Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Nowenna pompejańska

Nowenna pompejańska krok po kroku

Nowenna pompejańska zwana jest nowenną nie do odparcia z tego powodu, ponieważ Matka Boża dała obietnicę, że każdy, kto odmówi przez 54 dni różaniec modląc się o konkretną łaskę, ten ją otrzyma.Objawienie Matki Bożej z tą obietnicą zostało opisane przez bł. Bartola Longa i możesz przeczytać je tutaj.

Jeśli potrzebujesz pomocy – módl się tą nowenną! Zaproś do tej modlitwy innych! Podziel się otrzymanymi łaskami!

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

To proste! Przez 54 dni odmawiamy codziennie 15 tajemnic różańca modląc się w jednej intencji oraz dodając do „standardowych” modlitw różańca kilka krótkich modlitw początkowych i końcowych.

Aby się nie pogubić, warto zaznaczyć sobie w kalendarzu dni rozpoczęcia i zakończenia nowenny wraz z dniami przejścia części błagalnej (pierwsze 27 dni) w dziękczynną (drugie 27 dni).

Poniżej przedstawiamy krótkie instrukcje różańca i nowenny pompejańskiej.

Jeśli masz jakieś wątpliwości, zajrzyj do tego poradnika „Najczęstsze pytania„!

Różaniec – czym jest i jak się na nim modlić?

Każdy widział różaniec, lecz nie każdy umie się nim posługiwać. Zatem przypomnijmy, czym jest modlitwa różańcowa.

 1. Różaniec składa się z trzech części (radosna, bolesna i chwalebna). W 2002 r. Jan Paweł II dodał część światła, której nie musimy odmawiać w nowennie pompejańskiej (chociaż warto! –  więcej…).
 2. Każda część różańca liczy 5 tajemnic – wymienione są one niżej.
 3. Z kolei każda tajemnica to jedna dziesiątka różańca. Tajemnice te rozważamy modląc się na danej dziesiątce.
 4. Tak więc policzmy: 3 części różańca x 5 tajemnic daje 15 dziesiątek do odmówienia codziennie w nowennie pompejańskiej.

Jeśli nie znasz wcale różańca i jego modlitw, to zobacz, tutaj jest wszysto wyjasnione.

Nowenna pompejańska krok po kroku 

 1. Najpierw żegnamy się znakiem krzyża.
 2. Potem podajemy intencję i mówimy: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego”.
 3. Przechodzimy do modlitw początkowych różańca (Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) – odmawiamy jeden raz, na początku nowenny w danym dniu.
 4. Następnie odmawiamy różaniec – piętnaście tajemnic (15 dziesiątek) – nie musisz wszystkich na raz.
 5. Po skończeniu różańca modlimy się krótką modlitwą (błagalną lub dziękczynną – zobacz niżej). Wystarczy tę modlitwę odmówić raz na dzień, na końcu różańca.
 6. Na samym końcu modlimy się modlitwą „Pod Twoją obronę” oraz trzy razy z ufnością i wiarą mówimy: „Królowo Różańca świętego, módl się za nami!”

Modlitwy błagalne i dziękczynne w nowennie pompejańskiej

Modlitwy końcowe w trakcie części błagalnej – modlimy się tą modlitwą przez pierwsze 27 dni nowenny.

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Modlitwy końcowe w trakcie części dziękczynnej – modlimy się tą modlitwą przez drugie 27 dni nowenny.

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Tajemnice różańcowe wg kolejności w nowennie pompejańskiej

Część pierwsza — Tajemnice Radosne

 1. Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
 2. Nawiedzenie świętej Elżbiety
 3. Narodzenie Pana Jezusa
 4. Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni
 5. Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni

Część druga — Tajemnice Światła (nie obowiązkowe)

 1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
 2. Objawienie się Pana Jezusa w Kanie Galilejskiej
 3. Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia
 4. Przemienienie Pańskie na górze Tabor
 5. Ustanowienie Eucharystii

Część trzecia — Tajemnice Bolesne

 1. Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu
 2. Biczowanie Pana Jezusa
 3. Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa
 4. Dźwiganie krzyża na Kalwarię
 5. Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa

Część czwarta — Tajemnice Chwalebne

 1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa
 2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa
 3. Zesłanie Ducha Świętego
 4. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
 5. Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi

1 474 komentarze na temat “Jak odmawiać nowennę pompejańską?

