Nowenna pompejańska

Zawierz swój problem Maryi

Miłosierdzie Matki Bożej Pompejańskiej wobec bluźniercy

0 0 głosów
Oceń wpis

W 1878 roku przygotowywano się do październikowego nabożeństwa w budującym się kościele w Pompejach. Wszystko wydawało się zapowiadać uroczysty triumf wiary i adoracji różańca. Jednak tego samego dnia doszło do kłótni między robotnikami, sprowokowanej przez jednego z nich, Andreę C., który przeklął księży i Kościół.

O czym jest poniższa pompejańska historia?

Opisał je w całości bł. Bartolo Longo w „Historii sanktuarium w Pompejach„. Podczas prac nad fasadą kościoła, jeden z kamieni urwał się i spadł na Andrea, który stracił równowagę i runął z rusztowania na dół. Jego życie było zagrożone. W obliczu tego dramatu, hrabina i inni błagali o pomoc i modlili się do Matki Bożej Pompejańskiej.

Ksiądz Gennaro podniósł rannego próbował nawrócić go w obliczu śmierci, ale ten nie wydawał znaku życia. Jednak w momencie, gdy cudowny obraz Matki Bożej Pompejańskiej znalazł się przy sercu rannego, ożył! To świadczyło o wielkiej mocy Matki Bożej Pompejańskiej. Andrea wrócił do pracy po kilku tygodniach, pojednany i pełen skruchy.

Odsłuchaj całość:

Gdzie znajdziesz więcej takich treści?

Odsłuchiwany audiobook jest fragmentem książki bł. Bartolo Longo pt. „Historia sanktuarium w Pompejach

Książka: Historia Sanktuarium w Pompejach

Historia Sanktuarium w Pompejach Bartolo Longo

Nowenna pompejańska, Sanktuarium w Pompejach, Obraz Matki Bożej Pompejańskiej… Nie mielibyśmy tego bez Bartola Longo! Pozycja obowiązkowa dla każdego czciciela różańca. Jeśli chcesz poznać, kim był Bartolo Longo i o czym pisał, powinieneś poznać jego wielkie, poruszające dzieło życia. "Historia sanktuarium w Pompejach" to opis błogosławieństw i przewodnictwa Matki Bożej Pompejańskiej - tego, jak opuszczone i biedne Pompeje zamieniły się w kwitnące wiarą i miłosierdziem miejsce, z którego łaski zaczęły promieniować na cały świat!

Zobacz

Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest

Zobacz podobne wpisy:

0 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x