Gdzie znajdę informacje o nowennie pompejańskiej?

Nowenna pompejańska jest coraz bardziej znana w Polsce. Jeśli ktoś szuka więcej informacji na jej temat, to:
 
  1. Historia powstania nowenny, objawienia Maryi i pierwsze cuda zostały opisane w książce „Cuda i łaski Królowej Różańca świętego w Pompejach”. Więcej o tej książce jest w dziale „Fragmenty książki„. Książkę można nabyć na tej stronie.
  2. Książki o nowennie pompejańskiej – zob. Wydawnictwo Rosemaria.
  3. Obrazki, modlitewniki, obrazy – można nabyć na tej stronie.

Centrum nowenny pompejańskiej na świecie jest oczywiście sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach! Ma ono swoją stronę internetową w kilku językach, choć niestety nie po polsku.

W Polsce takimi miejscami są Skoczów, Sulejów, Poznań, Zachełmie, Grobla, Rzeszów, i wiele miejsc, gdzie są kaplice pompejańskie i relikwie bł. Bartola Longo. Piszemy o nich w naszym czasopiśmie „Królowa Różańca Świętego” (na stronie jest archiwum tekstów).

0 0 głos
Oceń ten wpis
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
41 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bartek Konarski
Bartek Konarski
11.08.11 16:23

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica, Zwycięska Królowa Różańca Św.! Mam następujące. Czy można odprawiać dwie Nowenny Pompejańskie jednocześnie? Serdecznie pozdrawiam. 🙂 Z Panem Bogiem.

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.) (@marek)
11.08.11 18:06

Chyba tak. Jeśli to pierwsza nowenna, to może najlepiej zacząć z jedną i zobaczyć, czy są jeszcze siły i możliwości na drugą.

katarzyna
katarzyna
26.08.11 22:01

witam, czy jest moze strona z nowenna w jezyku niemiecku? ja znalazlam kilka, ale tam jest calkiem inna mdliwta. dziekuje

lidia
lidia
02.09.11 23:40

katarzyno,
rzeczywiście, w języku niemieckim znalazłam instrukcje różniące się od polskich, np. http://www.pdf.rosenkranzgebete.de/assets/applets/Rosenkranznovene.pdf
Zakłada odmawianie, w każdym dniu tylko jednej tajemnicy, ale trwa tak jak „nasza” 54 dni.

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.) (@marek)
26.10.11 23:07
Reply to  lidia

To chyba dali Niemcom taryfę ulgową 😉 Nowenna to cały różaniec, a przynajmniej jego trzy tajemnice, bo o trzech mówiła Matka Boża w Pompejach.

Bartosz
Bartosz
23.10.11 12:59

Mam pytanie, kiedy są organizowane wyjazdy do Pompejów.

Bartosz
Bartosz
23.10.11 13:01

Wiecie może kiedy są organizowane wyjazdy do Pompejów na rok 2012 ? Odmawiam teraz Nowenne pompejańską za zdrowie mojego ojca, i mama będzie odmawiać za moje zdrowie, ale myślę, że przy uzdrowieniu warto tam pojechać. Proszę o odpowiedź Bartosz Cierocki

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.) (@marek)
26.10.11 23:08
Reply to  Bartosz

Do samych tylko Pompejów nie ma raczej pielgrzymek, jak już to przejazdowe szybko-szybko, w czym zwykle są zaplanowane dwie godziny na ruiny i dwie minuty na sanktuarium… Można jechać na własną rękę i nie jest to wcale trudne. Wkrótce umieścimy tu więcej informacji co-gdzie-jak.

Wojciech
Wojciech
10.01.12 22:45
Reply to  Bartosz

Wybacz, ale sądzę, że masz złą intencję.
Jak już tyle się modlić, to lepiej w najlepszej intencji:)
Musimy pamiętać, że Pan Bóg stworzył wszystkich ludzi po to, aby byli świętymi. Dlatego też lepiej modlić się o świętość i wypełnianie woli Bożej. Jest to intencja, w której się zawiera wszystko co jest nam potrzebne do świętości (niekoniecznie zdrowie).

M.J.B.
M.J.B.
19.10.12 00:10
Reply to  Wojciech

Wpisy były dawno ale odpiszę. Dlaczego Wojtku twierdzisz, że Bartosz ma złą intencję prosząc o zdrowie. Nie słyszałeś choćby przypadku p. Wandy, która modliła się N.P. o uzdrowienie z raka i została wysłuchana? Może komuś np. łaska uzdrowienia pomoże osiągnąć świętość? Wybacz, ale wydaje mi się, Wojtku, że brakuje Ci pokory a ta jest bardzo potrzebna do osiągnięcia świętości :-).

czciciel
czciciel
24.10.11 15:31

Wchodzimy na strone dominikanie służew i pobieramy za darmo
rekolekcje o. Romana Schulz OP
W dniu 13 kwietnia ojciec opisuję nowenne pompejańska i ile różańców odmawiał o.Pio!!!
Informacje można też znaleść na stronie radia Maryja w audyacjach o różańcu.
Pozdrawiam