 1. Na stronie podane są dwie różne informacje odnośnie podawania intencji i modlitwy „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego”. W nowenna krok po kroku intencję podajemy raz na samym początku, znalazłam też na tej stronie informację, że odmawiamy powyższą modlitwę przed każdą częścią różańca- nie mogę znaleźć w której zakładce był opisany ten sposób:/Która wersja jest prawidłowa?

 2. Ja odmawiam raz na początku „Ten różaniec odmawiam na „Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego” – Intencja – Wierzę… – 3 x Zdrowaś …Chwała Ojcu… – Tajemnica… – Ojcze nasz i tak przechodzę do następnych tajemnic. Odmawiam wszystkie trzy za jednym razem, a całość kończę „Pod Twoją obronę” i trzy razy „Królowo Różańca”….

 3. Szczęść Boże Kochani. Od bardzo niedawna odmawiam różaniec. Mam 53 lata a tak na prawdę nigdy tego nie robiłem. Ale czuję tego potrzebę i postanowiłem robić to regularnie. Dziś postanowiłem rozpocząć Nowennę Pompejańską. Ja wiem, że to bardzo trudne zadanie, nie każdemu starcza wytrwałości, ale jeśli jestem w dużej potrzebie to muszę dać z siebie wszystko. Nie wiem czy moja intencja jest godna takiej modlitwy, czy Pani zechce jej wysłuchać. Mam jak dla mnie poważne problemy finansowe, nie dość że mogę mieć komornika, to jeszcze zawiodę swoją rodzinę. Żona, też jakiś czas temu miała podobne problemy, przyznała mi się, że chciała popełnić samobójstwo, gdy ja byłem w pracy. Tylko Jezus i Matka Boża uchronili ją od tego. Teraz ona odmawia nowennę, już jest po połowie, mówi że odczuwa skutki opieki nad sobą.
  Mam nadzieję, że moja intencja nie jest nie do spełnienia, nie chcę bogactwa, proszę o pomoc w wyjściu z problemów bo i mnie już sił brakuje i boję się, że szatanowi uda się ze mną zrobić to, czego nie zrobił z moją żoną. Proszę Was o modlitewną pomoc, o wstawiennictwo. Ja na pewno będę rewanżował się tym samym.
  Pozdrawiam Darek z Mazur.

  • Do darszo63. Będę pamiętać o Was w modlitwie nowennowej, którą modli się cyklicznie grupa osób z tego portalu. Zapraszam do następnej nowenny dziewięciodniowej (jeden dziesiątek różańca), w której stałą intencją jest pomoc osobom kuszonym myślami samobójczymi. Intencje aktualnie trwającej nowenny Róż zdrowienia Chorych i Dobrej Śmierci (25.01 -2.02):
   1. Za rodziców osieroconych przez dzieci
   2. Za dzieci z diagnozą ciężkiej i nieuleczalnej choroby oraz i ich rodziny
   3. Za chorych, konających, osoby udręczone duchowo i kuszone myślami samobójczymi
   4. W intencjach osobistych

   Jeśli chcecie dołączyć 3 lutego proszę wcześniej o maila: mgabriel1962 małpa wp.pl. Nie podaję znaku graficznego „małpy”, bo długo trwa moderacja komentarza z pełnymi adresami i linkami. Trzymajcie się, nie jesteście sami, wiele osób ma ten problem.
   :

 4. Cześć.
  Dziś pierwszy dzień mojej nowenny, zapomniałem o rozważaniu tajemnic. Czy jest ważna czy zacząć od nowa? Długo się wahałem czy zacząć prosić o łaskę, która będzie dla mnie ogromnym darem. Niestety,zmarnowałem miłość i teraz doceniłem. Ufam, że będzie dobrze. Spróbuje wytrwać w modlitwie mimo, że ciężko będzie. Pozdrawiam.

 5. Kochani dwa dni temu zaczęłam odmawiać cześć dziekczynna w intencji naprawienia mojego małżeństwa i jak w części błagalnej było spokojnie tak teraz codziennie dzieje się coś złego. Co dalej robić? Modlę się jeszcze gorecej. Dziś dołączyłam też cześć światła. Proszę was o radę i modlitwę.

  • Zacznij prosić o pomoc św. Michała Archanioła, swojego Anioła Stróża, patronów. Odmawiaj Pod Twoją obronę, tzw. Pancerz św. Patryka. Przede wszystkim staraj się jak najczęściej przystępować do Komunii, jeśli zdążyłaś czymś zgrzeszyć, najpierw pójdź do spowiedzi. Mnie te ostatnie „metody
   ” pomagają najbardziej. To są prawdziwe lekarstwa na wszelkie zło.
   Nie daj się szatanowi, ponieważ Jezus jest od niego silniejszy i w jedności z Bogiem możesz wszystko.
   Demony często walczą w ostatnich dniach Nowenny, to tylko świadczy o sile Twojej modlitwy i jak dużo stracą, jeśli wytrwasz.

