Nowenna pompejańska

Zawierz swój problem Maryi

Nieznane objawienie Michała Archanioła i położenie kamienia węgielnego w Pompejach

Jest to bardzo mało znana historia związana z Świętym Michałem. Opisał ją bł. Bartolo Longo w „Historii sanktuarium w Pompejach„, tłumacząc, dlaczego konsekracja świątyni została wyznaczona w dniu święta tego Archanioła.

O czym mówi poniższa historia?

Przed położeniem kamienia węgielnego pod budowę kościoła Matki Bożej Różańcowej w Pompejach, autor, ks. Bartolo Longo, proponuje biskupowi z Noli wyznaczenie dnia tej uroczystości. Ksiądz Longo sugeruje, aby obchodzić ją ósmego maja, przypadającego w tym dniu święto Archanioła Michała.

Longo opowiada również o historii góry Gauro, na której Michał Archanioł objawił się świętemu Catellowi. Zainspirowany tym opowieściami, Longo proponuje, aby Archanioł Michał był patronem i obrońcą budowanego kościoła Matki Bożej Różańcowej w Pompejach.

Poznaj całość:

Gdzie szukać takich pompejańskich relacji?

Odsłuchiwany audiobook jest fragmentem książki bł. Bartolo Longo pt. „Historia sanktuarium w Pompejach

Książka: Historia Sanktuarium w Pompejach

Historia Sanktuarium w Pompejach Bartolo Longo

Nowenna pompejańska, Sanktuarium w Pompejach, Obraz Matki Bożej Pompejańskiej… Nie mielibyśmy tego bez Bartola Longo! Pozycja obowiązkowa dla każdego czciciela różańca. Jeśli chcesz poznać, kim był Bartolo Longo i o czym pisał, powinieneś poznać jego wielkie, poruszające dzieło życia. "Historia sanktuarium w Pompejach" to opis błogosławieństw i przewodnictwa Matki Bożej Pompejańskiej - tego, jak opuszczone i biedne Pompeje zamieniły się w kwitnące wiarą i miłosierdziem miejsce, z którego łaski zaczęły promieniować na cały świat!

Zobacz

0 0 głosów
Oceń wpis
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x