysluchane przez Boga, (poza wyjątkami, gdy człowiek bezczelnie i świadomie Go obraża), po prostu Pan nie wypełnia ich dla naszego dobra, tak jak troskliwy rodzic nie pozwala na wszystko swojemu ukochanemu dziecku, zwłaszcza gdy wie, że zgoda zaprowadziłaby dziecko na manowce.
   Masz w sobie wiele pokory, a to cnota, która bardzo się Ojcu podoba i która zwycięża zło – zewnętrzne i wewnętrzne. Maryję wybrał na Matkę swego Syna, ponieważ w pokorze – mimo wszelkich trudności – wypełniała Jego wolę.
   Polecam Ci modlitwy zawierzenia Bogu, Jezusowi, Maryi. Daj Im poprowadzić się za rękę.
   Proś o Światło Ducha Świętego, o natchnienia swojego Anioła Stróża, Świętego Michała Archanioła i swych Patronów o opiekę i wstawiennictwo.

 1. Ja tea odmowilam dwa razy I nie wiem co six dzieje , ale wiedzialam ,ze jedna prozba ,o litosc NAD ludzmi I ludzkoscia jest ,,dlugodystansowa ,, a inna o nawrocenie mojego meza jakos chyba jeszcze nie skutkuje ,ale dostalismy inner dobrodziejstwa I juz odmawiam trzecia .sama Matka Boza powiedziala ,ze jak zyla na ziemi , totez wield nie rozumiala ,wiec ja Robbie swoje I Sir modle I mam nadzieje ,ze wczesnij ,czy pozniej Bede wysluchana

 2. Ja odmawiam dopiero drugi dzień…a widzę ze się dzieją cuda…odmawiam za nawrócenie meza i modliłam się w drugim pokoju,po jakimś czasie mąż zaczął grać na gitarze,co mi zaczęło przeszkadzać…w myślach poprosiłam Maryje o pomoc…po chwili jakby ciszej się zrobiło i odmówiłam do końca wyszłam z pokoju a maz mi oświadczył ze po tym jak zaczął grać 2min.potem pękła mu struna i nie cud

 3. Jestem po całej Nowennie Pompejańskiej pierwsze 27 dni było bardzo ciężkie kolejne już całkiem inne i pomimo że nie prowadziłem rozważania a powinienem dostałem znak w częsci dziękczynnej i to o co prosiłem co prawda nie podanno mi tego na ,, tacy ” ale dostałem szansę tą życiową i juz odemnie zależy czy ją wykorzystam czy nie puki co cięzko pracuje a wszystkim zainteresowanym polecam ! warto się modlić !!!

 4. Pragnę i jestem zoobowiązana podzielić się moimi przeżyciami podczas odmawiania Nowenny Pompejańskiej. Odmawiałam ją razem z mężem, bo intencją naszą była sprawa dotycząca męża. Odmawialiśmy ją zawsze razem, nawet wtedy kiedy mąż był daleko poza domem. Łączyliśmy sią na skype i zawsze odmawialiśmy razem. Zacząć ją było trudno, ponieważ mąż ciągle wzbraniał się i oddalał czas rozpoczęcia. A ja nie widziałam innego ratunku. Uważałam, że tylko Maryja może nam pomóc w tej sprawie. Potwierdzam, że podczas odmawiania nowenny następują pewne zmiany w rodzinie, osoby zbliżają się do Boga. My sami również staliśmy się mocniejsi w wierze i czujemy, że Matka Boża nas chroni i całą naszą rodzinę. To co dane mi było doświadczyć podczas tej modlitwy, jest dla mnie błogosławieństwem i wiem, że otrzymaliśmy zmiłowanie Boże.
  Odmawiając nowennę w ostatnim dniu części błagalnej, zamknęłam oczy podczas modlitwy i zobaczyłam jak z koralików mojego różańca idą ku górze promienie, świetliste strumienie, jakby moje koraliki rozpuszczały się i jak świetliste płatki unosiły się ku niebu. Byliśmy wtedy połączeni z mężem na skype. Mój mąż zauważył, że jakoś dziwnie się zachowuję. A ja zamykałam i otwierałam oczy z zaskoczenia i jakby niedowierzenia co się dzieje. Potem już modliłam się z zamkniętymi oczami i taką czułam nieopisaną radość, miłość w moim sercu. Mąż mówił, że widział jak się uśmiechałam, cieszyłam, promieniałam radością. Wiedział, że wydażyło się coś cudownego. Byliśmy przepełnieni radością, że dane nam zostało przeżyć coś tak niezwykłego. Potem czekaliśmy na jakieś znaki, ale później nie doświadczyłam już tego.