 6. Nie poddawaj się złemu zależy żeby uderzyć w ciebie wytrwaj Ufaj Ufaj Ufaj na koniec będzie dobrze przed chwilą na Radiu Fara Przemyskim słuchałam swiadectwa księdza egzorcysty Mariana Rajchela to wszystko dzieje się od złego .

 7. Dziękuję za słowa otuchy. Jest ciężko bo relacje z mężem znów się pogorszyły ale ja kocham jeszcze mocniej, nie wiem skąd te siły. Założyłam profil na portalu randkowym i pewnej nocy odmawiając nowenne doświadczyłam ogromnej potrzeby żeby ten profil randkowy usunąć. Nie mogłam znaleźć hasła żeby usunąć ale w końcu udało mi się to zrobić. Nie wiem, może to był znak od Maryi, że mi pomoże, że powinna walczyć o to małżeństwo.

  • Siły od Boga, tylko od Niego. Razem z modlitwą będzie ich przybywać, chociaż nie zawsze wydaje się to oczywiste. Przeszłam w życiu wielkie kryzysy i kilkuletnią rozłąkę, wydawało się już, że wszystko stracone. Okazało się, że wszystko jest dopiero do zyskania, jak to przeszłam. Za nic bym nie oddała tej „ciemnej nocy”, wtedy się urodziłam naprawdę. Czasem żartuję, że oplątana różańcem, ale nie na szyi.
   Za „moich czasów” nie było portali randkowych, ale okazji do z góry zakładanego randkowania tyle samo, co i bez nich. Wyślizgana ścieżka donikąd.

 8. Tak mnie ta woda „zafascynowała”, ze znalazłam w Internecie taką notkę

  „POŚWIĘCENIE WODY

  Poświęcając w Pierwsze Soboty o godz. 10.00 (na miejscu oraz „na odległość”) wodę przedsoborową modlitwą z egzorcyzmem, (poleca jej używanie ks. Gabriel Amorth), obejmowałem dotychczas tym poświęceniem wszystkie naczynia na świecie, w których znajduje się woda, poświęcona w sposób „nowoczesny”.

  Gdy mnie zabraknie, bardzo proszę moich Współbraci, poświęcających wodę w Pierwsze Soboty (dzięki Bogu są coraz liczniejsi) o stosowanie tej praktyki, jeśli uznają ją za uzasadnioną. Miejmy nadzieję, że w Nowym Świecie Kościół powróci do wielu dawnych praktyk, których skuteczność jest niekwestionowana.

  ks. Adam Skwarczyński”

  Gdyby taka miała być nasza wiara, nie chciałabym mieć z nią nic wspólnego, ale ona taka na szczęście nie jest. To aberracje na obrzeżach Kościoła. I nie chodzi mi o to, że są to sprawy bliskie sercu Pani Teresy A., które mnie na ogół irytują. Wszystkim fanom tego dziwnego egzorcysty na odległość, który stwarza raczej wrażenie poważnie chorego – zaleciłabym długi spacer po rozum do głowy. Para się on też proroctwami, więc może wie, kiedy władze kościelne zrobią z podobną działalnością porządek. Gdyby znów ktoś chciał mnie egzorcyzmować, to od raz odpowiem, że mam tuż obok, pod figurą Miłosiernego Jezusa, egzorcyzmowaną wodę, sól i oliwę, w niedużej odległości, będzie z metr. Też egzorcyzmowane na odległość, bo kropidło było ze trzy metry dalej, ale ja wyraźnie poczułam krople wody i uważam te odległości na miarę człowieka, odległościami na miarę zdrowego rozsądku, który uwielbiam podobnie jak mój mąż. On od kwadransa wciąż od nowa zanosi się śmiechem, bo niebacznie sprawdził, z czego ja się śmieję.

Dodaj komentarz

Facebook IconYouTube IconTwitter IconNowa gazeta o różańcuNowa gazeta o różańcu
Więcej w Nowenna pompejańska
Ile różańców w nowennie pompejańskiej?

Do 16 października 2002 roku, kiedy to Jan Paweł II ogłosił Tajemnice światła, katolicki świat znał trzy tajemnicy różańcowe. A...

Zamknij