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.) (@marek)
24.10.11 21:38
Reply to  czciciel
Wojciech
Wojciech
10.01.12 22:48

Proponuję odmawiać za nasze władze.
Jutro zaczynam za p. Komorowskiego. Przyłączcie się:)

Kamil
Kamil
02.02.12 09:38

Witam,
Mam kilka pytań. Otóż zawsze chciałem pomodlić się o zdrowie mojego przyjaciela z dzieciństwa. Jest chory na raka, który pojawił się na jego twarzy. Guz usunięty ale są przerzuty. Niestety zawsze „coś” mi w tym przeszkadzało. Wczoraj trawiłem na tą stronę i od razu podjąłem modlitwę. Jeżeli będzie mieli chwilę to proszę módlcie się w intencji nieuleczalnie chorego Radosława Grzyba. Chłopak ma 20 lat 🙁

ania
ania
07.02.12 19:15

18 lutego kończę odmawianie Nowenny w sprawie, której efekty może zobaczę, jak zostanę wysłuchana, dopiero za jakiś czas. ale im bliżej końca odmawiania, tym częściej zastanawiam się, czy to w ogóle ma sens i czy sprawa, w której się modlę jest dla mnie naprawdę ważna. jak dotąd, nie zauważyłam żadnych znaków, które by mnie utwierdzały w przekonaniu, że dobrze robię. może ich po prostu nie widzę…

Hania
Hania
11.02.12 20:34

witam odmawiam nowennnę o uleczenie syna z narkomani i o pracę dla niego, proszę o odpowiedz czy taka może być intencja

eva
eva
06.03.13 23:35

gorąco prosze o modlitwe za syna Daniela o uleczenie z narkomani.chce sie leczyc ale nie ma miejsca w osrodku i nie wiem czy wytrwa w postanowieniu—— proszę o modlitwe

Sławomir
Sławomir
23.05.13 13:43
Reply to  eva

12-stego dnia każdego miesiąca modlimy się w naszym Sanktuarium Świętości Życia w intencjach związanych z życiem. Można przysłać prośbę o dołączenie do modlitwy Pani troski o syna.

Anna
Anna
19.04.13 08:36

Bardzo proszę o modlitwę za dar macierzyństwa dla naszego małżeństwa. Ja też postanowiłam odmawiać tą nowennę i proszę o wsparcie, bo jest mi naprawdę ciężko gdyż staramy się o potomstwo już prawie 4 lata i uroniłam wiele łez.
Anna

Sławomir
Sławomir
23.05.13 13:40
Reply to  Anna

12-stego dnia każdego miesiąca modlimy się w naszym Sanktuarium Świętości Życia w intencjach związanych z życiem, w tym o dar macierzyństwa. Można przysłać prośbę o dołączenie do modlitwy Pani pragnienia.

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.) (@marek)
23.05.13 14:24
Reply to  Sławomir

Piękna inicjatywa!

Wczoraj byliśmy w Waszej parafii 🙂

Karolina
Karolina
14.05.13 21:01

Witam. Dzisiaj wchodząc na ta stronę dowiedziałam sie ze zle odmawiam Nowenne Pompejańską. Dzisiaj byłby 7 dzien jak Ja odmawiam. Zamiast odmawiac 3 nowenny błagalne i 3 nowenny dziekczynne poprzez 15 tajemnic różanca ja odmawiałam tylko jedną nowenne i to nie cała bo tylko 3×10 Zdrowaś Mario. Tak zrozumiałam…. niestety mój bład. Ale jak widac Panienka Najświętsza czuwała nademna i pozwolila mi aby dowiedziała sie jak powinna wygladac prawdziwa modlitwa „Nowenna Pompejanska”. Skierowala mnie na ta strone na ktora wchodze od czasu do czasu jednak juz tydzien na niej nie byłam… to jakis znak, ze tu weszłam teraz juz wiem… Czytaj więcej »

Jerzy
Jerzy
14.05.13 21:30
Reply to  Karolina

Jest to dokładnie opisane w „Jak odmawiać nowennę pompejańska – krok po kroku”.
Dobrze że na początku zauważyłaś swój błąd. Przez 54 dni odmawiasz 3 części różańca co daje 150 Zdrowaś Maryjo dziennie. W pełnej wersji można odmawiać 4 części (dodatkowo tajemnice światła) co czyni już 200 Zdrowasiek.

Karolina
Karolina
15.05.13 20:50
Reply to  Jerzy

Tak teraz juz wiem, jak odmawiac Tę modlitwe. dziekuje ze ktokolwiek chciał mi odpowiedziec. teraz wiem że powinnam odmawiac 3 pełne różańce czyli 15x Zdrowaś Mario w czesci błagalnej, a poten 3 pełne różańce w części dziekczynnej. Bradzo ufam Panience, zę obdarzy mnie potrzebnym łaskami zdrowia bo po pierwszym dniu mimo, że wczesniej czułam sie dobrze dzisiaj czułam sie zle, ale wierze i ufam i bede trwac w modlitwie…

natalia
natalia
06.06.13 01:06

Przerazacie mnie.

