Św. Maksymilian spędził 6 lat w Nagasaki budując klasztor i wydając „Rycerza Niepokalanej”. Zaś o zatwierdzonych przez Kościół objawieniach w Akita mówi się jako o kontynuacji Fatimy. Miejsca te możesz nawiedzić w naszej pielgrzymce, która potrwa od 22 do 29 października 2018 r.
W Tokio zobaczymy turystyczne atrakcje: Pałac Cesarski, słynny podwójny most Nijubashi wraz z widokiem na pałacowe zabudowania, spacer przez biznesową dzielnicę Otemachi i Marunouchi, podziwianie miasta z wieży Tokio Tower, wizyta w typowej japońskiej świątyni.
Kolejnym punktem będzie przejazd w okolice Nagasaki superszybkim pociągiem Shinkansen. Zakwaterowanie w tradycyjnym hotelu w stylu japońskim na terenie Parku Narodowego w masywie wulkanu Unzen. Wizyta w miejscach martyrologii chrześcijan, podziwianie zjawisk wulkanicznych, japońska kolacja w tradycyjnych strojach. Poznanie tradycyjnej formy wypoczynku, możliwość zdrowotnych kąpieli w siarkowych źródłach.
Kolejny dzień to zwiedzanie Nagasaki i japońskiego Niepokalanowa z masą pamiątek i miejsc związanych ze św. Maksymilianem. Wizyta w Muzeum Bomby Atomowej, spacer po Parku Pokoju, wieczorem możliwość zdrowotnych kąpieli w onsenach.
Następny dzień to przejazd Shinkansenem do Kioto, historycznej stolicy. Zwiedzanie parku ze Świątynią Złotego Pawilonu jednego z najbardziej okazałych obiektów w Japonii. Następnie przejazd do katedry św. Franciszka Ksawerego – pierwszego misjonarza Japonii, spacer do słynnej dzielnicy gejsz, zapoznanie się z tradycyjną zabudową.
Kolejny dzień to zwiedzanie świątyni Fushimi Inari, jednej z najważniejszych świątyń Shinto. Spacer przez pomarańczowe bramy tori i przejazd Shinkansen do Akity, miejsca objawień Matki Bożej i wizyta w kościele św. Augustyna. Kolejny dzień w Akita. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Klasztor, w którym s. Agnieszce objawiała się Matka Boża i słynna figura Matki Bożej Płaczącej. Czas na prywatną modlitwę. Powrót superszybkim pociągiem do Tokio. Wjazd na 45 piętro ratusza, pożegnalny widok na Tokio.
Opieka duszpasterska i przewodnika, Msze św., noclegi w trzy- i czterogwiazdkowych hotelach w pokojach dwu i trzyosobowych, śniadania i obiadokolacje, bilety na pociągi, ubezpieczanie. Cena: 9900 zł + 150 euro.
Zapisy, kontakt, pełen program: przez e-mail: pielgrzymka@rosemaria.pl albo przez telefon: 61 66 24 921 (godz 10-16). Informacje są także na stronie rozaniec.info.
Serdecznie zapraszamy!
Zobacz podobne wpisy:
22. Pielgrzymka pompejańska – zdjęcia
Zabezpieczone: Informacja dla uczestników rekolekcji pompejańskich w Gietrzwałdzie
Obrazki z Nowenną Pompejańską za darmo!
Medalik pompejański