Obraz Matki Bożej Pompejańskiej

Madonna PompejańskaObraz Matki Bożej Pompejańskiej (który widzimy na obrazku po prawej stronie) ma swoją piękną historię. Nie wiemy, kto go namalował, wiemy tylko, jak trafił do Pompejów.

Bartolo Longo szukał jakiegokolwiek obrazu Matki Bożej Różańcowej dla mieszkańców Doliny Pompejańskiej w czasie, kiedy trwały tam misje. Po długich poszukiwaniach otrzymał od znajomego zakonnika obraz, który on sam nabył na pchlim targu. Wyglądał on tragicznie: malatura była popękana, brakowało kawałków płótna, niektóre miejsca zostały nadgryzione przez mole… 

Jednak z braku czasu Bartolo nie namyślał się długo. Kazał zapakować obraz i polecił znajomemu woźnicy odwieźć go do Pompejów. Nieszczęsny woźnica nie wiedząc, co znajduje w pakunku, położył go na… stercie obornika. Trudnił się on bowiem wywozem gnoju z podneapolitańskich gospodarstw, który odprzedawał później chłopom w Pompejach jako nawóz.

Tak obraz dotarł do Doliny Pompejańskiej. Został on potem dwukrotnie odnowiony, w tym podmieniono płótno na nowe, a św. Różę przemalowano na św. Katarzynę Sieneńską. Obraz ten po dziś dzień mieści się w głównym ołtarzu bazyliki różańcowej w Pompejach.

Ołtarz Matki Bożej Pompejańskiej

0 0 głos
Oceń ten wpis

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
36 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Reni
Reni
17.05.12 17:01

Matko Boża Pompejańska pomóż mi…

lucja
lucja
20.06.12 23:27
Reply to  Reni

Reni odezwij się czy modlitwa moja do Pani Różańcowej pomogła twojemu synowi Hubertowi.
Lucja

matka
matka
30.05.12 21:10

Na obrazie dzieciątko Jezus podaje różaniec sw. Dominkowi i trzyma w ręku czerwoną chusteczkę czy cos podobnego. Co oznacza ta chusteczka.

Meagi
Meagi
13.08.12 06:24

Matko Boża błagam Cie o pomoc o wysluchanie mojej modlitwy

AGNIESIA
AGNIESIA
07.09.12 12:10

DZIEKUJE

Paulina
Paulina
08.09.12 15:28

Szczęść Boże, NP odmawiam od 17 dni. Też znalazłam ją w internecie. Odmawiam ją w intencji swojego związku, ale niestety na drugi dzień partner odszedł, a na 5 poznałam kogoś, ale zrezygnowałam z tej znajomości z kilku powodów. Odmawiam nadal w tej samej intencji. Chcę zobaczyć co Królowa Różańca Św. dla mnie ma. Łaski, które otrzymałam do tej pory: – książeczkę i film o Fatimie w niedługim czasie od dwóch różnych osób, – wyciszenie, – ubrania i piękną biografię św. Faustyny od siostry zakonnej, – spokojniej jest w domu, już dobrze sypiam, – uleczenie lęków, – odsunięcie złych duchów i… Czytaj więcej »

Anna
Anna
15.10.12 21:11

Z tego co przeczytałam powyżej na obrazie z Matką Bożą Pompejańską jest św. Katarzynę Sieneńską i św. Dominik. Dlaczego Oni, jaki związek mają Ci święci z Pompejami ?, bo że z Matką Bożą , to nie ulega wątpliwości :).

Anna
Anna
29.04.13 13:44
Reply to  Anna

Modlitwa do św. Dominika i św. Katarzyny ze Sieny, by za ich przyczyną uzyskać łaskę od Najświętszej Maryi Panny Różańcowej Święty Dominiku, Kapłanie Najwyższego i chwalebny Patriarcho! Tyś był przyjacielem, ulubionym synem i powiernikiem chwalebnej Królowej Niebios! Tyś przez Różaniec Święty rozliczne czynił cuda! I Ty, Święta Katarzyno Sieneńska, najstarsza córo Zakonu Różańca Świętego, potężna pośredniczko u tronu Maryi i u Najświętszego Serca Jezusowego, które twoje serce ze swoim złączyło! O wy, ukochani święci! Wy znacie moją potrzebę i cierpienie moje. Zmiłujcie się nad nędznym stanem moim. W czasie życia Waszego tu na ziemi serca Wasze zajmowały się czule cierpieniami… Czytaj więcej »

monika
monika
22.03.13 17:14

Matko Boża błagam Cie o pomoc o wysluchanie mojej modlitwy 🙂 Monika zaczynam jutro 33 dzien .dla wszystkich zycze wytrwalosci .uwielbiam Ta modlitwe ,na pewno czulabym wielki jej brak po ukonceniu 54 dni .tak wiec ta modlitwe bede odmawiac juz zawsze 🙂

Gosia
Gosia
07.05.13 11:43

Tak bardzo chciałabym mieć inną pracę… W tej mam problemy ze skończeniem studiów, bardzo niską samoocenę, boję się ludzi.
+++

anna
anna
28.09.13 09:58

Obraz jest piękny dlatego że ma wspaniałe przesłanie, mi bardzo podoba się zdjęcie z okładki numeru 4 Królowej Różańca Świetego jestem Plastyczką i chciałabym to namalować, czy mogę prosić Redakcjie o odpowiedż na moje pytanie; skąd pochodzi ta rzeżba z okładki 4 numeru Królowej Różańca Swiętego?

córka Maryi
córka Maryi
30.09.13 19:54

Matko Boża Różańcowa – Matko Boża Pompejańska błagam przez TWOJE SERCE I RĘCE wyjednaj mi u Syna swego a mojego Pana tę łaskę o którą Cię pokornie proszę o uzdrowienie z choroby Bogu wiadomej dla Leona. Wierzę, ufam, że wysłuchasz mojej gorącej prośby, o którę do Ciebie Maryjo nawet głośno wołam- wyjednaj mi tę łąskę, która z ludzkiego punktu widzenia jest przegrana. Ale Ty jesteś Matka Różańca św, Matką Miłosierdzia i błagam o łaskę cudu zdrowia dla Twojego sługi. Maryjo wysłuchaj mojego wołania. Proszę, jeśli kto może niech pomodli się w danej intencji, o której piszę- chociaż jedną dziesiątkę różańca… Czytaj więcej »

Basik2408
Basik2408
19.11.13 16:32

Zaczęłam odmawiać Nowennę Pompejańską jestem dopiero na 3 dniu części błagalnej… Zaczynałam trzy razy, myślę, że teraz zły nie będzie przeszkadzał…. o co usilnie Matkę Boża błagam <3

marcielo
marcielo
23.11.13 19:24
Reply to  Basik2408

ja odmawiam dzien 7

Andrzej
Andrzej
06.12.13 07:00

Miejcie ufność

Anna
Anna
30.12.13 15:52

Matko boża pomóż naszej rodzinie ,nie dozwól abyśmy stracili mieszkanie,,aby nam go zabrano,jedyny dach nad głową.,,wyratuj od tego błagam Cię matko. .Proszę o przemianę naszej trudnej sytuacji materialnej o wyjście ze wszystkich, wszystkich długów.O przywrócenie nadzieji na lepsze jutro.O stałą i dobra pracę dla Anny ,Sławka,Kamila,Dla dzieci o wiarę i mądrość boża.aby zawsze szły za Twoim słowem.O trzeżwość dla mojego męża.O błogosławieństwo dla naszej rodziny.

Anna
Anna
30.12.13 15:56

Zaczęłam odmawiać nowenne ,już drudi raz,,a ma być trzy,, nie wiem czy dam radę,,14 stycznia jest 2 licytacja naszego domu.Boje sie ,że go stracimy,,Mateczko nie dozwól do tego.

asia
asia
28.01.14 23:24
anna
anna
20.11.14 20:05

Matko Boża wysłuchaj mojej modlitwy błagam Anna

Dorota
Dorota
01.12.14 11:25

Matuchno kochana, DZIĘKUJĘ!

janusz
janusz
16.08.15 16:03

szczęść Boże wszystkim chciałem ku wsparciu złożyć wam moje świadectwo.Różaniec Pompejański odmawiam już bez przerwy 3 lata i ciągle mi mało co mi to daje ? zdarza się że widzę boże działanie w obrębie składanej intencji ,ale najbardziej czuję Bożą opiekę jak by klosz bezpieczeństwa nade mną,te skłonności grzeszne które zawsze mi doskwierały,stały się pozbawione wszelkiej mocy na prawdę czuję niewysłowioną wolność w Panu,pozdrawiam. janusz z wrocławia

Klaudia
Klaudia
11.09.15 15:00

Błagam o modlitwę za małżeństwem Klaudii i Jana – gdzie sprawa jest niemożliwa do rozwiązania po ludzku, tu potrzeba CUDU, cudu odrodzenia miłości w sercu Jana do żony. Dziękuję za modlitwę, niech DOBRY BÓG ześle potrzebne łaski za każdą zdrowaśkę za nas, za najmniejsze chociażby westchnienie. Bóg zapłać! MATKO BOŻA POMÓŻ NAM, MIEJ NAS W OPIECE!

mama
mama
28.09.15 00:20

witam, odmawiam nowennę od 15 dni ale nowennę odmawiam z przerwami 1,5 roku. Wiem, że każda modlitwa została wysłuchana, ale jak do tej pory otrzymałam jedną łaskę. łaska ta była na pograniczy cudu, mój synek miał mieć operacie a został całkowicie wyleczony. ten cud zdarzył się gdy po raz pierwszy odmawiałam nowennę i wyzdrowienie mojego synka zawdzięczam tylko Matce Bożej.

Teresa.A
Teresa.A
28.09.15 02:32

Cudownie że syn zdrowy

Bogusienka
Bogusienka
04.10.15 19:42

Matko Boza Najswietsza jest zawsze z nami.
Kocham Cie Mamo

Teresa
Teresa
12.02.16 13:06

mateńko ,św.Dominiku, św.Katarzyno proszę gorąco o dar macierzyństwa dla córki i zdrowie.

Wnuczka L.
Wnuczka L.
01.07.16 14:18

Kochana Matko Boża – proszę wysłuchaj moją Nowenną, którą zaczynam odmawiać dzisiaj i uzdrów moją babcię, niech nabierze siły, zacznie chodzić a świadomość i siły psychiczne niech powrócą, tak aby była z nami jeszcze długo i żeby była nadal wsparciem dla mojej mamy, bardzo Cię o to proszę najukochańsza Mateńko. Amen

Helena
Helena
03.07.16 22:29

O nowennie dowiedziałam się od znajomej bardzo życzliwej osoby. Modlimy się pierwszy raz razem z mężem o nawrócenie dla naszej córki z zięciem. Ufam gorąco,że Matka Boża każdemu pomoże może nie od razu, ale na pewno nie zapomni jest przecież ukochaną MATKĄ. MODLITWA RÓŻAŃCOWA BARDZO WCIĄGA i oby ten
entuzjazm mi pozostał. Podzielę się z Wami jeszcze świadectwem jak nadejdzie czas. Módlcie sie bardzo zachęcam, bo to daje siłę do walki z każdym złem. zROZPACZONA MATKA.

Dominika 26lat
Dominika 26lat
22.02.17 15:54

Odmawiam trzecią Nowennę Pompejańską, tym razem za uzdrowienie chorego kręgosłupa, przez którego nie wiem co to znaczy dzień bez bólu, który nie pozwala mi żyć i podejmować planów na przyszłość… Wierzę, że Mateńka wysłucha moją modlitwę. Chwała Panu!

żona
żona
21.09.17 19:42

Odmawiam już trzecią Nowennę Pompejańską i wiem że czyni cuda za każdym razem ,Zdarzają się rzeczy o których bym nawet nie pomyślała ale własnie tak to się spełnia ,nie tak jak my chcemy czy wyobrażamy sobie ,że mogło by być ,ale tak jak chce Bóg. Moja pierwsza nowenna była w intencji męża alkoholika który pił od kilku dobrych lat ,W domu awantury to była codzienność ,nie pomagały prośby ani groźby , płakałam błagałam NIC ,wychodził do pracy trzeźwy przychodził pijany ,dzieci sie go wstydziły ,Córka któregoś dnia powiedziała ,że lepiej by było gdyby umarł .Któregoś dnia synowa powiedziała ,że jest… Czytaj więcej »

Maria
Maria
03.12.17 22:58

Matko Pompejańska wysłuchaj mojej modlitwy błagam Maria.

renia
renia
18.02.18 21:23
Reply to  Maria

Dołaczam

renia
renia
18.02.18 21:28
Reply to  Maria

Nowenna pompejańska -czyni cuda

renata
renata
11.05.18 09:08

Odmawiałam modlitwę różańcową do Matki Bożej Pompejańskiej od 04-2017r w intencji znalezienia pracy. Otóż znalazłam pracę od 12.2017r. Wiem, że to dzięki wysłuchaniu mojej modlitwy. Kochana Maryjo bardzo Ci dziękuję. Proszę módlcie się ta modlitwa działa.

Teresa
Teresa
05.07.18 22:47

Matko Matko Boża Pompejańska błagam o uzdrowienie WNUSI

Anna
Anna
09.05.19 17:47

Matko Najlepsza pomóż mi w mojej prośbie. Uratuj to, o co się modlę codziennie

36
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x