Nowenna pompejańska

Zawierz swój problem Maryi

Co ma wspólnego święty Józef z Nowenną pompejańską?

0 0 głosów
Oceń wpis

Dziś jest 19 marca, a więc wspomnienie świętego Józefa. Ten niezwykły Święty pojawia się w Ewangelii jako ten, który został Oblubieńcem Najświętszej Maryi Panny i Opiekunem Dzieciątka Jezus.

Jego wierność Bogu, niezwykła pobożność i otwartość na współdziałanie z Niebem przyniosły wspaniałe owoce. Bóg nieprzypadkowo wybrał Józefa, aby opiekował się Jezusem, i dał mu wielką misję do spełnienia.

Kościół pamiętał o wielkiej roli św. Józefa w dziele Zbawienia, ale też trzeba zauważyć, że renesans jego kultu nastąpił 150 lat temu, kiedy w dekrecie „Quemadmodum Deus” św. Józef został ogłoszony przez Piusa IX Patronem Kościoła katolickiego.

W odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego nabożeństwo do św. Józefa pojawiło się tak późno?”, kardynał Pie odpowiada:

„Nabożeństwo do św. Józefa było jednym z darów, które ojciec rodziny, kierując się roztropnością, zachowuje wśród swych skarbów na późniejszy czas (…) Milczenie otaczające imię i moc wstawiennictwa św. Józefa przez pierwsze wieki chrześcijaństwa jawi się jako przedłużenie milczenia, jakie otaczało jego ziemskie życie, jest kontynuacją życia ukrytego (…).

Co ma wspólnego św. Józef z nowenną pompejańską?

Nowenna do bł. Bartolo Longo
bł. Bartolo Longo

Wbrew pozorom – bardzo wiele! Otóż 15 sierpnia 1889 roku papież Leon XIII poprzez encyklikę „Quamquam pluries”  (O św. Józefie i jego posłannictwie) wzywał wiernych do modlitwy do Świętego. Ponadto zaproponował też poświęcenie Świętemu Józefowi całego marca.

To wezwanie przyniosło wspaniałe owoce! Otóż bł. Bartolo Longo w odpowiedzi na wezwanie Papieża stworzył nowe dzieło: nabożeństwo miesięczne. Zauważmy, że bł. Bartolo to nie tylko założyciel różańcowego sanktuarium w Pompejach i autor nowenny nowenny pompejańskiej, lecz także wielki orędownik św. Józefa. Pod wpływem spektakularnego cudu uzdrowienia umierającej pasierbicy, dokonanego za wstawiennictwem św. Józefa (zob. nagranie niżej), Longo zbudował w sanktuarium pompejańskim ołtarz na Jego cześć i napisał także miesięczne nabożeństwo do św. Józefa: Miesiąc ku czci św. Józefa. Nabożeństwo w sprawach trudnych.

Nabożeństwo „Miesiąc ku czci św. Józefa” stało się bardzo popularne we Włoszech i w końcu zostało przetłumaczone  na język polski. Ufne i pobożne odprawienie tego nabożeństwa przyniesie wielkie owoce i łaski w Twojej rodzinie. To codzienna, krótka lektura duchowa, modlitwy i zadania duchowe, pogłębiające naszą więź ze św. Józefem. Polecane jest zwłaszcza w sprawach trudnych, gdyż św. Józef jest skutecznym naszym orędownikiem i warto poprzez to nabożeństwo oddać się Jemu w opiekę.

Choć powstało potem wiele różnych miesięcznych nabożeństw do świętego Józefa, to właśnie dzieło bł. Bartola Longo, autora nowenny pompejańskiej, pozostaje doskonałym pierwowzorem!

Gdzie i jak można odprawić nabożeństwo do św. Józefa?

miesiac ku czci sw jozefa@2xJuż od lat w marcu ponawiamy miesięczne nabożeństwo do św. Józefa na stronie www.jozef.krolowa.pl. Do tej pory modliło się nim ponad 40.000 osób przez internet, z audiobookiem lub książką. Uczestnictwo w nabożeństwach było zupełnie bezpłatne, jednak wiele osób skorzystało z szansy modlenia się samodzielnie z pięknie wydaną książką bł. Bartola Longo.

Tradycyjnie, we wspomnienie św. Józefa w Wydawnictwie Rosemaria zostały przygotowane specjalne promocje na trzy rodzaje nabożeństwa do św. Józefa:

Korzystajcie z tej doskonałej okazji, aby mieć u siebie to nabożeństwo. Szczególnie korzystne jest zamówienie wydania w oprawie twardej, która posłuży Tobie i przyszłym pokoleniom.

Poznawajmy św. Józefa! Z tym wspaniałym nabożeństwem będzie to najlepsza ku temu sposobność.

Marek Wos

Cud św. Józefa w sanktuarium w Pompejach:

Zobacz też:

Niezwykła historia ołtarza św. Józefa w Pompejach

 

Miesięczne nabożeństwo do św. Józefa

Zgromadzenie religijne za konających pw. św. Józefa

 

Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest

Zobacz podobne wpisy:

0 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x