Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Nowenna pompejańska

Nowenna pompejańska krok po kroku

Nowenna pompejańska zwana jest nowenną nie do odparcia z tego powodu, ponieważ Matka Boża dała obietnicę, że każdy, kto odmówi przez 54 dni różaniec modląc się o konkretną łaskę, ten ją otrzyma.Objawienie Matki Bożej z tą obietnicą zostało opisane przez bł. Bartola Longa i możesz przeczytać je tutaj.

Jeśli potrzebujesz pomocy – módl się tą nowenną! Zaproś do tej modlitwy innych! Podziel się otrzymanymi łaskami!

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

To proste! Przez 54 dni odmawiamy codziennie 15 tajemnic różańca modląc się w jednej intencji oraz dodając do „standardowych” modlitw różańca kilka krótkich modlitw początkowych i końcowych.

Aby się nie pogubić, warto zaznaczyć sobie w kalendarzu dni rozpoczęcia i zakończenia nowenny wraz z dniami przejścia części błagalnej (pierwsze 27 dni) w dziękczynną (drugie 27 dni).

Poniżej przedstawiamy krótkie instrukcje różańca i nowenny pompejańskiej.

Jeśli masz jakieś wątpliwości, zajrzyj do tego poradnika „Najczęstsze pytania„!

Różaniec – czym jest i jak się na nim modlić?

Każdy widział różaniec, lecz nie każdy umie się nim posługiwać. Zatem przypomnijmy, czym jest modlitwa różańcowa.

 1. Różaniec składa się z trzech części (radosna, bolesna i chwalebna). W 2002 r. Jan Paweł II dodał część światła, której nie musimy odmawiać w nowennie pompejańskiej (chociaż warto! –  więcej…).
 2. Każda część różańca liczy 5 tajemnic – wymienione są one niżej.
 3. Z kolei każda tajemnica to jedna dziesiątka różańca. Tajemnice te rozważamy modląc się na danej dziesiątce.
 4. Tak więc policzmy: 3 części różańca x 5 tajemnic daje 15 dziesiątek do odmówienia codziennie w nowennie pompejańskiej.

Jeśli nie znasz wcale różańca i jego modlitw, to zobacz, tutaj jest wszysto wyjasnione.

Nowenna pompejańska krok po kroku 

 1. Najpierw żegnamy się znakiem krzyża.
 2. Potem podajemy intencję i mówimy: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego”.
 3. Przechodzimy do modlitw początkowych różańca (Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) – odmawiamy jeden raz, na początku nowenny w danym dniu.
 4. Następnie odmawiamy różaniec – piętnaście tajemnic (15 dziesiątek) – nie musisz wszystkich na raz.
 5. Po skończeniu różańca modlimy się krótką modlitwą (błagalną lub dziękczynną – zobacz niżej). Wystarczy tę modlitwę odmówić raz na dzień, na końcu różańca.
 6. Na samym końcu modlimy się modlitwą „Pod Twoją obronę” oraz trzy razy z ufnością i wiarą mówimy: „Królowo Różańca świętego, módl się za nami!”

Modlitwy błagalne i dziękczynne w nowennie pompejańskiej

Modlitwy końcowe w trakcie części błagalnej – modlimy się tą modlitwą przez pierwsze 27 dni nowenny.

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Modlitwy końcowe w trakcie części dziękczynnej – modlimy się tą modlitwą przez drugie 27 dni nowenny.

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Tajemnice różańcowe wg kolejności w nowennie pompejańskiej

Część pierwsza — Tajemnice Radosne

 1. Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
 2. Nawiedzenie świętej Elżbiety
 3. Narodzenie Pana Jezusa
 4. Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni
 5. Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni

Część druga — Tajemnice Światła (nie obowiązkowe)

 1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
 2. Objawienie się Pana Jezusa w Kanie Galilejskiej
 3. Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia
 4. Przemienienie Pańskie na górze Tabor
 5. Ustanowienie Eucharystii

Część trzecia — Tajemnice Bolesne

 1. Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu
 2. Biczowanie Pana Jezusa
 3. Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa
 4. Dźwiganie krzyża na Kalwarię
 5. Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa

Część czwarta — Tajemnice Chwalebne

 1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa
 2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa
 3. Zesłanie Ducha Świętego
 4. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
 5. Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi

1 734 przemyślenia nt. „Jak odmawiać nowennę pompejańską?

 1. Basiu, jestem osobą, która wychodzi z depresji. Jest naprawdę coraz lepiej. Nie będę negować zaleceń lekarzy, ale powiem Ci jedno, bo może masz tak samo: w moim przypadku w 100% to był/jest problem duchowy. Mogłabym o tym napisać książkę, bo rozegrała się/rozgrywa się wokół mnie naprawdę wielka walka duchowa, a w skrócie: „straciłam” lata, a ruszyłam z kopyta dopiero, gdy zaczęłam zagłębiać się w problem, rozmawiać o tym z Panem Bogiem („dlaczego? co chcesz mi przez to powiedzieć? co mam robić?”). Wtedy Pan pokazał mi poważne zranienia z mojego życia, które (by zapomnieć o bólu) skrzętnie zamiotłam pod dywan, pokazał mi, jak okłamałam samą siebie w wielu sprawach. Ale pokazał mi też własne winy i to, że skutki grzechów, nawet tych dawno wybaczonych w konfesjonale, naprawdę potrafią iść w lata… Tu muszę poczynić małą dygresję: kochani, nie ma czegoś takiego jak mały grzeszek. Pamiętajmy: pora w radykalny sposób opowiedzieć się po stronie Boga! A wracając do sedna: walcząc o sobie musiałam skonfrontować się z całym swoim, wcale nie tak długim życiem (jestem dość krótko po trzydziestce). Wypłakałam morze łez, aż na twarzy popękały mi chyba wszystkie naczynka ;-))). Jednocześnie ten płacz nie bolał tak bardzo… Płakałam, ale czułam, że w ten sposób następuje oczyszczenie… Jakbym miała jakiś limit do wypłakania… I chyba rzeczywiście tak było: dziś już wiem, kim jestem i zaczynam czuć, dokąd zmierzam.
  Droga Basiu, wejdź na tę samą drogę. Będzie Ci trzeba wiele odwagi, bo nie łatwo staje się w prawdzie. Ale prawda naprawdę wyzwala i jestem pewna, że wyzwoli z depresji i Ciebie. Tylko uważaj ;-): któregoś dnia wykrzyknęłam do Boga: daj inne życie!! I się zaczęło ;-). Od tego akurat momentu minęło zaledwie kilka miesięcy i moje życie zmieniło się o 180 stopni – głównie dlatego, że zmieniłam się ja :-). Zresztą wkrótce prześlę tu swoje świadectwo, bo śmiem twierdzić, że kluczową rolę w tym wszystkim odegrała Matka Boża poprzez Nowennę Pompejańską :-).
  Ponadto pragnę doradzić Ci korzystanie z naprawdę realnych narzędzi, które ma każdy uczeń Chrystusa. Gdy jest Ci źle, gdy czujesz, że zapadasz się w ciemność, natychmiast proś, by Pan Jezus oblał Cię swoją Najświętszą Krwią. Odmów chociaż 10. różańca. Wyślij telegram do św. Józefa. Proś o pomoc trzech Archaniołów. Wzywaj wstawiennictwa o. Pio (on jest bardzo szybki i możesz być pewna, że z miejsca pospieszy na ratunek!!!!!!!). Z ręką na sercu zalecam Ci odmawianie jedna po drugiej Nowenny do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły.
  Pamiętaj: depresja jest wielką szansą, by poukładać swoje życie.
  Jezu Chryste, błagam za Basią, niech w jej życiu rozbłyśnie Twoje Światło, bo tylko Ty jesteś Drogą, Prawdą i Życiem!
  Boże, błogosław nam wszystkim!

 2. O?faktycznie,zapomnialam o niacynie,jednak teraz pisząc pzypomnialam sobie ,ze juz kiedyś zazywalam,i nie pamiętam z jakim skutkiem.spróbuje ponownie,aaaa no na zawroty głowy,nie pomagało i odstawilam.jem dużo owoców,itd,będę robić badania na dniach i zobaczymy co i jak,uważam jednak ze to rodzaj,,załamania nerwowego”no temat nie na forum.
  Dzięki Sunny i Tereniu.

 3. dzis wieczorem na antenie TVP1 o godz. 22.15 zostanie premierowo wyemitowany wstrzasajacy dokument o bohaterstwie chrzescijan w Iraku i Syrii oraz ich oprawcach z ISIS.

 4. Witam wszystkich. Chciałabym sie podzielić swoją historia. Jestem w małzeństwie 10 kat bedzie w sierpniu. Mamy 2 dzieci. Zawsze byliśmy szczęśliwa rodzina bynajmniej tsk mi sie wydawało. Mój maz zawsze był do ty dla nas. Nie pije nie pali wsxystko robił co chciałam. Od listopada tamtego roku zmienił sie. Chował telefon, zaczął ćwiczyć wychodzić z domu…. Zaczęłam coś podejrzewać. W lutym powiedział mi Żr kogoś poznał. Ze rozmawia z nia od września. ( ona mieszka w pl a my w Uk) nie mogłam tego przeżyć. Bardzo sie załamałam. Schudłam 15 kg. Zaczęłam palić… Koleżanka powiedziała mi o nowennę. Odrazu zaczęłam odmawiać. Zostało mi jeszcze 4 dnu do konca!!!! Na początku kwietnia maz oznajmił mi ze jego niby romans został zakończony!! Matenka pomogła!!! Ale powiedział Żr jyz mnue nie kocha i sie wyprowadza !! Ja bardzo kocham mojego męża i tsk bardzo bym chciała zeby został i jego miłość powróciła. Modlę sie o to Co dzień. Powiedział mi ze ja byłam za zimna, nie dawałam uczucia. Ale przecież każdy zasługuje na 2 szanse. Moja nowenna sue kończy a ja nie wiem co począć! Tak bardzo bym chciała aby Maryja mi pomogła. Bardzo sie boje Żr moja modlitwa nie zostanie wysłuchana. Prosze o modlitwę za moje małżeństwo zeby zostało uratowane. Dziekuje

 5. Dzisiaj sie kończy moja nowenna. Mój maz mi powiedział ze sie wyprowadza. Czy można jeszcze raz odmówić nowennę w tej samej intencji? Czy juz nie ma takiej potrzeby? Jestem załamana! Czuje ze Mateczka mnie opuściła Co mam zrobic?

 6. Szczęść Boże. … dziś jest 7dzien jak rozpoczęłam moją pierwszą Nowennę w intencji mojego Męża z którym zmagamy się z jego uzależnieniem od alkoholu… i mam pytanie takie z gatunku ” technicznych” : czy Różaniec odmawiany bez różańca w trakcie haftowania jest „wazny”? Często zajmuję się haftem i wtedy dłonie są zajęte ale myśli i są wolne i gotowe do mmodlitwy. …

 7. Witam serdecznie.Opowiem Wam moją historię.Na początku marca zdecydowałam,ze będę robić kurs na prawo jazdy.Gdzieś podświadomie potrzebowałam też pomocy z :góry;.W ten sposób odkryłam Nowennę Pompejańską,zaczęłam odmawiać,mając ogromną nadzieję,że Matka Najświętsza mnie wysłucha.Przez ostatnie dni dołączyłam modlitwę do św.Rity.Wczoraj miałam egzamin i wiecie co?Zdałam za pierwszym razem!Proszę uwierzcie mi, miałam wrażenie ,że ktoś pomaga mi w jeżdzie.Nowennę kończę 12 maja,ale teraz zamiast prosić ,z całego serca dziękuję naszej Matce.Wiem ,że Jej można powierzyć wszystkie nasze troski ,a napewno będzie nam lżej.

 8. Witam. Od pewnego czasu odmawiam nowennę pompejańską. Od 2 maja odmawiam już część dziękczynną. Znalazłam się na zakręcie życiowym, dlatego postanowiłam swoje życie poświęcić Matce Bożej. Jest mi bardzo ciężko. Rozstałam się ze swoim chłopakiem po 2 latach związku. To on zakończył ten związek. Bardzo cierpię z tego powodu. Jednakże wiem, że nikogo nie można zmusić do miłości, dlatego też stwierdziłam, iż modlitwa o jego powrót nie ma sensu. Długo zastanawiałam się, w jakiej intencji się modlić. Ale w końcu podjęłam decyzję i mam nadzieję, że intencja się spełni. Wierzę w to głęboko. Odkąd zaczęłam się modlić to nic w moim życiu się nie zmieniło, co można by było zobaczyć, jednakże czuję coraz większy wewnętrzny spokój, że wszystko wkrótce będzie dobrze i się poukłada. Może nie cierpiałabym tak bardzo, gdyby nie fakt, że ponownie zostałam porzucona przez osobę, którą kochałam, i której ufałam. W 2012 również zostałam porzucona przez ukochanego. Nie wiem, co Bóg dla mnie przygotował, ale modlę się, aby kolejny mężczyzna okazał się wart tych cierpień, które teraz ponownie przechodzę. Abym była szczęśliwa, że dobrze, iż z tymi dwoma mi nie wyszło. Zaczęłam się zastanawiać, czy może ze mną jest coś nie tak… Bardzo proszę o modlitwę w mojej intencji, abym mogła się podnieść z upadku oraz abym była silna, a także o to, abym mogła w końcu odnaleźć miłość mojego życia, mojego męża i żebym była w końcu szczęśliwa. Bóg zapłać!

  • Kochana, przeżywam dokładnie to samo – i również po tej stracie odnalazłam Nowennę, choć raczej wypadałoby napisać, że Nowenna odnalazła mnie. Tak ja to widzę. Bardzo chciałabym zrozumieć plan Boga i konieczność takich doświadczeń. Uczę się ufać i uwolnić od natłoku myśli, wśród których za dużo jest tych złych, pełnych rozpaczy i zwątpienia – to ważne, żeby przejść przez te emocje i się od nich uwolnić. Życzę nam obu, aby nasze marzenia się spełniły.

 9. Mam 18 letniego syna,ktory zawsze byl dobrym dzieckiem.Chodzil ze mna I z mezem do kosciola,zawsze byl troskliwy,opiekunczy i kochany.Od pewnego czasu zaczelam zauwazac zmiany w jego zachowaniu,zrobil sie bardzo agresywny,wulgarny i przestal chodzic do szkoly.Jak sie okazalo zaczal uzywac narkotyki.Nigdy nie mialam z tym doczynienia takze nie myslalam ze moje dziecko moze zaczac cos tak strasznego,po czym jak z nim rozmawialam i dawalam przysklady przy kazdej naszej rozmowie.Jestesmy z mezem zalamani i nie wiemy co robic.Wiec zaczelismy odmawiac litanie pompenska,to nasza ostatnia nadzieja,bo syn caly czas zaprzecza ze nic nie uzywa,a jest z nim coraz gorzej.Prosze o modlitwe za nas zebysmy mieli sile na walke i syna aby odnalazl droge do Boga i zaufal mu Bezgranicznie.Bog zaplac!Zrozpaczona matka.