  Natomiast pewnego dnia podczas odmawiania części dziękczynnej, kiedy byliśmy połączeni z mężem na skype, nagle przegięło mnie coś, czułam ogromny ból na plecach, jakby mnie coś waliło grubą deską po plecach, a drugą gorącą przyciskało na kręgosłup. Nie mogłam się ruszyć, byłam jak sparaliżowana. Nie mogłam mówić, tylko poruszałam ustami i odmawiałam modlitwę. Mąż widział to, byłam dziwnie przegięta z ramionami do tyłu. Był przerażony, modlił się głośno do Matki Bożej o pomoc. Wiedział, że zło mnie zaatakowało i kiedy wręcz wykrzyczał, żeby zło zostawiło jego żonę – puściło. Trwało to kilka minut. Potem już nie było takiego zdarzenia. Bałam się bardzo, ale wiedziałam, że to co robimy, niesie dobro, znaczące dobro i dlatego złemu strasznie przeszkadzało.

  Modliliśmy się bardziej żarliwie. Potem czekaliśmy na ostatni dzień części dziękczynnej. W tym dniu parę godzin przed odmawianiem nowenny, słyszałam muzykę, cudowne dźwięki trąb. Było to dziwne, chodziłam po wszystkich pokojach i sprawdzałam czy u dzieci nie jest włączona muzyka, czy może to od sąsiadów coś słychać, a może za oknem coś się dzieje. Pytałam dzieci czy słyszą dzwięki muzyki, ale one nic nie słyszały, a ja kiedy siadałam sama w pokoju słyszałam piękne dzwięki trąb, cudowną melodię. Uczucie jakie mi towarzyszyło jest nie do opisania ….. byłam taka przepełniona w sercu radością i miłością.
  Po tych wszystkich przeżyciach długo zastanawiałam się dlaczego widziałam i słyszałam to i co robić …. Nie wiem, czy ktoś miał takie przeżycia odmawiając nowennę pompejańską, nigdy o czymś takim nie słyszałam, ani nie czytałam …. Dzisiaj postanowiłam opisać to Wam.
  Jezu Ufam Tobie. Matko Przenajświętsza miej nas w swojej opiece.

  Justyna

 5. Witam
  Dzisiaj zaczęłam odmawiać nowenne… Było bardzo ciężko, ostatnią tajemnice rozpoczynalam kilka razy bo za każdym razem coś mnie rozpraszalo. Ogólnie podczas odmawiania nowen.pompejanskiej myślami byłam ciągle gdzie indziej… Wiec nie wiem czy ona ma sens.
  Poradźcie jak się modlić, aby być bardziej skupiony na modlitwie niż na innych myślach.

  • Mam to samo.
   Dwie pierwsze nowenny odmawiałam bez problemu .
   Teraz zamiast modlić się z większa gorliwością i miłością za otrzymane łaski nie mogę się skupić ,czasem czuję coś w rodzaju bariery dźwiękochłonnej , bądź myślami jestem gdzie indziej. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, jestem po spowiedzi generalnej ,chodzę co dziennie do Kościoła i przystępuję do Komunii św, odmawiam też od stycznia Tajemnicę szczęścia, i oczywiście o ochronę . Obecną nowennę odmawiam w intencji o wyjście z nałogu palenia , a mój organizm ciężko reaguje na „odstawienie” . Nowennę kończę ostatniego października i nadal nie mogę żyć bez papierosa. Jeśli Ukochana Matka tym razem nie pomoże – trudno 🙁 i tak jestem Jej ogromnie wdzięczna za otrzymane łaski.

 6. Ja mdliłem się kilka miesięcy różnymi modlitwami i nic.szukałem pracy zagranicą gdzie mieszkam wraz z rodziną tj. z żoną i dwójką dzieci w końcu padło na Nowennę Pompejańską i już w trakcie odmawiania części dziękczynnej zostałem wysłuchany.Skonczyłem część dziękczynną i natychmiast zacząłem odmawiać drugą nowennę w tej chwili też jestem w przy części dziękczynnej teraz proszę o powrót do polski chociaż nie mam tam dokąd wracać (brak mieszkania) ktoś powie szaleństwo wcale nie wiem że jeśli to jest zgodne z wolą Bożą to tak się stanie i zostane wysłuchany.

  Jerzy

 7. witam wszystkich..ja to zielona jestem z tego rozanca pompejanskiego i mam pytanie do was..przeczytalam ze nalezy tylko jedna intencje pomyslec to prawda? jak jest najlepiej prosic dla siebie czy dla kogos?

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi