Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Nowenna pompejańska krok po kroku

Nowenna pompejańska zwana jest nowenną nie do odparcia z tego powodu, ponieważ Matka Boża dała obietnicę, że każdy, kto odmówi przez 54 dni różaniec modląc się o konkretną łaskę, ten ją otrzyma.Objawienie Matki Bożej z tą obietnicą zostało opisane przez bł. Bartola Longa i możesz przeczytać je tutaj.

Jeśli potrzebujesz pomocy – módl się tą nowenną! Zaproś do tej modlitwy innych! Podziel się otrzymanymi łaskami!

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

To proste! Przez 54 dni odmawiamy codziennie 15 tajemnic różańca modląc się w jednej intencji oraz dodając do „standardowych” modlitw różańca kilka krótkich modlitw początkowych i końcowych.

Aby się nie pogubić, warto zaznaczyć sobie w kalendarzu dni rozpoczęcia i zakończenia nowenny wraz z dniami przejścia części błagalnej (pierwsze 27 dni) w dziękczynną (drugie 27 dni).

Bezpłatna aplikacja do nowenny pompejańskiej na telefon!

UWAGA: jeśli masz smartfona, po prostu uruchom aplikację do nowenny pompejańskiej! Z nią przejdziesz kolejne dni modlitwy, a telefon przypilnuje, by niczego nie przeoczyć! 

nowenna pompejańska app store stacks_image_4646

Instrukcja nowenny pompejańskiej

Poniżej przedstawiamy krótkie instrukcje różańca i nowenny pompejańskiej.

Jeśli masz jakieś wątpliwości, zajrzyj do tego poradnika „Najczęstsze pytania„!

Różaniec – czym jest i jak się na nim modlić?

Każdy widział różaniec, lecz nie każdy umie się nim posługiwać. Zatem przypomnijmy, czym jest modlitwa różańcowa.

 1. Różaniec składa się z trzech części (radosna, bolesna i chwalebna). W 2002 r. Jan Paweł II dodał część światła, której nie musimy odmawiać w nowennie pompejańskiej (chociaż warto! –  więcej…).
 2. Każda część różańca liczy 5 tajemnic – wymienione są one niżej.
 3. Z kolei każda tajemnica to jedna dziesiątka różańca. Tajemnice te rozważamy modląc się na danej dziesiątce.
 4. Tak więc policzmy: 3 części różańca x 5 tajemnic daje 15 dziesiątek do odmówienia codziennie w nowennie pompejańskiej.

Jeśli nie znasz wcale różańca i jego modlitw, to zobacz, tutaj jest wszysto wyjasnione.

Nowenna pompejańska krok po kroku 

 1. Najpierw żegnamy się znakiem krzyża.
 2. Potem podajemy intencję i mówimy: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego”.
 3. Przechodzimy do modlitw początkowych różańca (Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) – odmawiamy jeden raz, na początku nowenny w danym dniu.
 4. Następnie odmawiamy różaniec – piętnaście tajemnic (15 dziesiątek) – nie musisz wszystkich na raz.
 5. Po skończeniu różańca modlimy się krótką modlitwą (błagalną lub dziękczynną – zobacz niżej). Wystarczy tę modlitwę odmówić raz na dzień, na końcu różańca.
 6. Na samym końcu modlimy się modlitwą „Pod Twoją obronę” oraz trzy razy z ufnością i wiarą mówimy: „Królowo Różańca świętego, módl się za nami!”

Modlitwy błagalne i dziękczynne w nowennie pompejańskiej

Modlitwy końcowe w trakcie części błagalnej – modlimy się tą modlitwą przez pierwsze 27 dni nowenny.

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Modlitwy końcowe w trakcie części dziękczynnej – modlimy się tą modlitwą przez drugie 27 dni nowenny.

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Tajemnice różańcowe wg kolejności w nowennie pompejańskiej

Część pierwsza — Tajemnice Radosne

 1. Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
 2. Nawiedzenie świętej Elżbiety
 3. Narodzenie Pana Jezusa
 4. Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni
 5. Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni

Część druga — Tajemnice Światła (nie obowiązkowe)

 1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
 2. Objawienie się Pana Jezusa w Kanie Galilejskiej
 3. Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia
 4. Przemienienie Pańskie na górze Tabor
 5. Ustanowienie Eucharystii

Część trzecia — Tajemnice Bolesne

 1. Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu
 2. Biczowanie Pana Jezusa
 3. Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa
 4. Dźwiganie krzyża na Kalwarię
 5. Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa

Część czwarta — Tajemnice Chwalebne

 1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa
 2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa
 3. Zesłanie Ducha Świętego
 4. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
 5. Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi

1 815 przemyśleń nt. „Jak odmawiać nowennę pompejańską?

 1. Witam wszystkich.
  Dostałam NP od mojej mamy gdy przyjechałam do Polski na wakacje.Nigdy nie słyszałam o takiej Nowennie,gdy mama mi ja wręczała od razu powiedziała ze jest trudna do odmawiania.Mam szczery zamiar zacząć ja odmawiać,boje sie tylko czy podołam i czy wytrwam.Wogole to musiałam kilka razy przeczytać sposób odmawiania bo na początku wydawało sie to troche zagmatwane.
  Proszę wszystkich o duchowe wsparcie,bym sie nie poddała.

  • Droga Ewo nie poddawaj się nie pozwól złemu się oszukać, że nie dasz rady bo jeśli uwierzysz to na pewno podołasz. To on chce abyś tak myślała, że Ci się nie uda, bo tak naprawdę każdy z nas jest zdolny do modlitwy tylko dajemy się aby ten co nienawidzi różańca miał kontrolę, nad naszymi myślami i wmawia nam naszą słabość, a to on jest słaby. Zaufaj Bogu i poproś go o pomoc w chwilach zwątpienia.

 2. Zaczęłam swoją drugą Nowennę Pompejańską. A ponieważ intencji i próśb miała bym wiele,i nie potrafiłam się zdecydować,powiedziałam Matce Bożej żeby Ona sama wybrała intencję w której będę odmawiać Nowennę. Czy dobrze zrobiłam ? Jestem w rozterce…

 3. Mam pytanie, czy przed każdą tajemnica różańca w NP (nie odmawiam ich wszystkich za jednym razem) należy podawać intencję nowenny i że odmawia się ja na cześć Maryi? czy wystarczy tylko jeden raz na samym wstępie przed odmówieniem pierwszej tajemnicy? Proszę o podpowiedz. Pozdrawiam wszystkich czcicieli Maryi!!!

 4. Witam serdecznie mam pytanie.Czy przed każda częścią różańca tzn radosną,chwalebną i bolesną powtarzamy intencje i mówimy:Ten różaniec odmawiam na Twoja cześć ,Królowo Różańca Świętego.?Czy tylko raz na samym początku odmawiania nowenny w danym dniu?Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź

 5. Witam mam jedno ważne pytanie jeśli ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć to bardzo bym prosiła. Otóż zaczęłam w ostatnich dniach odmawiać NP i przez 6 dni odmawiałam różaniec wypowiadając jedynie Tytuły Tajemnic i zaczynałam dziesiątek, dzisiaj jednak postanowiłam, że dołącze jeszcze kilka zdań rozważających te tajemnice, spisałam je sobie z Nowenny z Janem Pawłem II, więc chciałam zapytać czy te 6 pierwszych dni się liczy czy muszę zacząć od początku???

 6. Odmawiałem nowennę według, kroku po kroku , tylko zamiast modlitwy błagalnej odmawiałem najpierw POD TWOJA OBRONĄ , a następnie modlitwę Błagalna , a potem trzy razy : „Królowo Różańca świętego, módl się za nami! , Czy to nie przeszkadza ze troszkę nie po koleji , jakoś wcześniej żle chyba zrozumiałem jak trzeba sie po koleji modlić się , Czy od nowa zacząć nowennę ?

  • Moim zdaniem to nie przeszkadza przecież odmówiłeś i jedną i drugą modlitwę, a to że w odwrotnej kolejności to nie czyni jej zaraz nieważną. Dla Boga liczy się to w jaki sposób się modlimy i z jaką wiarą, bo wyklepać regułkę każdy może, najważniejsze to włożyć w modlitwę serce i zaufać Bogu.