  • Nie ustawajcie w modlitwie.l Nasz syn wyszedł z tego bagna. Trwa to już prawie 9 miesięcy i mam nadzieję że już nigdy nie wróci. Wiem jak cierpisz bo ja też to przerabiałam. Wiara czyni cuda a Jezus Miłosierny pomoże! Piszesz jak widzę w nocy, ja też nie spalam nocami. Uwierz, że wszystko jest możliwe, Zawierz Jezusowi.

   • Dziekuje Ci serdecznie za ten wpis.Ja nowenne zaczelam 6 maja,bo juz prawie zwatpilam we wszystko co wierzylam!Poprostu stalam sie bezsilna na poczynania mojego syna,ktory jest naprawde dobrym dzieckiem jezeli nie jest pod wplywem uzywek (narkotykow).Weszlam w strone internetowa i poszukalam jak sie modlic za dzieci ktore uzywaja narkotyki.I powiedzialam sobie ze ja juz jemu nie pomoge i oddaje go w rece Boga.Odpowiedzia na moje poszukiwania w internecie byla litania pompejanska,wiec zaczelam sie odrazu modlic.I narazie nie chce zapeszac,ale syn sie znacznie uspokoil,nie wychodzi w nocy i spowrotem wrocil do szkoly!!Jest to najwieksza radosc jaka mnie spotkala w tym miesiacu!!Mam cicha nadzieje ze tak pozostanie,ale jezeli nawet ma byc inaczej ,chce podziekowac Ci Matuchno Przenajswietrza za spokojnie,przespany tydzien i za te widoczna poprawe.Dziekuje wszystkim,ktorzy sie modlili w mojej intencji i prosze o dalsze modlitwy.Bog zaplac!Za Ciebie ” matko” tez sie bede modlic,abys juz nigdy nie przechodzila przez to pieklo.Amen

    • Proszę zmienić nick chociażby na Wdzięczna, Obdarowana albo jak tam Pani chce, najlepiej, żeby Pani sama lubiła tak się nazywać. Wybrane przez nas „imię” programuje podświadomość, to, co miało być informacją dla innych staje się ważnym komunikatem dla Pani własnego mózgu, który próbuje się dostosować. się trudno się wtedy nie poddawać rozpaczy, a ta jest grzechem przeciwko Duchowi Świętemu. To nie są moje wymysły, takie rzeczy, jak bycie w niewoli języka, którym się posługujemy, bada między innymi kognitywistyka.

 10. Witam, mam pytanie. Czy trzeba odmawiać tajemnice w takiej kolejności: radosna, bolesna, chwalebna… Czy można odmówić w innej kolejności? Np w ciągu dnia radosną i chwalebną a wieczorem z radiem tajemnice bolesną?

 11. Witam. Pisałam wczesniej o moim małzeństwie…. Rozpadło sie… Jestem przy drugiej nowennie ale i tak mój maz odszedł z ta kobieta…. Nie przestałam sie modlić. Choć powiem ze jsk sie dowiedziałam ze zostawia mnie i dzieci dla jakiejś baby chciałam przerwać modlitwę. Byłam bardzo zła ze Matenka mi nie pomogła. Nic mi sie nie układa. Maz mnie zostawił tydzuen pizniej wypadek samochodowy co jeszcze mnie czeka? Mam nadzieje ze duch święty oświeci mojego męża i wróci do nas….ze Nsjswietsza Panienka wysłucha moich próśb. O co bardzo gorąco prosze.

  • Katarzyna popracuj nad sobą i przebacz temu meżowi i jego kobiecie . Chodzi juz o Ciebie. Musisz być silna, zdrowa dla siebie i dla dzieci . To zdrowie najważniejsze .
   I staraj się jakoś uspokoić .
   Nie dawno zaczęłam praktykować Modlitwę Uniżenia , jest to coś pięknego.
   Poczytaj na necie o tej modlitwie . Tą modlitwę poleca wspaniały Kapłan .Dominik Chmielewski . Jest na youtube odsłuchaj. Ja mam taka książeczke , nie jest tak gruba jesli zechcesz to skseruję i Ci wyślę , podasz mi jakąś najwyżej skrytke na przesłanie.