Magda
Magda
08.06.13 21:29

Mam pytanie czy odmawiając nowennę muszę koniecznie podać intencję, czy mogę „zostawić” wszystkie trudne sprawy Maryi, bo wiem i ufam, że Ona wszystko wie, wie czego mi i moim bliskim najbardziej potrzeba, jak uprosić pomoc i rozwiązanie.
Proszę o odpowiedź. Będę bardzo wdzięczna.

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.) (@marek)
09.06.13 16:59
Reply to  Magda

Najlepiej skonkretyzowac swoją intencję tak, by dotyczyła jednej sprawy.

Ania
Ania
10.06.13 02:28

Czy moglabym Was prosic o podanie mi strony „Jak odmawiac Nowenne Pompejanska” w jezyku angielskim, chcialabym wystac kolezance….Serdeczne Bog Zaplac!

lucyna
lucyna
08.07.13 17:58

Witam wszystkich bardzo serdecznie pisze z prośbą aby ktoś mógłby przesłać mi formularz tej modlitwy i jak ją odmawiać pragnę zacząć się modlić Dziękuje bardzo.

Janusz
Janusz
24.08.13 19:02

21 sierpnia zaczęłem drugi raz, bo uznałem że ,,pierwszy start” NP był nieudany, niestarnny i bez zaangażowania, też już jest dużo lepiej. Od razu widzę zmiany.

Maria
Maria
24.10.13 21:33

Witam serdecznie!
Proszę, odpowiedzcie mi na pytanie, może infantylne, ale jak odmawia się część dziękczynną? Czy tak , jak w części błagalnej podaję się intencję przy rozpoczęciu każdej części różańca czy bez tej intencji? Proszę o wyjaśnienie.
Pozdrawiam Maria

JOANNA
JOANNA
25.10.13 09:26
Reply to  Maria

Identycznie, jak przy błagalnej, choćby nawet jeszcze intencja dziękczynna w Twojej ocenie się nie zrealizowała, to powierzamy ta samą intencję w formie dziękczynnej, ufając, że się spełni kiedyś w takiej formie o jaką prosimy lub w innej lepszej dla nas przygotowanej przez Matkę i Boga, albo wręcz konkretnie już spełnioną -nieustannie, niezmiennie przez 27 + 27 dni, czyli razem 54 dni.

agnieszka
agnieszka
04.12.14 17:59

witam serdecznie, mam pytanie. dzis jest juz 24 dzien mojej nowenny,przez 2 pierwsze dni odmówilam 3 czesci rozanca ale pierwszego dnia byla to tajemnica radosna swiatla i bolesna, a drugiego dnia-swiatla, bolesna i chwalebna. dopiero pozniej dokladniej wczytujac sie w intrukcje zobaczylam ze nowenna chyba dotyczy konkretnie czesci bolesnej, chwalebnej i radosnej. czy w zwiazku z tym nowenna moja sie liczy?jesli nie to co powinnam w tej sytuacji zrobic? pozdrawiam, agnieszka

Ania
Ania
16.01.15 20:17

mam pytanie do osoby moderującej kanał radiowy… dlaczego pod koniec części przynajmniej w godzinach od 16 i od 19 kiedy jest odmawiany Różaniec na końcu każdej dziesiątki po Chwała Ojcu nie jest odmawiane O mój Jezu?

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.) (@marek)
01.05.15 14:34
Reply to  Ania

Opieramy się na różańcu, modlitwy dodatkowe, np. fatimska, są… dodatkowe. Można je odmówić, nie jest to jednak obowiązkowe

Ania
Ania
26.07.15 14:58

czy jeśli pomyliłam się w liczeniu dni i moja część błagalna trwała 30 dni to część dziękczynną mam odmawiac przez 27 dni? czy nowenna ma trwać 54 i te trzy dni można traktować jako dziękczynną? z góry dziekuję za odpowiedź

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.) (@marek)
26.07.15 15:00
Reply to  Ania

potraktowalbym jako dziekczynna – te 3 dni

Małgorzata
Małgorzata
11.01.16 21:56

Witam. Panie Marku czy jest aktualnie do nabycia nowenna nagrana na CD w sklepiku widnieje jako niedostępna.Pozdrawiam.

Sebastian
Sebastian
24.01.16 14:01

Witam, ja mam pytanie w sprawie modlitwy dziękczynnej.
Modlitwę tą również ofiarujemy za wdzięczność tylko w jednej sprawie ?

Marek (adm.)
Admin
Wytrwały
Marek (adm.) (@marek)
24.01.16 18:37
Reply to  Sebastian

Tak

Jagoda
Jagoda
10.02.16 14:43

Witam.Dzis zaczynam kolejna Nowenne Pompejanska.Czy mozna podac intencje”:O Milosierdzie Boze dla mojej rodziny” ?

41
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x
()
x