 7. Grzesiu, modlitwa nie jest magią ani jakimś zaklęciem .Modlitwa jest rozmową z Bogiem,otwarciem się człowieka na Boga .Jakie ma więc znaczenie czy w tej rozmowie coś zrobimy czy powiemy trochę inaczej albo pomodlimy się po północy (wiele osób o to też pyta). Ważne jest nasze serce, wiara,nasze zaangażowanie w modlitwie i to czy ufamy Bogu i miłujemy Go .
  Módl się i ufaj .

 8. Wiele osób modli się o pokój na świecie ,o to żeby nie było głodu na świecie itp. a czy ja mogę odmawiać nowennę w intencji prywatnej, chciałbym znaleźć w życiu dobrą żonę z którą byłbym szczęśliwy. Czy nie zachowuję się zbyt samolubnie? Czy Matka Boska pokieruje moim życiem w taki sposób abym mógł kiedyś cieszyć się ze szczęśliwego małżeństwa? jeśli to pytanie wyda się komuś głupie to przepraszam.

  • Twoje pytanie nie jest glupie napewno i nie przepraszaj,bo nie masz za co.Kazdy w zyciu chce byc szczesliwy,a modlitwa w tej intencji jest jak najbardziej sluszna.Wiec zycze Ci wytrwania w modlitwie,wiary i niech Maryja ma Cie w swojej opiece!Powodzenia

  • Ja swoją pierwszą nowennę odmawiałam za rzucenie palenia , i już od października nie palę i nigdy więcej nie pomyślałam o papierosie , tak więc nie wydaje mi się żeby intencja prywatna była czymś złym . Szczęść Boże

 9. Wczoraj zaczęłam moją drugą Nowennę Pompejańską. O ile z pierwszą nie miałam żadnych problemów (było to jakiś rok temu), o tyle dzisiaj w drugim dniu Nowenny czuję się bardzo zniechęcona. Nie wiem, co robić. Wczoraj miałam ogromne problemy z odmawianiem, bo nagle zasnęłam, a jeszcze nigdy mi się to w środku dnia nie zdarzyło. Jak przezwyciężyć niechęć?

 10. Drugi raz zaczynam nowenne. Pierwszym razem niestety nie wytrwałam ale teraz się nie poddam. Dzisiaj jest mój drugi dzień. W poniedziałek zaczynam chemioterapie i bardzo się boję ale modlitwa daje mi jakiś spokój zewnętrzny. Mam nadzieję że zostanę wysłuchana i wszystko będzie dobrze …. Proszę Was o wsparcie i modlitwę…

 11. Prosimy Matkę Boską Pompejańską i Błogosławionego Bukowińskiego o wyzdrowienie dla Stasia pięcioletniego, o przemianę serca Grażyny Ryba, łaskę miłości małżeńskiej, łaskę nawrócenia do Boga, aby nasz syn Stasiu miał mamę i tatę oraz o powrót Grażyny do domu w Jaworznie – prosi usilnie mąż wraz ze Stasiem pięcioletnim

 12. Mam pytanie odnośnie do tego, czy jeśli nie odmawiam naraz całego Różańca, tylko osobno 3 jego części (w różnych momentach dnia), to czy przed każdą częścią muszę wtedy zmówić modlitwy wstępne (Credo, Ojcze nasz, 3X Zdrowaś…)?

  Jeszcze jedno pytanie – czy po każdej z 3 części powinnam zmówić „Pod Twoją Obronę”? Tak robię, ale znalazłam jakieś nagranie na youtube z odmawianą nowenną i „Pod Twoją Obronę” zostało odmówione tylko raz, na końcu całego Różańca Św.

  Z góry dziękuję bardzo za pomoc. Wiem, że wytrwała i szczera modlitwa jest najistotniejsza, niemniej chciałabym mieć pewność, że dobrze się modlę.

  Z Bogiem +

 13. Proszę o modlitwę za szczęśliwy koniec mojej nowenny. Sytuacja w której się znalazłem zmusiła mnie do odmówienia nowenny w sprawie poprawy finansowej, wydaje mi się że nie powinienem modlić się o pieniądze ale już naprawdę nie mogę sobie z tym poradzić i Matka Boża to ostatnia deska ratunku. Moja druga już nowenna, ale nieostatnia kończy się 29.09.

  Matko, miej nas w swej opiece.

Dodaj komentarz

Przejdź do paska narzędzi