 12. NP w intencji Agaty pod patronatem Jana Pawla 2.

  Wczoraj zakonczylismy nowenne pompejanska w intencji Agaty i jej dziecka.

  Przykro mi, ale nie jestem w stanie nic napisac w tej kwestii. Informacja o prosby o modlitwy w intencji Agaty byly przekazywane poprzez osoby ze wspolnoty O. Daniela, dlatego ciezko jest dotrzec do konktetnej osoby i otrzymac aktualne informacje.

  Nie przypuszczam, zeby Agata byla fikcja, bo nikt z ludzi pod opieka takiego pasterza jak O. Daniel, nie robilby sobie zartow z modlitwy!

  Niemniej jednak, wykonalo sie i nowenna jest zakonczona wczoraj.

  Nawet jezeli Agata jest fikcja, to jednego czego jestem pewna, to tego, ze zadna modlitwa nie idzie na marne, a Maryja napewno przekazala nasze modlitwy innym potrzebujacym ludziom. Poza tym byly rowniez intencje prywatne wszystkich uczestnikow, a te napewno nie byly fikcyjne!!!

  Dziekuje wszystkim uczestnikom za wspolna modlitwe.
  Niech Bog Wam blogoslawi, a Maryja ma was w dalszej opiece.
  Szczesc Boze!!!

 13. Odmawiałam różaniec do Matki Boskiej Pompejanskiej w intencji wyzdrowienia mojej synowej Marty przez 54 dni.Jakież było moje zdziwienie kiedy przeczytałam jeszcze raz jak odmawiać Nowennę i okazało się że źle zrozumiałam instrukcję.Różaniec odmawiałam jeden raz,a nie 3!Ale Mateńka i tak mnie wysłuchała.Moja młodziutka synowa zdrowa!!!Moje serce spokojne a Mateńce bezgranicznie dziękuję!!Jezu ufam Tobie!Bóg zapłać.

 14. Modlę się o odwzajemnienie miłości i powrót wybranka. Nie mamy kontaktu od 2 miesięcy, on unika mojego towarzystwa. Wpadłam w stan depresyjny, mam myśli samobójcze, czuje się już wrakiem człowieka. Nie wyobrażam sobie nas osobno,jestem pewna że to ten, z którym chcę dzielić życie, radości i troski a także opiekować się sobą wzajemnie. Do tej pory miałam problem z wiarą, jednak tak silne uczucie oparte na chęci dawaniu szczęścia drugiej osobie musi pochodzić od Boga. Ostatkiem sił rozpoczęłam dziś pierwszy dzień nowenny. Boje się jednak, że tylko narobię sobie nadziei, brakuje mi wiary, a także mam wiele grzechów na sumieniu, więc nie wiem czy wgl mam prawo się modlić i próbować.

  • Przeżywam to samo.. Rozumiem Cię doskonale 🙁 Rozumiem, że jest Ci ciężko i nie widzisz sensu życia. Ale po każdej burzy przychodzi słońce. Może warto porozmawiać z psychologiem na ten temat? Może warto pomodlić się, abyś mogła na swojej drodze spotkać kogoś, kto pokocha Cię całym sercem? Niestety nie można nikogo zmusić do miłości… 🙁 Takie jest niestety życie… Też chciałabym być z moim byłym chłopakiem, serce mnie boli.. Ale cóż.. Trzeba żyć dalej i nie poddawać się. Każdy ma prawo się modlić! Bez względu na wszystko. Trzymaj się i jestem z Tobą! Pamiętaj, że mimo wszystko życie jest piękne. Trzeba przeczekać te ciężkie chwile,wyciągnąć wnioski a później, z biegiem czasu pomyślisz, że właściwie dobrze się stało, bo przy swoim boku masz kogoś, kto Cię docenia.

Dodaj komentarz

Facebook IconYouTube IconTwitter IconNowa gazeta o różańcuNowa gazeta o różańcu